vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, camber, zamploutos, lounik, takoulas, Sergios

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
After-8 το Smoke και Atmorama το Smooga και το Aunty Beka. Δεν εχουν μόνο την επίγευση, είναι ας πούμε "κλώνοι" του Tribeca.

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Καμμένη ζάχαρη = Ethyl Maltol

Μπορείς να το βρεις και σαν cotton candy(tpa/tfa).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα συμφωνήσω και εγώ στην Αιθυλική μαλτόλη της tpa με 2 παρατηρήσεις:
α) Κυκλοφορεί σε υγρό και σε κόκκους. Προτίμησε το υγρό
β) Είναι ΠΟΛΥ γλυκό και σκέτο δεν δίνει την αίσθηση της καμένης καραμέλας, παρά μόνο μία λιγωτική γλύκα. Σε συνδυασμό με καπνικό όμως και ωρίμανση μιας τουλάχιστον εβδομάδας, αναδεικνύεται η καμένη καραμέλα και μετριάζεται η γλυκάδα. Θέλει προσοχή στη χρήση γιατί αν σου παραπέσει το υγρό σου θα γίνει πετιμέζι.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,επιτελους βρηκα υγρο που να μου αρεσει,το pipe type umami.Ψαχνω και κατι αντιστοιχο για εναλλαγη στην ιδια πανω κατω φιλοσοφια που να μην αφηνει μυρωδια στον αερα ασχημη και οχι πολυ γλυκο.Αρωμα ακομα καλυτερα για diy,οχι ιδιαιτερα γλυκο και αν γινεται φτηνο,ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,επιτελους βρηκα υγρο που να μου αρεσει,το pipe type umami.Ψαχνω και κατι αντιστοιχο για εναλλαγη στην ιδια πανω κατω φιλοσοφια που να μην αφηνει μυρωδια στον αερα ασχημη και οχι πολυ γλυκο.Αρωμα ακομα καλυτερα για diy,οχι ιδιαιτερα γλυκο και αν γινεται φτηνο,ευχαριστω.


καμμια ιδεα παιδια υπαρχει;;;;;

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Κατι αντιστοιχο με αυτο που ζητας, σαν αρωμα τουλαχιστον ειναι το the jack απο after-8.
Αρωματικος καπνος πιπας, με μια νοτα απο μελι. Κατι τετοιο μου βγαζε εμενα.


Το θεμα ειναι οτι δεν τα βρηκαμε, αλλα απ'οσο θυμαμαι αφηνει ψιλοεντονη μυρωδια στο χωρο.
Μπορεις να το δοκιμασεις εαν δε βρεις κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Σε ευχαριστω το δοκιμασα ετοιμο,το βρηκα βαρυ αλλα σχετικα καλο,το προβλημα ειναι οτι δεν το αντεχουν στο σπιτι,μυριζει πολυ το δωματιο σε αντιθεση με το pipe type

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει μαγαζί στη Μύκονο για υγρά;

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kirdou

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #128 στις: Αυγούστου 10, 2014, 04:03 »
Γειά σας!Θέλω να ρωτήσω για το site fasttech.Δίνει κάποια υγρά σε καλές τιμές.Είναι καλά αυτά τα υγρά;Βλέπω μάρκες όπως decank hangsen αλλα δεν τα ξέρω.Tιμές όπως 3 ευρώ τα 30ml και μου κάνει εντύπωση.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #129 στις: Αυγούστου 10, 2014, 09:55 »
 τα υγρά που ατμιζουμε πρέπει να τα συγκρίνουμε με το γάλα που δίναμε – δίνουνε στα παιδιά μας … όσο σημαντικό είναι το γάλα για τα μικρά άλλο τόσο σημαντικό είναι και τα υγρά για εμάς . θα παίρνατε ποτέ γάλα από τη κίνα για τα παιδια σας ? για εσάς γιατί να το ρισκάρετε? Δεν είναι συσκευή ,σωλήνα , μπρελόκ η ότι άλλο είναι κάτι που πάει στα πνευμόνια μας και καλό θα είναι να μη τσιγκουνευόμαστε λίγα ευρο για θέμα υγείας … υπάρχουν πολύ καλά υγρά στο εμπόριο και μπορείτε να τα πάρετε με υψηλή νικοτίνη σπάζοντας τα με γλυκερίνη και να ανεβάσετε τα μλ ρίχνοντας τη νικοτίνη, έτσι έχετε περισσότερα μλ με λιγότερα χρήματα και υγρά αξιοπρεπή να ατμησετε …

ανεβάστε τη νικοτίνη και κάντε λιγότερα μλ , η απλά κάντε λιγότερα μλ με τη νικοτίνη που ατμιζετε , άλλη μια παράμετρος είναι να κάνετε σκέτη βάση και να έχετε ένα ατμοποιητη γεμάτο με το αγαπημένο σας υγρό να σας καλύπτει  με μερικές τζούρες σε νικοτίνη ,δε ξέρω , βρείτε τρόπους να ατμιζετε ποιοτικά υγρά ας πούμε οικονομικότερα

Τα υγρά γνωρίζουμε όλοι ότι χρειάζονται κατάλληλες συνθήκες για να διατηρούνται, εγώ προσωπικά όταν περνώ υγρά επικοινωνώ με το κουριερ και τους διευκρινίζω πως είναι υγρά και δεν πρέπει να εκτιθονται σε υψηλές θερμοκρασίες μέχρι να φτάσουν στα χέρια μου , και μιλάμε για 1 το πολύ 2 ημέρες παράδοση … φαντασθείτε υγρά από κίνα που θα έρθουν σε ένα μήνα στα χέρια μας . γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται και σε τη συνθήκες ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2014, 10:33 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #130 στις: Αυγούστου 10, 2014, 11:44 »
Υπάρχει κόσμος που του αρέσουν τα dekang, υπάρχει και κόσμος που δεν θέλει να τα δει. Προσωπικά δεν δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά ούτε και έχω διαβάσει κάτι το ξεχωριστό για αυτά τα υγρά ώστε να κυνηγήσω να τα δοκιμάσω.

Θα παρακαλούσα επίσης όταν δίνουμε μια συμβουλή, να περιοριζόμαστε στην ερώτηση. Φυσικά και επιβάλλεται να εκφέρουμε άποψη για κάποιο προϊόν, αλλά όταν δεν έχουμε ίδια άποψη, ας είμαστε προσεκτικοί. Εκ του συντονισμού.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #131 στις: Αυγούστου 10, 2014, 12:55 »
Δεν έτυχε έως σήμερα να δοκιμάσω κανένα από τα υγρά της Hagsen ή της Dekang και ως εκ τούτου δεν μπορώ να έχω άποψη.
Έχω διαβάσει ότι κατασκευάζουν και υγρά για τρίτους, ενδεχομένως λοιπόν να έχω χρησιμοποιήσει υγρά τους χωρίς να το γνωρίζω.

Για τον φίλο μου τον Απόστολο που έχει ευαισθησία στις συνθήκες παραγωγής, παραθέτω video από τα δύο εργοστάσια.
Ελπίζω τα υγρά που ατμίζεις Απόστολε να παράγονται κάτω από παρόμοιες συνθήκες.

https://www.youtube.com/watch?v=plJpz_ARFTc&feature=player_detailpage



...διευκρινίζω πως είναι υγρά και δεν πρέπει να εκτιθονται σε υψηλές θερμοκρασίες μέχρι να φτάσουν στα χέρια μου , και μιλάμε για 1 το πολύ 2 ημέρες παράδοση … φαντασθείτε υγρά από κίνα που θα έρθουν σε ένα μήνα στα χέρια μας . γνωρίζει κανείς που αποθηκεύονται και σε τη συνθήκες ?

Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αν τα παραγγείλει κάποιος χειμώνα, σωστά;  8)

Μήπως αυτά τα στερεότυπα και οι γενικεύσεις θα πρέπει να σταματήσουν;
Οτιδήποτε παράγεται στην Κίνα είναι για πέταμα, ενώ οτιδήποτε παράγεται στην Ευρώπη είναι διαμάντι...

Είμαι αρκετά μεγάλος για να θυμάμαι την ίδια ακριβώς ιστορία να επαναλαμβάνεται, μόνο που τότε στην θέση της Κίνας ήταν η Ιαπωνία. Τότε οτιδήποτε γιαπωνέζικο ήταν "σκουπίδι" και κακή αντιγραφή των Ευρωπαϊκών ή Αμερικάνικων προϊόντων. Σήμερα τα προϊόντα που παράγονται στην Ιαπωνία αναγράφουν με μεγάλα γράμματα και τονίζουν την χώρα παραγωγής, αφού πλέον αποτελεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα γιά τις εταιρείες που τα παράγουν.

Καλά να περνάτε




Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #132 στις: Αυγούστου 10, 2014, 13:02 »
Επίσης δεν γνωρίζω τα συγκεκριμένα υγρά, αλλά μερικές μέρες πριν απαιτούσαμε από τους κατασκευαστές ενδελεχείς αναλύσεις και πιστοποιητικά και μόνο σπίτι μας δεν τους είπαμε να έρθουν για να τα δούμε από κοντά... αυτή η εταιρία έχει κανένα πιστοποιητικό ή καμία ανάλυση????

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #133 στις: Αυγούστου 10, 2014, 13:12 »


Δεν έτυχε έως σήμερα να δοκιμάσω κανένα από τα υγρά της Hagsen ή της Dekang και ως εκ τούτου δεν μπορώ να έχω άποψη.
Έχω διαβάσει ότι κατασκευάζουν και υγρά για τρίτους, ενδεχομένως λοιπόν να έχω χρησιμοποιήσει υγρά τους χωρίς να το γνωρίζω.

Για τον φίλο μου τον Απόστολο που έχει ευαισθησία στις συνθήκες παραγωγής, παραθέτω video από τα δύο εργοστάσια.
Ελπίζω τα υγρά που ατμίζεις Απόστολε να παράγονται κάτω από παρόμοιες συνθήκες.

https://www.youtube.com/watch?v=plJpz_ARFTc&feature=player_detailpage



Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα αν τα παραγγείλει κάποιος χειμώνα, σωστά;  8)

Μήπως αυτά τα στερεότυπα και οι γενικεύσεις θα πρέπει να σταματήσουν;
Οτιδήποτε παράγεται στην Κίνα είναι για πέταμα, ενώ οτιδήποτε παράγεται στην Ευρώπη είναι διαμάντι...

Είμαι αρκετά μεγάλος για να θυμάμαι την ίδια ακριβώς ιστορία να επαναλαμβάνεται, μόνο που τότε στην θέση της Κίνας ήταν η Ιαπωνία. Τότε οτιδήποτε γιαπωνέζικο ήταν "σκουπίδι" και κακή αντιγραφή των Ευρωπαϊκών ή Αμερικάνικων προϊόντων. Σήμερα τα προϊόντα που παράγονται στην Ιαπωνία αναγράφουν με μεγάλα γράμματα και τονίζουν την χώρα παραγωγής, αφού πλέον αποτελεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα γιά τις εταιρείες που τα παράγουν.

Καλά να περνάτε

ο καθένας μπορεί να παραγγείλει ότι θέλει και από όπου θέλει ,εγώ έτσι λειτουργό και έτσι θα συνεχίσω δεν επιβάλλω κανέναν να κάνει ότι κάνω εγώ ,  .εδώ τις απόψεις μας λέμε δε χρειάζεται να συμφωνούμε ούτε να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση , ο καθένας διαβάζει και επιλέγει τη του ταιριάζει περισσότερο


Οι μάσκες οι στολές και τα εργαστήρια εκατομμυρίων δεν κάνουν τα υγρά ποιο ποιοτικά , όποιος κατάλαβε κατάλαβε


διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 10, 2014, 13:34 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Alfabravo

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #134 στις: Αυγούστου 10, 2014, 13:48 »
.. αυτή η εταιρία έχει κανένα πιστοποιητικό ή καμία ανάλυση????

Ελπίζω η ερώτηση να μην απευθύνεται προς εμένα,  δεν είμαι αντιπρόσωπός τους.
Αν ψάξεις, ή αν επικοινωνήσεις μαζί τους, ίσως ικανοποιήσεις την απορία σου.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364