vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, KORG N364, dkostas, sentinelba, camber, gfilip

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #420 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 00:42 »
Πάρε T-Juice Primo Verde και κάντο πολύ αραιό. Δοκίμασε 2-3%, ίσα να τσιγαρίζει ( :laugh1: ) την βάση. Ή πάρε βάση καπνική, της Inawera ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #421 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 00:50 »
Ειρήνη, η φίλη σου προφανώς και δεν αντέχει τις έντονες γεύσεις. Νομίζω ότι το Shooting Star, πολύ αραιωμένο, θα την βολέψει καθώς είναι το πιο διακριτικό από τη σειρά Wanted. Θα σου έλεγα επίσης η βάση που θα της δώσεις να περιέχει κατά προτίμηση VG σε ποσοστό 75%, είναι συχνό φαινόμενο κάποιος ο οποίος δεν τα πάει καλά με τις γεύσεις να αρέσκεται σε πυκνή αίσθηση ατμού στο στόμα. Αν πέσει στα χέρια σου Nutacco, μπορεί να της κάνει επίσης, αυτή η ψημένη αίσθηση ξηρού καρπού που δεν είναι βαριά καπνική μάλλον θα της αρέσει.

Αν επιτρέπεται, τι τσιγάρα καπνίζει?

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #422 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 00:58 »
Davidoff slim καπνίζει με 3mg νικοτίνη. Εγώ κάπνιζα πολύ πιο βαριά και βολεύτηκα με την 6άρα από την αρχή.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #423 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 01:08 »
Κι εγω την προταση του Mindtrap θα συνιστουσα. Βαση 6αρα 50/50 και 2-3% Primo Verde.
Πιστευω οτι πιο κοντα σε ελαφρυ τσιγαρο θα μπορουσε να προσφερει το ητ.
Αφου δεν της αρεσει το ηλεκτρονικο (γιατι καταλαβαινω πως δεν της αρεσει το ηλεκτρονικο), μηπως και την δελεασουμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #424 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 01:13 »
Davidoff slim καπνίζει με 3mg νικοτίνη. Εγώ κάπνιζα πολύ πιο βαριά και βολεύτηκα με την 6άρα από την αρχή.

Καπνά τύπου Reemtsma, δύσκολη περίπτωση... Θα ρίξω και μια ματιά στο αρχείο μου να δω μήπως έχω δοκιμάσει κανένα καπνικό που να αφήνει τέτοια αίσθηση, αλλά δύσκολο το κόβω...

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #425 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 01:16 »
Nemesis Οοοχι, της αρέσει! Καταλαβαινω όμως γιατι μπορεί να μπερδευτεί κανείς   :))

Είχε δοκιμάσει πριν κάτι χρόνια και της άρεσε, δεν καπνιζε καθόλου και πεσανε πάνω της κάποιοι έξυπνοι ότι κάνει χειρότερο κακό από το κ.τ. και τα γνωστά... Βλέπει εμένα ότι νιώθω καλύτερα και θέλει να ξαναδοκιμασει, απλως δεν μπορει τα αρώματα. Θα βγάλουμε άκρη πιστεύω, θέληση υπάρχει.

Τρυφωνα, επειδη κι εγω Davidoff καπνιζα, οσο προσπαθουσα να πετύχω παρόμοια γεύση ηταν σκέτη απογοήτευση. Βρήκα πολλά να μου αρέσουν όταν σταμάτησα να ψάχνω davidoff.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #426 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 01:21 »
Όχι γεύση, αίσθηση.

Τα καπνά αυτού του τύπου αφήνουν μια ελαφρά αίσθηση στο στόμα αλλά ένα αίσθημα κορεσμού. Αύριο αν το θυμηθώ θα κοιτάξω το αρχείο μου, παίζει να υπάρχει κανένα τέτοιο.

Έγραψα, κοιτώντας την πρόταση του TEM, με τρεχάμενα σάλια και διερωτόμενος πως μπορεί να μην την δελεάσεις με κάτι τέτοιο!!!

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #427 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2015, 21:36 »
καλησπερα ατμιζω ετοιμα και nociola  που φτιαχνω μονος μου!!τωρα εχω κολλησει με το ry4 της liqua το οποιο μοιαζει με τριμπεκα και μπεμπεκα.


ποιο αρωμα θα προτεινατε σχετικα με αυτα(δηλαδη μαλλι της γριας ,καμμενη ζαχαρη,λιγο καραμελα λιγο καπνικο)για να το φτιαξω μονος μου μιας και τα ετοιμα κοστιζουν! ευχαριστω


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #429 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 18:57 »
smoke after-8
soho fa

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #430 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 12:19 »
Γεια χαρά σε ολους.


Χρησιμοποιουσα χρονια της Nobacco απο την κλασικη σειρα γευση βανιλια, για καποιο λογο δεν βρισκω πλεον στην αγορα.
Υπαρχει καποιο λαδακι (δεν με νοιαζει το κοστος) ποιοτικο με σκετη βανιλια να μοιαζει ισως στης nobacco (ειχε πολυ απαλη και βελουδινη γευση δεν ενοχλουσε και δεν μπουχτιζα με τπτ, και το ποιο θετικο οτι μυριζε ολο το δωματιο βανιλια ποτε δεν ειχα παραπονα απο τους γυρω για περιεργη μυρωδια.)
Οτι και να δοκιμασα που ειχε ΚΑΙ βανιλια μεσα μονο βανιλια δεν ηταν και ψαχνω καιρο και δεν βρισκω, και αρχισα να κουραζομαι τοσο που σκεφτομαι να αρχισω το τσιγαρο παλι :(


Αν καποιος εχει αποψη η εχει δοκιμασει της nobacco και εχει βρει κατι αντιστοιχο ή γενικα γνωριζει καποια ποιοτικη εταιρια που βγαζει βανιλια ας μου δωσει τα φωτα του.


Ευχαριστω!!!!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #431 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 12:29 »
Τη βανίλια της Nobacco, δεν την έχω δοκιμάσει. Βανίλια πάντως που συγκεντρώνει καλές απόψεις, είναι αυτή της Innovation Flavours.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #432 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 12:33 »
Επειδή η Nobacco δεν κάνει υγρά και εμπορεύεται άλλων κατασκευαστών με δική της ετικέτα, πιθανόν η Βανίλια της να είναι Atmos lab.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #433 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 12:50 »
Θα τα δοκιμασω αυτα που μου γραψατε σας ευχαριστω.
Βεβαια ειδα οτι της Nobacco λεει PG το λαδακι ολα τα αλλα ειναι 50-50 pg/vg δεν ξερω αυτο κατα ποσο επηρεαζει την γευση.



Σειρά : Classic
Περιεκτικότητα Νικοτίνης : Χαμηλή
Ποσότητα : 20ml
Κατηγορία : Διάφορες
Σύσταση : PG   <---

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #434 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 12:59 »
Η βανίλια της Atmos Lab μου αρέσει σαν άρωμα (συνοδεύει συχνά τις DIY συνταγές μου) αλλά δεν την έχω δοκιμάσει σαν έτοιμο υγρό. Δεν ξέρω αν είναι αυτή που χρησιμοποιούσε η Nobacco γιατί κατά καιρούς χρησιμοποιεί υγρά από διάφορες εταιρίες. Αν όμως είναι, αυτό σημαίνει πως μπορείς να κάνεις το δικό σου υγρό με βάση και άρωμα που θα σου βγαίνει και πολύ φθηνότερα από έτοιμο. Αξίζει η δοκιμή.

[Τα υγρά συνήθως τα λέμε... υγρά και όχι "λάδια" ή "λαδάκια". Δεν παίζει ρόλο, αλλά το "λαδάκι" έχει μείνει στο μυαλό των περισσότερων σαν όρος που θα χρησιμοποιήσει κάποιος έμπορος της γειτονιάς που πουλάει ατμιστικά, τσιγάρα, ανταλλακτικά για υπολογιστές και έχει και το διπλανό φωτοτυπείο! Επιπλέον, τα υγρά δεν είναι από χημικής άποψης λάδια (=έλαια). Τα έλαια δεν θα ήταν κατάλληλα για άτμισμα -για λόγους υγείας.  ;) ]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171630 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275594 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364