vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 5 χρήστες
tony1976, dkostas, gfilip, Sergios, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 02:17 »
Αυτά τα τρομακτικά σενάρια μπορεί να συμβούν σε κάθε προϊόν από οποιαδήποτε χώρα προέλευσης.
Υπάρχει ένα σημείο πέρα από το οποίο η καχυποψία σε οδηγεί στην παράνοια βρε παιδιά!
Ποιός μου λέει πως κάποιος δεν έριξε πριν μια ώρα ισχυρά τοξικά στον Μαραθώνα ή τον Μόρνο και με το επόμενο ποτήρι νερό δεν θα πεθάνω; Ποιός μου λέει ο φούρναρης έβαλε αλεύρι και όχι γύψο;
Και ποιός μου λέει πως η Five Pawns με τα πανάκριβα υγρά -και τις μηδέν αναλύσεις- δεν είναι μια επικίνδυνη απάτη!

Τώρα το θα κάνουμε, θα ατμίσουμε ή θα κάτσουμε πανικόβλητοι να σκεφτούμε όλα τα φριχτά που κανείς δεν μπορεί να μας βεβαιώσει πως δεν συμβαίνουν;  :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #256 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 02:32 »
Tροφή για σκέψη... μου έρχεται στο μυαλό κάθε που βλέπω οργισμένους ατμιστές να ζητάνε πιστοποιήσεις για τα υγρά που (δεν) ατμίζουν. Το δεν στην παρένθεση υπάρχει για να περιλάβει τις απαιτήσεις που έχουμε τόσο για τα αγαπημένα μας υγρά, όσο και γι΄αυτά εταιριών που δεν είμαστε πελάτες τους.
Εστω λοιπον, ότι έβγαινε αύριο κάποιος ερευνητής και μας ανακοίνωνε: Ολα τα εύγευστα υγρά είναι φουλ στο διακετύλιο και άλλες επιβλαβείς ουσίες.
Εβγαιναν μετά οι μισοί κατασκευαστές και έλεγαν: ναι, τα υγρά μας που είναι best seller, είναι φουλ στο διακετύλιο
Και οι άλλοι μισοί έβγαιναν και έλεγαν: δεν προτιθέμεθα να κάνουμε αναλύσεις των υγρών μας, διότι είμαστε οικογενειακά εργαστήρια και δεν έχουμε τον προυπολογισμό. Αν σας αρέσουν τα υγρά μας, ατμίστε τα με δική σας ευθύνη.
Τι θα κάναμε τότε;


Προς Θεού, δεν είμαι κατά των πιστοποιήσεων. Αλλά, βαθιά μέσα μου, νιώθω ότι τα αγαπημένα μου υγρά μάλλον είναι ψηλά στα ποσοστά "επιβλαβών" ουσιών και φοβάμαι ότι και να μου το επιβεβαίωνε κάποιος, πάλι θα τα άτμιζα. Υποψιάζομαι, ότι καλή γεύση και φουλ αποστείρωση από επιβλαβείς ουσίες δεν υπάρχει. Κάτι σαν να συγκρίνεις ριζογκοφρέτα με αρνίσια παϊδάκια.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 03:19 »
Εγω προσωπικα θα σταματουσα να τα ατμιζω. Μπορει να μην ειχα τη δυναμη να κοψω το τσιγαρο τοσα χρονια, αλλα μιλαμε για νικοτινη, μια πληρως εθιστικη ουσια, οχι για μια γευση που απλα θα μου αρεσε πολυ. Οι υποψιες σου απο την αλλη οπως καταλαβαινεις και εσυ δεν εχουν βαση. Μπορει το απαγορευμενο να ειναι γλυκο δεν ισχυει ομως απαραιτητα και το αντιθετο  :yes:

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2014, 04:35 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #258 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:33 »
Μια ερώτηση παιδιά.


Καλύτερη γεύση παίρνουμε με υγρά που έχουν υψηλότερη περιεκτικότητα VG ή PG..??  :)

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #259 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 20:41 »
οσο πιο πολύ pg τοσο καλυτερη γευση...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #260 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 22:58 »
Το εψαξα λιγο αλλα δεν το βρηκα καπου.

Επειδη ακουω συνεχεια "περιεργα υγρα", "δυσκολα υγρα" κτλ που μπορουν να ραγισουν τα πλαστικα τανκ αν καταλαβα καλα ?

Τι σημαινει αυτο και τι γινεται ? Δεν το εχω καταλαβει.

Ποια ειναι περιεργα υγρα που κανουν κατι και τι ειναι αυτο ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #261 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:13 »
Διαβασε τα δυο παρακατω νηματα και θα καταλαβεις.

ΑΡΩΜΑΤΑ ΑΝΤΙ-ΠΟΛΥΚΑΡΒΟΝΙΚΑ

σπασμένα τανκ!

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #262 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:14 »
Π.χ. http://atmoslab.com/en/product/lime-flavour

Η βενζυλικη αλκοόλη λιώνει τα πολυκαρβονικά όπως το νερό λιώνει το αλάτι. Η Atmos αναφέρει αυτά τα συστατικά, άλλες εταιρίες μπορεί και όχι.

Edit: H λίστα στον σύνδεσμο του Nemesis είναι πολύ παλιά και δεν περιέχει νέα αρώματα όπως το μανταρίνι. Ψάξε πιο ενημερωμένες πηγές η στις σελίδες του παρασκευαστή.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #263 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:33 »
ok thanks  ;)

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #264 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:34 »
Καλησπέρα!
Σκέφτομαι σιγά σιγά να ξεκινήσω να φτιάχνω δικά μου υγρά. Κάνω 12αρα νικοτίνη και σκέφτομαι να την ρίξω αργότερα. Σε έτοιμες βάσεις τι μου προτείνετε αλλά με στάνταρ 6-12 mg γιατί οι περισσότερες βλέπω είναι 24 και πάνω και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να την ¨σπάω" :-\
Ευχαριστώ!  ::)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #265 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:39 »
Δεν ξέρω να σου πω για βάσεις καθώς ως νέος ατμιστής έχω δοκιμάσει μόνο της Atmos (που με έχουν ικανοποιήσει να πω την αλήθεια) αλλά το θέμα του σπασίματος είναι πολύ εύκολο και δεν με δυσκόλεψε καθόλου προσωπικά. Βάζεις άρωμα στο μπουκαλάκι, μετά σκέτη βάση, αναδεύεις λιγάκι με περιστροφικές κινήσεις και μετά βάζεις τη νικοτινούχα, κλείνεις το μπουκαλάκι και αναδεύεις ξανά για λίγο και μετά το αφήνεις.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #266 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:41 »
Σε έτοιμες βάσεις τι μου προτείνετε αλλά με στάνταρ 6-12 mg γιατί οι περισσότερες βλέπω είναι 24 και πάνω και δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να την ¨σπάω" :-\

Η μονη αξιολογη βαση που μπορω να σκεφτω που κυκλοφορει ετοιμη σε νικοτινη 6-12mg/ml ειναι αυτη της Flavour Art που μπορεις να τη βρεις με νικοτινη 9mg/ml.
Αλλα οπως σου ειπε κι ο ferοngr, δεν ειναι τιποτα η αναμειξη των βασεων.
Παιρνεις μια βαση με νικοτινη 20mg/ml, μια με μηδενικη νικοτινη, τις βαζεις και τις δυο σε ενα μεγαλυτερο μπουκαλι κανεις ενα καλο ανακατεμα κι εχεις βαση νικοτινης 10mg/ml. Τοσο απλα.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #267 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:56 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #268 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 23:59 »
Και από After8 έτοιμες με 6, 12 ή 18 mg/ml νικοτίνης, σε ποικιλία ποσοστών PG/VG.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #269 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 00:02 »
Η πιο αοσμη βαση που εχω δοκιμασει μεχρι τωρα !και εχω δοκιμασει πολλες  δεν την αλλαζω με καμια !


http://www.egotube.gr/flavourtec-el-2-3.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171576 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9289 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9212 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364