vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

512 επισκέπτες, 7 χρήστες
Nikrom, dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999

Twitter

Kanger Aerotank

Αποσυνδεδεμένος panagiotis87

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 25, 2014, 12:09 »
βρεεε συνεχεια ανακαλυπτω,καινουργια πραγματα......ειχαν τον protank τον 1 καλως δεν μπορω να πω ειμαι σε σκεψη...παλι..εκει που ειχα καταληξη καπου παλι αναθεωροο......

σε συγκρηση για μεγαλη παραγωγη ατμου με aerotank vs iclear30s ποιος βγανει νικητης????


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 25, 2014, 23:58 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 26, 2014, 14:34 »
Να προσθέσω στην πάνω ερώτηση και τον Gemini mini συγκρίνετε με αυτούς εγώ έχω τον aerotank και δεν έχω δοκιμάσει άλλον, σήμερα έχω στα χέρια μου τον Gemini για δώρο στην αδερφή μου και σκέφτομαι να πάρω και έναν για μένα.

Αποσυνδεδεμένος Evangelostr

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 01, 2014, 21:18 »
Καλός χρυσός ο aerotank αλλα 6 κεφαλές σε ένα μήνα άλλαξα , μαλλον θα παει στο συρτάρι και θα τον αντικαταστήσει κάποιος επισκευασιμος


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 01, 2014, 22:45 »
Πάρα πολλές, γιατί όμως?

Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 02, 2014, 13:32 »
Αν τα υγρά σου είναι eltoro η οργανικά λογικό.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 02, 2014, 13:32 »
Οσο αναφόρα την παραγωγή ατμού είναι νικητής ο aerotank Παναγιώτη αλλα ο iclear 30s υπερτερεί λίγο στο χτύπημα!Κατ αλλα ο aerotank ειναι ενας πολύ αξιολογος ατμο καλης κατασκευης,βεβαια αν  καπιος εχει ορεξη και στισει την αντισταση με βαμβακη τοτε μπορώ να πω οτι ειναι άριστος αν εξαιρέσουμε φυσικα το θεματάκι που εχει στον ρυθμιστη τζουρας!! :thumpup: 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2014, 14:04 από Vasilis R. »

Αποσυνδεδεμένος Evangelostr

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 02, 2014, 14:14 »
Υγρά DIY. Umami συγκεκριμένα


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος noobVaper

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 10, 2014, 02:45 »
Φίλοι συνατμιστές, πήγα να βάλω τον Aerotank στο CoolFire 1 και δεν λειτουργούσε σωστά!  :hmmm:

 Όταν τον έχω κουμπωμένο στο full, κάτι γίνεται με τις επαφές και μου κλείνει το Modάκι. Είναι σαν να ανάβει για 1 δευτερόλεπτο και τέρμα... Τι διάολο συμβαίνει;;  :wall: :wall: Αντίθετα, αν δεν τον κουμπώσω τελείως (επιπλέοντας δλδ ο ατμο επάνω στον connector) δουλεύει κανονικά. Μήπως έχει συναντήσει κανείς τπτ παρόμοιο; Καμία πρόταση/λύση;

Επίσης, ζεσταίνεται πολύ ή είναι ιδέα μου;; Εκτός του ότι έχει μια από τις πιο θερμές τζούρες που έχω δοκιμάσει, σίγουρα περισσότερο και από τους ατμοποιητές με πάνω την αντίσταση, μετά από 3-4 απανωτές τζούρες καίει ολόκληρος!

Το μόνο που πρόλαβα να χαρώ, όσο τον δούλεψα, είναι το ωραιότατο χτύπημά του...  :thumpup: Κατά τα άλλα, ήδη από την πρώτη επαφή μου μαζί του, δεν μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει!

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί τον βλέπω να κάνει βουτιά στο Συρτάρι των Ξεχασμένων Ατμοποιητών!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 10, 2014, 02:59 »
Βραχυκυκλωνει η κεφαλη απ το σφιξιμο μαλλον. Βαλε αλλο ανταλλακτικο. Επισης τσεκαρε αν ανεβοκατεβαινει σωστα ο θετικος πολος του coolfire.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 10, 2014, 11:34 »
το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το cool fire 1 και το aerotank mega. Το κόλπο είναι να μην βιδώνεις τελείως το δαχτυλίδι στο ψοολ φιρε και πάνω στο δαχτυλίδι να βιδώνεις το aerotank ....... δουλεύει άψογα ...... το καλύτερο setup με εξειρετική απόδοση και διακριτικό (με 18350) .....  :)

Φίλοι συνατμιστές, πήγα να βάλω τον Aerotank στο CoolFire 1 και δεν λειτουργούσε σωστά!  :hmmm:

 Όταν τον έχω κουμπωμένο στο full, κάτι γίνεται με τις επαφές και μου κλείνει το Modάκι. Είναι σαν να ανάβει για 1 δευτερόλεπτο και τέρμα... Τι διάολο συμβαίνει;;  :wall: :wall: Αντίθετα, αν δεν τον κουμπώσω τελείως (επιπλέοντας δλδ ο ατμο επάνω στον connector) δουλεύει κανονικά. Μήπως έχει συναντήσει κανείς τπτ παρόμοιο; Καμία πρόταση/λύση;

Επίσης, ζεσταίνεται πολύ ή είναι ιδέα μου;; Εκτός του ότι έχει μια από τις πιο θερμές τζούρες που έχω δοκιμάσει, σίγουρα περισσότερο και από τους ατμοποιητές με πάνω την αντίσταση, μετά από 3-4 απανωτές τζούρες καίει ολόκληρος!

