vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, camber, antiklitos140, petr@n, Sergios

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Ολα τα καπνικά της FlavourArt που γράφω ποιο πάνω μου άρεσαν αρκετά
Ta el toro τα περιμένω.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Λογικά θα σου αρέσουν τα el toro αλλά έχε υπόψη ότι καταστρέφουν γρήγορα τις κεφαλές.
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις Tribeca, Torque56 από Halo και RY69, Bebeca από Atmos Lab. Πολύ καλά επίσης για μένα τα Cigarillo, Red Sancho από eCig Hellas.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Προσθέτω: Nutacco της AtmosLab, Smoke της After-8, Cigar της Liqua.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Καλημέρα σε όλους!
Δυστυχώς επειδή ειμαι πολύ βόρεια τέρμα θεού αρχές αλλάχ (ορεστιάδα) δεν έχω πρόσβαση σε υγρά εύκολα (πρέπει να πάρω 5-6 υγρά για να γλυτώσω μεταφορικά)
Εχω δοκιμάσει μέχρι τώρα 4-5 υγρά τις FlavourArt απο τοπικό κατάστημα - virginia- / coockie / heaven juice ry4 / dark vapure /   και περιμένω να ρθούνε 2 υγρά της El Toro Natural (Guevara + Virginia prime)
Ψάχνω κυρίως καπνικά υγρά
τη προτείνετε?
και με ενδιαφέρει πολύ το AtmosLab μιας και είναι ελληνικό

Ολα τα καπνικά της FlavourArt που γράφω ποιο πάνω μου άρεσαν αρκετά
Ta el toro τα περιμένω.

Φίλε μου καλημέρα.

Και εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις τα καπνικά της Liqua, και η τιμή τους είναι λογική και βγαίνουν καλά. Για τα FA που αναφέρεις, προσωπικά πίνω νερό στο όνομα του Cookie αλλά τα καπνικά της δεν μου αρέσουν και τόσο, τουλάχιστον σκέτα. Για την Atmos μπορώ να σου πω επίσης ότι δεν με ικανοποίησαν τα καπνικά της, ίσως λίγο το Nutacco. Καλά λόγια ακούω επίσης για τα καπνικά της After-8 για τα οποία δεν έχω ίδια άποψη, όπως και για το Primo Verde της T-juice. Δεν μπαίνω στο τριπάκι να σου πω για τη Halo, φαντάζομαι τα ξέρεις ήδη όπως και τις τιμές τους! Για τα El Toro και γενικά για τις σειρές της HoL, ο Camber τα είπε όλα. Εξαιρετικά υγρά αλλά θανατηφόρα για τις αντιστάσεις.

Όσον αφορά τώρα φρουτογλυκά, περι ορέξεως κολοκυθόπιτα, η ποικιλία είναι παραπάνω από μεγάλη!

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Kαλημερα χρησιμοποιω τα diy υγρα της totally και ειμαι ευχαριστημενος.
Μπηκα ομως στο τρυπακι λογω τιμης και ευκολιας να δοκιμασω της F.A τις ετοιμες βασεις
[traditional] και να βαζω μονο το αρωμα
ποια η γνωμης σας θα εχω προβληματα αλλαγης γευσης[αλλοιωση,υποτονικη γευση,βουτιριλα] η κατι αλλο,εννοωντας αλλαγη συμπεριφορας αντιστασεων; :bye:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3874
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Οι ατμιστικές βάσεις της FA είναι οι καλύτερες από όσες έχω δοκιμάσει έως τώρα (προσωπική άποψη χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμη TW). Βγαίνουν φθηνότερες από TW αλλά γενικά δεν θεωρούνται φθηνές, υπάρχουν άλλες ακόμα πιο οικονομικές.

Αν κάνεις σκέτη βάση η αντίστασή σου θα κρατάει πολύ μεγάλο διάστημα αλλιώς εξαρτάται από το άρωμα. Έχουν ιδανική ρευστότητα που δεν επηρεάζεται από την αύξηση θερμοκρασίας στις απανωτές τζούρες. Το ίδιο ισχύει και για τη γεύση.


Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
καλησπέρα παιδιά.
Μου είπαν οτι αν αφήσω ανοιχτό το μπουκάλι ενός υγρού για μια μέρα ή και παραπάνω, θα εξατμιστεί η νικοτίνη και θα γινει ελαφρύτερο...
είναι σωστό;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Αν το αφησεις κανα χρονο ανοιχτο, μπορει.
Διαβασε εδω ενα σχετικο νημα.

Αποσυνδεδεμένος Iron

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε μου καλημέρα.

Για τα FA που αναφέρεις, προσωπικά πίνω νερό στο όνομα του Cookie

Όντως το coockie ειναι απίστευτο
σημερα δοκίμασα τα el toro natural
Αν πω οτι ήταν σαν να ατμίζω κοπριά θα γίνω κακός???
ενας φίλος μου ξετρελάθηκε και του τα εδωσα (το ενα ηταν σαν πούρο περιπου) εγω θα τα πετούσα... καλα γούστα ειναι αυτά..
γενικά ψάχνω σε καπνού στιλ και όχι τσιγάρου.
της atmoslab το gina δεν μου αρεσε μου ηρθε σαν τσιγάρο ...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Από ότι κατάλαβα λοιπόν, ψάχνεις γευστικό καπνικό και όχι ξερό που λέμε.

Σε αυτή την περίπτωση, και αν αποφασίσεις να παίξεις ξανά με El Toro, θα σου έλεγα να κάνεις μια δοκιμή με το Cigarillos Naturales και με το Eden. Προσωπικά τα αγαπημένα μου είναι το Puros και το Cigarillos, το πρώτο δεν στο συστήνω καθώς είναι "μπόλικο"!

Όσον αφορά το gina, και εγώ με τα καπνικά της Atmos δεν μπορώ να πω ότι ικανοποιήθηκα, ίσως λίγο με το Nutacco και το Fotia.

Αποσυνδεδεμένος panagiotis87

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Kαλημερα εχω δοκιμασει το cockies cinnamon ,bebeca..kapnos ..δεν μου αρεσε κανενας επισης και το shade 24mg ...το μονο που καπνιζω εδ κ 1 μηνα ακριβως ειναι η βανιλια,την πηρα σε 2 παραλλαγες την 1 FA και την αλλη Εliquid...η δευτερη με ξενερωσε τελιως..δεν μου αρεσε καθολου δεν ειχε καμια σχεση με βανιλια..οποτε ερχομαι ,εδω να ρωτησω...την γνωμη σας..τι θα μπου προτινατε να παρω vanila atmos lab ετοιμη η να παρω να vpg balance  και αρωμα βανιλιας να το φτιαξω μονος μου τα μπουκαλακια που δουλευω ειναι 10 ml...παρακαλω εσεις που ειστε γνωστες βοηθηστε με..και οταν γινω θα βοηθαω κ εγω τους αλλους!!!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Αν έχεις καταλήξει στο ότι θα ασχοληθείς με την παρασκευή υγρών και στο ότι σου αρέσει η βανίλια θα σου πρότεινα να την πάρεις σε άρωμα, και αν δεν σε καλύπτει σκέτη μπορείς να την αναμιγνύεις με άλλα αρώματα στο μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν τις Ιδιοκατασκευές Υγρών, μεταφέρθηκαν εδώ. Η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί εκεί. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
παρατήρησα την διχρωμία στο υγρό όπως αναφέρει και ο φίλος στο ποστ #1335 του προηγούμενου θέματος. (λινκ -> http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=10958.1335 για να μην σας τρέχω)

χρησιμοποιώ protank mini 2 που έχει γυαλί (αν δεν κάνω λάθος).
η αντίσταση είναι φρέσκια+εργοστασιακή (2 ημερών) και με εργοστασιακή μπαταρία 3,3-3,7 βολτ (κάπου εκεί λογικά είναι).
το υγρό είναι hexocell (δεν με τρέλανε)

θα θελα να ρωτήσω αν είναι βλαβερό καταρχήν, και δεύτερον γιατί συμβαίνει; ε και αν πρέπει να κάνω κάτι άμεσα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας


Διόρθωση λινκ του βίντεο
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2014, 17:39 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171705 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364