vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 7 χρήστες
maprix, TasMan, billythekid, kurtz, panoskapa, dkostas, Jorge

Twitter

3 μέρες χωρίς νικοτίνη

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 29, 2011, 07:17 »
Σαν βαρύς καπνιστής των 2,5-3 πακέτων/μέρα, κατάφερα να μην ανάψω τσιγάρο για 9 μέρες μέχρι σήμερα και πιστεύω πως δεν το έχω ανάγκη.
Ατμίζω περίπου 4 ml/μέρα, περιεκτικότητας 18 mg/ml νικοτίνης και θα ήθελα να ρωτήσω πότε πιστεύετε με την εμπειρία σας πως μπορεί κάποιος να περάσει σε χαμηλότερης περιεκτικότητας νικοτίνης υγρά με ασφάλεια και εννοώ να μην έχει στερητικά συμπτώματα, που ίσως τον κάνουν να επιστρέψει στο κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 29, 2011, 11:29 »
Σαν βαρύς καπνιστής των 2,5-3 πακέτων/μέρα, κατάφερα να μην ανάψω τσιγάρο για 9 μέρες μέχρι σήμερα και πιστεύω πως δεν το έχω ανάγκη.
Ατμίζω περίπου 4 ml/μέρα, περιεκτικότητας 18 mg/ml νικοτίνης και θα ήθελα να ρωτήσω πότε πιστεύετε με την εμπειρία σας πως μπορεί κάποιος να περάσει σε χαμηλότερης περιεκτικότητας νικοτίνης υγρά με ασφάλεια και εννοώ να μην έχει στερητικά συμπτώματα, που ίσως τον κάνουν να επιστρέψει στο κανονικό τσιγάρο.
μην φοβασε εγω σε 24 μερες ατμισα χορις νικοτινη ( γιατι δεν ειχα ) και κανενα στεριτικο !!!!!! προς μεγαλη μου εκπληξη ... :confused1: ;) δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο οτι ατμιζω με δινατο μιχανακι οποτε εχω γευση , ντουμανι , και χτιπιμα οσο γινετε  :D και εγω των 3 πακετων φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 29, 2011, 17:41 »
Σαν βαρύς καπνιστής των 2,5-3 πακέτων/μέρα, κατάφερα να μην ανάψω τσιγάρο για 9 μέρες μέχρι σήμερα και πιστεύω πως δεν το έχω ανάγκη.
Ατμίζω περίπου 4 ml/μέρα, περιεκτικότητας 18 mg/ml νικοτίνης και θα ήθελα να ρωτήσω πότε πιστεύετε με την εμπειρία σας πως μπορεί κάποιος να περάσει σε χαμηλότερης περιεκτικότητας νικοτίνης υγρά με ασφάλεια και εννοώ να μην έχει στερητικά συμπτώματα, που ίσως τον κάνουν να επιστρέψει στο κανονικό τσιγάρο.
Φιλε Μπαμπη κατα τη γνωμη μου, μπορεις να κατεβεις σε περιεκτικοτητα οταν εσυ θες απλα να δοκιμασεις, εχοντας ομως καβατζα υγρο μεγαλης περιεκτικοτητας στην ακρη ετσι ωστε αν λεω αν, να μην αναψεις ενα ΚΤ αλλα να βαλεις το αλλο υγρο και δοκιμαζεις παλι αλλη φορα το πειραμα. Στο λεω ετσι γιατι ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα , οποτε μην περιμενεις καποιος να σου πει ''εινε καλα αυριο'' Ελπιζω να βοηθησα  ;)  Βεβαια δεν προτεινω απο 18 να κατεβεις 0 με την μια. :D

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:33 »
Ακούστε πραγματικό περιστατικό για να δείτε το πόσο ύπουλο είναι το άτιμο το τσιγάρο. Σαν ιατρικός επισκέπτης περιμένω στην αναμονή για να δώ ένα παθολόγο και μάλιστα φίλο, ο οποίος όποτε πάω μου παραγγέλνει και ένα εσπρεσάκι. Βγαίνω λοιπόν στον ανοικτό χώρο για να καπνίσω και πίσω μου ένας 80άρης ασθενής που περίμενε υπομονετικά τη σειρά του. Με πλησιάζει πιό κοντά και μου λέει:
"Ξέρεις σε πλησίασα για να μυρίσω τον καπνό! Τό έχω κόψει εδώ και 20 χρόνια λόγω καρδιολογικού προβλήματος, εγχείρηση ανοικτής καρδιάς, αλλά το άτιμο δεν μπορώ να το ξεχάσω και όποτε βλέπω κάποιον να καπνίζει πάω δίπλα του για να απολαύσω έστω τη μυρωδιά!!! Κόψτο τώρα που είσαι νέος, αλλά πρόσεχε γιατί μπορεί ανά πάσα στιγμή να σε νικήσει, όσα χρόνια και να περάσουν!"
Έμεινα με το στόμα ανοικτό και τον κοίταζα. Τα σχόλια δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:39 »
Από Αιμοδοσία Βενιζελείου ή Νοσοκομείο Σητείας περνάς-ούσες;

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:43 »
Βενιζελείου ναι γιατί είμαι αιμοδότης. Τα φάρμακα που δούλευα τελευταία, γιατί δυστυχώς τώρα είμαι άνεργος, ήταν για το καρδιαγγειακό σύστημα δηλαδή υπέρτασης, καρδιακής ανεπάρκειας, λιπιδίων και τα σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:45 »
Βενιζελείου ναι γιατί είμαι αιμοδότης. Τα φάρμακα που δούλευα τελευταία, γιατί δυστυχώς τώρα είμαι άνεργος, ήταν για το καρδιαγγειακό σύστημα δηλαδή υπέρτασης, καρδιακής ανεπάρκειας, λιπιδίων και τα σχετικά.

Αν αιμοδοτούσες στο χρονικό διάστημα 2007-9 πιθανότατα να έχουμε γνωριστεί...ρουφώντας σου το αίμα... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:49 »
Αν τότε γνώριζες το πόσα Marlboro μου ρουφούσες μαζί με το αίμα, μάλλον θα με απέφευγες για αιμοδότη.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 29, 2011, 20:55 »
Αν τότε γνώριζες το πόσα Marlboro μου ρουφούσες μαζί με το αίμα, μάλλον θα με απέφευγες για αιμοδότη.

Μπα δεν πειράζουν αυτά...ανεβαίνει και ο αιματοκρίτης...  :))


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 29, 2011, 21:01 »
Ακούστε πραγματικό περιστατικό για να δείτε το πόσο ύπουλο είναι το άτιμο το τσιγάρο
...
Τα σχόλια δικά σας.
...ενώ αν έκανες η.τ., θα μύριζες καμιά καραμελίτσα, φρουτάκι κι ο παππούς θα έμενε με την όρεξη.
Μπάμπη, το νου σου, κόφτο τελείως, κάνε κάνα "δυνατό" υγρό καλύτερα με καλό σετάκι η.τ. κι άσε το βοθροτσίγαρο για τους ...άλλους.


Προσωπική εμπειρία, σήμερα το απόγευμα:
Βγαίνω απ'το σπίτι για καμιά ώρα και (ο νόμος του Μέρφυ) στα πρώτα τρία λεπτά, μένω από μπαταρία και το Giant "τζούφιο" στο στόμα.
Πιό πολύ με ενοχλούσε που δεν είχα κάτι να κάνω με το χέρι μου, παρά να βάλω νικοτίνη στο στόμα μου. Ευτυχώς ανακάλυψα το κομπολόι μου στ'αμάξι και κάλυψα την...αίσθηση έλλειψης που είχα.
Συμπέρασμα (δικό μου και όχι διασταυρωμένο) :
Το όλο ζήτημα είναι καθαρά νευρολογικής φύσης, η νικοτίνη που ατμίζω είναι μάλλον "ατμός" (ελάχιστη δλδ) ή τέλος πάντων, δεν είναι τόσο εθιστική όσο νομίζουμε.
Το όλο ζήτημα το αναθεωρώ και τα επόμενα υγρά μου θα είναι κατά 30% φτωχότερα σε νικοτίνη (δλδ 6άρια). Μόνο ένα-δύο μπουκαλάκια θα κρατήσω 18άρια για "βαριές" καταστάσεις και τέλος.
Σ'αυτή την "αναμέτρηση", είμαι αποφασισμένος, εγώ θα βγώ νικητής, μέχρι να "μηδενίσω" σε μόνιμη βάση.
Βάγγος vs Νικοτίνη, σημειώσατε 1.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 29, 2011, 21:04 »
Παράθεση
Βάγγος vs Νικοτίνη, σημειώσατε 1.
:victory: :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος fotis 1

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 29, 2011, 22:34 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 29, 2011, 22:56 »
Εγω παντος απο 36αρα σκετη εχω καμια 10αρια ημερες με 4αρακι και 1-1,5 ml ημερησιως, χωρια καμια μα καμια ενοχληση  ::)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 29, 2011, 23:00 »
Εγω παντος απο 36αρα σκετη εχω καμια 10αρια ημερες με 4αρακι και 1-1,5 ml ημερησιως, χωρια καμια μα καμια ενοχληση  ::)

Μας τα παν κι άλλοι... ή μήπως ήταν οι ίδιοι;  :hmmm: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 3 μέρες χωρίς νικοτίνη
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 29, 2011, 23:10 »
Οι ιδιοι ηταν  ;) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63170 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3728 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem