vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 16:44 »
CINNAMON COOKIES:
Ωραία γεύση μπισκότου με κανέλλα,αυτό ατμίζω τώρα.Αποδίδει την γεύση της κανέλλας χωρίς να κουράζει.Θα αρέσει σε πολύ κόσμο.

Black Horse:
Ηπιο καπνικό με έντονη γεύση σοκολάτας!Πολύ καλό,σίγουρα θα το αγοράσω ξανά! :thumpup:


Συνεχίζω τις επόμενες μέρες με τις υπόλοιπες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #316 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 17:15 »
το divino cigar μου άρεσε πολύ και πήγα και πήρα το άρωμα μήπως ξέρουμε αναλογίες σε ποσοστό;

Συνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 20:13 »
Σύμφωνα με το site της ecig, είναι 10 σταγόνες ανά 10 ml ή ποσοστό 3,33%.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 21:15 »
το divino cigar μου άρεσε πολύ και πήγα και πήρα το άρωμα μήπως ξέρουμε αναλογίες σε ποσοστό;
Προσωπικά το φτάνω αρκετά παραπάνω για το δικό μου γούστο, στο 6% περίπου με 70% vg.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:10 »
Black Horse. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 0,44 ωμ 25 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει βανιλια σε πολυ μικρη ενταση, και λιγο απο κατι φρουτωδες που θυμιζει ποτο.
Στη γευση το υγρο  ειναι σοκολατα γαλακτος με καρυδα(το φουντουκι δεν το εντοπισα), γλυκο, απαλο, δε θα το ελεγα καπνικο,δεν αρεσει στους διπλα η μυρωδια, οταν το ατμιζεις. 8/10, η τελικη  γευση ειναι σοκολατα μονο. Θα την συνιστουσα σε αυτους που τους αρεσει η σοκολατα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 02:19 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 13:10 »
Hellas Str8
Πολύ γλυκό για να το πεις "καπνικό".
Γεύση και άρωμα δεν με ενθουσίασαν, δεν θα το επέλεγα για αγορά σίγουρα.
Κρίμα γιατί η ονομασία προδιαθέτει θετικά.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 23:39 »
Δοκιμή σήμερα το 7ο από τα 10 υγρά της ecig.

American pie 9 mg

Δοκιμή σε κλώνο kfl, αντίσταση στα 0,86 με ss 316 0,20 mm, διάμετρος 2,0 mm, ff2, στα 9 watt.

Άνοιξα το μπουκαλάκι και μύρισα εσπεριδοειδή. Στο μυαλό μου ήρθαν κάτι γερμανικές μαστιχωτές καραμέλες πορτοκάλι που μου έφερνε  σαν παιδί η νονά μου κάθε καλοκαίρι. Γέμισα τον ατμοποιητή και ρούφηξα. Αυτό που μύρισα αυτό γεύτηκα. Γλυκόξινη καραμέλα εσπεριδοειδών και στο τέλος μια πικράδα που δένει ωραία καθώς η γλύκα υπερισχύει του ξινού και μπορεί να κουράσει. Στην εκπνοή αντιλήφθηκα και μια δόση βανίλιας. Ζύμη δε γεύτηκα καθόλου, όχι πως με χάλασε. Το ατμίζω εδώ και ώρες χωρίς να με λιγώσει καθόλου. Καλό χτύπημα και ικανοποιητική παραγωγή παραγωγή ατμού. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα υπέροχη.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση και σε αυτό το υγρό είναι η μεστή γεύση του. Οτιδήποτε άτμισα μετά από τις δοκιμές υγρών της ecig μου φάνηκε υποτονικό.

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 12:32 »
Πάμε στο επόμενο. Χαλαρά... Αφού πέρασα κάμποσες μέρες με σκέτη βάση για να ηρεμίσει και να στρώσει  η γεύση άνοιξα λοιπόν το Eden's Garden.
Κήπος της Εδέμ. Ονομα και πράγμα. Φρούτα καλοκαιρινά, μπερδεμένα άψογα μεταξύ τους, αλλά και λουλουδάκια σε διάφορα χρώματα και αρώματα, απαλό και ελαφρώς γλυκό τόσο όσο να το κάνεις πιπίλα. Για όλη την ημέρα? Σίγουρα ναι . Μπράβο στον σεφ. Δεν χρειάζεται να προσπαθείς να ξεχωρίσεις τα φρούτα και τα λουλούδια απλά χαλαρώνεις και τα απολαμβάνεις όλα μαζί σαν σύνολο. 9.5/10

ΥΓ.
Μερικά υγρά η ecig θα πρέπει να τα βγάζει και σε συσκευασίες  μεγάλες 100,200ml πχ. για κα κάνουμε και λίγο οικονομία!!!

