vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Aerotank

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 24, 2014, 12:57 »
Αν και ειχα σταματισει να ατμιζω για 1,5χρονο...
Ξανα μπηκα στο παιχνιδι με το Aerotank πολυ ευκολα.
Πολυ ομορφος, βαρια κατασκευη , ανοξειδωτο ατσαλι και γυαλι, εκτος το κομματι του ρυθμιστη αερα μου δεν ειναι ανοξειδωτος.
τον δουλευω επανω σε VV στα 4,3volt...με τον dual coil ατμο στα 2ohm, (υγρο atmos lab bebeca mist 12mg).

Ειναι υπεροχος ! παραγει παρα πολυ ατμο , και με τον ρυθμιστη φερνεις την τζουρα στα μετρα σου.
Μου αρεσει παρα πολυ και το στομιο που ειναι ανοξειδωτο και αυτο και κουμπωνει πολυ σφικτα επανω στο τανκ χωρις κουνηματα κλπ.

Αρνητικα: το δαχτυλιδι του ρυθμιστη δεν ειναι και τοσο σταθερο...κουνιεται και μπορεις να χασεις την ρυθμιση μεσα σε μια τσεπη ας πουμε...οπως και οτι σε μενα καμια φορα στραβωκαθεται η βολτα και βαζω νυχι για να τον ισιωσω.
Το γυαλι οταν τον κουμπωνεις και τον ξεκουμπωνεις εππειδη ειναι πρεσαριστο εχεις ενα φοβο μην το σπασεις...αλλα φαινεται να εχει αντοχη ο χρονος θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 14:21 »

Αποσυνδεδεμένος alfagamma

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 14:34 »
Ας βάλω και ένα πρόχειρο συγκριτικό γραφικό που έκανα μπας και γίνει πιο εύκολη η ανάγνωση...
Σχωράτε με για όποιες παραλήψεις.  :)


(Image removed from quote.)

Μια ερώτηση: επειδή εχω τον Nautilo και εχω πρόβλημα με γεύση πλαστικού, ειδικά όταν τον ατμιζω πάνω από τα 3,6βολτ, εσύ εχεις αυτό το πρόβλημα?
και μια παρατήρηση για τον πίνακα: αν δεν κάνω λάθος το τανκ του Nautilus είναι γυαλί....

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 25, 2014, 15:18 »
Πρόβλημα με γεύση πλαστικού δεν είχα. Όσο για το pyrex, δεν αποκλείω να κάνω λάθος, αλλά ως pyrex αναφέρεται στο googlάρισμα μου.  :)


Για παράδειγμα στις παρακάτω σελίδες αναφέρεται καθαρά πως είναι pyrex:


http://blog.vividsmoke.com/aspire-nautilus-glassomizer/


http://www.smoke-evolution.com/Nautilus-Glass-Tank-p/se-bdc-naut-glass.htm
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2014, 15:24 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 28, 2014, 14:45 »
τον έχω μια εβδομάδα και είναι πάρα πολύ καλός βασικά ξεχνάς διαρροές πολύ βασικό και με 2 ομ φτάνω άνετα και στα 5 χωρίς αλλοίωση γεύσης.
όποιων ενδιαφέρει τον πείρα από εδώ
 http://www.310.gr/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82/kanger-aerotank

Galaxy Note 3 with Omega Rom v9


Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 14, 2014, 14:29 »
κάθε πόσα ml περίπου αλλάζετε αντίσταση σαν να χαλάει γρήγορα η είναι η ιδέα μου. Σε 15 μέρες πρέπει να βάλω την τρίτη αντίσταση ενώ ατμιζω περίπου 1 με 1.5 ml την μερα...

Galaxy Note 3 with Omega Rom v10

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 20, 2014, 09:10 »
Προσφατα αγορασα 2 κομματια, απο το ενα που ανοιξα και δοκιμασα νομιζω ειναι οτι καλυτερο εχει βγαλει η kanger, 100% SS (εκτος απο την βαση που μοιαζει με τις προηγουμενες) με γυαλι, εχει πολυ καλη τζουρα και δινει πολυ καλη γευση.

Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 22, 2014, 19:03 »
Εγω τον αγορασα απο ft αλλα μεσα σε μια μερα η βαση του ρυθμιστη αερα δεν βιδωνει με την βαση του τανκ.Σαν να ειναι φαγωμενα τα πασα.Υπαρχει καποιος τροπος να διορθωθει αυτο?Δοκιμασα τον ρυθμιστη σε αλλο τανκ και βιδωνει μια χαρα αρα τα πασα απο  το τανκ εχουν θεμα

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 22, 2014, 19:42 »
Το εχει περασει το τεστ γνησιοτητας; (το τσεκαρες; εχει εναν κωδικο στα πλαγια)


Το δικο μου απο Fogalecig ειναι αψογο παντως!!


Αν εχει θεμα με τα πασα δυσκολα διορθωνεται, στειλε ενα μηνυμα στην FT να σου το αντικαστησουν, πιστευω πως εχεις πολλες ελπιδες.


Υπαρχει και μια περιπτωση να μην το κανεις σωστα (ισως η αντισταση να εχει ξεβιδωθει λιγο και να μην σε αφηνει να το κουμπωσεις, μου εχει τυχει)

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 22, 2014, 20:43 »
κάθε πόσα ml περίπου αλλάζετε αντίσταση σαν να χαλάει γρήγορα η είναι η ιδέα μου. Σε 15 μέρες πρέπει να βάλω την τρίτη αντίσταση ενώ ατμιζω περίπου 1 με 1.5 ml την μερα...

Galaxy Note 3 with Omega Rom v10








Οι αντ/σεις των εργ/κων , ειναι για 30 ml πανω -κατω.
Αν δεν σου ειναι λειτουργικα σωστες για σχεδον τοσα ml , τοτε δεν θα ειναι απο καλα υλικα.
Ενας άλλος λογος για γρηγορη κοποση και κορεσμο της αντ/σης , ειναι τα Volts/Watts στα οποια ατμιζεις .


Αν ατμιζεις με πολλα Volts/Watts , τοτε εχεις και πιο ορθη ατμοποιηση.  Οχι υπερβολικα πολλα Volts/Watts .  Θα εχεις καμμενο.


Για παραδειγμα , με 1.8 Ωμ στα 4.0 - 4.3 Volts , ειναι πολυ πιο καλη η ατμοποιηση , παρα με 3.5 Volts.  Παραδειγμα ειναι , οχι απολυτοι αριθμοι........ 8)


Αυτο φυσικα ειναι και στο γουστο του καθενος .   Αν ομως το ατμισμα σου ειναι χαμηλα σε δυναμη και εκει ειναι που σου αρεσει , δεν εχεις λυση
Εκτος αν μπορεσεις και κανεις μονος σου αντ/σεις , με πιο καλα υλικα.       (φιτιλι, συρμα)

Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 22, 2014, 21:08 »
Το εχει περασει το τεστ γνησιοτητας; (το τσεκαρες; εχει εναν κωδικο στα πλαγια)


Το δικο μου απο Fogalecig ειναι αψογο παντως!!


Αν εχει θεμα με τα πασα δυσκολα διορθωνεται, στειλε ενα μηνυμα στην FT να σου το αντικαστησουν, πιστευω πως εχεις πολλες ελπιδες.


Υπαρχει και μια περιπτωση να μην το κανεις σωστα (ισως η αντισταση να εχει ξεβιδωθει λιγο και να μην σε αφηνει να το κουμπωσεις, μου εχει τυχει)


Ναι φιλε μου εκανα το τεστ και ειναι γνησιος.Εχω κανει τικετ στην ft αλλα αν μου ζητησουν να τους το στηλω πισω θα παρει πολυ καιρο να μου ερθει ο καινουργιος και ειναι απελπισια

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 22, 2014, 21:13 »
Εισαι ατυχος τοτε φιλε μου, επεσες σε ελαττωματικο κομματι, κριμα!!


Παντως αν εχει οντως προβλημα τα μεταφορικα θα σου τα πληρωσουν αυτοι, οποτε απο το να τον κρατας στειλτον πισω "συστημενο".

Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 22, 2014, 21:18 »
Σαν συστημενος θα φτασει και πιο γρηγορα η μπα?

διαγραφή άμεσης παράθεσης
Μην χρησιμοποιείτε την "παράθεση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο ποστ


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2014, 00:33 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 22, 2014, 22:46 »
τελικά το δαχτυλίδι του airflow είναι όντως έτσι χαλαρό και εύκολα αλλάζει θέση?

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 25, 2014, 01:03 »
Οι αντ/σεις των εργ/κων , ειναι για 30 ml πανω -κατω.

Αν ατμιζεις με πολλα Volts/Watts , τοτε εχεις και πιο ορθη ατμοποιηση.  Οχι υπερβολικα πολλα Volts/Watts .  Θα εχεις καμμενο.

Για παραδειγμα , με 1.8 Ωμ στα 4.0 - 4.3 Volts , ειναι πολυ πιο καλη η ατμοποιηση , παρα με 3.5 Volts.  Παραδειγμα ειναι , οχι απολυτοι αριθμοι........ 8)
σου λέω πως μου άνοιξες τα μάτια έχω τον αεροτανκ κάνα μήνα και με λίγη χρήση περίπου 30 ml έχω αλλάξει τρις αντιστάσεις αφού έλεγα πως είναι μάπα το καρπούζι από την πρώτη που κάηκε κατέβασα τα βατ για να προστατέψω την δεύτερη και πάλι χάλασε και πάλι κάτω για την τρίτη τέταρτη θα πήγενα να αγοράσω άλλον ατμοποιητη αλλά μου έδωσες τη λύση αν και μου αρέσει να ατμιζω κοντά στα 10 με 11 είχα φτάσει στα 7 με 8 και να δεις αυτό θα έφταιγε αύριο θα ανεβάσω και θα το ευχαριστηθώ πιστεύω.

Το είχα στο μυαλό μου τελείως ανάποδα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12