vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Αγόρασα Maxxx και Nocciola της Atmoslabs και έφτιαξα απο 15ml σε 2 20αμελα με βάση Balanced (η ιδιοπαρασκευή μου φάνηκε πανεύκολη με τα κατάλληλα εργαλεία). Πόσο καιρό προτείνετε να τα αφήσω να ωριμάσουν?

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Oσο περισσοτερο μπορεις να κρατηθεις..  :tongue_smilie:
Αλλα μετα απο 5-7 μερες θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
αυτη τη στιγμη φιλε εχω ηδη ενα diy με ry69 των 100μλ με 12αρα νικοτικη απλα δεν το εφτιαξα εγω.πηγα σε ενα καταστημα κ προσφερθηκε με το αζημιωτο να μου τo φτιαξει  αφου πρωτα το δοκιμασα εννοειται.ειναι καλο στη γευση.μου αρεσει αρκετα κ θα μπορουσα να καταληξω σε αυτο για καποιο μεγαλο διαστημα νομιζω.απλα δεν ειμαι σιγουρος για τις αναλογιες που χρησιμοποιησε.χρησιμοποιησε σιγουρα και μηδενικη μιστ παντως.και αρωμα εβαλε 1 ολοκληρο μπουκαλακι ry69.
αν δεν κανω λαθος ολα τα υγρα ηταν της ατμος.


φίλε, το ry69 θέλει πολλή ωρίμανση. 2 βδομάδες είναι το λιγότερο, 4 βδομάδες πολύ καλό, 2 μήνες και πάνω τέλειο.
Αν σου άρεσε φρέσκο, θα πάθεις πλάκα με το ωριμασμένο.

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Ξερει καποιος να μου πει ποσο τοις εκατο θελει το τζακ τις αφτερ8 αρωμα στα 10ml

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~

Εμενα κ με 5% μου φαινοταν αρκετα εντονο.


Ξεκινα καλυτερα απο 2-3% κ αν δεις οτι σ'αρεσει ή ειναι αδυναμο, μπορεις να προσθεσεις λιγο αργοτερα.


Επειδη ειναι κ ιδιαιτερο αρωμα, αν δε σ'αρεσει θα το σιχαθεις με μεγαλο ποσοστο.
Στο 3% (για μενα) παλευεται.. Στο 8% που το δοκιμασα αρχικα, ουτε να το ακουσω σαν ονομα δεν ηθελα..

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Σ ευχαριστω του ειχα βαλει 10 μετα το εκανα 8 μιλαμε συνεχιζει να με πιανει στο λαιμο ,θα μοιωσω ακομα

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Αν εχεις ηδη ετοιμο υγρο με 10% αναλογια, ξες ε?
Απλα το αραιωνεις με σκετη βαση για να μειωθει..

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος bouts

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα.
Έχω ξεκινήσει εδώ και δέκα μέρες να φτιάχνω τα δικά μου υγρά και θέλα να σας ευχαριστήσω όλους για τις πολύ χρήσιμες συμβουλές.
Τις τελευταίες ημέρες ψάχνω να βρω στο forum τον σωστό τρόπο μίξης των υγρών, δηλαδή ποιο συστατικό βάζουμε πρώτο, δεύτερο κλπ., πότε ξεκινάμε την ανάδευση κλπ
Το ξέρω πως έχει ήδη αναφερθεί σε κάποιο νήμα γιατί το έχω διαβάσει. Έχω φάει τον τόπο και δεν το βρίσκω, οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4637.0.html 

Είναι καλύτερο για την ομοιομορφία του μίγματος ατμιστικού υγρού να προσθέτουμε τα υλικά με την εξής σειρά: Πρώτα τη γεύση, έπειτα τη νικοτινούχο βάση (αν χρησιμοποιούμε νικοτίνη), έπειτα την καθαρή γλυκερίνη-προπυλενογλυκόλη (όποια-ες χρησιμοποιούμε) και στο τέλος προσθέτουμε το απιονισμένο νερό. Η φιλοσοφία της ανάμιξης με αυτή τη σειρά λέει πως η γεύση επειδή είναι έλαιο, διαλύεται καλύτερα από τον οργανικό διαλύτη (γλυκερίνη-προπυλενογλυκόλη) και όχι από το νερό. Για μένα είναι προτιμότερο να αραιώσω με καθαρή βάση (χωρίς νικοτίνη) το αρωματισμένο νικοτινούχο διάλυμα (δηλαδή το άρωμα διαλυμένο με νικοτινούχο βάση), από το ανάποδο. Στο τέλος το απιονισμένο νερό διαλύεται από την PG ή VG του μίγματος εύκολα. Ακόμα καλύτερα αν, έχοντας προαποφασίσει το νερό που θα προσθέσω, το αναμίξω με τη μη νικοτινούχο βάση (PG-VG) και το ρίξω έπειτα στο διάλυμα της γεύσης. Άντε να χρειαστώ άλλο ένα ποτηράκι μίας χρήσης.

(απο kallitexnis)

Αποσυνδεδεμένος bouts

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Να'σαι καλά. :thumpup:
Εκτός από την πρόσφατη πρεσβυωπία που απέκτησα, μάλλον έχω και στραβισμό.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
και στο τέλος προσθέτουμε το απιονισμένο νερό.  Στο τέλος το απιονισμένο νερό διαλύεται
Απιονισμένο νερό λέγεται αυτό που κάνει για ατμοσίδερα και πωλείται σε μπιτονάκι από σουπερ μαρκετ κλπ.
Ενέσιμο νερό (Water for Injection) πωλείται από φαρμακεία και είναι κατάλληλο για αραίωση φαρμάκων πριν χορηγηθούν με ένεση π.χ. φιαλίδιο αντιβιωτικού σε σκόνη.
Το ενέσιμο εννοείται πως είναι αποστειρωμένο, το απιονισμένο ΟΧΙ

Αποσυνδεδεμένος tsioumiou

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σου ρομποτακι , θα μου πεις τον κωδικο σου ?
ειναι copy paste ακριβως απο kalitexnis , απευθυνσου εδω : [email protected]


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
To Ace N.1 της ecig που έβαλα να "ωριμάσει" μυρίζει λίγο οινοπνευματίλα. Το Nocciola της Atmos έχει την ίδια μυρωδιά, μόνο πολύ αμυδρή. Χρειάζεται να μείνουν χωρίς καπάκι και αν ναί για πόσο; Επίσης, κατα τη διάρκεια της "ωρίμανσης" χρειάζεται ελαφρά ανάδευση ανά διαστήματα;

Αποσυνδεδεμένος gogos

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Ξερει καποιος να μου πει αν οι βασεις τις ουμαμι θελουν αραιωση με wfi ,γιατι παρατηρω αν δεν βαλεις αρκετο αρωμα ειναι πολυ πηχτη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538493 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12