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 12:43 »
Yγρό Δοκιμής: Cinnamon Cookies 12mg

Aτμοποιητής: Kayfun Lite Plus (Kathal 0,28-7 σπείρες mc σε 2mm διάμετρο-1.55Ω-Βαμβάκι Drago)

Πρέπει να ομολογήσω πως είμαι φαν της κανέλλας πόσο μάλλον αν συνδυάζεται με μπισκότο.
Και το συγκεκριμένο υγρό είναι ακριβώς αυτό.
Κουλουράκι κανέλλας, ιδανικό με συνοδεία ελληνικού καφέ.
Το υγρό είναι ότι πρέπει και για ολοήμερο άτμισμα μιας και δεν κουράζει καθόλου.
Η ένταση της κανέλλας είναι ισορροπημένη και δεν σκεπάζει το μπισκότο.
Το μπισκότο από την άλλη δεν είναι πολύ γλυκό και δεν λιγώνει.
Γενικότερα πρόκειται για ένα απόλυτα ισορρπημένο υγρό που οι λάτρεις των γλυκών θα το λατρέψουν.

Βαθμολογία: 9,0/10

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 13:01 »

ΥΓ.
Μερικά υγρά η ecig θα πρέπει να τα βγάζει και σε συσκευασίες  μεγάλες 100,200ml πχ. για κα κάνουμε και λίγο οικονομία!!!




Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 13:55 »
Αναφέρομαι στα φοβερά υγρά  Mama's Best e-LiquidΓια τα άλλα τα βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:17 »
Τρίτο υγρό που δοκιμαζω και μετα τα φρουτένια είπα να περάσω σε κάτι καπνικο. Έστησα τον kayfun lite plus στα 1.5Ω και γεμισα με το Old Harbor.

Δεν ήμουν "φαν" των στριφτων όσο ήμουν καπνιστής και έτσι δεν μπορώ να πω κατα πόσο μοιάζει με τον σχεδόν συνονόματο καπνό!  Αυτό που γευομαι εγώ είναι έντονα αρωματικό καπνό, virginia σιγουρα μαζί με άλλα καπνά τα οποία ομως δεν μπορω να προσδιορισω. Το υγρό τείνει προς το γλυκό (χωρίς ωστόσο να κουράζει), ενώ δεν εντόπισα άλλες "κρυφές" γεύσεις.

Προσωπικά έχω φύγει απο τα καπνικα εδώ και αρκετό καιρό. Έτσι το υγρό στην αρχή μου ηταν κάπως βαρύ και ένιωθα οτι θα με κουράσει αρκετά γρηγορα. Συνέχισα όμως να το ατμιζω και μετα τα πρωτα ml η γεύση ισορρόπησε. Τελείωσα το μπουκαλάκι πολύ εύκολα, αλλά λόγω του οτι πλέον δεν μπορώ καπνικα για όλη μέρα, δε μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα κιόλας. 7 στα 10 απο μένα.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 17:09 »
Μπορει κάποιος να βαλει στο νημα μια ψηφοφορία, να έχουμε μια πιο ξεκάθαρη άποψη συγκεντρωτικα για τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #328 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 18:24 »
Παρέλαβα κι εγώ από το κατάστημα Θεσσαλονίκης, όπου και κατέφτασα με φρεσκοστημένους ατμοποιητές και έκανα τις πρώτες δοκιμές.

α) american pie, PHENOMENON, ti 0.2 6 σπ 2ρι αξονάκι, 0.43ohm, οργανικό βαμβάκι, σε IPV2 193oC και KL+ με kanthal 0.2 5 σπ. 2ρι αξονάκι, 1.5ohm, οργανικό βαμβάκι σε dna20, 11.5 watt

Οντως, η κλασική αμερικάνικη μηλόπιτα δεν είναι. Εχει το εσπεριδοειδές της, το οξινάκι της, το κατιτίς γλυκό - η ζύμη που λέγαμε. Καλό υγρό, αλλά του λείπει ο πολύ ιδιαίτερος χαρακτήρας που έχουν άλλα της εταιρίας. Αλλά πάλι... δεν είμαι και των όξινων και των εσπεριδοειδών γενικά, στα υγρά που ατμίζω. Το άτμισα σε πολυκαρβονικά τανκ χωρίς πρόβλημα, για όσους ενδιαφέρει το θέμα. 7/10

β) old harbor, ErlPrinz, kanthal 0.2, 6σπ 2ρι αξονάκι, 1.7ohm, οργανικό βαμβάκι, σε istick30

Δεν κάπνισα ποτέ στριφτά, δεν ξέρω τι εστί old holborn, αλλά το συγκεκριμένο υγρό είναι καλό, είναι καπνικό, είναι ξηρό και έχει χαρακτήρα. divino cigar δεν είναι, αλλά θα αρέσει σε πολλούς. Από τα λίγα καπνικά της αγοράς χωρίς γλυκάδα, αν και η ecig γενικά έχει αρκετά στην γκάμα της. 8.5/10

γ) str8. eviva ni200 0.2 5σπ, 2ρι αξονάκι, 0.14ohm, οργανικό βαμβάκι σε istick40

Eνα ήπιο ξηρό καπνικό, για όλες τις ώρες, χωρίς αυτό το κατιτίς που θα με κάνει να το αναζητώ συνέχεια, αλλά και χωρίς τη γλυκάδα άλλων καπνικών. Μια καλή πρόταση για λάτρεις των καπνικών και νέους ατμιστές. 8/10


Μ΄αυτά τελείωσαν και οι δοκιμές μου στα υγρά του πακέτου.
Γενικές παρατηρήσεις.
Τα γυάλινα μπουκαλάκια με το μυτερό σταγονόμετρο προσθέτουν αξία στο προϊόν. Θα χρησιμοποιηθούν για diy, thanks ecig.
Στο πακέτο υπήρξαν γεύσεις που μου άρεσαν για συχνή χρήση. Θα αγοραστούν σε έτοιμο ή άρωμα.
Η ecig έχει κάνει μεγάλα βήματα στον τομέα των υγρών. Εχοντας προσανατολισμό και στους δυο τομείς, αρχάριοι και έμπειροι χρήστες, μπορεί να καλύψει επάξια και τις δυο κατηγορίες, με ποικιλία γεύσεων, με έτοιμα υγρά, με αρώματα αλλά και με βάσεις καλής ποιότητας. Μέσα στη γκάμα της υπάρχουν κάποιες εξαιρετικές γεύσεις, όπως το divino cigar, sea satin, aromaclub, σοκολάτα, oldharbor, pink friday κλπ....
Για να κάνω και λίγο χιούμορ, ανακάλυψα στο κατάστημα Θεσσαλονίκης αρώματα όπως λεβάντα, γιασεμί, ευκάλυπτο, οπότε και αναφώνησα: τέλεια! η ecig βγάζει τώρα αρώματα και για τη ντουλάπα μας, τα ρεσώ και το κρυολόγημα.
Οι δειγματοδιανομές ήταν μεγάλο δώρο για μας, ευχαριστούμε! Το ίδιο και η πολιτική εκπτώσεων της εταιρίας.
Δεν έβαλα σε όλα τα υγρά υψηλές βαθμολογίες, διότι το γούστο είναι υποκειμενικό και δεν μπορούμε όλοι να ατμίζουμε εξίσου ευχάριστα φρούτα, γλυκά και καπνικά. Κάποια υγρά δεν μας ταιριάζουν. Αλλά η αντικειμενική παρατήρηση είναι πως στον τομέα των υγρών η ecig είναι πλέον βασικός παίκτης. Αυτά!


Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #329 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 21:58 »
Tangelo Dream
Εντονη η γεύση του ούζου άρα δεν είναι για μένα,μιας και το ούζο δεν το μπορώ καθόλου ούτε σαν ποτό.
Σε αρκετό κόσμο θα αρέσει σίγουρα όμως αυτό  το υγρό.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364