vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, giorgoscr, gfilip, bloodlessz, Jorge, manoslykos, th3ofilos, mathimatikos1966

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4605 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 20:04 »
Έκανα πρώτη φορά αγορά από τον Κινέζο,η τελική χρέωση βγήκε 4,5 ευρώ στην τράπεζα παραπανω

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4606 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 20:11 »
Ρε συ, δεν είναι θέμα αποδείξεων ή κινεζομαγαζοσυγκρίσεων, αλλά τρόπων του να υποδεικνύονται δοκιμασμένοι τρόποι για να γλυτώσεις το να σου τον επακουμβίσουν οι συμπαθείς συντεχνίες εμπόρων & τραπεζιτών. :laugh1:
Με τον τρόπο που περίγραψα πιό πάνω, δεν βγήκα χαμένος. Από τον λογαριασμό μου (σε 2 συνεχόμενες συναλλαγές) λείπουν ακριβώς όσα πλήρωσα.

 *** Ας το στριμώξω & αυτό. Ο Μένιος μου έφυγε από Σαλόνικα & ταξιδεύει για ήδη Τρελά Νερά.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4607 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 20:58 »
Με τη μόνη διαφορά όμως ότι εδώ δεν λέμε για τραπεζικά έξοδα γιατί εάν ήταν τραπεζικά έξοδα θα υπήρχε και η ανάλογη αιτιολογία από την τράπεζα πιστεύω, εδώ μιλάμε καθαρά ότι ο Κινέζος  βαράει στην κεφάλα παραπάνω αλλά γράφει στο site του και αλλά σε χρεώνει
Με μία μικρή επιφύλαξη περιμένοντας την απάντησή τους

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4608 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 21:38 »
Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με εμένα πληρώνοντας με πιστωτική, αλλά δεν έδωσα σημασία οπότε αναμμένω την απάντηση που θα σου δώσουν, για να τους γράψω και εγώ, σε κάθε περίπτωση όμως ο τρόπος του Γιώργου θα ακολουθηθεί στην επόμενη αγορά.

*** Γιώργο αναμμένω τον Μένιο σου για να βάλλω παραγγελιά,  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4609 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 21:40 »
Έγινε παιδιά όπως και να χει θα σας ενημερώσω μόλις λάβω απαντητικό mail από το 2fdeal

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4610 στις: Φεβρουαρίου 17, 2023, 23:24 »
εδώ μιλάμε καθαρά ότι ο Κινέζος  βαράει στην κεφάλα


Μπράβο που το ψάχνεις.
Τον προηγούμενο χρόνο αγόρασα 6 φορές από 2fdeal (με πιστωτική) ποσά από 50-100€ κάθε φορά.
Πάντα υπήρχε μια διαφορά στη χρέωση της κάρτας μου προς τα πάνω 2-3 € και δεν έδωσα ποτέ σημασία, αφού θεωρούσα ακόμα κι έτσι τον εαυτό μου κερδισμένο.
Πάντως αν είναι μπαμπεσιά των πονηροκινέζων τι μπορεί να γίνει; Ακόμα κι έτσι συμφέρει.
Νεξτ ταίμ τρελομερίτις γουορκσοπ φολοουινγκ..!!

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4611 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 01:26 »
Νεξτ ταίμ τρελομερίτις γουορκσοπ φολοουινγκ..!!
ΤρελοΝερίτης, παρακαλώ, καλέ μου κύριε, όχι ΤρελοΜερίτις, θα με υποχρεώσετε. Το μέρος εδώ (Χαλκίδα), μιά χαρά είναι, τα νερά (Εύριπος   :happy_roll_01:   ) είναι τρελά.
Για την διαδικασία πληρωμής που περιγράφω, ας έχουμε υπό την...υποψία μας ότι η τελευταία μου αγορά με αυτόν τον τρόπο έγινε στις 3-1 & με αυτά που διάβασα από όλους εσάς, δεν θέλω να σκέφτομαι ότι στο μεταξύ έχουν σκαρφιστεί κάτι που δεν το έχω συναντήσει ακόμα. :hmmm:   

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4612 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 08:56 »
Την καλημέρα μου σε όλους μόλις είδα ότι μου ήρθε το απαντητικό mail το επισυνάπτω εδώ και το αφήνω στην κρίση σας και λέω το αφήνω στην κρίση σας γιατί αν σας βγάλω και screenshot από την  τράπεζα δεν έχει καμία επιπλέον χρέωση όλο το ποσό πήγε κατευθείαν στο 2fdeal αν πάλι κάνω λάθος διορθώστε με το μόνο καλό είναι ότι η παραγγελία έγινε χθες και σήμερα δείχνει ότι έγινε αποστολή

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4613 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 10:50 »
Πρέπει να έχει σχέση με την μετατροπή του συναλλάγματος από γιούρια σε ντόλαρς.
Καθόσον μου θυμίζει παρόμοια περίπτωση στο Paypal όταν πουλούσα στο ebay και για τους αγοραστές εκτός Ευρώπης πληρωνόμουν σε δολάρια. Έτσι το Paypal είχε χωρισμένη την κάβα μου σε ευρώ και δολάρια.
Αν λοιπόν ήθελα να τραβήξω τα δολάρια στην τράπεζά μου λόγω της μετατροπής λάμβανα κάτι τις λιγότερο (πέραν των 3€ πάγιας κράτησης), με τα ευρώ δεν είχα θέμα.
Το λοιπόν δοκίμασα εντός Paypal να μετατρέψω τα δολάρια σε ευρώ (σου δίνει τη δυνατότητα) για να έχω ένα νόμισμα κι εκεί με τσεκούρωσε, έχασα κάτι ψιλά. Είμαστε περικυκλωμένοι από τις τράπεζες.

Άραγε από 3FVape γίνεται το ίδιο? Αλλά τι ρωτάω το εν λόγω κινεζομάγαζο βαράει περισσότερο στα μεταφορικά (νομίζω).

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4614 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 13:30 »
Εγω πολυ πιθανον να στραφω αλι που ξερω οτι π.χ. 25 ευρω + 3 εως 6 ευρω μεταφορικα  τοσα θα χρεωθω ακριβως χωρις να θελω να επηρεάσω κανεναν σας, και ας κανει οσο καιρο θελει να ερθει, εχω υπομονη και εχει παρει και το ματι μου μεσα στο αλι κλωνο του 2φ, που ισως να ειναι και οι ιδιοι αλλά το χερι μου στην φωτια δεν το βαζω  :D

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4615 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 17:47 »
Από την αναγραφόμενη τιμή που έχει στο 2fdeal προσθέτω πάντα 15 ευρώ επιπλέον. Αν με συμφέρει προχωράω, αν όχι, υπάρχει και το Ali, υπάρχουν και τα ελληνικά καταστήματα. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που είναι μονόδρομος αν πραγματικά θέλεις κάτι, οπότε...

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4616 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 17:55 »
Δεν έχει σχέση με την μετατροπή. Η μετατροπή γίνεται αυτόματα από την τράπεζα πριν την συναλλαγή και στη πληρωμή πάει το νόμισμα που προβλέπεται.
Και εμένα μου είχανε πάρει παραπάνω λεφτά από την 2fdeal παρόλο που είχα πληρώσει με δολάριο χωρίς μετατροπή. Πριν πληρώσω με revolut είχα μετατρέψει το ευρώ σε δολάριο και πλήρωσα με την κάρτα που είναι συνδεδεμένη μόνο με δολάριο. Κάτι άλλο συμβαίνει. Στην απάντηση λένε σίγουρα ψέματα. Τα λεφτά πάνε στη 2fdeal και όχι σε κάποιον άλλο. Θα το έδειχνε στις λεπτομέρειες της συναλλαγής μέσα. Σε εμένα στις λεπτομέρειες της συναλλαγής είχε μόνο την 2fdeal σαν χρέωση.

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4617 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 19:08 »
Ακριβώς φίλε μου είπες το πιο σωστό πράγμα αν υπήρχε κάποια χρέωση από μέρους της τράπεζας θα φαινόταν στη συναλλαγή εδώ το ποσό όλο έχει πάει στο  2fdeal δεν πειράζει είπαμε υπάρχουν πολλές εναλλακτικές  δεν είναι μονόδρομος  άλλη φορά ψωνίζουμε από κει άλλη φορά ψωνίζουμε από αλλού και πάει λέγοντας να ρωτήσω κάτι από sourcemore αν έχει κάνει κάποιος αγορά τι επιλέγουμε για το shippment

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4618 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 19:45 »
Ναι, από την μια υπάρχουν εναλλακτικές αλλά από την άλλη γλυτώνεις το τελωνείο. Νομίζω από aliexpress και από sourcemore θα σου βάλουν να πληρώσεις τελωνείο. Εάν είναι κάτι που δεν το βρίσκω αλλού, τότε αντάρα, ας δώσω και 2 με 3 ευρώ παραπάνω. Αν και άμα το καλό σκεφτείς, 2 ευρώ από εμένα και από κάνα 500 άτομα που θα κάνουν αγορές τον μήνα  βγάζουν τρελό κέρδος...

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4619 στις: Φεβρουαρίου 18, 2023, 19:59 »
Πάντως τέτοιο παπατζιλικι πρώτη φορά μου συμβαίνει,ψωνίζω πάνω από 10 χρόνια από εξωτερικό διάφορα πράγματα,και ότι πληρώνεις αυτό είναι,εδώ ως δια μαγείας σου μπαίνουν κάτι ψιλά παραπάνω,το ποσόν δεν είναι σοβαρό,η κουτοπονηρια είναι το θεμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180790 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536823 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237816 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35507 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12