vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 7 χρήστες
grigri444, dkostas, redvw74, Βασίλης Γ, camber, antiklitos140, ZoeM

Twitter

Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« στις: Νοεμβρίου 19, 2013, 19:45 »
Σήμερα απέκτησα τον εν λόγο clearomizer, το σκεπτικό ήταν οτι έχω τον dripper ο οποίος είναι οτι καλύτερο χρησιμοποιώ αλλά όταν είμαι έξω το γέμισε κάθε λίγο και λιγάκι γίνεται κουραστικό. Έτσι αποφάσισα εκτός απο τον dripper και τον Epsilon XL που έχω μέχρι στιγμής να προσθέσω έναν clearo που θα μεταφέρεται μαζί μου για τις εξόδους.
Η δοκιμή στο μαγαζί σε σχέση με τον Kanger Protank II ήταν σαν στημένο ντέρμπι, ο Kanger φασαριόζος με αρκετά σφιχτή τζούρα δεν είχε σχεδόν καμία ελπίδα μπροστά στον Davide (τουλάχιστον στην δοκιμή που έκανα με δικό τους υγρό...δεν ξέρω αν έφταιγε η κεφαλή, γιατί η μπαταρία ήταν η ίδια).
Επιστροφή στο σπίτι λοιπόν και δοκιμή, με Vamo VV mod, Voodoo της Halo, μπορώ να πω οτι ο συγκεκριμένος με εξέπληξε αρκετά πάνω απο αυτό που περίμενα! Είναι σχεδόν αθόρυβος, με αεράτη τζούρα πλούσιο ντουμάνι και καλό throat hit αλλά αυτό που με ευχαρίστησε ακόμα περισσότερο είναι η πολύ καλή γεύση (με σύγκριση τον dripper)! Δεν έχω χρησιμοποιήσει ξανά Bottom Coil αλλά σε σχέση με τον Dripper η γεύση πλησιάζει τα επίπεδα του τελευταίου, χωρίς ίχνος από καμένο ή πλαστικό.
Η κατασκευή του είναι όμορφη, pyrex γυαλί βιδώνει πολύ καλά στο Vamo χωρίς να έχει διαρροές στο κουτάκι περιλαμβάνεται άλλη μια αντίσταση, ανταλλακτικά O-ring καθώς και δαχτυλίδι για χρήση με απλές μπαταρίες eGO.
Μερικές φωτογραφίες (δεν έχω ξεμονταρισμένο δυστυχώς, καθώς δεν είχα δει οτι δεν υπάρχει θέμα για τον συγκεκριμένο).


ΥΠΕΡ
- όμορφη κατασκευή
- καλή απόδοση γεύσης
- αρκετό ντουμάνι
- Value for money


ΚΑΤΑ
- Λίγο εκνευριστική η διαδικασία πλήρωσης του υγρού, καθώς για να κάνεις σωστά την δουλειά και να μην γεμίσει το σύμπαν η βελόνα είναι αναγκαία.








Δίπλα στον dripper





Και βιδωμένος πάνω στο Vamo





Και η καινούργια κεφαλή του Davide, πλέον με aspire dual coil
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2013, 20:16 από petkostas »

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 20:42 »
Δεύτερη μέρα με τον συγκεκριμένο και απο την απόλαυση να τον ατμίζω είμαι κοντά στο 3ο γέμισμα του tank! Η γεύση είναι ατόφια ίσως η καλύτερη που έχω δοκιμάσει απο clear, χωρίς ίχνος καμένου ή προβλήματα, διαρροές μηδενικές σε χρήση ή πλήρωση του τανκ.
Η αντίσταση αντέχει πολλά! έφτασα μέχρι και τα 9 watt με συνεχείς τζούρες και πάλι δεν παραπονέθηκε.

Αποσυνδεδεμένος alexan985

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 21:34 »
Καλησπέρα, τον αγόρασα να τον δοκιμάσω μιας και γίνεται ντόρος για τους BDC, και από αύριο θα είναι στα χέρια ενός φίλου που θέλει να προσπαθησει να αρχίσει το άτμισμα. Δεν τον κρατάω εγώ γιατί είμαι αρκετούς μήνες στους επισκευάσιμους.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι είναι κυριολεκτικά ένα 2-3 βήματα μετά τους BCC, όπως protank1.2, evod etc.
Έχει καλύτερη γεύση και εντονότερη από τους προγόνους του, με πάρα πολύ καλή παραγωγή ατμού, έως και απίστευτη για έναν εργοστασιακό μαζικής παραγωγής, και χτύπημα καλό, όχι τόσο καλό όσο η παραγωγή ατμού και γεύση σε σχέση με τα προγενέστερα. Δεν κάνει υπερτροφοδοσία με κανονική χρήση, αν όμως πάμε σε ψηλά volts/watts και κάνουμε απανοτές τζούρες τότε αρχίζει τις μπουρμπουλήθρες, μιάς και το υγρό μέσα στο τανκάκι γίνεται πιο ρευστό λόγω της μεγαλύτερης θερμοκρασίας, η βάση ζεσταίνεται αρκετά σε απανοτές τζούρες πιο γρήγορα σε σχέση με άλλους που ο χώρος κοντά στην αντίσταση είναι ανοξείδωτος χάλυβας.
Το αρνητικό είναι ότι είναι αρκετά δύσκολο να επισκευάσεις αυτές τις κεφαλές, πρέπει να έχει κάποιος μεράκι χρόνο και πάθος,αλλίως καλύτερα να αγοράζει καινούριες, ούτως ή άλλως κρατάνε για αρκετά περισσότερα ml υγρού από τους protank etc, από ότι εγώ έχω παρατηρήσει.
Όλα αυτά για αυτούς που είναι ήδη λάτρεις των bottom coil ατμοποιητών. 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 22:40 »
Οι κεφαλές μπαίνουν στον μικρό Davide?

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 23:08 »
Νομίζω πως όχι λόγο κατασκευής, εκτός και αν έχει βγάλει καινούργιο mini (εδώ χάσαμε την μπάλα με το τι έχει βγει  ;D )


Διαγραφή άμεσης παράθεσης!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2013, 23:21 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 23:52 »
Κάτοχος και εγώ από εχτές και ήδη με τρία γεμίσματα είναι φανταστικός.
Στην έκδοση με τις BCD  κεφαλές  :fight_shot_auto: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 17:30 »
Τον πήρα κι εγώ, αλλα δεν εχω ενθουσιάστει τόσο απο την απόδοση του, οι κάτοχοι Protank μην περιμένετε να πάθετε την πλακα σας με τα dual coil κλπ.

Στα watt που τους χρησιμοποιώ εγω (10-11) η γεύση τους ειναι ιδια, ισως ο bdc δίνει λιγο παραπανω βάθος, ο ατμός λιγότερος. Χτύπημα ίδιο μου φαίνεται. Συχνά μου μπουκώνει αλλα ισως δεν τον εχω συνηθίσει ακόμα.

Επισης μου φαίνεται γελειωδώς μεγάλος σε ύψος.

Θα περιμένω βέβαια να τον δω και με διαφορετικές κεφαλές και σε βάθος χρόνου.

Ακόμα, αν βγαλεις το δαχτυλίδι με τις γραμμές παίρνει αντιστάσεις EVOD/Protank κανονικά πραγμα που ειναι καλό. Δεν βρίσκω απαραίτητο το μπουκαλάκι με σύριγγα, μια χαρά γεμίζει με οποιοδήποτε στόμιο.

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 21:09 »
Καλησπέρα και απο μενα, κάτοχος του συγκεκριμένου και εγω εδω και μια εβδομάδα
Ολα καλα αλλα.. Ρε παιδιά  απο την παραγωγή ατμού δεν εντυπωσιάστηκα  σε σχέση με τον mini Davide και protank ενα και το αυτο.. Μονο λίγο καλύτερος σε γεύση.
Α να μη ξεχάσω στην ουσία ειναι ένας απλός Davide  με την προσθήκη ανταπτορα για να παίρνει τις aspire κεφαλές.. Βγάζοντας τον Έν λόγο ανταπτορα καθώς και το πλαστικό (που εφάπτεται με τη κεφαλή) γινεται ένας απλός bcc..

Ώπα...συγνώμη μόλις είδα το προηγούμενο ποστ για το γεγονός που παίρνει  απλές κεφαλές

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Συγχώνευσις συνεχόμενων μυνημάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2013, 21:50 από Πολυκράτης »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 21:23 »
Δεν πειραζει καλα εκανες γιατι ειπες και πως γινεται!

Παντως ειναι αξιοσημείωτο αυτο το feature, ουσιαστικά ειναι ένας 2σε1 ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 04:40 »
Όντως πολύ θετικό το δύο σε ένα, θα βγει και  ο mini έτσι άραγε? :D


http://www.viper-vape.com/products/anyvape-davide-bcc-to-bdc-adapter.htmlΛέτε να μπαίνει ο αντάπτορας σε protank, ωμέγα?  :hmmm:




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2013, 19:20 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 15:57 »
Στο Protank II που το δοκίμασα βιδωνει μεν αλλα με ατμοποιητή μεσα αφήνει ενα κενό.

Όπως και να έχει θα σου λείπει το πλαστικό αυτο μετά


Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 19:09 »
Επίσης το συγκεκριμένο πλαστικό θέλει λίγη προσοχή στο βάλε βγάλε γιατί μπορεί να φύγει! εγώ την πάτησα χθες...και πλημμύριζε το σύμπαν μέχρι να καταλάβω τι έγινε, να είναι καλά στο κατάστημα με εξυπηρέτησαν (γιατί όταν το κατάλαβα ότι είχε φύγει...είχε περάσει αρκετή ώρα...και το πλαστικό είχε κάνει φτερά) και μου έβαλαν καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 23, 2013, 15:38 »
Ευχαριστώ παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος petkostas

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 19:12 »
Μετά απο 10 μέρες εξακολουθώ να απολαμβάνω τον συγκεκριμένο, απλά εδώ θα βάλουμε άλλο ένα κατά, δείχνει να "τρώει" τις κεφαλές σχετικά γρήγορα, η πρώτη μου έφυγε σχετικά γρήγορα (μπορεί και να φταίει φυσικά το γεγονός που έχασα την τσιμούχα...και μου πήρε λίγο να το καταλάβω με αποτέλεσμα να πλημμυρίσει αρκετές φορές), η δεύτερη έφυγε σήμερα αφού σταμάτησε να ατμίζει σωστά και είχα αρκετό θόρυβο.
Στην δεύτερη να προσθέσω οτι προσπάθησα να την καθαρίσω (όχι όταν πέθανε...αλλά ενδιάμεσα) και να κάνω dry burn οπότε δεν ξέρω αν φταίει το συγκεκριμένο (αν και τα ohm έδειχναν λίγο παραπάνω: 2.3) δυστυχώς λόγο της κατασκευής δεν μπορώ να δω σε τι κατάσταση ήταν.
Η καινούργια κεφαλή δουλεύει όπως και οι προηγούμενες, οπότε θα προσπαθήσω απο σήμερα να δω τι αντοχές έχει χωρίς να επέμβω, δεν ξέρω αν το υγρό φταίει (Halo Voodoo, αν και στο άτμισμα δεν παρουσιάζει προβλήματα) αλλά το test θα συνεχίσει με το ίδιο υγρό. Άτμισμα πάνω σε Vamo V2 στα 7.5 ~ 8 watt (δεν αλλάζει ιδιαίτερα η γεύση) περίπου 5 ~ 8 ml την ημέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2013, 19:33 από petkostas »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Anyvape Davide Glassomizer 2.8ml με dual coil Aspire κεφαλές
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 29, 2013, 19:22 »
Η κεφαλές του συγκεκριμένου ανοίγουν για dry burn και καθαρισμό με λίγο προσοχή και μια τανάλια!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13963 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364