vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 16:51 »
Στους 6 μήνες ατμίσματος, έχω αγοράσει αρκετά προϊόντα, κάποια ξένα και κάποια ελληνικά.


Εκείνο που μου έχει κάνει την καλύτερη εντύπωση είναι ότι τα Ελληνικά προϊόντα έχουν υποστήριξη όχι από κάποιον τυχαίο αλλά από τον ίδιο τον κατασκευαστή.
Κακά τα ψέματα, είναι λίγο ακριβά, λόγω κρίσης δεν έχει λεφτά ο κόσμος, από την άλλη είναι ποιοτικά και στις περισσότερες περιπτώσεις καλύτερα από εκείνα των ξένων κατασκευαστών. Ήδη έχω στην κατοχή μου τον dripper pro και την ΣΟΦΙΑ με το D-Base tank. Είμαι 100% ευχαριστημένος και μάλιστα βρήκα μέσα στο φόρουμ χρήσιμα κόλπα γραμμένα από τον ίδιο τον κατασκευαστή. Θέλω να πω ένα μεγάλο μπράβο γι αυτή τους την προσπάθεια, τους εύχομαι να συνεχίσουν να βρίσκονται στην κορφή και προσωπικά θα τους υποστηρίζω.


Θα ήθελα να δω από Έλληνες κατασκευαστές ένα ποιοτικό ηλεκτρονικό mod μιας και δεν μου ταιριάζουν τα μηχανικά και ένα τύπου trident/hellfire ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 16:56 »
κοίτα στο fabvape το the box. Είναι καλό με την υποστήριξη που θες

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 17:26 »
Επίσης πέραν του box (ή του παλιού box VV) ετοιμάζεται κι η Ύδρα (το mod με τον zorba πάνω).
Αλλά σε αυτά τα αιτήματα είχα πάντα το θέμα μου.. Δηλαδή το ελληνικό θέλουμε να το στηρίξουμε, το box όμως που έχει ηλεκτρονικά από Καναδούς δε θέλουμε να το υποστηρίξουμε; Ή μία κατασκευή VV ας πούμε από Ουκρανούς, ή Κινέζους; Μήπως καλύτερα να στηρίξουν οι Έλληνες κατασκευαστές τα προϊόντα τους το ίδιο καλά όσο σε εμάς και στους ξένους, και οι ξένοι κατασκευαστές το ίδιο καλά όσο οι Έλληνες σε εμάς..;
Κι αν η στήριξη δεν γίνεται από τον κατασκευαστή, αλλά από κάποιον που ο ίδιος ορίζει, δεν το λες και τυχαίο, απλά προτιμά να στηρίξει 1000 πελάτης αντί 100 που μπορεί ένας άνθρωπος.

Κλείνοντας, δε νομίζω πως θα χαρεί ένας Έλληνας κατασκευαστής αν ξέρει πως τον στηρίζουν επειδή είναι Έλληνας. Εκτιμά να προτιμηθεί επειδή είναι κατασκευαστής, καλύτερος κατά τη γνώμη του πελάτη του, από άλλους.

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 18:39 »

Φίλτατε exispathi ίσως παρεξήγησες αυτά που έγραψα.Ο σκοπός του νήματος ήταν να δώσω ένα μπράβο στους Έλληνες κατασκευαστές, διότι έχουν κάνει λαμπρή πορεία μέχρι στιγμής στα ατμιστικά είδη. Άντε και μια παράκληση, αν θες να την πεις, να βγει ένα μοντάκι στυλ dani ή Semovar για να γίνω πιο συγκεκριμένος και ενός ποιοτικού dripper στυλ trident. Δεν έθιξα κάποιο θέμα ότι οι ξένοι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους ή το αντίθετο. Ούτε ότι πρέπει να υποστηρίζουμε τους Έλληνες αν δεν έχουν ποιοτικά προϊόντα. Άλλωστε από Ελληνικά προϊόντα δεν έχω δει κάποιο που να μην κάνει καλά την δουλειά του. Έχω μάθει γενικά στην ζωή μου ότι όπως εύκολα μπορείς να πεις καλοπροαίρετα μια κακή κριτική, άλλο τόσο πρέπει να λες και μια καλή.
Όσον αφορά το θέμα που έθιξες, συμφωνώ απόλυτα! Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να αγοράσω provari, ίσως και να το είχα κάνει αν δεν είχαν βγει τα VW μοντάκια. Μάλιστα το ηλεκτρονικό μοντάκι που έχω δεν είναι Ελληνικό, γιατί δεν υπήρχε κάτι στα σκαριά την στιγμή που το αγόρασα. Σίγουρα δε θα στηρίξω κανέναν Έλληνα κατασκευαστή αν δεν έχει σωστή απόδοση/τιμή.

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 21:00 »
Η Nobacco ελληνική εταιρία είναι; Είναι πολλή καλή στη βοήθεια προς τον πελάτη και μετά την αγορά του προιόντος της. Δεν κάνω διαφήμιση, αναφέρω βίωμα :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 21:19 »
Αναλογως σε ποια Nobacco θα πεσεις.
Εχει πολλα καταστηματα σε ολη την Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 04:08 »
Nα συμπληρώσω κάποιοι που πουλανε προιοντα nobacco  :thumpdown:

Ενω η εταιρια ειναι απο τις πιο αξιοπιστες στον χώρο
θα πρεπει να τους τσεκάρει

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 07:12 »
Φίλτατε exispathi ίσως παρεξήγησες αυτά που έγραψα.Ο σκοπός του νήματος ήταν να δώσω ένα μπράβο στους Έλληνες κατασκευαστές, διότι έχουν κάνει λαμπρή πορεία μέχρι στιγμής στα ατμιστικά είδη. Άντε και μια παράκληση, αν θες να την πεις, να βγει ένα μοντάκι στυλ dani ή Semovar για να γίνω πιο συγκεκριμένος και ενός ποιοτικού dripper στυλ trident. Δεν έθιξα κάποιο θέμα ότι οι ξένοι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους ή το αντίθετο. Ούτε ότι πρέπει να υποστηρίζουμε τους Έλληνες αν δεν έχουν ποιοτικά προϊόντα. Άλλωστε από Ελληνικά προϊόντα δεν έχω δει κάποιο που να μην κάνει καλά την δουλειά του. Έχω μάθει γενικά στην ζωή μου ότι όπως εύκολα μπορείς να πεις καλοπροαίρετα μια κακή κριτική, άλλο τόσο πρέπει να λες και μια καλή.
Όσον αφορά το θέμα που έθιξες, συμφωνώ απόλυτα! Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να αγοράσω provari, ίσως και να το είχα κάνει αν δεν είχαν βγει τα VW μοντάκια. Μάλιστα το ηλεκτρονικό μοντάκι που έχω δεν είναι Ελληνικό, γιατί δεν υπήρχε κάτι στα σκαριά την στιγμή που το αγόρασα. Σίγουρα δε θα στηρίξω κανέναν Έλληνα κατασκευαστή αν δεν έχει σωστή απόδοση/τιμή.

 http://e-kapnisma.gr/index.php/board,115.0.html

Κανείς δεν ειπε ότι έχεις κακή πρόθεση απλά ο τρόπος που τοποθετήθηκες φάνηκε χωρίς να το θέλης σαν μια διαφήμιση προς τα
συγκεκριμένα προιόντα.
Υπάρχουν στην Ελλάδα πολλοί και άριστοι κατακευαστές για τα προιόντα των οποίων μπορείς να ενημερωθείς
 και στο ανωτέρω λίνκ.
Οι κατασκευαστές αυτοί πάντα υποστήριζαν και υποστηρίζουν τα προιόντα τους και πάντα ήταν εδώ να μας
δίνουν οδηγίες και να μας συμβουλεύουν για την καλίτερη χρήση των προιόντων τους.
Τα προιόντα που ανέφερες πράγματι είναι πολύ καλά ,αλλά πολύ πριν από αυτά έχουν κυκλοφορήσει άπειρα προιόντα ελληνικά
(ατμοποιητές -μόντ - box - υγρά κ.λ.π.) από τα οποία πολλά έχουν περάσει και τα ελληνικά σύνορα κυκλοφορώντας όχι μόνο στην Ευρώπη αλλά σε όλο τον κόσμο. :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2013, 07:27 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 08:39 »

 Άλλωστε από Ελληνικά προϊόντα δεν έχω δει κάποιο που να μην κάνει καλά την δουλειά του.  Σίγουρα δε θα στηρίξω κανέναν Έλληνα κατασκευαστή αν δεν έχει σωστή απόδοση/τιμή.
Συνατμιστη διαφωνω με το πρωτο.Υπαρχουν προιοντα που πολυδιαφημιστικαν και δεν κανουν ουτε για γλαστρες .
Ειχα πολυ ασχημη εμπειρια ,το πληρωσα ακριβα και εμαθα .Φυσικα αυτα ισχυουν και για πολλα του εξωτερικου.
Οσο αφορα το δευτερο κατα τη γνωμη μου ειναι σχετικο και παντα υπαρχουν παραγοντες και κοστα του κατασκευαστη τα οποια δεν γνωριζουμε .
Ειναι λογικο το ενδιαφερον των Ελληνων κατασκευαστων να ειναι μεγαλυτερο για την παγκοσμια αγορα και οι τιμες να κυμαινονται αναλογα .


Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 19:26 »
Αναλογως σε ποια Nobacco θα πεσεις.
Εχει πολλα καταστηματα σε ολη την Ελλαδα.
Μία δεν είναι η Nobacco που πουλάει σε όλη την Ελλάδα; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:18 »
Η  Nobacco  ειναι μια εταιρια που πουλαει η.τ.
 
Δεν εχει σε ολες τις πολεις της Ελλαδας αντ/πειες. 
Υπαρχουν μαγαζια που εχουν προ'ι'οντα της,γιατι ειναι ενα απο τα μεγαλα ονοματα στον χωρο.
Το καθε μαγαζι που δεν ειναι αντ/πεια αλλα εχει δικα της προ'ι'οντα,δεν ειναι και υποχρεωμενο να εχει και την εξυπηρετηση της Nobacco.......δυστιχως......
 

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 21:38 »
Έλληνες κατασκευαστές
mod vv
SEV  :thumpup: :thumpup:
Εlevator  :thumpup: :thumpup:

Επισκευάσιμων ατμοποιητών
Leo :thumpup: :thumpup:
Did :thumpup: :thumpup:
Θανάσης imeo  :thumpup: :thumpup:

 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 23:12 »
Μην ξεχνάμε και τις unique e-pipes, είτε μηχανικές, είτε vv με τσιπάκι nivel, δημιουργίες των συμφορουμιτών μας
Kyr Fanis, trap και του μάστορα Dep-On !!!!

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 01:40 »
ειμαι κατοχος του the box και απολυτα ευχαριστημενος με την ανταποκριση σε ερωτησεις απο τον ιδιο τον κατασκευαστη.Ασχετα του οτι φορα DNA20D ολες οι κολλησεις η αρχιτεκτονικη το ξυλο του, ειναι φτιαγμενα απο ελληνικο χερι .




[size=78%]Κλείνοντας, δε νομίζω πως θα χαρεί ένας Έλληνας κατασκευαστής αν ξέρει πως τον στηρίζουν επειδή είναι Έλληνας. Εκτιμά να προτιμηθεί επειδή είναι κατασκευαστής, καλύτερος κατά τη γνώμη του πελάτη του, από άλλους.[/size]


Θα διαφωνησω καθετα το τι εκτιμα η οχι ο κατασκευαστης σταματα εκει που αρχιζει να πλερο ο πελατης .
:D

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2013, 01:46 από αστερης »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Ελληνικά προϊόντα ατμίσματος
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 09:54 »
Οτι φτιαχνει ο SEB ειναι αθανατο .επισης GG προιοντα και MMVapors .
Βαγγελης Θανασης Δημητρης  .
Τυχαια η σειρα .Για μενα ειναι απο τους κορυφαιους .
Α συγνωμη ξεχασα την Ατμομηχανη!! :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171639 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364