vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Blackwolf, Milarepa

Twitter

Kanger Aerotank

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2015, 10:12 »
Παιδες δεν βρισκω πια τις κεφαλες 1.8 dual με τις 2 ωπες σε καθε πλευρα... ολο τις γιαπωνεζικες εχουν οι οποιες πραγματικα δεν βγαζουν καθολου ατμο

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 19:53 »
καλησπερα,επανερχομαι στο θεμα των αντιστασεων vocc για τον aerotank για τις οποιες ειχα αναρτησει οχι και τοσο καλες εντυπωσεις.Σημερα εγινε δοκιμη μετα απο πολυ καιρο στην συγκεκριμενη αντισταση των 1,5 ohm και αυτο που προεκυψε τελικα ειναι σαφως καλυτερη γευση,ντουμανι και χτυπημα σε ικανοποιητικα επιπεδα,για οσους δοκιμασουν να προσεξουν να διαβραχει καλα η αντισταση (λογω βαμβακιου) για να αποδωσει διχως να καει..
Ειναι πιθανο το ενδεχομενο να ηταν ελαττωματικες καποιες αντιστασεις ή να μην ηταν γνησιες μερικες και γι΄αυτο να μην μειναμε καποιοι ικανοποιημενοι,ομως τελικα τουλαχιστον σε μενα αφησαν θετικες εντυπωσεις.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 20:17 »
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες (Galileo, MrExo, perelevas κλπ) οι vocc είναι τελείως μάπα! Βέβαια ο συγκεκριμένος ατμοποιητής ήταν γενικότερα μια απογοήτευση :-( Ενώ διαθέτει άριστα υλικά και ντιζάϊν, σαν λειτουργία είναι για πέταμα :thumpdown:  Μετά από 2 σχεδόν χρόνια δε μπορώ με τίποτα να ελέγξω τις συνεχείς διαρροές, ούτε και στον MegaTank που δεν βελτιώθηκε καθόλου από τον προκάτοχό του AeroTank  :dontknow:




Παιδες δεν βρισκω πια τις κεφαλες 1.8 dual με τις 2 ωπες σε καθε πλευρα... ολο τις γιαπωνεζικες εχουν οι οποιες πραγματικα δεν βγαζουν καθολου ατμο
Ούτε κι εγώ φίλε, δεν υπάρχουν πια! Αντικαταστάθηκαν από τα (χειρότερα ακόμα) βαμβάκια...

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:10 »
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου. Θεωρώ ότι είναι ένας πολύ καλός και ποιοτικός ατμοποιητής που με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο με τη συμπεριφορά του. Όσο αφορά τις VOCC κεφαλές έχουν ένα κλικ καλύτερη γεύση από τις απλές DC. Προσωπικά έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από τις 1.5 VOCC οι οποίες για να παίξουν καλά χρειάζονται λίγα παραπάνω ρεύματα και δουλεύουν απροβλημάτιστα τουλάχιστον μέχρι τα 16 Watt. Ειδικά στα 12 Watt και πάνω απογειώνεται η γεύση και ο ατμός είναι ικανοποιητικότατος. Για πιο πολύ καπνό μπορεί όποιος θέλει να πάει σε subohm, με πολλά watt και υψηλές θερμοκρασίες, VG στο full και να γίνει τοπίο στην ομίχλη. Αλλά επειδή γούστα είναι αυτά, περί ορέξεως  ;) .
Όσο αφορά τις διαρροές δεν έχω και δεν είχα. Αν καθαρίζεις μια φορά την ημέρα με λίγο χαρτάκι τις εισαγωγές αέρα δεν θα δεις ποτέ διαρροή.
Στο παρακάτω link
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22205.0.html
έχει όλες τις απόψεις για τους Aerotank θετικές και αρνητικές. Οι θετικές υπερτερούν αλλά όπως και σε κάθε ατμοποιητή υπάρχουν και άτομα που δεν τους "έκατσε καλά".Αν γνωρίζει κάποιος ατμοποιητή χωρίς αρνητικές γνώμες θα ήθελα να τον μοιραστεί μαζί μας.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:20 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 20:19 »
Οπως τα περιγραφεις φιλε ambient, ειναι και πως θα κατσει στο καθενα..

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 13:32 »
Δεν αμφισβητώ φίλε ambient την εμπειρία σου, ίσως έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι, αν και έδωσα και 2η ευκαιρία στην Kanger με την αγορά του Megatank. Ίσως πάλι να μη κάνω καλή χρήση. Βάζω τις κεφαλές 1,8 Ω και χρησιμοποιώ την eGo ONE μπαταρία στο high αλλά ο ατμός που μου δίνει δεν είναι ικανοποιητικός.

Όσον αφορά στις διαρροές θέλω να ρωτήσω το εξής: πρέπει να αλλάξουμε τίποτα φλάντζες; Μήπως με τον χρόνο φθείρονται και θέλουν αντικατάσταση τα ρινγκ σιλικόνης; Γιατί δεν είναι δυνατόν να περνάει στον ρυθμιστή αέρα το υγρό από την κεφαλή, καθώς έχει καινούργια φλάντζα κάθε φορά. Υποθέτω πως περνάει μέσα από την ίδια την κεφαλή και φτάνει στη βάση. Όποτε το ανοίγω έχει μέσα υγρό, το οποίο βγαίνει από την οπή ρύθμισης αέρα. Έχω βαρεθεί να το καθαρίζω  :(

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 18:24 »
Εχει παρατηρησει κανεις στον mega ο ρυθμιστης του αερα (δαχτυλιδι) να ειναι χαλαρο;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 18:31 »
Εμενα χαλαρωσε με τον καιρο. Οχι κατι τραγικο αλλα αν μπει στην τσεπη χαλαει η ρυθμιση κατευθειαν.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 18:33 »
Εμενα ειναι χαλαρο απο την αρχη, δεν ειναι σφχτο

Αποσυνδεδεμένος seilogeo

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 22:38 »
Εχω το ιδιο πρόβλημα με την οπη του αερα βγαζει υγρα στον mega
Διαβασα σε ενα ξενο σιτε οτι αυτο γινεται γιατι δημιουργειται μια πιεση στο υγρο οταν το κλεινεις επειδη υπαρχει μεγαλο κενο χωρου ακομα και αν το γεμισεις μεχρι επανω.
Λενε οτι πρεπει να το κλεισεις σιγα σιγα να εξομειωθει η πιεση, ή να το ανοιγοκλεισεις πριν το κλεισεις εντελως.
Το δοκιμασα σημερα πρωτη φορα μπορει και να γινει δουλειά, αυριο θα ξερω



Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 23:07 »
Δεν αμφισβητώ φίλε ambient την εμπειρία σου, ίσως έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι, αν και έδωσα και 2η ευκαιρία στην Kanger με την αγορά του Megatank. Ίσως πάλι να μη κάνω καλή χρήση. Βάζω τις κεφαλές 1,8 Ω και χρησιμοποιώ την eGo ONE μπαταρία στο high αλλά ο ατμός που μου δίνει δεν είναι ικανοποιητικός.
Όσον αφορά στις διαρροές θέλω να ρωτήσω το εξής: πρέπει να αλλάξουμε τίποτα φλάντζες; Μήπως με τον χρόνο φθείρονται και θέλουν αντικατάσταση τα ρινγκ σιλικόνης; Γιατί δεν είναι δυνατόν να περνάει στον ρυθμιστή αέρα το υγρό από την κεφαλή, καθώς έχει καινούργια φλάντζα κάθε φορά. Υποθέτω πως περνάει μέσα από την ίδια την κεφαλή και φτάνει στη βάση. Όποτε το ανοίγω έχει μέσα υγρό, το οποίο βγαίνει από την οπή ρύθμισης αέρα. Έχω βαρεθεί να το καθαρίζω  :(
Αν η μπαταρία σου δεν δίνει αρκετά watt εξηγούνται και τα 2 φαινόμενα. Δοκίμασε τον σε ένα vw mod και δώσε λίγο "γκάζι"

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 00:25 »
Δεν αμφισβητώ φίλε ambient την εμπειρία σου, ίσως έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι, αν και έδωσα και 2η ευκαιρία στην Kanger με την αγορά του Megatank. Ίσως πάλι να μη κάνω καλή χρήση. Βάζω τις κεφαλές 1,8 Ω και χρησιμοποιώ την eGo ONE μπαταρία στο high αλλά ο ατμός που μου δίνει δεν είναι ικανοποιητικός.

