vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 7 χρήστες
Boogie2008, dkostas, nightdream, Williamgah, Milarepa, Tem, Christos Z

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Jaw9

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδιά επειδή είμαι παντελώς άσχετος και συγνώμη που ρωτάω αλλά αν μπορεί καποιος να μου πεί .Α πάρεις για παράδειγμα νικοτινούχα βάση 10ml πρέπει να την αναμίξεις με κάποια άλλη βάση(σε περίπτωση που δέν θέλω να προσθέσω κανένα άρωμα) ή την βάζεις στο τσιγάρο κανονικά;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Ατμίζεται και χωρίς κάποια άλλη προσθήκη.

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Η μαγειρική σόδα στο ζεστό νερό μπορέι να σου ερεθήσει το αναπνευστικό, σύν του ότι δεν γνωρίζεις τι σόι χημικά έχει ο κομμένος καπνός και τι αντίδραση θα κάνει είδικα με το ασβέστιο που έιναι καταλύτης. 

Δεν νομίζω ότι έιναι ασφαλής μέθοδος.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Από το Συντονισμό:
Το να παίζουμε με πράγματα που δεν γνωρίζουμε, τα οποία μπορεί να είναι άκρως επικίνδυνα, επαφίεται καθαρά στην προσωπική μας επιλογή. Το φόρουμ και η συντονιστική ομάδα δεν φέρουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ευθύνη για οποιαδήποτε ζημία ή βλάβη (σωματική ή άλλου είδους) προκύψει από απόπειρες εξαγωγής επικίνδυνων χημικών ουσιών, βασισμένων σε βίντεο όπως το παραπάνω. Πρόταση και σύστασή μας ήταν, είναι και θα είναι η αγνόηση τέτοιων μεθόδων και η προμήθεια υγρών και βάσεων σε χαμηλές περιεκτικότητες νικοτίνης για τον ασφαλέστερο χειρισμό τους. Από εκεί και πέρα, μεγάλα παιδιά είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
ok Φίλε ντάξει ένα βίντεο που βρήκα έβαλα να σχολιάσουμε δεν παω να σου κλείσω το φόρουμ,δε χρειάζονται υστερίες και αποποίηση ευθυνών,δεν μας παρακολουθούν οι πάντες και στην τελική δεν λέω σε κάποιον να το κάνει,έτσι για την κουβέντα.
Πολύ στα σοβαρά το έχετε πάρει ότι όλοι μας παρακολουθούν και θέλουν το κακό μας.
Δε χρειάζεται να μου απαντήσεις σβήσε τα πόστ και άντε γειά...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι:

Υπάρχει ένα "πράμα" το οποίο λέγεται ελεύθερη βούληση. Και φυσικά μπορεί να εφαρμοστεί από τον καθέναν, με ότιδήποτε στο οποίο έχει ελεύθερη πρόσβαση, όπως το βίντεο που ανέβασες για παράδειγμα. Αν επρόκειτο περί υστερίας, το βίντεό σου θα είχε σβηστεί και θα λάμβανες ένα μήνυμα το οποίο θα εξηγούσε τους λόγους.

Επειδή όμως μας διαβάζουν και άτομα τα οποία δεν είναι τόσο ενημερωμένα, είτε από επιλογή, είτε από έλλειψη χρόνου, το τελευταίο το οποίο θα θέλαμε θα ήταν να γίνει το οτιδήποτε με τη δικαιολογία "το διάβασα στο φόρουμ".

Και ναι, κάποιοι το έχουμε πάρει στα σοβαρά το μέλλον του ατμίσματος καθώς βλέπουμε τις εξελίξεις να μην είναι ελπιδοφόρες και να τρέχουμε να τις προλάβουμε.

Αν παρόλα αυτά επιμένεις να διαγραφούν τα τελευταία μηνύματα, δεν υπάρχει πρόβλημα, κάνε μια αναφορά και πολύ ευχαρίστως.

Καλή συνέχεια. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
off topic.για μενα φιλε πανο και για πολους εδω μεσα το φορουμ ηταν και ειναι σωτηριο.μας εχει σωσει στα πρωτα μας βηματα οταν ακομα το ατμισμα με κακο χειρισμο και αγνεια θα μπορουσε να γινει επικυνδινο.επισης χαρη στο φορουμ καταφεραμε και στοκαραμε για να μην γινει το ατμισμα ευγενες σπορ για λιγους.1 μυριο πληροφοριες εχουμε παρει και εχουμε μαθει απο τον atmos μεχρι τον τελευταιο νεοεισερχομενο ατμιστη.μακαρι οπως λες ολο και περισσοτεροι να εντασωνταν στο foroum που ανηκουμε.τωρα το βιντεο δεν το σχολιαζω.δεν ειναι κακο που το ανεβασες..πρωσοπικα δεν μαρεσε οτι απλα το ποσταρες σαν να λες βρηκα λυση στο προβλημα νικοτινη.αντιθετα δεν εγραψες ουτε ενα σχολιο να ρωτησεις κατι να εκφρασεις μια απορια.τεσπα.δημοκρατια εστι..τελος off topic

Παιδια καλησπέρα. Αγορασα αυτο εδω: https://www.atmosfaira.com/dps-vape-e-juice-diy-kit.html

Πριν το χρησιμοποιησω θα του κάνω μια απολύμανση με χλωρίνη ειναι ασφαλές ετσι? Ειναι πλαστικο και οχι γυαλι βεβαια και ανησυχω λιγο.

Επίσης θα ηθελα να αγορασω κατι για αναμειξη υγρων αλλα ειναι ακριβα ρε γμτ. Κατι απλό και φτηνο υπάρχει ξερετε πουθενα? Οχι επιστημονικο που κανει 200 ευρω. Ενα απλο μιξερακι για αναμειξη (οχι για φραπε Ρ)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Καλησπέρα. Δεν θα σου σύστηνα χλωρίνη να πλύνεις πλαστικό, βασίκα θα έλεγα να μην πλύνεις τίποτα με χλωρίνη που θα χρησιμοποιήσεις για το άτμισμα .

Και το βραστό νερό μια χαρά αποστειρώνει.(βλ. μπιμπερό)
¨οταν εννοέις κάτι για ανάμιξη τι έννοείς πέρα του κουνήματος του μπουκαλιού? Σε τι θα σκέυος θα κάνεις την ανάμιξη που θα σου χρειαστεί μιξεράκι?





Κατι τετοιο αλλα ειναι ακριβο ρε γμτ. Οταν λεω χλωρινη θα πλυθουνε πολυ καλα μετα δεν θα τα παρω ετσι δεν ειμαι τρελος. Η μανα μου επλενε παλια πιατα για φαι μια στο τοσο με χλωρινη για ολικο καθαρισμα και μετα πολυ καλο πλυσιμο και τρωγαμε απο αυτα δεν παθαμε κατι.

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Σε πιστέυω. εγω θα έιχα μια φοβία να το έκανα. 

¨οσο αναφορά το αναδευτήρι δές έδω πώς μπορέις να το φτιάξεις μόνος σου αν θές.

http://vaping.gr/index.php/topic,17853.0.html

Ξερω για DIY αλλα εγω δεν εχω τιποτα απο τα υλικα για να φτιαξω τετοιο. Ουτε ανεμιστηρακι ουτε παλιο σκληρο τιποτα. Επομενως θα προτιμουσα να αγορασω κατι. ΟΧΙ επιστημονικο κατι τετοιο απο κανα Jumbo αν υπαρχει:


Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Κατι τετειο θελεις υπαρχει και απο ελλαδα http://www.gearbest.com/kitchen-dining/pp_170545.html και απο ελλαδα http://www.smartstore.gr/p/1004250/koypa-kafe-mixer-8211-i-koypa-poy-anakateyei-moni.html

Α γεια σου αυτο εψαχνα τοση ωρα. ΘΕΝΚΣ :thumpup:


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 18, 2017, 17:38 από spectrum »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364