vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

496 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1275 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 14:29 »
Κατσαβιδάκια για τους επισκευάσιμους που μπορώ να βρω;
Ή και εκείνα σε μπρελοκάκι που είναι;
Έχω ένα τέτοιο αλλά κόβω να μου το παίρνει η κοπέλα σήμερα που θα της δώσω τον kayfun! 8)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1276 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 14:43 »
Πήγαινε σε ένα μαγαζί στυλ practiker, leroy merlin κλπ και πάρε ένα κιτ σαν το παρακάτω, με μόλις 1.8 ευρώ σώθηκα μιλάμε! Έχει και τις κατάλληλες διαμέτρους για στησίματα των coil σου, εκτός της δυνατότητας να πιάνουν όποια μικρόβιδα βρίσκεται πάνω στους ατμοποιητές μας δηλαδή.. ;)


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1277 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 14:58 »
Σωστός! Ούτε jig tool μετά ούτε τίποτα! Σε ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1278 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 15:20 »
Αν και έχω και κούρο κοίλ σαν τα κατσαβίδια που δείχνει ο φιλοσ Μάκης δεν υπαρχουν η για βιδωνησ  η για στρίψιμο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1279 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 17:42 »
Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα αλλά θα κάνω μια ερώτηση. Αγόρασα ένα επισκευασιμο κλώνο Silverplay by tobeco.
Φοβερή γεύση και τρελό ντουμάνι ΑΛΛΆ. ατμιζω σκέτη vg και το υγρό ζορίζεται να κατέβει στις αντιστάσεις λόγο του ελάχιστου κενού που αφήνει η καμινάδα από τα τοιχώματά με αποτέλεσμα να παίρνω καμένο στις συνεχόμενες τζούρες . Έχω δει την ίδια βάση με bellcap και πιστεύω πως αυτό θα λύνει το πρόβλημα . Γνωρίζει κανείς τι ταιριάζει και αν χάνω γεύση και ντουμάνι με την αλλαγή;

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1280 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 22:18 »
Παιδιά, επειδή έλεγα να τιμήσω την UD λοιπόν με κάποιον από τους ατμοποιητές της και σκεφτόμουν κάποιον μεταξύ Goblin Mini, Bellus και Zephyrus, ποιον από αυτούς θα προτείνατε για εμένα για γεύση και σφιχτή τζούρα (ΓΕΥΣΗ κυρίως) όντας "Καϋφουνάκιας" (με ξέρετε);


Έχω επιλέξει αυτούς τους τρείς γιατί ξέρω πως δίνουν μες στο κιτ και το κομματάκι που κλείνει το ένα κανάλι και γίνεται άνετα και μονής αντίστασης. Καθώς επίσης, η τιμή τους κυμαίνεται από €20 - €30... (Μάξιμουμ τόσα θα διαθέσω, όχι παραπάνω...)


(Ναι, ξέρω δεν είναι Phenomenon κλπ για να ξεπεράσω την γεύση του Lite Plus, αλλά ψάχνω κάτι που τουλάχιστον να την φτάνει στα ίδια επίπεδα ακριβώς ή και γιατί όχι, να δίνει ένα κλικ παραπάνω... Γίνεται αυτό λοιπόν με κάποιον εξ' αυτών; Ειδάλλως, ρίξτε προτάσεις άλλες ανοιχτά...)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Κανένας...;  :confused1:   :hmmm:


(Και είμαι περισσότερο ανάμεσα σε Bellus και Goblin Mini...)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2016, 03:23 από Thorin13 »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1281 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 03:30 »
Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα Ελλάδα (κατά προτίμηση Αθήνα) που να πουλάει βίδες για 510; M2-0.4 x 5mm νομίζω μου κάνει, για Velocity πάει αλλά έχω λειάνει το σπείρωμα και την βίδα του και τώρα δεν βιδώνει καλά, οπότε θέλω να πάρω μερικές για να το φτιάξω.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1282 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 04:28 »
http://www.vides.gr/proionta.htm


http://www.zaf.gr/%CE%B2%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%83-and-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1.html


http://www.damigosbros.gr/bides_search.php?cat1=%C2%C9%C4%C5%D3


http://tsamouris.gr/ecat/eShop/Home.aspx


Και θυμάμαι επίσης ότι υπήρχε και ένα "βιδάδικο" με την ονομασία "Κέντρο Βίδας" στα Γλυκά Νερά, ακριβώς στο ύψος του κυκλικού κόμβου, δίπλα από τα ΕΛΤΑ, επί της Λ. Λαυρίου στο ρεύμα προς Αθήνα.
(Δεν ξέρω αν υπάρχει πια...)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1283 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 07:35 »
Παιδιά, επειδή έλεγα να τιμήσω την UD λοιπόν με κάποιον από τους ατμοποιητές της και σκεφτόμουν κάποιον μεταξύ Goblin Mini, Bellus και Zephyrus, ποιον από αυτούς θα προτείνατε για εμένα για γεύση και σφιχτή τζούρα (ΓΕΥΣΗ κυρίως) όντας "Καϋφουνάκιας" (με ξέρετε);
.......................
(Και είμαι περισσότερο ανάμεσα σε Bellus και Goblin Mini...)

Μάλλον κανέναν από τους τρείς.........και μεταξύ των δύο τον πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1284 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 10:48 »
Παιδιά, επειδή έλεγα να τιμήσω την UD λοιπόν με κάποιον από τους ατμοποιητές της και σκεφτόμουν κάποιον μεταξύ Goblin Mini, Bellus και Zephyrus, ποιον από αυτούς θα προτείνατε για εμένα για γεύση και σφιχτή τζούρα (ΓΕΥΣΗ κυρίως) όντας "Καϋφουνάκιας" (με ξέρετε);


Έχω επιλέξει αυτούς τους τρείς γιατί ξέρω πως δίνουν μες στο κιτ και το κομματάκι που κλείνει το ένα κανάλι και γίνεται άνετα και μονής αντίστασης. Καθώς επίσης, η τιμή τους κυμαίνεται από €20 - €30... (Μάξιμουμ τόσα θα διαθέσω, όχι παραπάνω...)


(Ναι, ξέρω δεν είναι Phenomenon κλπ για να ξεπεράσω την γεύση του Lite Plus, αλλά ψάχνω κάτι που τουλάχιστον να την φτάνει στα ίδια επίπεδα ακριβώς ή και γιατί όχι, να δίνει ένα κλικ παραπάνω... Γίνεται αυτό λοιπόν με κάποιον εξ' αυτών; Ειδάλλως, ρίξτε προτάσεις άλλες ανοιχτά...)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Κανένας...;  :confused1:   :hmmm:


(Και είμαι περισσότερο ανάμεσα σε Bellus και Goblin Mini...)
Αγαπη, τους εχω ολους εδω(οποτε θες ερχεσαι, το ξερεις). Αυτο που ζητας(σφικτη τζουρα αλλά με σωστο τροπο) θα στο δωσει μονο ο TFV4 mini. Εχει ενα π@π@ρακι που μπαινει στην επισκευασιμη και σου σφιγγει τη τζουρα σε επιπεδα kl+. Δοκιμασμενο αυτο που σου λεω. Δες και τις φωτο(χωρις και με) :)


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1285 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 10:57 »
Παιδιά ο velocity rda ο αυθεντικός έχει πάνω από 100ρικο;; Έβλεπα σε διαφορά site από ελληνικά καταστήματα τον εν λόγω rda σε τιμή 20 πάνω κάτω κ νόμιζα ότι ήταν ο original! Ξέρει κανεις;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1286 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:11 »
Εδώ βρίσκεις τον αυθεντικό. Τιμή 115$.
http://www.avidvaper.com/velocity-rda/

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1287 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:43 »
μια ερώτηση που ήθελα να την κάνω καιρό τώρα είναι πότε ένας άτμο πετάει την σωστή γεύση που πρέπει να δόση . με την γεύση που νιώθεις στην εκπνοή η με την επίγευση  που αφήνει μετά μέσα στο στόμα ?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1288 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:52 »
Αυτό φίλε μου εξαρτάται από ένα συνδυασμό παραμέτρων: Στήσιμο, αέρα, απόσταση αντίστασης από το στόμα, διάμετρος τρύπας drip tip, σύσταση υγρού.

"Σωστή" γεύση, δεν νομίζω ότι μπορεί να σταθεί σαν έννοια όσον αφορά το άτμισμα. Μάλλον διαβαθμίσεις από το επίπεδο "αηδία" ως το επίπεδο "Νιρβάνα"...

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1289 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 13:13 »
οπότε είναι πολλά αλλά το πιο σωστό είναι η γεύση που αφήνει στην εκπνοή έτσι δεν είναι?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182306 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364