vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

493 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Kouros17

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #705 στις: Ιουλίου 30, 2015, 00:24 »
Ναι σιγά, που τους παίρνουν όλοι από ΦΤ και τους πουλάνε μετά βάση τιμών ελληνικών καταστημάτων, διπλή τιμή τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #706 στις: Ιουλίου 30, 2015, 01:14 »
Αυτος που θα αγορασει αδερφε τετοιο ατμ/τη , πριν αγορασει καλα θα ηταν να κοιταξει πρωτα μεσα στο φορουμ τι παιζεται , να μαζεψει οτι εχει να γραψει ο καθενας απο 'μας , μετα να τα βαλει κατω και να κρατησει μονο τα καλα και σωστα και να εισαι σιγουρος οτι απο 'κει και μετα θα παρει σωστο εργαλειο και θα μας εχει για παντα φιλους ολους μας.


Αυτο δεν ειναι το φορουμ ;;;   Δηλαδη βοηθεια ;;;    Αν εγω,εσυ,ο Slammer,o Koukou , o LolO , δεν δεχτουμε τη βοηθεια του φορουμ , ποιος θα φταιει ;;       Αυτος που πουλαει  ;;;;


Υπαρχουν ατομα εδω μεσα που παρα το οτι δεν γραφουν , να εισαι βεβαιος οτι μας διαβαζουν και αν καποιος ειναι στο πελαγος , απλωνουν το χερι και τον σωζουν.
Αρκει βεβαια να θελει και αυτος που πνιγεται να σωθει.
Αν δεν θελει , δεν φταιει αυτος που θα του δωσει μουφα πραμα......   Ας ειχε την υπομονη να διαβασει δυο πραγματακια που θα επρεπε να ξερει .

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2022, 08:13 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος triastros

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #708 στις: Αυγούστου 04, 2015, 13:04 »
Καλησπέρα σε όλους! :bye:
Μια ερώτηση.
Έχω παρατηρήσει ότι όταν πιάνω τον kfl+ (Ni200 σε evic vt) στην πρώτη τζούρα,πετάει κάτι σαν σκάσιμο από την αντίσταση,αν το περιγράφω καλά.Παλιότερα δεν το έκανε. :dontknow:
Από τι μπορεί να είναι αυτό;Έχω διαβάσει για τα παραπάνω βατ που δίνει το evic vt αλλά νόμιζα μόνο σε vw.

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #709 στις: Αυγούστου 15, 2015, 15:32 »
Καλησπερα . ειμαι πολυ νεος στο στριψιμο .  2η αντισταση που βγαζω η αντισταση φενετε να ειναι κομπλε απο γευση και ντουμανια και τα σχετικα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κανει ψηλοσκασιματα και λιγο παραπανω θορυβο απο πριν ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται ?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #710 στις: Αυγούστου 15, 2015, 18:14 »
Καλησπέρα σε όλους! :bye:
Μια ερώτηση.
Έχω παρατηρήσει ότι όταν πιάνω τον kfl+ (Ni200 σε evic vt) στην πρώτη τζούρα,πετάει κάτι σαν σκάσιμο από την αντίσταση,αν το περιγράφω καλά.Παλιότερα δεν το έκανε. :dontknow:
Από τι μπορεί να είναι αυτό;Έχω διαβάσει για τα παραπάνω βατ που δίνει το evic vt αλλά νόμιζα μόνο σε vw.
Φιλε μου ιδιο συρμα ν200 0.30 σε lemo 2 και σε  kayfuL+ ο 2τεροσ μου εκανε ακριβωσ τα ιδια φυσικα οχι συνεχεια αλλα μετα απο καπια ml υγρου εστρωνε καπωσ  τωρα το ιδιο παλη στυσιμο αλλα χωρισ καθολου σκασιματα με τα ιδια βατ και ιδια θερμοκρασια στο evic σε lemo και σε subtank mini ο 2τεροσ των νιωθο οτι δουλευη πιο αγρια μόλις του κατεβασω απο 230c  στουσ 210c τοτε ηρεμη αρα ο καθε ατμοσ κιι το ιδιο ακριβωσ στυσιμο να κανησ από δεινή διαφωρετικα παντα πλυσιμο στα συρματα πριν την περιέλιξη πηνιου κιι πιστευω οτι τα προβληματα εξομαλύνουν καπωσ 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #711 στις: Αυγούστου 15, 2015, 18:19 »
Καλησπερα . ειμαι πολυ νεος στο στριψιμο .  2η αντισταση που βγαζω η αντισταση φενετε να ειναι κομπλε απο γευση και ντουμανια και τα σχετικα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι κανει ψηλοσκασιματα και λιγο παραπανω θορυβο απο πριν ξερει κανεις που μπορει να οφειλεται ?
Στα ποσα watt τον λειτουργεις;

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #712 στις: Αυγούστου 15, 2015, 19:47 »
Στα 14-20W ειναι 0.82Ω η αντισταση κανει λιγο θορυβο και κατι σκασιματα που και που και εχει αρχισει να με ποναει και ο λαιμος μου απο την ωρα που την εβαλα ( δεν ξερω αν εχει σχεση ι οχι )

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #713 στις: Αυγούστου 15, 2015, 19:53 »
Τι συρμα εχεισ βαλη και σου δειχνη αυτα τα ΩΜ  ροταω γιατη με ν200 για να πιασησ αυτα τα ΩΜ πρεπη νατυληξησ μια κουλουρα εκτοσ και αν ειναι τιτανιο και βανησ λαθοσ επιλογη γεινε λοιγο πιο σαφησ σε τι στυσιμο εχεισ κανη γενικωσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #714 στις: Αυγούστου 15, 2015, 20:03 »
Με kenthal 0.4mm  την εχω φτιαξει στο 2.5kuro 6 σπυρες με fiber freaks 1o . Ειναι η 1η φορα που ουσιατικα φτιαχνω μονος μου την 1η μου την ειχα φτιαξει σε μαγαζι μαζι με expert που με βοηθησε βημα προς βημα και ητανε ακριβως αυτο που ηθελα ! αλλα τωρα που εφτιαξα τελοιος μονος δεν πετυχα το ιδιο αποτελεσμα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #715 στις: Αυγούστου 15, 2015, 20:20 »
Πεστο και καταλαβα οτι προσπαθησ με νικελιο η με τιτανιο με κανθαλ ναι τοσο βγεν 0.8 ωμ η 6 στροφεσ προσπαθησε αν φυσικα εχεισ με καπιο πιο λεπτο συρμα  να κανησ περιπου 7 στροφεσ με ανοιχτεσ σπυρεσ οπωσ αυτεσ
 
πριν τυλίξεισ το συρμα πλυντο καλλα με νερο και με υγρο πιατων και μετα καλλο σκουπισμα  για να φυγουν οτι βρωμιεσ εχει απο την επεξεργασια που του εχουν κανη προσοχη να μην ακουμπανε η σπυρεσ μεταξη τουσ .. θα το βρησ το κολπο ειμαι συγουροσ και προσοχη  αν εχεισ μοντ με ελενχο θερμοκρασιασ και δεν γυρνάει απο tc σε  wv καντο απο μονοσ σου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #716 στις: Αυγούστου 15, 2015, 20:27 »
lipo πειραματίσου με την ποσότητα βαμβακιού που περνάει μέσα απο την αντίσταση.Τα fiber freaks έχουν πιο αραιή δομή απο το οργανικό βαμβάκι και μια τάση στα σκασίματα,ειδικά εαν έχει μπει μικρότερη ποσότητα,κυρίως τις πρώτες ώρες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #717 στις: Αυγούστου 15, 2015, 20:49 »
πειραξα λιγο τις σπυρες και εφτιαξε το σκασιμο ο πονολαιμος ομως υπαρχει ακομα μπορει να ειναι και ασχετος βεβαια θα τσεκαρω και τα fiber freaks

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #718 στις: Αυγούστου 15, 2015, 21:20 »
Περι πονολαιμου δεν εχουν καμια δουλεια τα σκασιματα ειναι καθαρο θεμα υγρου υπαρχουν πολλα καπνικα και φρουτοδεσ υγρα που ειναι καπωσ οξυνα για το λαιμο μετα απο καπια χρυση βασικα και στων πονολαιμο πεζη σημασια και η προπυλενογλυκολη σε τη ποσοστα ειναι εγω φτιαχνω δικαμου υγρα και την εχω φταση μέχρι 65vg  35pgτωρα τα ετοιμα τα πιο πολλα για να αναδεικνύουν και τα αρωματα τουσ τα κανουν συνηθωσ 50/50 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #719 στις: Αυγούστου 15, 2015, 21:33 »
σε συνδυασμο με την νικοτινη...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ερωτηση προς ολα τα γατονια που γνωριζουν:Χρησιμοποιω συρματα απο 0,25-0,32 mm kanthal A1 και σκεφτομαι να δοκιμασω ribbon και twisted..ποια αντιστοιχουν στο ευρος σε σχεση με το kanthal; (στησιματα σε kayfun και expromizer)
σε τι τρυπανακι προτεινετε;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καμια απαντηση..ακουει κανεις;; :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 16, 2015, 13:14 από pngtszs1976 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171758 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35163 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364