vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 7 χρήστες
giorgos1999, dkostas, Lazy Dog, tony1976, Giannis.B, Milarepa, white varadero

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα, μια ερώτηση και απο μενα.
Ξέρετε καμιά καλή συνταγούλα με καρπουζι?  Πηρα ενα καρπουζι απο ΤΡΑ και θέλω να φτιάξω κάτι ενδιαφέρον για ένα φίλο. Υπάρχει δυνατότητα αγοράς και άλλων αρωμάτων για την συμπλήρωση της συνταγής. Αλλά θελει να βγαζει καρπουζι!

Nai_Ego

Φτιάχνω καρπούζι της Atmos Lab, 8% παρ' ότι το μπουκάλι του αρώματος γράφει 5%. Δροσερό και ωραίο, καλοκαιρινό.
Αυτό που μου αρέσει απίστευτα και το δοκίμασα τυχαία είναι φράουλα+μπισκότο, επίσης της AtmosLab, πάλι 8% με αναλογία 4 μέρη φράουλα / 1 μέρος μπισκότο (είναι βαρύ).

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω ξερω οτι το καρπουζι παει με φετα. :))

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Και το σταφύλι με κασέρι :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Και το πεπόνι με προσούτο!

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας! Για ερωτήσεις σχετικά με συνταγές, στο ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες, στο Απλές οδηγίες για DIY υγρά, ή στο  Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Δεν είδα να υπάρχει κάποιο θέμα για αυτό οπότε δεν ξερω αν είμαι οφ τοπικ :/ Δοκίμασα σήμερα τα elements που φέρνει η nobacco εαν δεν κάνω λάθος μόνο ..από το πανεπιστήμιο Πατρών...μπορώ να πω ότι είναι η μόνη φορά που μου αρέσανε πολλά φρουτένια ταυτόχρονα και τα γκουρμεδάκια... :D  Επίσης η μέντα (grasshot) χτυπάει σαν κεραυνός μοσχοβολάει όλο το σπίτι...έβαλα 5μλ στα 30μλ πεπονιού(seabreeze) καταλάθος τα μπέρδεψα και το εξαφάνισε τελείως...θέλει άλλα 30-40μλ πεπόνι για να ξαναεμφανιστεί η γεύση  :wall: :wall:  Πολλές και ωραίες επιλογές για καλοκαίρι μπράβο  :D :D :D 


μεγέθυνση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 05, 2015, 00:43 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Επειδή με τον καιρό αλλάζουν τα πράγματα θα πάρω το θάρρος να κάνω μια ερώτηση απλά για να επιβεβαιώσω ότι δεν κάνω λάθος.

Απ όσο ξέρω τα ατμιστικά υγρά δεν περιέχουν ζάχαρη. Υπάρχει κάποια εξαίρεση σε αυτό;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ' όσο γνωρίζω δεν περιέχουν ζάχαρη και δεν πρέπει να περιέχουν.
Πιθανόν να εκλύει τοξικές ουσίες κατά το άτμισμα.

Καλησπέρα, μια ερώτηση και απο μενα.
Ξέρετε καμιά καλή συνταγούλα με καρπουζι?  Πηρα ενα καρπουζι απο ΤΡΑ και θέλω να φτιάξω κάτι ενδιαφέρον για ένα φίλο. Υπάρχει δυνατότητα αγοράς και άλλων αρωμάτων για την συμπλήρωση της συνταγής. Αλλά θελει να βγαζει καρπουζι!


Μιλώντας πάντα με βάση τη μαγειρική. Το καρπούζι ταριάζει περισσότερο με τα παρακάτω:


μέντα
λεμόνι
βανίλια


και κάποιες άλλες γεύσεις φυσικά που δεν υπάρχουν ως αρώματα




Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Τα ποστ που αναφέρονται στα υγρά JWELL πήγαν σε δικό τους θέμα, εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=26093.0

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά λύστε μου σας παρακαλώ μια απορία,την σειρά classic η nobacco από ποια εταιρία την εισάγει.Ρωτάω γιατί παρόλο που έχουν μειωθεί οι τιμές στα υγρά αυτής της σειράς,παραμένει ακριβή με 11 ευρώ τα 20ml.Αν γνωρίζει με σιγουριά κανείς ας μου απαντήσει γιατί ενδιαφέρομαι να κάνω παραγγελία.

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Τώρα που μπήκε το καλοκαιράκι για τα καλά, έχει απαντηθεί ποτέ η ερώτηση περί φύλαξης των υγρών αναπλήρωσης στο ψυγείο; Αυτή τη στιγμή μιλάμε για θεμοκρασία δωματίου περίπου 30 βαθμοί κελσίου.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Δεν βρήκα κάποιο σχετικό θέμα για να ρωτήσω:
όταν χρησιμοποιείς πλαστικό μπουκάλι φαρμακείου για κατασκευή υγρού με βάση τη μενθόλη, υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμυρίσει το μπουκάλι????  :hmmm: Μήνες τα πλένω και η οσμή μένει και αν τολμήσεις να φτιάξεις καπνικό υγρό σε τέτοιο μπουκάλι .... το αποτέλεσμα είναι για κλάματα..... :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Δεν έχω φτιάξει ποτέ υγρό απ'ευθείας στο μπουκάλι, όσο ασχολούμουν με ιδιοκατασκευές το έκανα σε ογκομετρικούς κυλίνδρους για μικρές ποσότητες ή σε ποτήρι ζέσης για μεγαλύτερες, ποτέ πάνω από 50ml όμως.

Δεν ξέρω κατά πόσο το πλαστικό "πότισε" από το άρωμα ή το έτοιμο υγρό. Δεν είναι κακή ιδέα πάντως να αποθηκεύεις σε γυάλινο μπουκάλι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 170 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364