vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

214 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Μια ερωτηση παιδια
Ατμιζω ενα μηνα περιπου με το υγρο της ecig ace n1 και μου ειπες καποιος οτι εχει πολλα χημικα η συγκεκριμενη εταιρεια ισχυει αυτο παιδια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου μπες στο σαιτ της,στα υγρα της υπαρχουν αναλυσεις,αν σε καλυπτουν εχει καλως.Υπαρχουν και εδω ανακοινωσεις για διακετυλιο κλπ.Ασχολησου και ολο και καλυτερα θα μπορεις να δινεις απαντησεις στον εαυτο σου και να μην ακους τον καθε κυρ Μητσο.
Και καλως ηρθες.

http://prntscr.com/a7j08e

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Δες εδώ 
http://www.ecig.gr/pdf/ace_n1.pdf
τις αναλύσεις για το συγκεκριμένο υγρό.

Σας ευχαριστω πολυ παιδια μηπως ομως μπορει καποιος να μου εξηγησει τι σημαινουν αυτα τα αποτελεσματα γιατι δεν τα καταλαβαινω !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Κώστα τα υγρά δεν βγαίνουν σε δέντρα, ούτε τα αρμέγουμε από ατμοκάτσικα! ;)
Δεν ξέρω τι σου είπε ο κάποιος, και μάλλον ούτε κι αυτός ξέρει. Τι θα πει "πολλά χημικά"; Το ζήτημα είναι να μην σου κάνουν κακό -όσο μπορείς να το ελέγξεις. Αλλιώς όλα τα αρωματικά "χημικά" είναι.
Η ανάλυση που βλέπεις ψάχνει για τρεις ουσίες που ξέρουμε πως καλό είναι να βρίσκονται κάτω από συγκεκριμένα όρια (ή καλύτερα να μην υπάρχουν)ν γιατί σε μεγάλες ποσότητες είναι επικίνδυνες. Λέει πως αυτές οι ουσίες (ακεταλδεϋδη, διακετύλιο, ακετυλοπροπιονύλιο) βρίσκονται στο συγκεκριμένο υγρό σε πολύ χαμηλές τιμές, που θεωρούνται ασφαλείς.
Γενικότερα, εκτός από κάποιες ουσίες (όπως αυτές) που έχουν εντοπιστεί σε υγρά από αναλύσεις και μόνη της η ατμιστική αγορά προσπαθεί να μειώσει, να ξέρεις πως δεν υπάρχει ακόμα πουθενά στον κόσμο κάποιο συγκεκριμένο πρωτόκολλο του τι πρέπει να είναι τα υγρά για να είναι καλά. Ούτε ειδικός φορέας που να τα ελέγχει.

Χαχαχα το εθεσες πολυ ωραια σ ευχαριστω πολυ !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα στο forum.
Νέος στο άθλημα, το έχω ξεκινήσει εδώ και 2 μήνες περίπου,και είμαι πολύ ικανοποιημενος!!!! Το "πρόβλημα" που έχω είναι το εξής: Ψάχνομαι ακόμα για το ποια γεύση θα με ικανοποιεί, τα μαμισια υγρά είναι αρκετά τσιμπιμένα, για να κάνω πειράματα μόνος θεωρώ οτι δεν το έχω ακόμα, οπότε αν γνωρίζετε κάποιο μαγαζί που να φτιάχνει  τα εξής υγρά:
- castle long reserve,
- paradiso,
- wanted shooting star.

Για να μην γίνει και διαφήμιση όποιος ξέρει θα εκτιμούσα ένα pm.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει "μαγαζί που φτιάχνει υγρά" όπως το εννοείς.

Για το Castle Long από έτοιμα, μπορείς να δοκιμάσεις μερικά παρόμοια (κανένα δεν είναι Castle Long όμως, ούτε καν ο DIY κλώνος που κυκλοφορεί) :

http://www.vapesin.com/ygra-anaplirosis/follow-the-white-rabbit/so-long-castle-10ml.html σε έτοιμο υγρό, υπάρχει και σε 30άρι

https://www.vapelaboratory.com/collections/rcp-reverse-chemistry-project-aromata/products/short-castle σε άρωμα, θέλει αραίωση σε βάση

http://www.k110.eu/el/ygra-anaplhrwshs/1263-eliquid-france-supreme-20ml.html καπνικό με καρύδα και μπισκότο, αρέσει σε πολύ κόσμο
και σε πολλούς που κάνουν Castle Long. Νομίζω πήρε και βραβείο. Ενδεικτικό το link, E-Liquid France έχουν πάρα πολλά καταστήματα
στην Ελλάδα, ψάξε για κοντά στην περιοχή σου. Άμα σου αρέσει αυτό, έχει ανεβεί στο αντίστοιχο topic συνταγή που είναι πάρα πολύ κοντά
στο κανονικό υγρό (και εύκολη). Νομίζω υπάρχουν και καταστήματα με χαμηλότερες τιμές ή προσφορές σε E-Liquid France. Για παραπάνω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26396.0.html

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2016, 13:53 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Όπως είπε κι ο FML δεν υπάρχει μαγαζί που να τα "φτιάχνει".
Αν τώρα θέλεις να αγοράσεις τα έτοιμα (όχι παρόμοια αλλα τα ίδια αυτά καθεαυτά), έχουμε και λέμε:

- castle long reserve = Το Reserve με νικοτίνη δεν θα το βρεις πουθενά αυτήν την περίοδο, έχει εξαντληθεί. Με μηδενική νικοτίνη ή το απλό Castle Long εδώ.
- wanted shooting star = Στο ίδιο κατάστημα κι αυτό.
- paradiso = Αν εννοείς το Paradisio της Thenancara θα το βρεις εδώ.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Ευχαριστώ πολύ!!!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Έχει δοκιμάσει κανείς The Business by Baker White από alterego; Επειδή δεν υπάρχει σχετική παρουσίαση εδώ στο φόρουμ, η οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

Αποσυνδεδεμένος vap_mania

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 27/12/2015 the first day of the rest of my life

Καλησπέρα κάποιο υγρό που να φέρνει πολύ σε καπνό πίπας?

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασε το French Pipe απο Liqua.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπέρα κάποιο υγρό που να φέρνει πολύ σε καπνό πίπας?

Μεγάλη πληγή αυτό...
Λένε για το El Toro Perique - King of Vapes. Δεν το έχω δοκιμάσει. Θα σου έλεγα να κοιτάξεις τα Burley από Black Note, αλλά πονάνε στην τσέπη! Συστήνω σίγουρα το Gandalf από Lamda το οποίο φέρνει αρκετά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias