vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 6 χρήστες
chrismet, manoslykos, giorgoscr, th3ofilos, mathimatikos1966, Tem

Twitter

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ

Αποσυνδεδεμένος artemide

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 06, 2013, 10:58 »
Ευχαριστώ WILDE, τον άλλαξα κι έφτιαξε.  Γιατί λες ότι άργησα όμως;  Σήμερα έκλεινε μια βδομάδα που τον είχα.

Καταρχας γιατι μηδενικη βρε απο την αρχη;, και καμενο να μην σου εβγαζε σε λιγο θα το πετουσες μονη σου και θα επαιρνες πακετο... Τεσπα η vg που πηρες τι ειναι; Ο ατμοποιητης ποιος ειναι; Ρωταω γιατι μπορει να φταιει η vg επειδη μπορει να ηθελε αραιωση με wfi(ενεσιμο νερο δηλαδη) σε καποιο ποσοστο και αν ηθελε και εσυ δεν εβαλες μαλλον ειναι πολυ πηχτο για τον ατμοποιητη σου και σου βγαζει καιλα. Για τον ατμοποιητη ρωταω γιατι εστω και αραιωμενη vg να του εβαλες μερικοι δεν το εχουν και πολυ με την vg...
Τελος μην αποκλειεις οτι τετοια γευση σου βγαζει η συγκεκριμενη vg...

Πήρα ένα μπουκαλάκι vg σκέτη για ν'αραιώνω τα υγρά που ήδη έχω με 9mg νικοτίνη γιατί έχω επαναλαμβανόμενες κρίσεις δύσπνοιας.  Επειδή εδώ και λίγη ώρα έχω δύσπνοια χωρίς να έχω σηκωθεί απ'την καρέκλα έβαλα σκέτη vg μπας και ηρεμήσω  (το μπουκαλάκι λέει 90% vg + 10% νερό).   Ο ατμοποιητής έβγαζε καΐλα εδώ και δυο μέρες όπως φαίνεται αλλά δεν το είχα συνειδητοποιήσει γιατί με μπέρδευε η μυρωδιά του καπνού.  Στο μεταξύ χρησιμοποιούσα ένα clearomizer που πήρα προχθές αλλά επειδή είναι γεμάτος με νικοτίνη ξαναγύρισα στο άλλο με μια καινούργια αμπούλα.
Μπα, στο πακέτο δεν ξαναπάω, μου βρωμάει (απίστευτο κι όμως αληθινό!), έχω μέσα ένα πακέτο γεμάτο αλλά ούτε που το πλησιάζω. 

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 06, 2013, 11:14 »
...............  Σήμερα έκλεινε μια βδομάδα που τον είχα.............

Θα σου πρότεινα να τους αλλάζεις συχνότερα. Δεν υπάρχει λόγος να τους κρατάς περισσότερο ή να τους φτάνεις στα όρια. Η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή.
Καλωσήλθες στο e-kapnisma  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 06, 2013, 11:19 »
Ωραια τοτε εφταιγε ο ατμοποιητης γιατι η vg σου ειναι μια χαρα ετοιμη για ατμισμα.
Το μια βδομαδα μην το θεωρεις λιγο η πολυ γιατι παιζουν πολλοι παραγοντες στο πως και ποτε καιγονται οι ατμοποιητες.στα ποσα ωμ ειναι, στα ποσα βολτ ατμιζεις, ποσα μλ κανεις, ποσο "βαρυ" ειναι το αρωμα αρα και ποσο μακα αφηνει στην αντισταση, κλπ...
Στο κλιρομαιζερ μπορουσες να βαλεις λιγο απο την μηδενικη η εστω να χυσεις το υγρο που ειχες και να βαλεις αυτο...
Τελος χαιρομαι που και μετα απο ολα αυτα δεν σκεφτεσαι καν να πας ξανα στην ευκολη λυση αλλα για αυτο που λες με την δυσπνοια μαλλον πρεπει να πας σε εναν γιατρο γιατι  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 06, 2013, 17:12 »
σιγουρα θα την βγαλεις ακρη μονη σου μετα απο ψαξιμο ειδικα στα υγρα,το θετικο ειναι οτι δειχνεις να το παλευεις ;) και σιγουρα εδω θα βρεις βοηθεια και συμπαρασταση

Αποσυνδεδεμένος krista

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #109 στις: Μαΐου 07, 2013, 02:18 »
..... Αλλαγή, δεν χρειάζονται εκτός και αν σπάσουν ή ανοίξει πολύ η τρύπα τροφοδοσίας με αποτέλεσμα ακατάσχετη διαρροή..........


Γι αυτό δηλαδη αρχισε να τρεχει συνεχεια υγρο απο την κατω τρυπα,καθε 2 τζουρες? Ακόμα και αν αλλαξω αντισταση..γ@#ώτο και εχω ενα σωρο ανταλλακτικες φυτ/αντ... αλλα εκλεισε το μαγαζι με το μοντελο του ατμο που εχω.. :angry_orange: [size=78%]  [/size]



Αποσυνδεδεμένος onyx63

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #110 στις: Μαΐου 07, 2013, 10:14 »
καλοστονε.κρατα γερα.

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #111 στις: Μαΐου 07, 2013, 11:35 »
Μπα, στο πακέτο δεν ξαναπάω, μου βρωμάει (απίστευτο κι όμως αληθινό!), έχω μέσα ένα πακέτο γεμάτο αλλά ούτε που το πλησιάζω.
Και γω το ίδιο νιώθω όταν καπνίζουν δίπλα μου άλλοι και μυρίζω τον καπνό τους.... Προσπάθησε να κρατήσεις και θα δεις ότι στο τέλος θα ανταμοιφθείς για την υπομονή σου  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #112 στις: Μαΐου 07, 2013, 12:36 »

Μπα, στο πακέτο δεν ξαναπάω, μου βρωμάει (απίστευτο κι όμως αληθινό!), έχω μέσα ένα πακέτο γεμάτο αλλά ούτε που το πλησιάζω.

Επειδη διαβαζω οτι μεχρι στιγμης η μεταβαση σου απο το καρκινωμα που ακουει στο ονομα κανονικο τσιγαρο, σε ενα σαφως πιο υγειη τροπο ατμισματος (ηλεκτρονικο τσιγαρο) δεν υπηρξε απολυτα ομαλη και στερημενη παρενεργειων και προβληματων, θα σου συστησω ενα πραγμα. Εκεινο το καρκινογονο πακετο που εχεις καπου κρατημενο πεταξε το στα σκουπιδια αμεσα. Εισαι ακομα σχεδον απολυτα εθισμενη στον καπνο και παρ' ολο που σου βρωμαει οπως λες τωρα, σε μια στιγμη αδυναμιας ή σε καποια στιγμη που μπορει να εχεις ξεμεινει απο υγρα αναπληρωσης να ξανακυλυσεις και τοτε να πρεπει να ξαναρχισεις τις προσπαθειες αου απο την αρχη για να ξανακερδισεις το χαμενο χρονο. Και φυσικα μην ξεχνας (γραφικος καταντησα πια να το λεω) οτι ολοι εμεις οι ατμιστες ειμαστε διακεκομενοι καπνιστες στην ουσια διοτι το τσιγαρο δεν κοβεται αλλα διακοπτεται ! ;)

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #113 στις: Μαρτίου 24, 2017, 00:34 »
Του τα λέω του SEB που νομίζει ότι μετά από 8 χρόνια το έκοψε.

Μάστορα, σε διακοπή είσαι!
Ανά πάσα στιγμή μπορεί να ανακληθεί.

Αποσυνδεδεμένος pap150

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 18, 2017, 09:20 »
Μήπως είμαστε λίγο υπερβολικοί? 8 χρόνια χωρίς τσιγάρο είναι πολύ μεγάλο διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 18, 2017, 14:16 »
Για τον δεκαχρονο γιο μου είναι όλη η ζωή του. 
Για τον καπνιστή είναι ένα τίποτα. 
Το ανάβει και τα οκτώ χρόνια γίνανε καπνός 

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 18, 2017, 14:52 »
Στην κυριολεξία, όμως... Μια στραβή να σου πέσει και να το πιάσεις για ψυχολογικούς λόγους, το ένα τσιγάρο γίνεται πακέτο και ξανά κατρακύλα. Το είχα περάσει, δυστυχώς πριν μερικά χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 18, 2017, 15:18 »
ολα στο μυαλο ειναι και στην δυναμη χαρακτηρα,προσωπικα ειπα πριν 5,5 χρονια τερμα το τσιγαρο και το εκοψα,ουτε στις δυσκολες στιγμες το εψαξα,και τοτε ο εξοπλισμος ηταν αστειος με αυτα που κυκλοφορουσαν,στα 10 ml ta 5 τα ατμιζες και τα αλλα 5 τα επινες.....σημερα ειναι σαφως πιο ευκολα τα πραγματα για καποιον που ξεκιναει και πιο αξιοπιστα

Αποσυνδεδεμένος tasos88

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 18, 2017, 16:39 »
Ρε παιδιά εγώ πάντως έχω ακούσει πως κάποιοι έχουν γυρίσει στο κανονικό γιατί τους έβγαζε λαδίλα μετά από 6μηνο. Με αυτό τι παίζει ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος filippossss

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 18, 2017, 18:46 »
Γεια σας και από εμένα και χρόνια πολλά σε όλους, νεοσύλλεκτος και εγώ .. είμαι στην 3η εβδομάδα χωρίς τσιγάρο μετά από 25 χρόνια περίπου  :wall:
είχα δοκιμάσει πριν κάποια χρόνια με κάτι ''ψεύτικα'' μαραφέτια σαν στυλό ήταν αλλά δεν τα κατάφερα, μου βγάλαν την παναγία από 
το πολύ ρούφηγμα :eyesplash: και αποτέλεσμα μηδέν και σπάσιμο νεύρων.  
Σας διαβάζω με πολύ μανία και σας ευχαριστώ πολύ :-* εσάς και τους γιουτουμπάδες μιας και από ότι βλέπω μάλλον το κόλλησα το μικρόβιο..... 
Ξεκίνησα με cubis της νομπακο (cupa) ο οποίος με ξεκόλλησε από την πίσσα και τώρα ερωτοτροπώ με fodi f2 και pico 75. τον οποίο τον επέλεξα διαβάζοντας
εσάς και τον κώστα44 στο youtube, και δε ξεκολλάει από τα χέρια μου.   :idiot1:
Έχω μάθει να στήνω αντιστάσεις, να φτιάχνω υγρά γενικώς την βρήκα με το ''πασπάτεμα'' και το ''ρούφηγμα''..  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536837 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59919 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237826 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12