vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Μεγαλη επιτυχία είχα στην μαστίχα, μανταρίνι, carabela. Απέτυχα όμως στο orange biscoto.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω μπουχτίσει από τα δήθεν καπνικά..τρία χρόνια τώρα το παλεύω αλλά δεν...όσο είχα τον ναυτίλο(περίπου 1 χρόνο) δοκίμασα κυριολεκτικά ότι "καπνικό" κυκλοφορεί αλλά τίποτα δεν με ικανοποιούσε...δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ έψαχνα κάτι να είναι τσιγάρο ούτε να γλυκίζει , ούτε να αφήνει νότες από ξηρούς καρπούς κτλπ κτλπ...Το αποτέλεσμα ήταν να μην καταφέρω ποτέ να κόψω τελείως το τσιγάρο και με την πρώτη ευκαιρία άναβα από ένα...Το καλοκαίρι μάλιστα μετά από μια ξενέρα που έφαγα με την GINA το παράτησα τελείως και γύριζα εξ ολοκλήρου στο κανονικό τσιγάρο...Κατάλαβα τελικά ότι γεύση πραγματικού τσιγάρου δεν υπάρχει στο η.τ. και είπα να ξανα προσπαθήσω...αγόρασα κάτι υγρά πεπόνι και lime από liquidom από nobacco και έμεινα πολύ ευχαριστημένος...μετά αγόρασα και τον subatank και εκεί είπα να ξανα κάνω την προσπάθεια με τα DIY ελπίζω αυτή την φορά να τα καταφέρω γιατί πραγματικά έχει αρχίσει και με φθείρει όλη η κατάσταση και έχω κουραστεί αρκετά...αν και αυτή την φορά δεν βγάλω άκρη θα σημαίνει μάλλον πως δεν είμαι για το η.τ...ίσως να μην είναι όλα για όλους...

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Δοκίμασε να κάνεις και σκέτη βάση, νομίζω είναι πιο κοντά στο "τσιγάρο" απ οτιδήποτε άλλο τελικά.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ τα πρώτα πράγματα που είχα δοκιμάσει χαχαχαχα...αλλά όχι δεν είναι κοντά στο τσιγάρο...Γενικά κοντά στο τσιγάρο δεν υπάρχει για εμένα,γι αυτό και το γύρισα στα φρουτένια...


άμεση παράθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 01:01 από spectrum »

Nai_Ego

NIKKAPS συμφωνώ. Μάλλον ο άνθρωπος όταν λέει σκέτη βάση εννοεί την έλλειψη γεύσης που όντως ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
NIKKAPS έχεις δοκιμάσει το Relax ή το Supreme της France; Αν ναι ούτε αυτά σου άρεσαν;

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
NIKKAPS συμφωνώ. Μάλλον ο άνθρωπος όταν λέει σκέτη βάση εννοεί την έλλειψη γεύσης που όντως ισχύει.
Μου το έχουν πει κιάλλοι και το έχω δοκιμάσει όπως είπα αλλά δεν...Γενικά ήμουν ένας πολύ μανιώδης καπνιστής,πριν καλά καλά σβήσει το ένα άναβα άλλο...Να φανταστείς χτύπαγα 3+ πακετάκια prince για πλάκα και αν έλεγα να πάρω καπνό έναν 17άρα+μισό 12άρι τον έκανα από ο πρωί εως το βράδυ...Οπότε όταν πήγα στο η.τ δεν με ικανοποιούσε τίποτα,μιας και εμένα μου άρεσε προπάντων η γεύση του τσιγάρου...Τώρα θα δείξει...με το μηλαράκι πάντως έχω πάθει ζημιά χαχαχαχα

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

NIKKAPS έχεις δοκιμάσει το Relax ή το Supreme της France; Αν ναι ούτε αυτά σου άρεσαν;
Αυτά έχουν μέσα καφέδες,μπισκότα,βανίλιες και καρύδα...οπότε και μόνο που ακούω καρύδα και καφέ μου έρχεται αναγούλα  :shock_sick_02:  χαχαχαχ...δεν είμαι καθόλου φίλος με την καρύδα και με τα υγρά που έχουν γεύση καφέ...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Αγόραζα καπνό σε συσκευασία κιλού φίλε μου, για να μην καταστραφω οικονομικά από το πόσο πολύ κάπνιζα. Απο θέμα υγείας αστο καλύτερα...
Αν 1 1/2 χρόνο τώρα ατμίζω αποκλειστικά και δεν θέλω να ξαναδώ κτ, μπορείς και εσύ να το κάνεις.
Δοκίμασε καμιά βάση όπως πχ η inawera dirty αν θέλεις τασακίλα  :)

 

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Έχω φτιάξει το kamila της atmos και μου βγάζει περίεργη μυρωδιά, παίζει ρόλο ότι είναι μια μέρα μόνο που το έχω φτιάξει η γενικότερα και το κανονικό υγρό της εταιρείας μυρίζει περίεργα? Και το άρωμα σκέτο έτσι μυρίζει αλλά περίμενα ότι μέσα στη βάση θα ήταν αλλιώς. Δεν το έχω δοκιμάσει το κανονικό υγρό της atmos lab είμαι καινούργιος στο ηλεκτρονικό.... Τις αναλογίες βάσης και αρώματος τις έβαλα σωστά και σαν βάση έχω της Pink mule που δεν μυρίζει έτσι όταν τη μυριζω σκέτη.... Έφτιαξα και το ry69 και τη βανίλια και μυρίζουν μια χαρά, τη βανίλια μάλιστα την ατμισα ήδη από περιέργεια και είναι μια χαρά. Με τη Camila δεν ξέρω τι παίζει.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nai_Ego

Φίλε μου εγώ είμαι υπέρ της ωρίμανσης των υγρών. Αφού πέτυχαν τα άλλα 2 υγρά που έφτιαξες, άστο λίγο να ωριμάσει και θα είναι διαφορετικό άρωμα. Αν σου φαίνεται έντονο το άρωμα είτε αραίωσέ το με βάση (το προτείνω) ή άσε το μπουκαλάκι ξεσκέπαστο (βοηθάει αλλά δεν το προτείνω). Επίσης, είμαι πάντα επιφυλακτικός με τ' αρώματα, για παράδειγμα το ροδάκινο είναι το αγαπημένο μου φρούτο αλλά ως υγρό της Atmos δεν μπορώ να το ατμίσω με τίποτα, μου θυμίζει μπογιά τοίχου.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Αν έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος το Camila η το έχει φτιάξει ας μου πει αν όντως μυρίζει περίεργα. Είναι το μόνο υγρό που δεν δοκίμασα πριν γιατί το πήρα να το φτιάξω για ένα φίλο που καπνίζε camel

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Τι εννοεις μυριζει περιεργα?

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Αν με το "περίεργα" εννοείς γάλα κακάο που έχει λήξει πριν ένα μήνα, όχι δεν είναι περίεργο. Έτσι είναι το υγρό :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Αν έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος το Camila η το έχει φτιάξει ας μου πει αν όντως μυρίζει περίεργα. Είναι το μόνο υγρό που δεν δοκίμασα πριν γιατί το πήρα να το φτιάξω για ένα φίλο που καπνίζε camel
 
Μιά χαρά μυρίζει, ποδαρίλα φρέσκο και όταν ωριμάσει βγάζει και τους μύκητες.
Να θυμίσω πως το άτμισμα δεν έχει καμία σχέση με το κάπνισμα οπότε το να ψάχνουμε άρωμα camel ή rothmans είναι χαμένος χρόνος.
Το μόνο άρωμα που προσεγγίζει επικίνδυνα τα πιο βρωμερά πούρα που υπάρχουν, είναι το puro cubano της atmos lab.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Μιά χαρά μυρίζει, ποδαρίλα φρέσκο και όταν ωριμάσει βγάζει και τους μύκητες.

κλαίω..  :lotpot: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12