vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 5 χρήστες
grigri444, dkostas, camber, antiklitos140, ZoeM

Twitter

Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 02, 2014, 16:35 »
Εχεις διαρροη υγρου σε εκεινο το σημειο?

Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 02, 2014, 16:49 »
Οχι,δεν εχω. Απο ντουμανι,γευση και χτυπημα ολα καλα!
Παρατηρω φυσαλιδες πολλες οταν ειναι στην μεση και λιγο ποιο κατω το υγρο στο τανκ. Οταν ειναι γεματο υπαρχουν ελαχιστες μικρες.

Αποσυνδεδεμένος value

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 12, 2014, 02:46 »
Αυτόν τον ατμοποιητή τον χρησιμοποιώ περίπου ένα πεντάμηνο και μπορώ να πω ότι σε σχέση με την εμπειρία που είχα από κάποιους -λίγους- άλλους, είναι μακράν ο καλύτερος. Πιστεύω ότι δίνει καλά αποτελέσματα και σχετικά απροβλημάτιστη λειτουργία για κάποιον σαν εμένα.

Αν και καπνίζω η.τ. περίπου δυο χρόνια, λόγω οικονομικών δυσχεριών κυρίως, όταν βρω κάτι που μου κάνει δεν το ψάχνω ιδιαίτερα παραπέρα. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω περάσει από πολλούς clearomizers. Συνολικά έχω δοκιμάσει τρεις άλλους, όλοι ήταν με φυτίλια και πλαστικό δοχείο. Αυτός ήταν ο πρώτος που είναι φτιαγμένος από γυαλί και bottom dual coil. Όταν τον ξεκίνησα, όλοι οι προηγούμενοι πέρασαν σε αχρηστία.

Αγοράζω αντιστάσεις στα 2,1 Ω, και ρύθμιζα την μπαταρία γύρω στα 4 V, +/- 0,5. Αυτό που έχω να παρατηρήσω σχετικά με τις αντιστάσεις, είναι το εξής. Υπήρξαν αντιστάσεις, που δε μου κράτησαν πάνω από εβδομάδα. Υπήρξαν και αντιστάσεις που μου κράτησαν έως και μήνα. Όταν τοποθετώ καινούργια αντίσταση, ξεκινάω με πιο χαμηλά volt και με τον καιρό ανεβαίνω. Επίσης μετά την αλλαγή αντίστασης περιμένω 5 λεπτάκια έχοντας τον ατμοποιητή όρθιο και γεμάτο υγρό, ώστε να "μουλιάσουν" πρώτα τα σωθικά της κεφαλής  ;D . Οι πρώτες δυο-τρεις τζούρες πάντα έχουν μια μυρωδιά καμένου. Καλό θα ήταν να τις βγάλετε χωρίς να τις εισπνεύσετε. Καταλαβαίνω ότι τελειώνουν τα ψωμιά μιας αντίστασης όταν αρχίζουν τα παρακάτω συμπτώματα: αρχίζει και μου θερμαίνεται η μεταλλική βάση περισσότερο από το συνηθισμένο, μειώνεται η ποσότητα ατμού, αρχίζουν διαρροές στο σημείο της επαφής με την μπαταρία με τελικό σύμπτωμα το να έρχονται σταγόνες υγρού στο στόμα. Δε μου έχει συμβεί ποτέ απλά να σταματήσει να ατμίζει εντελώς.

Αυτό με τις μπουρμπουλήθρες στο ίδιο σημείο, δε μου έχει συμβεί. Δημιουργούνται ναι μεν φυσαλίδες και λογικό είναι καθώς το υγρό γεμίζει την αντίσταση, αλλά να στέκονται όλες μαζί εκεί στο ίδιο σημείο σα να κάνουν διαδήλωση, δεν το έχω ματαξαναδεί. Ωστόσο έχω μια υποψία, ότι μπορεί να παίζει ρόλο το πόσο "πηχτό" είναι το υγρό που χρησιμοποιούμε.

Επίσης, χωρίς ίσως να είναι απαραίτητο σώνει και ντε, θεωρώ ότι το μπουκαλάκι με τη βελόνα θα διευκολύνει στο γέμισμα του συγκεκριμένου ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 12, 2014, 12:15 »
Υπερευχαριστημενος κατοχος και εγω του συγκεκριμενου ατμοποιητη εδω και ενα μηνα, τον βαζω στην ιδια κατηγορια σε αποδοση με τον Ναυτιλο ειδικα αν μπει και ο ρυθμιστης τζουρας.


Επειδη εχω φαει το κοσμο για χρωματιστο τανκ, κατα προτιμηση μπλε/πρασσινο, ξερετε που μπορω να βρω  κατα προτιμηση απο Ελλαδα?


Βρηκα στο  e-bay αλλα τα μεταφορικα ειναι γελιοωδως πολλα  :(

Αποσυνδεδεμένος value

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 12, 2014, 13:59 »
Εμμμ, αχμμμμ και λοιπά άλλα επιφωνήματα... Καινούργιος γαρ και δεν γνωρίζω αν επιτρέπεται η δημοσίευση link προς κατάστημα αλλά ούτε και τον ακριβή τρόπο που αυτό γίνεται, πάντως με μια πρόχειρη αναζήτηση στον Γόγλη για "ανταλακτικα davide" βρήκα Ελληνική σελίδα που έχει χρωματιστά γυαλάκια προς 3,5 ευρώ το ένα και με 3 ευρώ έξοδα αποστολής για Αθήνα, 2 ευρώ για Θεσσαλονίκη. Το αποτέλεσμα εμφανίζεται στη δεύτερη σελίδα αποτελεσμάτων του Γόγλη, κάτω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 12, 2014, 14:02 »
Δε ξέρω τη να πω πλέων με αυτές τις αντιστάσεις .. αγόρασα 2 προχθές στα 1.8 έβαλα τη μια μούλιασε κάνα 10λεπτο ξεκινιισα να ατμιζω στα 7.5 watt στο δεύτερο γέμισμα κάπου στα 2.5 ml δλδ άρχισε να αλλοιώνετε η γεύση και σε μακρόσυρτη τζούρα ήταν σα να σταμάταγε να δίνει … βάζω τη δεύτερη ξανά στο δεύτερο γέμισμα καμένο .. ίσως είμαι εγώ άτυχος αλλά μέχρι στιγμής μόνο μια φορά που έκατσε καλή εργοστασιακή αντίσταση που κράτησε 15 μέρες..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364