vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αν το αφήσεις πάνω από 5λεπτο και συνεχίζει και δεν σταζει, έλεγξε μήπως είναι κλειστή η τρύπα στο σταγονομετρο και χρειαστεί να την ανοίξεις μόνος σου. 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
μια γρηγορη ερώτηση (ελπίζοντας για μια γρηγορη απάντηση :tongue_smilie:)
στην συνταγή που θέλω να φτιάξω έχει αυτό το άρωμα: ethyl maltol 10% (το 10% δεν είναι το ποσοστό του αρώματος που θα βάλω αλλα αυτή είναι η πλήρης ονομασία του αρώματος)
είναι το ίδιο με αυτό? http://www.zerobacco.gr/idiokataskeyes-ygron/aromata/the-perfumer-s-apprentice-10ml-rebottled/tpa-ethyl-maltol-5gr-rebottled.html

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ειναι. Κι αν δεν βρεις αυτο καμια φορα και βρεις TPA Cotton Candy, ειναι και παλι το ιδιο πραγμα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
το Cotton Candy βολεύει ακόμα καλύτερα το έχει και σε 15ml συσκευασία
ευχαριστώ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
μια γρηγορη ερώτηση (ελπίζοντας για μια γρηγορη απάντηση :tongue_smilie:)
στην συνταγή που θέλω να φτιάξω έχει αυτό το άρωμα: ethyl maltol 10% (το 10% δεν είναι το ποσοστό του αρώματος που θα βάλω αλλα αυτή είναι η πλήρης ονομασία του αρώματος)
είναι το ίδιο με αυτό? http://www.zerobacco.gr/idiokataskeyes-ygron/aromata/the-perfumer-s-apprentice-10ml-rebottled/tpa-ethyl-maltol-5gr-rebottled.html
Το συγκεκριμένο δεν είναι υγρό, αλλά κρύσταλλοι και πρέπει να τους διαλύσεις εσύ σε PG

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
ευχαριστώ φιλε μου
η διαδικασία είναι εύκολη από ότι βλέπω για να το κανεις υγρό
παρήγγειλα και αυτό και το cotton candy για σιγουριά
αλλα μάλλον αυτό θα το αφήσω για μελλοντική χρήση

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα
Θέλω να φτιάξω μια συνταγή με αρώματα eliquid france, tabac kml και φουντούκι.
Προτεινόμενη δοσολογία απο την εταιρία είναι 5% για 10ml που θέλω να κάνω θα βάλω 9ml βαση και απο 0.5ml απο το κάθε άρωμα;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Όχι. 0,5ml συνολικά.
Ίσες ποσότητες ή να υπερισχύει κάπως το πιο αδύναμο, για να μην "σκεπάζεται".

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #458 στις: Ιουνίου 01, 2016, 04:27 »
Στα αρώματα ισχύουν οι τεράστιες διαφορές που έχουν μεταξύ τους οι εταιρίες στα βασικά ready to vape υγρά. Δηλαδή αν θελήσω να προμηθευτώ πχ συμπηκνωμένο κεράσι, φουντούκι κτλ. θα δω διαφορά μεταξυ ας πούμε κεράσι απο atmos και κεράσι απο FA?
Αν ναι (...φτου! πάλι πειράματα :eyesplash:) στα αρώματα προς τα που να κοιτάξω απο εταιρίες για να ξεκινήσω DIY?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #459 στις: Ιουνίου 01, 2016, 08:12 »
Ναι, υπάρχουν διαφορές. Θεωρώ ότι η TPA θα σε καλύψει πλήρως στην ενασχόληση με αυτό που λέγεται DIY.

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #460 στις: Ιουνίου 01, 2016, 08:24 »
Ευκολοτερα θα βρεις αρωματα της ΤΡΑ.
Προσωπικα θεωρω αυτα της CAPELLA και της FlavourArt ανωτερα.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #461 στις: Ιουνίου 01, 2016, 20:16 »
tpa τα καπνικα της ειναι σχεδον για τα μπαζα,εκτος του ry4
στα αλλα προσεξε γιατι σε ωρισμενα μαγαζια ειναι δικα τους και
ειναι για τα πανηγυρια

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #462 στις: Ιουνίου 02, 2016, 09:08 »
Ευχαριστώ......Για Flavourart έχω ακούσει πως είναι όντως καλά όμως στο φόρουμ είχε γίνει ολόκληρο θέμα με όλα τα by flavouart και είχε ειπωθεί πως πέρα από τα έτοιμα 10μελα υγρά τίποτα άλλο δεν είναι αυθεντικό. Δεν ξέρω όμως αν αφορούσε μόνο τα έτοιμα υγρά η κουβέντα. Αν δηλαδή ισχύει και για τα συμπυκνωμένα αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος Foyle

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #463 στις: Ιουνίου 03, 2016, 17:36 »
Θέλω να κάνω αυτό , χωρίς το Sugar Cookie.
Προτείνετε να αφήσω τις συγκεντρώσεις των υπόλοιπων στο 8,5%, να τις ανεβάσω στο 15,5%, ή να τις πάω κάπου στη μέση (10-12%); Υπάρχει κάποιος γενικός μπούσουλας σε αυτές τις περιπτώσεις;

Αποσυνδεδεμένος BlackAngelGR

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #464 στις: Ιουνίου 03, 2016, 17:40 »
καλησπερα και απο εμενα...δεν βλεπω inawera  βασεις και αρωματα εδω και καιρο εχει γινει κατι που δεν ξερω?η δεν την προτιματε?
ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63023 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3696 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 982 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172545 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem