vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

474 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, tibolaso, Αράπης, gstamatos

Twitter

Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC ή BVC

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 19:09 »
Εμένα 40 ml και παραπάνω χωρίς σημεία κόπωσης. Μετά αρχίζει η πτώση πολύ προοδευτικά.  :dontknow:
Μπορεί να παίζουν ρόλο και τα υγρά. Κάνω βάση σε διάφορες αναλογίες PG/VG με λίγο καραμέλα.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 19:27 »
Ένα από τα βασικά μου υγρά είναι RY69 (Atmos Lab) σε βάση PG/VG 75/25. Σε άλλες κεφαλές (μονές) χάνω την αίσθηση του χρόνου χρήσης... Πολλά ml και πολύ προοδευτική μείωση της απόδοσης. Έχω κρατήσει κεφαλή EVOD και 20 ημέρες, μη σου πω, με 5 ml την ημέρα! Δεν ξέρω τι συμβαίνει... Σε εμένα έχουν βγει προβληματικές όλες οι Aspire, από 2 προμηθευτές (έχω δοκιμάσει καμμια δεκαριά από δαυτες). Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 20:01 »
Τόσο αντέχουν παιδιά, μετά από 6-7 ml πιάνουν τέτοια μάκα στις αντιστάσεις που πνίγονται τελείως. Αμα ανοίξεις και δεις μέσα τι γίνεται νομίζεις ότι είναι χρησιμοποιημένη η αντίσταση 2 εβδομάδες. Απλά μόλις τα φτύσει την ανοίγεις και φτιάχνεις μονή αντίσταση πλέον.. :thumpup:


Δεν νομίζω ότι είναι όλες έτσι. Οι πρώτες που είχε ο ατμο μέσα με βγάλαν περίπου 10 μέρες δηλαδή πάνω από 30ml χωρίς πρόβλημα και υπάρχουν πολλοί που λένε ότι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα. Και εγώ όταν την έστησα ακριβώς με τον ίδιο τρόπο δουλεύει μια χαρά και είμαι ήδη στα 20 περίπου ml. Ίσως είναι θέμα παρτίδας ή και πως κάθονται οι τρύπες σε σχέση με τα φιτίλια.. δεν ξέρω τι να πω μ αυτές πια  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 00:15 »
 :hmmm:  ...Με προβληματίζετε.... Τόσο σε κεφαλές "περίπτωση" έχω πέσει;
Εμένα μου κρατάνε πάρα πολύ. Έχω τις 1.9Ωμ, και στον ατμο βάζω συνήθως καραμέλα ή μπισκότο. Αλλά και άλλες γεύσεις. 75-25 vg-pg.
Δε μπορώ να σας πω πόσα ml μου κρατάνε, γιατί όταν είναι να αλλάξω αντίσταση, έχουν περάσει τόσες μέρες, που ... δε θυμάμαι πότε την είχα βάλει!!!
 :hmmm:  Φοβάμαι για τα επόμενα κουτιά που θα πάρω μ' αυτά που διαβάζω....
Αλλά αυτό που έχω δει εγώ... είναι ακριβώς το αντίθετο....  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 00:27 »
Ίσως έχει τη σημασία του αλλά εγώ είχα τις 2,1Ω. Η πρώτες που είχε ο άτμο η μία ήταν 1.8 η άλλη δεν ξέρω γιατί την ξεκοίλιασα και την πέταξα μετά.

Αποσυνδεδεμένος alanaki

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 01:12 »
Eχθές αγόρασα τον aspire bdc clearomizer mini nova και η πρώτη αντίσταση κράτησε μόλις λίγες ώρες...μετα άρχισαν οι διαρροές και την πέταξα.

Έβαλα την δεύτερη και ήδη εμφανίστηκε η πρώτη κηλίδα στο πόλο.

Ελπίζω η τρίτη να είναι μακροβιότερη.

Αν μπορεί κάποιος να μου προετίνει κατι καλύτερο,θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!!!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 01:30 »
Εγω ρε παιδια απο οταν πρωτοβγηκαν οι aspire bdc δεν εχω πεσει ούτε μια φορά σε "κακή" κεφαλή BDC...
Ουτε μια φορά λέμε!  :dontknow:
Όλες πυροβολάνε μέχρι που τις βαριέμαι και αποφασίζω να τις αλλάξω για να "καθαρίσει" η γεύση...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 01:32 »
όλοι οι ατμο με κάτω αντίσταση έχουν ελαφριά διαρροή στον πόλο, συνήθως μια μικρή υγρασία που τη σκουπίζεις και δεν είναι μεγάλο πρόβλημα. Τώρα διαρροή σημαίνει υπερτροφοδοσία της αντίστασης με υγρό και παρουσιάζεται όταν παίρνει κανείς δυνατές απότομες τζούρες (σαν να ρουφάει καλαμάκι) ή όταν το υγρό πλησιάζει στο τέλος του ή αν δίνει μικρή ισχύ η μπαταρία σε σχέση με την αντίσταση. Αυτά μπορείς να τα αποφύγεις με λίγη εξάσκηση. Τώρα αν είναι θέμα του άτμο δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει τους συγκεκριμένους. Δώστου λίγο χρόνο πάντως κι αν δεν σε ικανοποιεί δοκίμασε protank  ή davide. Αλλιώς κάποιον με πάνω αντίσταση.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 04:21 »
Aυτές οι κεφαλές δεν χαλάνε ποτέ....ή σχεδόν ποτέ. Τις αλλάζω μετά από πολλές μέρες , έτσι για να πώ ότι τις άλλαξα. Μπορεί να ακούγεται υπερβολικό αλλά δεν είναι. Αναφέρομαι αποκλειστικά και μόνο στις κεφαλές των 1.8 ohm. Αυτό βέβαια που έχω αντιληφθεί είναι ότι δεν συμβαίνει το ίδιο και με τις κεφαλές των 2.1 ohm. Επισημαίνω απλά ότι δεν έχει τύχει να τις χρησιμοποιήσω με υγρά που είναι γνωστά ότι καταστρέφουν αντιστάσεις μετά από κατανάλωση ελάχιστων ml.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 10:21 »
Εγώ κι από τις 2.1 έχω τις ίδιες καλές εντυπώσεις.  :dontknow:
Είχα τις 1.8 στην αρχή αλλά πήγα στις 2.1 για λιγότερη κατανάλωση και έμεινα στις τελευταίες.

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 10:52 »
Eχθές αγόρασα τον aspire bdc clearomizer mini nova και η πρώτη αντίσταση κράτησε μόλις λίγες ώρες...μετα άρχισαν οι διαρροές και την πέταξα.

Έβαλα την δεύτερη και ήδη εμφανίστηκε η πρώτη κηλίδα στο πόλο.

Ελπίζω η τρίτη να είναι μακροβιότερη.

Αν μπορεί κάποιος να μου προετίνει κατι καλύτερο,θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!!!


Ανεβασε τα volt  η watt αφοβα.

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 17:00 »
Έχω αγοράσει από εξωτερικό μια αυτόματη Spinner με σπείρωμα eGo/808 και μαζί με αυτή έναν Aspire ET-S. Δουλεύουν μια χαρά μαζί, αλλά αναρωτιέμαι εάν κάνουν οι ανταλλακτικές κεφαλές που πωλούνται εδώ για Aspire ET-S που βιδώνουν πάνω σε μπαταρίες eGo/510.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 18:38 »
Γιατί νομίζεις ότι μπορεί να μην κάνουν αυτές που πωλούνται εδώ ? Τι διαφορές μπορεί να έχουν ώστε να μην είναι συμβατές?
Don't worry! Ολες είναι ίδιες όσον αφορά την συμβατότητα!

Αποσυνδεδεμένος alanaki

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 18:43 »

Ανεβασε τα volt  η watt αφοβα.

Ανλεβασα τα βολτ στα 4,0 και 4,3 και βελτιώθηκε, δηλαδή δεν βλέπω υγρασία!Ευχαριστώ για το ''tip''!!!

Απ: Clearomizers με κεφαλές Aspire BDC
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 26, 2014, 20:47 »
 :o    Εγώ με 2.1Ωμ στα 3.8volt ειμαι καλα.  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix