vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Και εγώ αυτά κάνω. Χτες παρέλαβα. Λήξη το 2024. Και από το μαγαζί που ψωνίζω με την έκπτωση και με το 1 δώρο που μου βάζει στα 6-7 ξερωγω μου βγαίνουν κάτω από 3 ευρώ. Για Ελλάδα δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι καλύτερο σε 10μελο. 

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Εχετε παρατηρήσει μείωση χτυπήματος της νικοτίνης όταν αφήνετε κάποιο υγρό να ωριμάσει παραπάνω απο ότι χρειάζεται;

Μήπως είναι καλύτερα να προστίθεται η νικοτίνη στο τέλος, η όταν μπαίνει στην αρχή να παίζει θετικό ρόλο στην ωρίμανση;

Πχ φτιάχνεις 30 ml και ωριμάζει σε 2 εβδομάδες.Ατμίζεις τα 15 ml και μετά το αφήνεις ακόμα 15-30 ημέρες γιατί αλλάζεις υγρό.

Αποσυνδεδεμένος funes

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Καλησπέρα.... Επειδή εγώ κάνω διάφορα υγρά και μπορεί να τα ατμισω μετά από αρκετό καιρό.... Βάζω τη νικοτίνη μου λίγο πριν τα ατμισω.... Τα ανακατεύω πάλι και ατμιζω. Προσωπική μου αίσθηση 1-2 μέρες πριν είναι μια χαρά. Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό που λες... Αν μείνουν καιρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2022, 19:15 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Ετσι θα φτιάξω τα επόμενα υγρά, γιατί ατμίζω χαμηλά στα 0.6mg/ml.Τουλάχιστον έχω φτιάξει πειραματικά 4-5 υγρά των 10 ml.

Μπορεί σε κάποια απο αυτά να προσθέσω πχ 0.1 mg αν δω ότι έχει εξασθενήσει η νικοτίνη, αν και στα 10 ml τα 5-5.5 ml θα τα έχω βάλει ήδη στον ατμοποιητή για να δοκιμάσω.

Εχω διαβάσει πως όσο μεγαλύτερο το ποσοστό της νικοτίνης, τόσο μεγαλύτερος ο χρόνος ωρίμανσης.

Αποσυνδεδεμένος funes

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Εντάξει νομίζω στις ποσότητες που κάνεις δε θα δεις καμία τρελή διαφορά..... Εγώ το κάνω αυτό γιατί κάνω 100ml τα περισσότερα...... Και μπορεί κσι μετά από 2 μήνες να τα ατμισω.. Ανάλογα το υγρό
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2022, 13:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Κανονικά φτιάχνω υγρά των 25-30 ml, βαριέμαι να ατμίζω το ίδιο υγρό.Αλλαγή υγρού μαζί με εργοστασιακή αντίσταση.

ΥΓ:
Δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση εφόσον γράφεις κάτω απο το δικό μου μήνυμα.Αν πχ έχουν ήδη γραφτεί άλλα 2-3 μηνύματα από άλλους και θέλεις να αναφερθείς σε κάποιον, τότε απλά βάζεις το @ και κολλητά το όνομα του άλλου.
Πχ έτσι: [member=23250]funes[/member]
Κάνε click στα post σου εκεί που γράφει "Εγινε διαγραφή παράθεσης".

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
μια ερώτηση παιδιά .
Πήρα ένα έτοιμο υγρό μπουκαλάκι των 10 ml Eliquid France Supreme με επιλογη 6αρα νικοτινη μεσα .
Αυτό φαντάζομαι είναι έτοιμο για ατμισμα δεν χρειάζεται να προσθέσεις κάτι ,έτσι δεν είναι ?
Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Δεν χρειάζεται κάτι , είναι έτοιμο για χρήση και είναι πολύ ωραίο υγρό  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Eυχαριστω πολυ Ηρακλη 
Μόλις δοκίμασα ναι είναι υπέροχο .
Να είσαι καλά 