Όσον αφορά στις διαρροές θέλω να ρωτήσω το εξής: πρέπει να αλλάξουμε τίποτα φλάντζες; Μήπως με τον χρόνο φθείρονται και θέλουν αντικατάσταση τα ρινγκ σιλικόνης; Γιατί δεν είναι δυνατόν να περνάει στον ρυθμιστή αέρα το υγρό από την κεφαλή, καθώς έχει καινούργια φλάντζα κάθε φορά. Υποθέτω πως περνάει μέσα από την ίδια την κεφαλή και φτάνει στη βάση. Όποτε το ανοίγω έχει μέσα υγρό, το οποίο βγαίνει από την οπή ρύθμισης αέρα. Έχω βαρεθεί να το καθαρίζω  :(
Δεν τίθεται θέμα αμφισβήτησης απλά διαφορετικής άποψης και εμπειρίας. Εδώ είμαστε για να λέμε την άποψή μας και την εκάστοτε εμπειρία μας με τους ατμοποιητές και φυσικά να βοηθάμε και να μας βοηθούν όπου χρειαστεί. Με τον Aerotank Mega έμεινα ικανοποιημένος με τις 1.5 κεφαλές μιας και οι 1.8 δεν μου έκατσαν καλά. Αυτό αφορά και τις DC και τις VOCC. Όσον αφορά την υπερτοφοδοσία, υπάρχει κάθε φορά που γεμίζω. Τότε ανοίγω τον αέρα στο φουλ και πριν ατμίσω με ένα κομάτι χαρτί καθαρίζω τις εισαγωγές αέρα.Τραβάω μερικές αργές μακρόσυρτες τζούρες μέχρι να φύγει το γουργούρισμα. Υπολογίζω καμιά 10 τζούρες. Ξανακαθαρίζω προληπτικά τις εισαγωγές αέρα και ρυθμίζω τον αέρα εκεί που μου αρέσει δηλ στις 2 τρύπες και κλείνω τις 3 από τις 5 που έχει. Συνεχίζω και ατμιζω κανονικά χωρίς κάποιο πρόβλημα. Τώρα όπως έγραψα και παραπάνω, οι VOCC θέλουν ρεύματα. Προσωπικά τις 1.5 τις ξεκινώ από τα 9 Watt και μετά από μια μέρα τις ανεβάζω. Προσωπικά θεωρώ ότι ακόμη και στα 9 Watt είναι ικανοποιητικές αλλά και στα 12 που τις έβαλα μου έδωσαν πιο έντονο άρωμα και περισσότερο ντουμάνι. Η επιλογή είναι το τι αρέσει στον καθένα. Ελπίζω να σε κάλυψα  :)

Να συμπληρώσω ότι ο δικός μου Aerotank είναι από Κίνα με το νέο Airflow με τις 5 τρύπες όπως ο Genitank. Επίσης το δικό μου airflow είναι αρκετά σφικτό και δεν αλλάζει μόνο του ούτε έχει χαλαρώσει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 19:47 από ambient »

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 15:02 »
Με κάλυψες όντως ambient όπως και ο Doubt, απλά να πω ότι ατμίζω με μπαταρίες χωρίς ρύθμιση W (μόνο V) οπότε ίσως να είναι εκεί το πρόβλημα. Δυναμώνω δηλ την ένταση των Volt αλλά προφανώς αυτό δεν αρκεί. Δεν είμαι πολύ ψαγμένος σ' αυτά και δε ξέρω την έννοια των Watt. Θα το κοιτάξω στο αντίστοιχο θέμα γιατί μάλλον πρέπει να κάνω κι άλλη αναβάθμιση  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 15:49 »
Σύμφωνα με αυτό
http://www.joyetech.com/wp-content/uploads/2015/05/images/product/egoone/eGo_One_VT_05.png
μόνο 10 watt δίνει η μπαταρία σου σε 1,8 αντίσταση.
http://www.joyetech.com/product/ego-one-vt/?age-verified=0c8ceb9608

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 12:47 »
Είσαι ωραίος Doubt  :thumpup:  Πολύ χρήσιμος ο πίνακας!!!
Άρα με κεφαλές 1,2 ή 1,5 Ωμ θα πάρω μεγαλύτερο ντουμάνι στο high?
Και κάτι ακόμα: μία απλή κεφαλή 0,4 Ωμ θέλει τα ίδια Watt με μία κεφαλή Νικελίου στα ίδια Ωμ;


(ξαναλέω πως είμαι άσχετος και δεν το έψαξα καθόλου με τα Watt, αν υπάρχει σχετικός πίνακας θα ήταν χρήσιμος).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos