vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, dvelev, camber, zamploutos

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 22:56 »
fidodido, πραγματι βγαινει αυτη η φαρμακιλα σε συνδυασμο με την κλασικη φυστικιλα που δινουν δυστυχως πολλα καπνικα...

Αποσυνδεδεμένος marathess

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #376 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 00:07 »
Εδω και 3 μηνες περιπου ατμιζω αποκλειστικα υγρα της e-cig.
Το τελευταιο διαστημα εχουν αλλαξει τα μπουκαλια εε 15μλ και σε πλαστικο μπουκαλακι...ε απο τοτε δεν εχω καθολου γευση.
Ατμοποιητης ο ιδιος με mary jane που ατμιζα χαλαρα ολη μερα τωρα δεν μου δινει καθολου γευση...αντε πηρα virginia πηρα βανιλια πηρα ry4 το ιδιο πολυ υποτονικη η γευση. Εχει τυχει σε κανενα αλλο;

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #377 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 13:05 »

Ρίχνοντας μια ματιά στα αρώματα της ecig, σκέφτηκα να παραγγείλω μερικά μπουκαλάκια (black horse, vanilla rum after, espresso stretto και διπλό μήλο). Όμως, τα πολύ χαμηλά ποσοστά συνιστώμενης δοσολογίας (από 3 έως 4% στα περισσότερα) με έβαλε σε σκέψεις.


Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αποδίδουν ικανοποιητικά με τόσο λίγο άρωμα? Ρωτάω γιατί έχω συνηθίσει σε δοσολογίες όπως 10% και 12%.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #378 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 13:43 »
Από αυτά που αναφέρεις έχω δοκιμάσει μόνο το διπλό μήλο σε άρωμα.
Είναι πολύ δυνατό και η προτεινόμενη δοσολογία δίνει έντονη γεύση. Δεν νομίζω να χρειαστείς παραπάνω.
Και τα υπόλοιπα αρώματα της εταιρίας που χρησιμοποιώ έχουν αντίστοιχες δοσολογίες και βγαίνουν μια χαρά.
Στο κάτω κάτω αν εσύ βρεις ότι δεν είναι η γεύση αρκετά έντονη για σένα, προσθέτεις λίγο ακόμα άρωμα.
Αν και δεν νομίζω να χρειαστεί να αυξήσεις τις ποσότητες.

Αποσυνδεδεμένος comandante7

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
  • keep faith and vape
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #379 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 13:45 »
Eden's garden, πολυπλοκο και ομορφο. Κερασι, βυσινο,φραουλα, λουλουδια.Ομορφη μιξη που δεν καταλαβαινεις τι ακριβως σου βγαζει. εμενα μου βγαζει ανοιξη...

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #380 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 14:40 »
@metmat, απλά τα έχω δοκιμάσει έτοιμα και είπα να κάνω μια παραγγελία για να φτιάξω μια καλή ποσότητα. Άτιμη επαρχία, με χωρίζει ένα πέλαγος από το κοντινότερο ecig, οπότε μια και καλή πρέπει να παραγγείλω. Αναμένουμε λοιπόν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #381 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 16:25 »
Ρίχνοντας μια ματιά στα αρώματα της ecig, σκέφτηκα να παραγγείλω μερικά μπουκαλάκια (black horse, vanilla rum after, espresso stretto και διπλό μήλο). Όμως, τα πολύ χαμηλά ποσοστά συνιστώμενης δοσολογίας (από 3 έως 4% στα περισσότερα) με έβαλε σε σκέψεις.


Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Αποδίδουν ικανοποιητικά με τόσο λίγο άρωμα? Ρωτάω γιατί έχω συνηθίσει σε δοσολογίες όπως 10% και 12%.  :hmmm:
δες http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1394.msg954266.html#msg954266


3-4% είναι μια χαρά. Μόλις τελειώσει το υγρό θα φτιάξω το ίδιο με την εξής αλλαγή:



9ml αρωμα double apple ecig   
6ml άρωμα Μπισκότο ecig         
1.5ml άρωμα Κανέλα ecig         
1ml άρωμα Μανταρίνι ecig         
      Σύνολο αρωμάτων 17.5ml     ~6.5%


όπως και το stepping θα γίνει {Double Apple + Κανέλα} μαζί και {Μανταρίνι + Μπισκότο} μαζί και μετά από 1 βδομάδα η τελική μίξη.


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #382 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 16:53 »
Εγω που ατμιζω υγρα της ecig με την προτεινομενη δοσολογια οι γευσεις αποδιδονται πολυ καλα,μιλω για καπνικα

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #383 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 17:02 »
και τα καπνικα και τα μη καπνικα της ecig ειναι πολυ τιμια αρωματα, και απο μενα τουλαχιστο προτεινονται, κι εχω αρκετα απ αυτα.

Στο μονο αρωματακι -προσωπικη αποψη- που θελει προσοχη ειναι το φουντουκι γιατι ειναι παρα πολυ δυνατο και προσωπικα πιστευω πως δε θελει ουτε το μισο της προτεινομενης δοσολογιας (να μην πω το 1/4) ιδιαιτερα αν ειναι για αναμειξη με αλλα αρωματα, γιατι θα τα σκεπασει τα υπολοιπα για πλακα. Το συγκεκριμενο αρωμα τους παρα-εχει βγει δυνατο (γενικα το φουντουκι ολων των εταιριων ειναι δυσκολο αρωμα για αναμειξεις και δεκαταλαβαινω γιατι δε το κανουν πιο αραιο, τουλαχιστο οπως το αντιλαμβανονται οι δικοι μου γευστικοι καλλυκες)

επισεις αγαπημενη γευση που ταιριαζει σε ολες τις μιξεις αρωματων ειναι το μπισκοτο που βγαζει ενα μπισκοτο βουτυρου που παει με ολα. (αυτο σηκωνει και λιγο παραπανω απ την προτεινομενη, παλι βεβαια κατα τη δικη μου γνωμη)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2016, 17:09 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #384 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 17:29 »
δίπλα στο Φουντούκι, που δεν έχω δοκιμάσει, που λέει ο Nick74, βάλε και την κανέλα. 2.5ml από τα 16.5ml στο σύνολο και είναι λίιιίιιγο πιο δυνατή από όσο θα ήθελα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #385 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 19:38 »
ναι, η κανελα της ecig ειναι λιγο δυνατη, αλλα οχι σε σημειο να σκεπαζει τα υπολοιπα και το φερνεις με λιγο μικροποσοτητα βασης.
Το φουντουκι οντως θελει λιγοτερο απο μιση αραιωση γιατι καλυπτει κυριολεκτικα οτι του βαλεις, αλλα επαναλαμβανω, κατα τη γνωμη μου στη συγκεκριμενη γευση δεν εχει μονο η ecig αυτο το θεμα αλλα ολα οσα εχω δοκιμασει

Αποσυνδεδεμένος Ritsa M

  • *
  • 56
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #386 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 20:06 »
Αυτά που εχω δοκιμάσει είναι το Λεμονι μονο του παρα πολύ καλο επισης μαζι με το  Lime + βαση με μενθολη, η Μεντα τους πολύ καλη γλυκια δεν γδερνει στο λαιμο, απο τα καπνικα το Divino σταθερα πλεον σε 20ml άρωμα το Κεντάκυ, αυτά που δεν μου άρεσαν καθολου ηταν το SEA SATIN μου βγαζει λιβανι καμιά σχέση με τις περιγραφές που εχω διαβάσει εδώ επίσης το Βaileys υγρο χωρις κανενα ενδιαφέρον, αυτό που τα σπάει είναι το διπλό μήλο και πιστέψτε με εχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα μήλα της αγοράς!
Αυτά που θα δοκιμασω ακομα είναι το μπισκοτο, φραουλα σοκολατα, και ισως την καρυδα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #387 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 22:07 »
Οσον αφορα το μπισκοτο πηγαινε τωρα να το παρεις κι αν ειναι κλειστο το μαγαζι κανε διαρρηξη     ;D   :yes:





Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #388 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 22:30 »
Για την ecig δεν ακούω λέξη…
Την αγαπώ, την αγαπώ, την αγαπώώώώώ.
Έχω κάνει τα πάντα, πλέον φτιάχνω τη δίκη μου συνταγή και βαράει πιστόλι…
Προσοχή στις συνιστώμενες, παραπάνω γίνονται βαρελότα.

Αααα και η συνταγή:

0.5ml Lacky Straike
0.1ml Divino Cigar
0.1ml Virginia
0.2ml Μέλι
30ml Βάση

Απλά πύραυλος.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #389 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 22:33 »
Και πνιγεσαι στο γλυκο σωστα; 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172307 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276765 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15419 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14053 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364