vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

493 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, camber, tony1976

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #795 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 13:28 »
Καλησπερα παιδες 
Εχω ειδη 3 επισκευασιμους Lemo 2 Subtank mini Triton (μου βγηκε φολα..) και εναν Magma(κλωνο) και σκευτομαι την επομενη αγορα μου και ειμαι μεταξυ kayfun lite plus και UD goblin η goliath v2 και δεν μπορω να αποφασισω με τιποτα ... για αυτο ζηταω γνωμες
Επεισης βλεπω οτι ο kayfun εχει 60ε στα ελληνικα eshops υπαρχει κανενας λογος να παρεις κλωνο για 30Ε διαφορα ?

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #796 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 13:31 »
Ο τριτον γιατι σου βγηκε φολα;


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #797 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 13:38 »
το επισκευασιμο κοματι του για εμενα ειναι απλα κακο  δεν μπορεσα για κανεναν λογο να τον στυσω και να βγαλει την γευση και το ντουμανι του lemo/subtank ειχα και διαροες .. με οποιο τροπο και αν τον γεμιζα.τως εχω βαλει για πουλημα τωρα αλλα δεν βλεπω ενδιαφερον απο κανεναν  :idiot1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #798 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 13:39 »
@lipo


Αν τα έχεις τα λεφτά είναι προτιμότερο να πάρεις τον αυθεντικό προφανώς. Αν δεν τα 'χεις, να ένας λόγος να πάρεις τον κλώνο  :))


Goblin και Goliath είναι αεράτοι ατμοποιητές, για πνευμονικές και ψιλούτσικα Watt. Ο kfl+ είναι απ' τους καλύτερους ατμοποιητές που θα δουλέψεις στα 8-15 W με τσιγαρίσιες τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #799 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 13:40 »
Καλησπερα παιδες 
Εχω ειδη 3 επισκευασιμους Lemo 2 Subtank mini Triton (μου βγηκε φολα..) και εναν Magma(κλωνο) και σκευτομαι την επομενη αγορα μου και ειμαι μεταξυ kayfun lite plus και UD goblin η goliath v2 και δεν μπορω να αποφασισω με τιποτα ... για αυτο ζηταω γνωμες
Επεισης βλεπω οτι ο kayfun εχει 60ε στα ελληνικα eshops υπαρχει κανενας λογος να παρεις κλωνο για 30Ε διαφορα ?


Φίλε μου είναι τόσο διαφορετικοί αυτοί οι ατμοποιητές που σκέπτεσαι, ώστε δεν υπάρχει κάτι δύσκολο στο να αποφασίσεις. Ο kayfun είναι σφιχτοτζούρης και δεν ενδείκνυται για subohm, ενω οι άλλοι δύο είναι αεράτοι subohm. Eσύ ξέρεις τι σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #800 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 14:14 »
εγω δουλευω κατι ενδιαμεσο δλδ 1-1.4Ω αντιστασεις και 15-20w τον subtank tον εχω στη μεσαια τρυπα και τον λεμο περιπου στο 1/4 ανοιχτο αερα ο kayfun sto full αερα θα με βολεψει λετε ?

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #801 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:11 »
Θα ήθελα να μου προτίνετε έναν επισκευάσιμο που να έχει και έτοιμες αντιστάσεις για αγορά, γιατί λέω να τον έχω και να πειραματιστώ.


Είμαι καιρό με gs air και είμαι ικανοποιημένος. Έτυχε όμως προχθές και δοκίμασα φίλου έναν ego one mega και μου άρεσε. Subtank mini δεν μου πολυάρεσε.


Θα προτιμούσα κάποιον μέχρι τα 30 ευρώ. To μέγεθος δεν θα το ήθελα πολύ μεγάλο όπως είναι o ego one mega. Για mini ego one τί λέτε?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #802 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:17 »
lipo το καλυτερο πριν αγοράσεισ τέτοιου τύπου ατμό όπως ο kayfun L+ κάνε μια βόλτα απο κάποιο καταστημα η απο κάποιο γνωστό σου να των δοκιμάσεισ και  μετα κρήνης αν μπορεί να καλυψη τησ ατμιστικεσ σου απαιτήσεις στο λέω γιατί και τουσ παραπανω που αναφέρεισ είμαι κάτοχος αλλα και των kayfun L+ γνήσιο είχα πάρει και λογου των αλλων 2 δεν μπορούσε να  με καλυψη στα ατμιστικα μου γουστα αυτο κοιταξετο όταν φεύγεισ απο αέρατους ατμό και πασ σε ποιο σφιχτή τζουρα ίσως να μην τα βρειτε

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #803 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:30 »
Θα προτιμούσα κάποιον μέχρι τα 30 ευρώ. To μέγεθος δεν θα το ήθελα πολύ μεγάλο όπως είναι o ego one mega. Για mini ego one τί λέτε?


Κοίτα τον 19mm Ego ONE που είναι ανάμεσα στον Mini και τον Mega  ;)

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #804 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:34 »
Φίλε stopapali αν έχεις την δυνατότητα για μια επίσκεψη απο κάποια καταστήματα να δησ κάποιους ατμό απο κοντά και να δησ  αν σου αρέσουν με χρίση φυσικά κάντο στην αλλη περιπτωση αφού σου άρεσε ο ego one mega πάρε αυτών και οικονομικός είναι και καλοσ στην τιμή που έχει δεν θα βρείσ εύκολα άλλο ατμό σαν το ego one mega

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #805 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 15:35 »
Ωραία, σας ευχαριστώ. Πάω για τον ego που είπε ο φίλος από πάνω αλλίώς για το mini.

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #806 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 21:12 »
Καλησπέρα!


Ασχέτος οτι τον παράγγειλα έχει κάποιος γνώμη για το συγκεκριμένο ατμο; http://goo.gl/hjgGLc




Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #807 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 23:29 »
Ωραία, σας ευχαριστώ. Πάω για τον ego που είπε ο φίλος από πάνω αλλίώς για το mini.




Θα ηταν λαθος να αγορασεις τον Ego One αν δεν ξερεις να φτιαχνεις αντ/σεις με συρμα χωρις αντισταση φιλε μου.
Πολυ καλος για φθηνος ατμ/της , αλλα η επισκευασιμη κεφαλη , οπως ολοι οι εγορτασιακοι αυτης της κατηγοριας , θα πρεπει να στήνονται με συρμα χωρις αντ/ση.


Αν ξερεις να κανεις συνδεση συρματων , τοτε ειναι καλος , φθηνός και συμαζεμενος ατμ/της.
Αν ομως δεν ξερεις να κανεις τετοιου ειδους αντιστασεις θα ειναι λαθος.


Για να γινω πιο κατανοητος σε οτι γραφω , η επισκευασιμη κεφαλη του Ego One εχει πλαστικο O-ring για να ασφαλίζει το συρμα.
Αυτο ομως εχει σαν συνεπεια οτι αν πυρώσει το συρμα , θα καψει το O-ring και θα παρεις πλαστικο καπνο μαζι με τον ατμο απο το υγρο σου.
Αυτο δεν ειναι καλο.  Ετσι δεν ειναι ;;;;     8) ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #808 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 23:42 »
Δεν χρειάζεται σύρμα χωρίς αντίσταση ο Ego ONE. Τον στήνω 3 μήνες με απλό Kanthal και δεν έχει λυώσει τίποτα.  ::)


Ένα άλλο καλό που έχει είναι πως οι επισκευάσιμες κάνουν όσο και οι εργοστασιακές, οπότε αν σου φθαρεί το σιλικονάκι, με 3 ευρώ παίρνεις άλλη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #809 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2015, 23:43 »
Δεν το σκέφτηκα ποτέ αλλά τώρα με έβαλε σε σκέψεις ο shadockan, αλήθεια παίζει να ζεσταθεί τόσο το σιλικονάτο λαστιχάκι από τα ποδαράκια της αντίστασης ώστε να καεί; Το ότι απέχει το coil κάμποσα χιλιοστά από το δαχτυλίδι αυτό δεν παίζει και να το σώσει;

Έχω στήσει μερικές φορές σε μια τέτοια κεφαλή και μέχρι στιγμής δεν παρατήρησα κάτι περίεργο, όντως όμως μου κίνησε λίγο το ενδιαφέρον αυτό το σκεπτικό.

Μήπως είναι απλά μια σκέψη όλο αυτό;
Τόσες εργοστασιακές κεφαλές πιάνουν το σύρμα με αυτόν τον τρόπο, κι αρκετές (αν όχι όλες ) με kanthal νομίζω..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171760 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275753 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364