vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

502 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, Sergios

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 12:37 »
Το peach juice της tpa με τι να το σπάσω γιατι είναι πολύ έντονη η γευση του??Το έβαλα σε βάση και είναι μπλιαχχχχχχχχχχχχχχ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 12:42 »
αν  το σπασεις  με  fresh cream FA   θα  πεσει  αρκετα 

δλδ  ανα 10ml/ 3σταγονες  fresh cream

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 10:04 »
Καλημέρα. Θα κάνω μια παραγγελία βάσεων για τους επόμενους 6 μήνες λόγω ότι θα φύγω Κόσοβο. Δουλεύω 2 χρόνια (νομιζω)  umami βάσεις αλλά τώρα σκέφτομαι να το γυρίσω στους Πολωνους.  Πριν από umami έκανα τα δικά τους υγρά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω, έχουν αλλάξει τα υγρά τους (προς το χειρότερο βέβαια) τα τελευταία χρόνια?  Δεν παρακολουθώ τα γεγονότα καθόλου. Αν έχει βέβαια κάποιος μια εναλλακτική ιδέα είμαι ανοιχτός.

Αποσυνδεδεμένος Silas

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 15:53 »
Καλησπερα παιδια


Προσπαθω να βρω γευση ωστε να γυρισω σε DIY υγρα αλλα ματαια.


Ετοιμα υγρα εχω κανει μονο Virginia FA και το Arabic Tobacco της Inovvation. Το πρωτο με αφησε ψιλο αδιαφορο. Σε καμμια περιπτωση κακο αλλα δεν ειχε κατι για να με κρατησει. Αντιθετα επαθα ερωτα με το Arabic Tobacco. Πηγα λοιπον περιχαρης ενα πρωι σε μαγαζι και δοκιμασα οτι καπνικη γευση βρηκα μπροστα μου απο Atmos. Αποτυχια. Η καλυτερη γευση ηταν απλα ανεκτη. Τιποτα παραπανω. Με τα πολλα και αφου κατσικωθηκα καμμια ωρα στο μαγαζι η μονη γευση που μου αρεσε ηταν το Pipe της UMAMI αλλα δυστυχως παλι δεν υπαρχει η γευση αλλα μονο ετοιμο υγρο.


Η ερωτηση λοιπον.. Μπορει καποιος να προτεινει καποια καπνικη γευση που να ειναι κοντα σε κατι απο αυτα τα δυο η εστω προς τον δρομο αυτο? 

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 16:23 »
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τα καπνικά της ecig, με πρώτο το divino cigar.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 17:00 »
Καλήσπερα. Νέο μέλος, νέος ατμιστής και ελπίζω να βρήκα το σωστό νήμα να ρωτήσω κάτι, γιατί αν και σχετικά έμπειρος με φόρουμ , η αλήθεια είναι ότι εχω χαθεί λίγο στα τόσα θέματα και θα μου πάρει μέρες να διαβάσω όσα πιο πολλά μπορώ. Συγχωρέστε με λοιπόν αν έχουν δωθεί ήδη απαντήσεις.

Ξεκίνημα σήμερα λοιπόν το άτμισμα και χωρίς να ψαχτώ πολύ έκανα την αρχή με 3 διαφορετικά υγρά κυρίως για δοκιμή και θα ήθελα τις γνώμες σας.
100% VG προτείνουμε σε νέο ατμιστή ? 
Υπάρχουν χοντρές διαφορές μεταξύ 100% Vg με 50 Vg -50 pg ??
Ti ρόλο παίζει ο βαθμός της νικοτίνης στα 2 είδη? Εχει διαφορά πχ στο χτύπημα και στην αίσθηση το 100% με το 50-50 αλλά με ίδιους βαθμούς νικοτίνης και ίδιο flavour ενοείται?

Ξεκίνησα εδώ και 2 ώρες με 100% VG Βlood tobago Inovation και 24άρα νικοτίνη , και στην αρχή με αναικπέδευτες τζούρες είχα κάψιμο στο λαιμό και ελαφριά ζαλάδα. Τώρα  βρήκα  λίγο τα πατήματα και μου αρέσει αρκετά μπορώ να πω.
Σειρά θα πάρουν 2 γεύσεις 18άρες τις ίδιας φίρμας (VΛ) , η μια Cured Tobago 100% VG και η άλλη Royal Blend 50 VG-50 PG!
Έκαμα καλά που ξεκίνησα με 24άρα δεδομένου ότι κάπνιζα βαριά τσιγάρα? 
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υπάρχει νήμα να δω τι παίζει με τις μάρκες υγρών κλπ η ρωτάμε εδώ ?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 17:55 »
Savo καλως ηρθες και καλη αρχη στο ατμισμα σου ευχομαι.
Οσον αφορα στα ερωτηματα σου θα σου πω οτι δεν υπαρχει κανονας που να υπαγορευει τα ποσοστα pg-vg και νικοτινης στα υγρα. Η pg δινει χτυπημα στο λαιμο και η vg ντουμανι. Δοκιμαζεις τα υγρα και προτιμας οτι σου καθεται καλυτερα στο λαιμο.
Το ποσοστο νικοτινης (24αρι) ειναι υψηλο αλλα οχι απαγορευτικο. Συνηθως για βαρυ καπνιστη προτεινεται 12-18αρι υγρο. Η υπερβολικη καταναλωση νικοτινης φερνει ζαλαδες, ναυτιες και πολλα αλλα χειροτερα οποτε αν ατμιζεις υγρα με υψηλη περιεκτικοτητα νικοτινης καλο ειναι να περιοριζεις την καταναλωση. Στους πινακες των ετοιμων υγρων θα βρεις πληροφοριες για τις περισσοτερες μαρκες (και για τα Inovation) υγρων που κυκλοφορουν στην Ελλαδα κι οχι μονο.
Αυτα για αρχη και οτι χρειαστεις ξαναρωτας. Υπαρχουν πολλα εμπειρα μελη που θα σε βοηθησουν.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 17:57 »
Silas αυτο που προτεινε ο doubt θα σου ελεγα κι εγω

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 02:24 »
Γειά σας και από μένα. Είναι κάποιος από Γιάννενα ή αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να βρω καμιά καλή γεύση εδώ; Επειδή πήρα μια σήμερα από nobacco και είναι άθλια. Είχα φέρει από Κύπρο αλλά μου τελείωσαν και τώρα δεν ξέρω που να βρω. (Κάτι που να ντουμανιάζει)  8)

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 16:57 »
Καλησπέρα,


Αυτές τις μέρες έκανα την πρώτη απόπειρα να φτιάξω τα δικά μου υγρά. Ωστόσο έχω προτίμηση σε ένα το οποίο δεν ξέρω καν τι έχει μέσα και πρόκειται για το numbers 3 της nobacco. Δεν ξέρω αν έχω μπει στο σωστό θέμα, ξέρετε κάτι για αυτό?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 17:44 »
Γειά σας και από μένα. Είναι κάποιος από Γιάννενα ή αν ξέρει κάποιος από που μπορώ να βρω καμιά καλή γεύση εδώ; Επειδή πήρα μια σήμερα από nobacco και είναι άθλια. Είχα φέρει από Κύπρο αλλά μου τελείωσαν και τώρα δεν ξέρω που να βρω. (Κάτι που να ντουμανιάζει)  8)

Έχει Atmosfaira στα Γιάννενα. Μπορείς να δεις τα Cosmic Fog ας πούμε.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 18:04 »
Ή το Furiosa ας πούμε επίσης  8)

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 15:14 »
Καλησπέρα,


Αυτές τις μέρες έκανα την πρώτη απόπειρα να φτιάξω τα δικά μου υγρά. Ωστόσο έχω προτίμηση σε ένα το οποίο δεν ξέρω καν τι έχει μέσα και πρόκειται για το numbers 3 της nobacco. Δεν ξέρω αν έχω μπει στο σωστό θέμα, ξέρετε κάτι για αυτό?
Τι συστατικά μπορεί να έχει μέσα? Μπορούμε να το παρασκευάσουμε? 

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 20:26 »
@chriski Μπήκα στο site της Nobacco και βρήκα το Νο3 και έχει την εξής περιγραφή: Ο Αριθμός 3 θεωρείται τέλειος γιατί είναι ο πρώτος αριθμός που διαθέτει μια αρχή, ένα μέσον κι ένα τέλος. Έτσι και αυτό το υγρό αναπλήρωσης θεωρείται τέλειο γιατί ενώ είναι τέλεια αναμεμιγμένο παράλληλα είναι απόλυτα ακριβές στην κάθε γεύση του. Από την πρώτη εισπνοή θα σας κερδίσει με το ισχυρό χαρμάνι Τούρκικου καπνού και τις ιδιαίτερες αρωματικές νότες του ενώ θα αποτελέσει εξαιρετική παρέα για όλη την ημέρα.
Δεν έχω ιδέα περισσότερα περί του θέματος αλλά χαρμάνια τουρκικού καπνού βρίσκεις σίγουρα. Περισσότερη βοήθεια θα μπορέσει να σου προσφέρει κάποιο πιο έμπειρο μέλος γιατί εγώ είμαι ψαρούλης ακόμα. :))


@forum


Έχει κανείς να προτείνει καμιά ιδέα για να σπάσω κάπως το Pierced από Counter Culture? Έκανα νωρίτερα μισό ml και το απόλαυσα αρκετά (μέχρι ενός σημείου), βγήκα μετά μια ωρίτσα για περπάτημα, γυρνάω σπίτι, παίρνω τζούρα και μπλιαχ.  :shock_sick_02:  Μετά το φαί πάντως που το έκανα μου έκατσε πολύ ευχάριστα, αλλά μάλλον μέχρι εκεί πάει η χάρη του...

Αποσυνδεδεμένος Chriski

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 10:38 »
Ευχαριστώ πολύ PsilosX! :thumpup:  Είναι αρκετά ωραία γεύση. Θα Δοκιμάσω τούρκικους καπνούς να δω αν είναι κάτι κοντά. Έχεις να μου προτείνεις κάτι συγκεκριμένο? Έχει και κάτι σε γλυκό μέσα σαν καραμέλα μου βγάζει! :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364