vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #330 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 22:10 »
Τα τελευταία 2 υγρά που μου έμειναν δοκιμάστηκαν σήμερα.

Divino cigar  9 mg

Δοκιμή σε Phenomenon lite με αντίσταση 1,93 Ohm, σύρμα kanthal A1 0,25 mm, διάμετρος 2,5 mm, Koh Gen Do, 10 watt.

Άνοιξα το μπουκάλι και μύρισα φύλλα καπνού που σε προδιαθέτουν για πούρο. Γέμισα τον ατμοποιητή και τον άφησα. Μετά το μεσημεριανό είπα "ας δοκιμάσω και το divino, θα ναι ότι πρέπει ένα πούρο μετά το φαγητό". Ρούφηξα και είπα "αυτά είναι"   :cigar:
Καθαρή πουρίσια γεύση ήπιας έντασης κατά την εισπνοή, με ελαφρώς γλυκό τελείωμα στην εκπνοή. Ως επίγευση μένει το πουρίσιο κομμάτι με μια δόση πίκρας. Πρώτη φορά δοκίμασα τέτοιου είδους υγρό κι οφείλω να ομολογήσω ότι εντυπωσιάστηκα. Πολύ καλό χτύπημα και αρκετό ντουμάνι. Το άτμιζα συνεχόμενα 2 ώρες μέχρι να αρχίσει να με μπουκώνει κάπως η γεύση του. Ως γνωστόν τα πούρα δεν είναι για όλη μέρα. Το συγκεκριμένο υγρό ατμίζεται απολαυστικά μετά το φαγητό, με τον καφέ και συνοδεία ποτού. Η εκλεπτυσμένη γεύση του θα συναρπάσει τους λάτρεις των καπνικών και πουρίσιων υγρών.

Tangelo dream  9 mg

Αυτό το υγρό το άφησα τελευταίο γιατί δε μου αρέσει καθόλου ο γλυκάνισσος.Έστησα των κλώνο kfl, τον γέμισα και τον άφησα για λίγες ώρες να ποτίσει το ff2 και να βρω κουράγιο. Έλπιζα να έχει ήπιους τόνους. Δυστυχώς παρ' ότι το δοκίμασα και πιέστηκα να συνεχίσω δεν τα κατάφερα. Οπότε δε σχολιάζω το συγκεκριμένο υγρό.

Συνοψίζοντας μετά από τη δοκιμή όλων των υγρών, συμφωνώ απόλυτα με την Petra, Πιστεύω πως η eCig ανέβασε τον πήχη στα ατμιστικά υγρά με τη σειρά "mama's best". Όλα έχουν μεστή γεύση και χαρακτήρα. Δύσκολα δε θα βρει κάποιος έστω κι ενα υγρό που να μην του αρέσει. Μπράβο στην eCig και την ευχαριστώ που μου έδωσε την ευκαιρία να δοκιμάσω εντελώς δωρεάν τη νέα σειρά υγρών της.
 

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #331 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 01:11 »

PINK FRIDAY


Γλυκό, γλυκό, γεύση από τριαντάφυλλο ροδόνερο μου θύμισε. Ισως είμαι επηρεασμένος
από τους προηγούμενους αλλά μου έρχεται η εικόνα από τα Συριανά λουκουμάκια !
Ευχάριστο υγρό κ αυτο.



CINNAMON COOKIES


Εντονη η γεύση της κανέλλας. ευχάριστο υγρό με έντονη γεύση.
δεν αντιλήφθηκα τα μπισκότα, ίσως είναι κάτι γλυκό στο βάθος, ισως βανίλια.
Ολα τα υγρά έχουν έντονες γεύσεις για τα γούστα μου και ατμίζοντας  :cigar:


τόσο έντονες γεύσεις μετά δεν τις αντιλαμβάνομαι με την ίδια ένταση! :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2015, 01:20 από boson »

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #332 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 02:08 »
Υγρό δοκιμής: American Pie, 6mg

Kayfun Lite Plus,  Kanthal A1, αντίσταση 1,8Ω, 10 σπείρες με διάμετρο 2,5mm, βαμβάκι kgd


Γλυκιά φρουτόπιτα, διακρίνω περισσότερο μπουκέτο εσπεριδοειδών, δεμένο αρμονικά με κρέμα βανίλιας. Κάποιες στιγμές, πιο απροσδιόριστα κι άλλες γεύσεις δροσιστικών φρούτων.
Αρκετά ικανοποιητική παραγωγή ατμού και χτύπημα για τη δεδομένη περιεκτικότητα σε νικοτίνη. Μετά από δύο ώρες συνεχούς ατμίσματος δεν με έχει κουράσει και παραμένει εύγευστο και απολαυστικό. Αν και προτιμώ πιο αυστηρά καπνικά υγρά, μπορεί να μου προσφέρει ευχάριστα διαλείμματα.






Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #333 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 12:27 »
Ας γράψω και δυο λόγια για την ατμιστική βάση της εταιρίας.
Η βάση μου είναι γνώριμη καθώς την άτμιζα παλιότερα.Ο λόγος που τη σταμάτησα ήταν η τεμπελιά, καθώς βαριόμουν να αναμιγνύω την vg/pg με vg σκέτη για να τη φέρω στην αναλογία μου θέλω.Κατά τα άλλα είναι μία εξαιρετική βάση, χωρίς περίεργες μυρωδιές και γεύση, με καλή ρευστότητα.Ούτε μέλι ούτε νερό.Κάτι παράξενα που είχαν αναφερθεί στο φόρουμ κάποια στιγμή, εγώ δεν τα είχα παρατηρήσει ποτέ.Ούτε και τώρα φυσικά.Επίσης, η βάση δε με καίει στο λαιμό, κάτι που παθαίνω με άλλες βάσεις.Εννοώ δε με καίει στο λαιμό η νικοτίνη, όχι επειδή είναι υψηλή όμως, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω.Αν έβγαινε και σε άλλες αναλογίες vg/pg θα ήταν η πρώτη επιλογή μου μιας και δένει εξαιρετικά και με τα αρώματα και διατίθεται και σε μεγάλες συσκευασίες με αξιοπρεπέστατη τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #334 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:19 »
Δεν είχα δοκιμάσει ποτέ ως καπνιστής old holborn (δεν θυμάμαι τουλάχιστον) όποτε δεν μπορώ να κρίνω την ομοιότητα με το old harbor.
Σαν άρωμα έχει κάτι από καπνοσακούλα, αλλά σε μένα τουλάχιστον υπάρχει και μια άλλη "χροιά" στο υγρό, κάτι που θυμίζει θυμιατό και δεν με ικανοποιεί.
Δεν θα το αγόραζα, χαίρομαι πάντως που μου δόθηκε η ευκαιρία να το δοκιμάσω.

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #335 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 19:54 »
δοκιμων συνεχεια και...CINNAMON COOKIES..ειναι αυτο που λεει κανελλα με μια υποψια μπισκοτου(δεν το πολυκαταλαβα)η κανελλα δεν ειναι εντονη λιγο ατονη θα ελεγα.χτυπημα καλο και ντουμανι καλο.το κανω ολη μερα χωρις να με κουραζει καθολου.8/10 και συνεχιζουμε :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #336 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 18:31 »
Ηρθε η ωρα να γραψω και τη δικη μου κριτικη αφου ολοκληρωσα ολες τις δοκιμες.
Τα υγρα που μου σταλθηκαν ειχαν 6mg/ml νικοτινης και δοκιμαστηκαν σε κλωνο Kayfun v4.

Tangelo Dream
Εντονη οσμη εσπεριδοειδων. Στο ατμισμα μου θυμιζει φλουδα απο πορτοκαλι, γρειπφρουτ, κατι τετοιο.
Ιδιαιτερη γευση, αλλα πολυ πικρο κατα τη γνωμη μου. 4/10

Eden's Garden
Μιξη φρουτων. Δεν μπορεσα να ξεχωρισω καποιο συγκεκριμενο που να "ακουγεται" περισσοτερο απο τα υπολοιπα.
Καπως πιο ενδιαφερον υγρο απο το προηγουμενο. 5/10

American Pie
Μου θυμιζει το Tangelo Dream, αλλα πιο απαλο και με μια μικρη δοση γλυκαδας.
Ζυμη δεν βρηκα πουθενα ωστε να με παραπαμψει σε ταρτα. 5/10

Pink Friday
Στην οσμη λιβανι τριανταφυλλο. Στο ατμισμα λιβανι τριανταφυλλο.
Αρκετα ιδιαιτερο υγρο, αλλα δυσκολο λογω του υφους του. Προσωπικα μου αρεσε αρκετα. 7/10

Max berry
Μου έδωσε την αίσθηση από καπνισμενα μούρα και σταφύλια.
Αρκετά ενδιαφέρον και αυτό που επίσης μου άρεσε. 7/10

Hellas Str8
Ξηρο καπνικο χωρις ιδιαιτερα χαρακτηριστικα.
Εντελως αδιαφορο για μενα, αλλα πιστευω μπορει να ταιριαξει σε ενα καπνιστη που θελει να ξεκινησει το ατμισμα. 4/10

Old Harbor
Σχεδον το ιδιο με το Hellas Str8, καπως πιο αρωματικο. 4/10

Divino Cigar
Ιδια ιδεολογια με τα δυο παραπανω, απλα με στοιχεια απο καπνα πουρου. 4/10

Black Horse
Καπνικο με επιγευση σοκολατας και βανιλιας.
Αρκετα πιο ενδιαφερον απο τα τρια προηγουμενα καπνικα. 6/10

Cinnamon Cookies
Αυτο δυστυχως δεν καταφερα να το δοκιμασω. Η μυρωδια τις κανελας στο ανοιγμα του μπουκαλιου ηταν αποπνικτικη
και η κανελα ειναι ενα απο τα ελαχιστα αρωματα που δεν μπορω να ατμισω.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2015, 21:26 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 19:18 »
Ατμίζω από το μεσημέρι το Divino Cigar σε 6mg.
Δεν περίμενα να μου αρέσει καθώς έχω αφήσει τα καπνικά υγρά.
Και όμως το βρήκα πολύ καλό με ήπια γεύση καπνού πούρου.
Ελαφρύ και ευχάριστο ακόμη και για όλη τη μέρα.
Πολύ καλό! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 20:33 »
Hellas Str8. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 0,44 ωμ 25 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει βανιλια. Στη γευση το υγρο  ειναι ζεστη σοκολατα σε κουπα,  με παρουσια ξηρων καρπων μοιαζει με το Black Horse αλλα πιο αδυναμο και πιο απαλο, γλυκο, δε θα το ελεγα καπνικο. 8/10 Εχει καλη γευση δε με κουραζει για ολη μερα. Στην περιγραφη ειδα οτι περιεχει sea satin, τι ειναι αυτο βρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 27, 2015, 16:10 »
Να γράψω και γω σε συνέχεια των δοκιμών μου για τα εξής υγρά:

Ηellas str8
Απλό, ήπιο καπνικό με δροσερή γεύση θα το χαρακτήριζα με λίγες λέξεις.
Αφήνει μια φρουτώδη γεύση στην εκπνοή. Καλό για all day γιατί δεν είναι κουραστικό.
Πολύ καλό για τα γούστα μου.

Divino Cigar
Mε την πρώτη τζούρα καταλαβαίνεις τό βαρύ άρωμα του πούρου, με δυνατή μεστή γεύση.
Το υγρό δεν κάνει για όλη μέρα γιατί είναι αρκετά βαρύ καπνικό και κουράζει.
Για τους λάτρεις των πούρων.  Αποδίδει πολύ καλά αυτό που πρεσβεύει.

Cinnamon Cookies
Aυθεντική γεύση κανέλας και στο βάθος κάτι σαν κουλουράκι ή μπισκότο γλυκό με βανίλια.
Η ένταση της κανέλας δεν αφήνει τα άλλα αρώματα να αναδειχθούν και παραμένουν στην σκιά της.
Θα ήθελα την κανέλα σε πολύ μικρότερη ένταση και πιο έντονη την γεύση μπισκότου.


Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #340 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:07 »
Divino Cigar. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 0,44 ωμ 25 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει αποξεραμενο φρουτο. Στη γευση εινα εντονο, ξηρο καπνικο με παρουσια αποξεραμενου δαμασκινου,πολυ καπνικο το υγρο θυμιζει οντως πουρο και τασακιλα αυτη που αναζητουσα στις αρχες που μολις ξεκινουσα το ατμισμα.10/10 καπνικη, ωραια, δε μυριζει ασχημα στους γυρο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #341 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:26 »
Στην περιγραφη ειδα οτι περιεχει sea satin, τι ειναι αυτο βρε παιδια?
 
  Αν σου πω ότι είναι βάρκα θα με πιστέψεις ;;;  ;D





Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #342 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 01:48 »
Sea Satin
A mixture of musk, peach and coconut
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 10:23 από mankar72 »

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #343 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 02:07 »
Ομολογουμένως το sea satin είναι τρελή γεύση, τα σπάει, είναι πέρα από οτιδήποτε συνηθισμένο.
Ελαφρύ και δροσερό, μου δίνει μια επίγευση θαλασσινής αύρας, είναι γεμάτο εικόνες καλοκαιρινής μαγείας.
Άνετα το ονόμαζα summer life.
Είναι ξεκούραστο και τέλειο στα διαλείμματα από τα βαριά καπνικά.
Εκτός των άλλων, δεν υπάρχει γυναίκα που να μην με ρωτήσει " καλέ τι καπνίζεις;"
Και φυσικά όλες θέλουν να τραβήξουν μια τζούρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2015, 06:36 από o_trelos »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #344 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 02:45 »
"....Και φυσικά όλες θέλουν να τραβήξουν μια τζούρα, η απόλυτη διάλυση αντιστάσεων"


Μη μου πεις..... :eyesplash: , δεν είναι φιλικό στις αντιστάσεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364