Το μόνο που πρόλαβα να χαρώ, όσο τον δούλεψα, είναι το ωραιότατο χτύπημά του...  :thumpup: Κατά τα άλλα, ήδη από την πρώτη επαφή μου μαζί του, δεν μπορώ να πω ότι με έχει ενθουσιάσει!

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί τον βλέπω να κάνει βουτιά στο Συρτάρι των Ξεχασμένων Ατμοποιητών!

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 11, 2014, 14:05 »
Και εγώ μεγάλο πρόβλημα με τις αντιστάσεις 1 την βδομάδα με το ζόρι με πολύ λίγη χρήση. Μήπως φταίει ότι ατμιζω στα 8 με 8.5 βατ;
Υγρό έχω χαλο 18αρι αν παίζει ρόλο.
Υπάρχουν κάπου οι αντιστάσεις φθηνά ; ή να αρχίσω να σκέφτομαι αλλαγή ατμοποιητη;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 11, 2014, 15:18 »
Καλησπερα και απο μενα!! Δεν νομιζω οτι παιζουν ρολο τα συγκεκριμενα βατ γιατι ειναι σε φυσιολογικα πλαισια παιζει πολυ μεγαλο ρολο το υγρο το χαλο εχει αυτο το χουι!!!!τεσταρετο και με αλλο υγρο να δεις ποσο καιρο θα σου παει...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 11, 2014, 15:50 »
Φυσικα και εχουν και τα Watts το ρολο τους , αλλα δεν ειναι η κυρια αιτια.
Τα κυρια σημεια ειναι φυσικα το υγρο και τα υλικα κατασκευης της αντ/σης.

Οι εργ/κες κεφαλες ειναι το πολυ για 30 ml .  Σε ποσες μερες τα ατμισεις αυτα τα ml δεν εχει καμια σημασια. Ειτε ειναι σε μια , ειτε ειναι σε δεκα μερες , το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο.  Δηλαδη , με τα ml αυτα , θα πιασει την ιδια μακα η αντ/ση  ειτε σε μια μερα , ειτε σε δεκα.

Με επισκευασμενες κεφαλες , η αντοχη της αντ/σης με τα υλικα που χρησιμοποιουμε για να φτιαξουμε μονοι μας τις αντ/σεις , ειναι ικανη ακομα και για 50 ml .

Η δυναμη τωρα με την οποια ατμιζουμε εχει ρολο στο θεμα , με την μορφη της πιο σωστης ατμοποιησης.
Το ''μισοκαμμενο'' (ας πουμε) υγρο , γινεται πιο ευκολα και πιο γρηγορα - μακα -

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:04 »
Εγώ μιλάω ότι για 30μλ που είναι το μπουκαλάκι  θέλω τουλάχιστον 2 αντιστάσεις.
Θα δοκιμάσω το υγρό που ατμιζα παλιά art  να δω τι παίζει.
Αλήθεια έχω ένα μπουκαλάκι μισώ κάνα 4μηνο λέτε να έχει χαλάσει να πάρω καινούργιο για το πείραμα ;

Αποσυνδεδεμένος noobVaper

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 11, 2014, 19:03 »
το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το cool fire 1 και το aerotank mega. Το κόλπο είναι να μην βιδώνεις τελείως το δαχτυλίδι στο ψοολ φιρε και πάνω στο δαχτυλίδι να βιδώνεις το aerotank ....... δουλεύει άψογα ...... το καλύτερο setup με εξειρετική απόδοση και διακριτικό (με 18350) .....  :)

Είσαι ωραίος!!  :D Εφάρμοσα την ιδέα σου και όλα μια χαρά.  Κρίμα πάντως που πρέπει να το πατεντάρεις για να δουλέψει.

Οι τρύπες εισαγωγής αέρα δεν μπορώ να πω ότι κάνουν και πολύ καλή δουλειά. Μια η άλλη έρχεται! Τέλος πάντων, ας απολαύσω την γεύση του και ας αφήσω τα υπόλοιπα, όσο και αν σκέφτομαι συχνά πυκνά τα 30 του €υρώπουλα!!

P.S: Είναι βαρύ πράμα τούτος ο ατμοποιητής πάνω στο MODάκι! Φαντάζομαι πόσο βάρος θα έχουν οι επισκευάσιμοι! Δεν είχα την τύχη να πιάσω έναν στα χέρια μου αλλά με βλέπω σύντομα με κλόνο Kayfun 3.1! Είδωμεν...  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536049 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12