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Εφτιαξα ένα υγρό της eliquid France . Εβαλα την επιθυμητη νικοτινη της ιδιας εταιριας eliquid 10ml μεσα αλλα θελω να συμπληρωσω και λιγο ακομα νικοτινη αλλα εχω αλλης εταιριας atmoslab που περισσευει .
Υπαρχει θεμα αν ανακατευτουν νικοτινες διαφορετικης εταιριας , η ειπα κοτσανα ....?
Ευχαριστώ 

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 591
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα  Νίκο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
ευχαριστώ πολύ Ηρακλή  :)

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Θέλω να πάρω τουλάχιστον 1 κρέμα για να δίνει σώμα σε κάποιες συνταγές η σε λεπτά υγρά όπως πχ το Cookie (FA).

Εχω μόνο την Fresh Cream (FA) αλλά αυτή από ότι διάβασα είναι λεπτή, δεν γλυκίζει και ταιριάζει πχ με συνταγές καφέ, δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.Εχω και την Irish Cream, αλλά αυτή μάλλον θα κάνει για συγκεκριμένες συνταγές, ούτε αυτή δεν την έχω χρησιμοποιήσει, τα πήρα προχθές.

1)Premium Custard (FA), 2)Custard Cream (FA), 3(Bavarian Cream (FA), 4)Bavarian Cream (TPA), 5)Vienna Cream (FA).Η μήπως κάποια απο άλλη εταιρεία όπως η FLV η INW;

Κάποιες βγάζουν άρωμα αυγού η λεμονιού ή και τα 2, ελπίζω να μην είναι έντονα, ειδικά το αυγό.

Η 1 έχει διακυτέλιο και βενζοϊκό σωστά;Αλλά αυτά υπάρχουν σε πολλά τρόφιμα.

Και κάτι άλλο, επειδή πήρα και το Coffe Espresso της FA, να το κρατήσω;Εχω το UP (FA), αλλά αυτό είναι διαφορετικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2022, 17:37 από Leon_GR »

Για σώμα  Custard Premium FA - bavarian cream TPA - vanilla custard CAP - vanilla custard II TPA - Cream FLV - Custard INW - vanilla pudding FLV είναι οι καλύτερες επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Τα αρώματα που πήρες για κρέμες είναι καλά σε γενικές γραμμές. Η flv cream και η custard inw επίσης είναι πολύ καλά και χρήσιμα να τα έχεις στο απόθεμα σου γιατί έχουν μικρότερο χρόνο ωρίμανσης από τις αντίστοιχες κρέμες της fa. Η custard cream της fa βγάζει λεμόνι ενώ η premium custard όχι. Το αυγό δεν είναι έντονο σε καμία από τις 2. Η fa δεν χρησιμοποιεί διακυτελιο στα αρώματα της. Η bavarian tpa είναι πιο ευέλικτη από την fa και προτιμάται στις περισσότερες συνταγές.
Όμως "δεν είναι απαραίτητο" να έχεις το τάδε ή το δείνα άρωμα επειδή υπερέχει έναντι κάποιου άλλου. Κάθε άρωμα αξιοποιείται ανάλογα με τα χαρακτηριστικά του και τη χρησιμότητα του μέσα σε μία συνταγή. Το καλύτερο που πρέπει να κάνουμε πριν αγοράσουμε αρώματα, προκειμένου να πετύχει η συνταγή και να μην ζημιωθουμε από λανθασμένες επιλογές, είναι:
α) Να καταλήξουμε στο προφίλ του υγρού που θέλουμε να φτιάξουμε
β) Να ερευνήσουμε και να επιλέξουμε τα ιδανικότερα αρώματα που ταιριάζουν στο προφίλ της επιθυμίας μας.
Υπάρχουν στο ίντερνετ παρά πολλές συνταγές για όλα τα γούστα και ακόμη περισσότερες κριτικές για αυτές. Αφιέρωσε χρόνο για να μελετήσεις, πριν καταλήξεις στην αγορά αρωμάτων.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 63 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix