vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Για έτοιμα υγρά που είναι μόνο PG κοίτα τα Decadent.
Για βάσεις PG που είναι σε ποσότητα μικρότερη από 100ml μπορείς να δεις τις βάσεις της inawera εδώ
http://www.egotube.gr/e-liquid-base-el/pg-vg-vpg/
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Επισης τα Liqua και τα Halo απο ετοιμα υγρα εχουν μεγαλυτερη αναλογια PG απο οτι VG.
Αλλα καλυτερο θα ηταν να παρεις βαση κι αρωμα και να φτιαξεις μονος σου ενα υγρο,
ωστε να εισαι σιγουρος οτι σου φταιει αποκλειστικα η VG.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
οταν λες σε πειραζει;αερια κλπ;αν αυτο ειναι φυσιολογικο στην αρχη
οι περισοτεροι εχουν προβλημα με την βιτζι...

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Υπάρχει σχετικό θέμα εδώ για Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG.

Καλησπέρα. 
Έχω μια υποψία ότι η VG με πειράζει.  Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο υγρό που είναι μόνο  PG η όσο περισσότερο PG γίνετε;  Η κάποια βάση η οποία να μην είναι 100ml.

Τα περισσότερα έτοιμα υγρά είναι σε αναλογία 50-50 / VG-PG ή 70-30.

Αποσυνδεδεμένος giorgos81

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρει κανείς ένα καπνικό της nobaco "pothos" 16% νικ. τι αναλογίες PG-VG έχει? γιατί δεν γράφει στο μπουκαλάκι.
είδα ένα ποστ της νομπάκο και είναι 70-30 τα έτοιμα υγρά τους
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2014, 23:04 από giorgos81 »

Καλησπερα παιδια
Ειμαι νεος στο forum , προσφατα ξεκινησα το ατμισμα. Θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιο υγρο της NoBacco που να φερνει σε στριφτο.
Παλια ειχα δοκιμασει το ry4 , golden margy , Don , και δεν μου αρεσαν.
Τωρα εχω το number 1 και number 2 που ουτε και αυτα με ικανοποιουν.
Κατι απο εσας τους πιο ψαγμενους;
Ευχαριστω
Γιαννης

Αποσυνδεδεμένος devilmanson

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Awesome!!!
Το queen τις virginia ειναι ξερο και φερνει σε στριφτο.Τωρα ειμαι σε φαση που θα παω για el toro διαβαζωντας κιολας ειδα οτι εχουν ιδαιτερη επεξεργασια που βγαζουν πολυ γευση τσιγαρου!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλησπερα παιδια
Ειμαι νεος στο forum , προσφατα ξεκινησα το ατμισμα. Θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιο υγρο της NoBacco που να φερνει σε στριφτο.
Παλια ειχα δοκιμασει το ry4 , golden margy , Don , και δεν μου αρεσαν.
Τωρα εχω το number 1 και number 2 που ουτε και αυτα με ικανοποιουν.
Κατι απο εσας τους πιο ψαγμενους;
Ευχαριστω
Γιαννης

Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα και μια βόλτα από εδώ για να σε γνωρίσουμε. Όσον αφορά την ερώτησή σου, ρίξε μια ματιά εδώ και θα βρεις άφθονες απόψεις!

Κατά τη γνώμη μου πάντως, αν και δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τη συγκεκριμένη ποικιλία, νομίζω ότι πρέπει να ψαχτείς με υγρά τύπου virginia.

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Πηρα προσφατα καποια υγρα 70 vg 30 pg απο το εξωτερικο εκαναν να ερθουν 10 μερες περιπου ...τα ανοιξα κ δεν τρελαθικα με τη γευση τους αν κ απο αρωμα τα σπανε ...επισεις ολα τα φρουτενια μοιαζουν σχετικα ...ποσες μερες θα πρεπει να ακολουθη σω την διαδηκασια ωριμανσης κουνοντας κ αεριζοντας το υγρο ...γιατι εχω  εναν gemini  κ δεν βλεπω καθολου αποδοση στη γευση ...ισως με το  επισκευασιμο π περιμενω αλλαξουν τα πραγματα μιας κ για μενα σημαντικη ειναι πρωτα η γευση κ η αποδοση ενος ατμιστικου υγρου ...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ποιά υγρά πήρες συμπατριώτισα, και δεν έμαθα τίποτα? :-D Μπορεί απλά να μην τα πάνε καλά με τον gemini, υπάρχει και αυτή η περίπτωση!

Στάλθηκε από Sony XPERIA M μέσω TAPATALK.


Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδια, γνωριζατε εσεις οτι υπαρχει (σε πολυ χαμηλα ποσοστα) φορμαλδευδη και ακεταλδευδη στα ; Εγω δεν το ηξερα (1:00 και μετα)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Καλησπερα παιδια
Ειμαι νεος στο forum , προσφατα ξεκινησα το ατμισμα. Θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποιο υγρο της NoBacco που να φερνει σε στριφτο.
Παλια ειχα δοκιμασει το ry4 , golden margy , Don , και δεν μου αρεσαν.
Τωρα εχω το number 1 και number 2 που ουτε και αυτα με ικανοποιουν.
Κατι απο εσας τους πιο ψαγμενους;
Ευχαριστω
Γιαννης
καλυτερα ψαξτο αλλιως.....παιξε με μια γευση που θα σε κρατησει στο η.τ ........
γιατι αν ψαχνεις γευση να σου θυμιζει το τσιγαρο αυτο καθ'αυτο θα χασεις το παιχνιδι.....
παρολα αυτα οπως ειπαν και ποιο πανω κανε μια στροφη προς virginia.......!!!!
μια προταση ειναι virginia flavorart και virginia dekang ;)

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Ρε παιδια, γνωριζατε εσεις οτι υπαρχει (σε πολυ χαμηλα ποσοστα) φορμαλδευδη και ακεταλδευδη στα ; Εγω δεν το ηξερα (1:00 και μετα)
Ότι υπάρχει σε ποσότητα ίση με το ένα οκτάκις χιλιοστό (!) αυτού που βρίσκεται στο πόσιμο νερό έχουμε λόγο να το ξέρουμε;
Κάτι μου λέει πως τα περισσότερα από τα αντικείμενα που αγγίζουμε κάθε μέρα μπορεί να αφήνουν στο χέρι μας πολλαπλάσιες ποσότητες.
Το κραγιόν στα χείλη της γυναίκας μου μάλλον πρέπει να με απασχολεί πολύ περισσότερο...  :)

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Μεταφορά από εδώ

Ξεκίνησα να ατμίζω με umami tobacco 18αρι εδώ και 15+ μήνες και με αυτό συνεχίζω, αν και να ομολογήσω συντηρητικούρα  ;D στις γεύσεις που προτιμώ (είμαι των καπνικών), δεν έχω ατμίσει πολλά υγρά άλλων εταιρειών, απο αυτά όμως που δοκίμασα (π.χ. pothos 16αρι, νο 2 της nobacco και κάτι άλλα διαφόρων εταιρειών δεν πολυενθουσιάστικα) και πάντα γυρνώ στην πρώτη μου... αγάπη και συνήθεια :yes: .περιστασιακά δε ατμίζω και το pipe type για επιδορπιο  :thumpup: .Με βάση αυτές τις προτιμήσεις απο τους ποιο ψαγμένους οσο αφορά τα υγρά (καπνικά) ποια άλλα άλλων εταιρειών θα μου προτείνατε?
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2014, 21:05 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος plasticine

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Enjoy The Silence.
Kaλησπερα παιδια. Μετα απο 2 χρονια αποχης απο το ηλεκτρονικο δυστυχως .. και συνεχιση του καπνισματος του κανονικου ξεκινησα παλι σημερα το ατμισμα. Ηθελα να ρωτησω ποιες μαρκες ετοιμων υγρων βγαινουν σε balanced η εστω 70vg/30pg (προτιμοτερο) γιατι στο ιντερνετ ποιου ψαχνω σε πολλα δεν αναφερουν καν συνθεση και σε αλλα βρισκω πολλα σκετη vg.. Κατα προτιμιση φρουτενιες γευσεις! Ευχαριστω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12