vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

ρε παιδια εκτος απο τη βαση, τη νικοτινη και τα αρωματα, τι ειναι ολα αυτα τα ενισχυτικα υγρα που βαζετε;

εννοείς αυτά μάλλον
https://www.thechosenfew.eu/index.php?id_category=24&controller=category&id_lang=1

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια εκτος απο τη βαση, τη νικοτινη και τα αρωματα, τι ειναι ολα αυτα τα ενισχυτικα υγρα που βαζετε;
αν εννοείς τα μπουστερακια που ανέφερα εννοούμε την νικοτίνη!

iClouds

ακριβως!

ναι ξερω, οχι τα boosterakia, εγω βαζω ελαχιστη νικοτινη πλεον


συγχώνευση συνεχόμενων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2018, 15:04 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδια εκτος απο τη βαση, τη νικοτινη και τα αρωματα, τι ειναι ολα αυτα τα ενισχυτικα υγρα που βαζετε;
Χαλάρωσε λίγο και μελέτα τα θέματα.
Δεν είναι δυνατόν να τα μάθεις όλα σε 15 λεπτά.
Ούτε είναι δυνατόν να απαντιέται το ίδιο πράγμα συνέχεια.
Ενισχυτικά θεωρούνται όσα δεν είναι αρώματα σώνει και καλά.
Πχ γλυκαντικά, ατμογόνα, ξυνά κλπ κλπ

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Είχα έτοιμο maxx blend της FA. Πήρα 30ml και πρόσθεσα 2 ακόμη αρώματα.
Να το αφήσω να ωριμάσει σαν να το έφτιαξα σήμερα?
Το maxx blend το έχω φτιάξει πριν 3 μήνες νομίζω.

AFK


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλό θα είναι να μείνει λίγο. 

Αποσυνδεδεμένος WeGa_Junk

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδια να κάνω μια ερώτηση...εχώ εδώ και κανα μήνα που φτίαχνω τα δικα μου υγρα...αλλα δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος...δεν τα απολαμβάνω οπως τα ετοιμα...οι βασεις μου ειναι Tottaly Wicked και Atmos lab..με γευσεις απο Tottaly...Κάνω εγω κατι λάθος η σαν τα ετοιμα δεν υπαρχει τιποτα..?? Μηπώς λετε να φταίνε τα αρώματα...γαιτι έχω ξενερώσει ασχημα....
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Πρώτα από όλα η προσωπική μου άποψη ειναι πως τα tottaly wicked άρωματα ειναι για τα μπάζα... δε μου αρέσουν καθόλου. Ψάξε για νεα αρώματα από άλλες εταιρείες και θα βρεις κάποια που θα σου αρέσει. (Οι προτάσεις μου : TFA TPA REVOLUTE και μια σειρά που ανακάλυψα πρόσφατα granny ritas aromas) 2ον μη ξεχνάς την ωρίμανση!  Και 3ον τα υγρά μας τα αποθηκεύουμε σε σκοτεινά μέρη με θερμοκρασία δωματίου (πχ. ένα ντουλάπι μακριά από θερμαινόμενα σώματα )

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Ε, πιστεύω πως μετά από τέσσερα χρόνια θα έχει μάθει πλέον.

Αποσυνδεδεμένος Myusername

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Έκανα μια γκαφα και δε ξέρω πως να την επαναφέρω... σε 130 ml βασης 50/50, πρόσθεσα 60 ml νικοτίνης 50/50 20mg, ενώ ήθελα να φτιάξω μια βαση με 12 νικοτίνη (που ειναι το βασικο μου υγρό). Εχω συνολικα λοιπον 190ml υγρου. Πώς μπορω να το "στρώσω";;; 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Προσέθεσε άλλα 135ml από την βάση σου. Θα έχεις 325 ml 50/50 βάσης 12άρας

http://prntscr.com/jhvayf

Αποσυνδεδεμένος Myusername

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Βλεπω το link και εχω να πω οτι κατι δε καταλαβα καλα... τα 135ml ειναι μηδενικη βαση 50/50... σωστα ως εδω; Στην εικόνα δε μας δειχνει οτι για 325ml υγρου, θελουμε 195ml νικοτίνης (booster) ;;;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
130 ml μηδενική. 195 ml 20άρας. Δηλαδή 135 παραπάνω από όσα έχεις ήδη βάλει. Σύνολο 325ml 12άρας.

Αποσυνδεδεμένος Myusername

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Το'πιασα... (και νιώθω βλακς) σ'ευχαριστώ!  ;)

Αποσυνδεδεμένος kiko7

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα θελω να φτιαξω 500 ml ενα υγρο εκ των οποιων το μισο(και παραπανω) θα παει σε δυο φιλους..
το προβλημα ειναι οτι αυτοι ατμιζουν σε 12 mg ενω εγω σε 7 αντε 8...
σκεφτομαι λοιπον να βαλω τα αρωματα που αντιστοιχουν στα 500,αλλα να φτιαξω 250 ml
με μηδενικη βαση και οταν ωριμασει να παρω 50 ml και να συμπληρωνω με 50 ml νικοτινουχα βαση,αναλογα ποσα θελω εγω και ποσα οι αλλοι...
η ερωτηση μου ειναι η εξης,μετα την προσθηκη της νικοτινης,πρεπει παλι να περιμενω αλλο τοσο να δεσει το ηδη ετοιμο υγρο με το υπολοιπο η θα γινει γρηγοροτερα?
θα βοηθουσε ενας μαγνητικος αναδευτηρας?θα ηταν γρηγοροτερη η ολη διαδικασια?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Ρε αρχηγέ, χωρίς να γίνομαι ερειστικός, γιατί δεν το φτιάχνεις σε 2 δοχεία; Τό ένα για τους φίλους με την 12αρα νικοτίνη, και το άλλο για εσένα με την 8αρα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos