vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

404 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, panoskapa, dkostas, Milarepa, camber

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #255 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 12:56 »
βρήκες, κρέμα, ρόδι, τζιν, γρεναδίνη... το τριαντάφυλλο δεν το βρήκες;

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #256 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 13:34 »
Εden's Garden
το πιο ωραίο υγρό που δεν θα το ξεχάσω, με ταξιδεύει, με μεθά.....
Υγρό άριστης ποιότητας,  έχει επεξεργαστεί κατάλληλα, παράγει μια πλούσια, πλήρη γεύση περίπου σαν γλυκό αρωματικό καπνό Πίπας με μια λεπτή γλυκύτητα και μια λεπτή φρουτώδη γεύση.
Από σήμερα είναι το αγαπημένο μου υγρό

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #257 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 13:36 »
παιδιά εγώ το pink friday δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά και στο edens garden που δοκίμασα στα πεταχτά το τριαντάφυλλο ή ροδόνερο είναι η πρώτη γεύση που μου ήρθε έντονα  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #258 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 13:39 »
η γρεναδίνη είναι ρόδι, υποτίθεται, έτσι ξεκίνησε δηλαδή,
αν καταφέρνει κανεις να εντοπίσει ρόδι στη γρεναδίνη δεν έχει τύχει να το έχω συζητήσει...
 :idiot1:
(edit: το υγρό μου θύμισε το κοκτέιλ που έχει αυτά τα συστατικά)


 αν υπάρχει τριαντάφυλλο, πιέστηκα πολύ να το δω να περνάει...   :)


 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 17:20 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #259 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 13:44 »
ροδόνερο από το ρόδο δηλ τριαντάφυλλο εννοούσα

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #260 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 13:47 »
ρόδι στην petra απαντούσα
 :))
μπορεί να ειναι ροδόνερο, δεν ειπα πως τρελαίνομαι  :D

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ίσως τώρα που το σκέφτομαι μου κάνει μια λογική που με εξυπηρετεί στην εικόνα του αρώματος,
αλλα μου χαλάει την εικόνα του πινκ λέιντι  :-\
 (ασχετο, αλλα μη τρομάζω με την κρέμα γάλακτος πχ στα υλικά του κοκτέιλ. Αν βγει η κρέμα σαν τη γνωστή της καρμπονάρα ας πουμε πάνω στο κοκτέιλ, ο μπάρμαν θέλει κόκκινη κάρτα, είναι απο τα πιο εκλεπτυσμένα κοκτέιλ..)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 14:14 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #261 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 14:44 »

είχα πει πως δεν κάνει για ολοήμερο υγρό το cinnamon cookie και έχει από προχθές το ατμίζω αποκλειστικά χωρίς να με κουράζει και άλλαξα τώρα μονο και μονο για να δοκιμάσω και καμια άλλη γεύση


american pie
στις πρώτες τζούρες μου θύμισε τα κρουασάν με μαρμελάδα από κεράσι τώρα μετά από μερικές τζούρες εχει περισοτερο γεύση από λεμόνι και φαίνεται να σκεπάζει τις υπόλοιπες γεύσεις
πολύ ωραίο γλυκό υγρό αλλα πολύ έντονο το λεμόνι και ήδη μετά από λίγη ώρα με έχει κουράσει




μόλις μπήκαν δυο άτομα εδώ στον χώρο που ατμίζω και έχουν πάθει πλακα με την μυρωδιά που αφήνει στον χώρο ο ατμός από το american pie τους άρεσε παρα πολύ το άρωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 14:58 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #262 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 15:49 »

Καλησπέρα. Αργησα λίγο λόγω συναχιού!
Αν και κρυομένος δεν άντεξα να μην ανοίξω την συσκευασία.
Μια γλυκιά μυρωδιά υπήρχε στο κουτί κ ψαχουλεύοντας εντόπισα
τα 3 καπνικά. Αντε λεω να τα δοκιμάσω κάτι θα καταλάβω.
Λοιπόν το DIVINO CIGAR μου θύμισε τα πούρα μου.Ακόμη έχω
στον υγραντήρα μου κάμποσα που τα έχω από τοτε που άρχισα να ατμίζω.
Ηταν ότι πλησιέστερο έχω ατμίσει με γεύση πούρου. Οταν πήρα
απανοτές ρουφηξιές μου έφερε την γνωστή μου καούρα στο στομάχι!
Στο λαιμό η τραχύτητα του πούρου αν το κατεβάσεις ίδια,
καταπληκτική ομοιότητα. Κρεμώδης γεύση, τραχεία που γδέρνει
το λαιμό.
OLD HARBOR
Νομίζω ότι έχει στο βάθος τη γεύση του προηγουμένου με μια γλυκύτητα
χωρίς να γδέρνει το λαιμό και εκπνέοντας από τη μύτη θυμίζει το καπνό
για τσιγάρο.Μου φάνηκε ότι ένοιωσα τη μυρωδιά που έχει το πακέτο από
τα τσιγάρα όταν το ανοίγεις. Πάντα μου άρεσε αυτή η μυρωδιά, πριν
ανάψει το τσιγάρο. Ακόμη μου θύμισε λίγο από το κακάο μέσα στο ζεστό νερό.


HELLAS ST8
Ελαφριά γεύση θυμίζει κάτι από καπνό αλλά χωρίς το δυσάρεστο μέρος.
Νομίζω ότι αφίνει κάτι γλυκό στις απανωτές ρουφιξιές. Ευχάριστο
καπνικό που ατμίζεται όλη μέρα χωρίς να κουράζει.Υπάρχει μια τραχύτητα
στο λαιμό χωρίς να είναι έντονη κ ενοχλητική.


Και τα τρία είναι άριστα για να συνοδεύσουν ένα εσπρεσάκι. :)

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #263 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 15:57 »
ροδόνερο από το ρόδο δηλ τριαντάφυλλο εννοούσα

Μπράβο! Μου θύμισε κάτι αμυγδαλωτα νησιωτικα, σαν πουγκακια με ροδονερο... Το pink Friday ομως.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #264 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:17 »
Mama's best: Max Berry. Zephyrus, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 6 σπειρες. 0,4 ωμ 25 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει μυρτιλο (blueberry). Στη γευση ειναι απαλο φρεσκο μυρτιλο, δεν καταλαβα παρουσια αλλων μουρων μεσα  . 10/10 του βαζω το υγρο εχει ωραια γευση, σωστη αναλογια αρωματος. Εμενα δε μου αρεσε να το εχω για ολη μερα, γιατι χανεται καποια στιγμη η γευση και μενει μονο μια γλυκαδα.
θυμιζει τσιχλα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 22:05 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #265 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:28 »
Pink Friday σε Nebox,15 watt & 05 Ω
Το ατμίζω συνεχώς από εχθές το βράδυ.
Ωραίες γεύσεις,δροσερό και γλυκο συγχρόνως.
Ανετα κάνει για ολοήμερο για μένα μιας και έχω ξεφύγει πλέον από τις αυστηρά τσιγαρίσιες γεύσεις.
Από τα υγρά που θα αγοράζω συχνά!
Το βράδυ θα δοκιμάσω κάποιο από τα καπνικά.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #266 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:31 »
Ας πω κι εγώ τις πρώτες μου εντυπώσεις από τα υγρά που δοκίμασα μέχρι στιγμής:

Old Harbor
Magma clone, 0,28 kanthal, διπλή αντίσταση, 1Ω, 15W
Καθαρά καπνικό υγρό ασφαλώς. Φαίνεται κι από το όνομα. Από το όνομα επίσης καταλαβαίνει κανείς εύκολα που στοχεύει το συγκεκριμένο υγρό.
Οφείλω να πω ότι καταφέρνει να πλησιάσει αρκετά τον γνωστό κίτρινο καπνό που πολλοί από εμάς φαντάζομαι ότι συνηθίζαμε να καπνίζουμε πριν μπούμε στο ητ. Γεμάτη γεύση που σε καμία περίπτωση δεν σε μπουχτίζει. Πιο πολύ πλησιάζει την μυρωδιά που σου ερχότανε όταν άνοιγες το πακετάκι του καπνού για πρώτη φορά. Θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα υγρά για να εισέλθει κάποιος στον χώρο του ητ ειδικά αν προέρχεται από στριφτό τσιγάρο. Αν έκανε και την συγκεκριμένη μάρκα καπνού, τότε η μετάβαση θα είναι σίγουρα πολύ πιο ομαλή και όσο το δυνατόν περισσότερο ανώδυνη. Η καπνική γεύση του και η ομοιότητά του με στριφτό τσιγάρο σου επιτρέπει να αφήνεις την συσκευή σου και λίγο στην άκρη για να μην κάνεις κατάχρηση! Από χτύπημα μου φάνηκε αρκούντως ικανοποιητικό με δεδομένο ότι τα υγρά που πήρα ήταν με 3mg νικοτίνης όπως είχα ζητήσει εξάλλου.

Divino cigar
Rose v2 clone, 0.32 kanthal, 1.3Ω, 14.5W
Δεν είμαι οπαδός του πούρου γενικά. Πάντα, ακόμα και όταν ήμουν καπνιστής έβρισκα την μυρωδιά τους πολύ βαριά και ενοχλητική αρκετές φορές. Ακόμα και τα πουράκια. (όχι τα caprice, τα άλλα)  :tongue_smilie:
Ό,τι πούρο και να ήταν. Είτε ήταν το πιο ακριβό πούρο κατευθείαν από την Αβάνα, είτε ήταν από τα φθηνά που παίρνεις σε ποσότητα από το περίπτερο.
Αυτό το υγρό προσεγγίζει το πούρο. Ευτυχώς για μένα σε μια πιο ελαφριά εκδοχή του. Μου δίνει την γευστική αίσθηση του νοτισμένων φύλλων καπνού. Όπως προείπα δεν ήμουν ποτέ του πούρου, συνεπώς δεν μπορώ να ξέρω αν έχει στόχο να πλησιάσει κάποιο συγκεκριμένο είδος ή μάρκα. Είναι όμως σχετικά διακριτικό σε βαθμό που να μπορώ να το ατμίσω υπό ορισμένες συνθήκες. Όχι όμως να το έχω σαν ολοήμερο υγρό. Πιο πολύ για κανένα ποτό το βραδάκι συνοδευόμενο από τα ανάλογα ξηροκάρπια. Από χτύπημα μου φάνηκε λίγο πιο υποτονικό από το προηγούμενο.

Hellas str8
KFL, 0.25 kanthal, 1.7Ω, 11.5W
Κι αυτό βέβαια καπνικό υγρό. Αλλά έχει και κάτι άλλο μαζί. Κάτι το οποίο δεν μου είναι ξεκάθαρο. Έχω την εντύπωση ότι είναι κάποιο αλκοολούχο ποτό. Όχι όμως από τα "σκληρά" ποτά. Πιο πολύ μου φέρνει σε κάτι από ηδύποτο. Διακριτικό όμως. Όχι έντονα πράγματα. Δένει πάντως πολύ όμορφα με την καπνική πλευρά του υγρού. Δίνει αυτή τη νότα στη γεύση που σπάει την ξηρότητα του καπνού και το κάνει πιο ευχάριστο, πιο ξεκούραστο και ίσως πιο αποδεκτό σε αυτούς που δεν είναι λάτρεις των απόλυτα καπνικών γεύσεων. Πολύ ωραίο υγρό και για ολοήμερο. Νομίζω ότι θα συνοδεύει πολύ όμορφα ένα χαλαρό απογευματινό καφεδάκι αν και δεν το δοκίμασα αυτό ακόμα!
Από χτύπημα είναι κι αυτό μια χαρά για τα δεδομένα μου.

Tangelo dream
SoV RDA, 0.25 kanthal, 1.9V, 10W
Η μυρωδιά του υγρού μέσα στο μπουκάλι είναι σαφώς αυτή των εσπεριδοειδών. Κάτι σε μανταρίνι μου έφερνε περισσότερο. Έσταξα λοιπόν λίγες σταγόνες και δοκιμάζω. Δεν μου φέρνει γεύση μανταρινιού. Είναι κάτι πιο πικρό. Μάλλον νεράτζι. Αν είναι μανταρίνι, τότε είναι φλούδα άγουρου σχετικά μανταρινιού.  Αλλά θα επιμείνω στο νεράτζι. Ενδεχομένως να περιέχει κι άλλους καρπούς μέσα αλλά ο απόλυτος διαχωρισμός των γεύσεων δεν είναι το φόρτε μου! Έχει λοιπόν αυτή την πικράδα. Κι όταν λέω πικράδα δεν εννοώ ότι σε αποτρέπει από το να το ατμίσεις. Αυτό το νεράτζι λοιπόν έρχεται και ανακατεύεται με μία γεύση ούζου όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ καθώς και άλλοι όπως έχω δει. Η γεύση του ούζου όμως περισσότερο με την μορφή της κλασικής καραμέλας με το μπλε περιτύλιγμα, παρά με αυτή του ποτού. Σε άλλες τζούρες μου ερχότανε πιο έντονο το ούζο και σε άλλες το εσπεριδοειδές κομμάτι του υγρού. Ποτέ όμως η μία γεύση δεν εξαφάνιζε την άλλη. Πάντα συνυπάρχουν και διακρίνονται ξεκάθαρα, τόσο στην ειπνοή όσο και στην εκπνοή. Ίσως το ούζο να φαίνεται περισσότερο στην εκπνοή και στην έντονη επίγευση που αφήνει το υγρό στο στόμα. Δεμένο και ισορροπημένο υγρό πάντως. Δεν είναι όμως πολύ του γούστου μου και σίγουρα όχι για όλες τις ώρες γιατί είμαι λίγο τσακωμένος με το ούζο! Αυτό που θέλει να αποδώσει όμως το υγρό το αποδίδει επιτυχημένα. Όσοι αρέσκονται σε τέτοιες γεύσεις πρέπει σίγουρα να το δοκιμάσουν. Είναι και κάπως επίμονο σαν άρωμα. Δεν θέλει να φύγει εύκολα η γεύση του από την αντίσταση. Μάλλον χρειάζεται αλλαγή το βαμβάκι για να έρθει καθαρή η γεύση από το επόμενο υγρό που θα βάλετε. Το χρώμα του είναι λίγο θολό όπως είδα μέσα στο σταγονόμετρο. Διάβασα ότι έτσι είναι και σε άλλους. Το χτύπημα του υγρού είναι ικανοποιητικό για τα 3mg.

Να συμπληρωσω ότι τα υγρά μέχρι στιγμής είναι σχεδόν άχρωμα και δείχνουν να είναι και φιλικά προς τις αντιστάσεις. Δεν έκανα βέβαια πολλά ml ακόμα αλλά φαίνονται αρκετά "καθαρά".
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:39 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #267 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:39 »
Ηρθε η ώρα για το επόμενο μπουκαλάκι. OLD HARBOR. Δοκιμή με Aris Pro με Νι200 και FF1
Καθαρά καπνικό υγρό. Απαλός και αρκετά γλυκός καπνός θυμίζει ελαφρύ τσιγάρο στην εισπνοή. Κατα την εκπνοή μου φάνηκε πιο βαρύ οπως ακριβώς το θέλω. Κάποτε κάπνιζα πολύ πιο βαριά τσιγάρα. Τώρα όμως ευχαρίστως θα το άτμιζα όλη μέρα χωρίς μπούχτισμα. Θα το αγόραζα ευχαρίστως.

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #268 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 16:43 »
Καλησπέρα και από εμένα!
Για αρχή να ευχαριστήσω την eCig για αυτή τη προσφορά, πραγματικά πολύ ωραία κίνηση και ακόμα πιο ωραία η διαδικασία του feedback!
Η δική μου επιλογή ήταν σε 6ρια υγρά! Και οι δοκιμές έγιναν με Phenomenon Lite, Magma  Kayfun V4

Eden's Garden - Mamma's Best

Από τον τίτλο περίμενα ότι θα περιέχει εσπεριδοειδή....έκανα λάθος.....
Ανοίγοντας το μπουκάλι αυτό που κατάλαβα ήταν κάτι σαν σταφύλι....κεράσι....και με μια οξύτητα που σε παραπέμπει σε κάποιο ποτό ή σε ελάχιστη μενθόλη, ίσως όμως αυτή η αίσθηση ποτού να προέρχεται από το σταφύλι....
Αφού γέμισα λοιπόν ένα τανκ στο φαινόμενον ξεκίνησα το άτμισμα.....

Πρώτη αίσθηση...γλυκό....πολύ γλυκό....έντονο γλυκό....δεν το περίμενα
Καλή παραγωγή ατμού και ισορροπημένο χτύπημα.
Το κεράσι ήταν εκεί να μου θυμίζει το κέρασμα την eCig....τo σταφύλι όχι τόσο...μια αίσθηση κάποιου ποτού στο βάθος...υπάρχει μια μικρή υπόνοια καπνικού στοιχείου...ευχάριστες νότες από αρώματα που δεν μπορώ να προσδιορίσω τα οποία όμως δένονται όλα μαζί αρμονικά, λογικά με κάποια βανίλια, χαρίζοντας  σου μικρές εκπλήξεις....

American Pie - Mamma's Best

Έχοντας πολλές προσδοκίες μετά τη πρώτη εμπειρία με τα Mamma's Best, γέμισα ένα tank στον KV4 και τράβηξα μια πλούσια βαθιά τζούρα....
Καμία σχέση με αυτό που περίμενα....εσπεριδοειδή με κυρίαρχο το λεμόνι και το πορτοκάλι...με το ξύσμα αυτών να διαφαίνεται περισσότερο στο  άρωμα από το μπουκάλι και όχι τόσο στο άτμισμα....η ζύμη που περίμενα ότι θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο, δεν υπήρχε...


Pink Friday - Mamma's Best

Η μυρωδιά από το μπουκάλι αρκετά έντονη αλλά όχι βαριά, σαν να μυρίζεις αρωματισμένο νερό με κυρίαρχο στοιχείο το ρόδι....
Στο άτμισμα αλλάζει το πράγμα....μου βγάζει την ανάμνηση ενός λουκουμιού τριαντάφυλλο με ζάχαρη άχνη...χωρίς πολύ ζάχαρη όμως!
Το ροδόνερο είναι εκεί να δένει αρμονικά όλα τα  στοιχεία του υγρού.

Cinnamon Cookie - Mamma's Best

Δεν μου αρέσει καθόλου η κανέλα...ιδικά στο άτμισμα και προφανώς όταν παίρνει κυρίαρχο ρόλο.....
Ανοίγοντας το μπουκάλι η πρώτη αίσθηση είναι ότι άνοιξα ένα μπουκάλι τεντούρας.
Γεμίζοντας κατά το 1/3 τον φαινόμενο και ατμίζοντας ξεκινάω να αντιλαμβάνομαι ότι το υγρό έχει σώμα...έχει ζύμη....δεν θα το παρομοίαζα όμως με μπισκότο κανέλας αλλά με μουστοκούλουρο...πιο πηχτό δηλαδή και όχι τραγανό...μια γεύση που εμπεριέχει συγκεντρωμένα το τρίπτυχο ζύμη-κανέλα-ζάχαρη με αυτή τη σειρά. Ατμίζετε ποιο εύκολα από ότι περίμενα....τόσο εύκολα που μπορώ να πω ότι μου αρέσει....

Black Horse

Ανοίγοντας το μπουκάλι....σοκολάτα με γάλα...πηχτή.
Ατμίζοντας το, σίγουρα καπνικό δεμένο πολύ όμορφα με μαύρη σοκολάτα και ζαχαρούχα βανίλια. Το υγρό δεν έχει αέρινο χαρακτήρα αλλά μεστό...πηχτό...ένα σώμα όλα μαζί.

Tangelo Dream - Mamma's Best

Ούζο πορτοκάλι. Ούζο με αρκετό γλυκάνισο και διακριτικό χυμό πορτοκάλι...μία σε πάει σε καραμέλα μια σε ποτό....όπως και να έχει οι γεύσεις είναι ωραία δεμένες μεταξύ τους χωρίς να υπάρχει κάποια παραφωνία...

Βάση eCig

Δοκιμασμένη και στο παρελθόν. Ποιοτική, σχετικά άοσμη και άγευστη. Ικανοποιητική στις αναμίξεις. Ούτε πολύ πηχτή ούτε πολύ αραιή...όπως πρέπει. Σταθερή αξία για μια εύκολη και γρήγορη μίξη. Δεν θα με κάνει να αλλάξω την βάση που χρησιμοποιώ αλλά θα την έχω (όπως και την είχα)για τις δύσκολες ή γρήγορες στιγμές. Λίγο περιοριστικό το 60/40 PG/VG, σου δίνει όμως την δυνατότητα να τις διαλέξεις και σκέτες. Πολλές συγκεντρώσεις νικοτίνης....πολλές επιλογές σε όγκο! Μια χαρά.


                                                                                                                                                     

Περιμένω με αγωνία τις ανακοινώσεις της εταιρίας για τη σειρά Mamma's Best, πριν τα δοκιμάσω πίστευα ότι θα ήταν όλα ...φουρνιστά.....σιγά σιγά καταλαβαίνω ότι το concept είναι πιο διευρυμένο και έχει να κάνει με μια μίξη...μαμάς-γιαγιάς...που θα σου φέρουν το γλυκάκι σου...το ουζάκι σου....το λουκουμάκι μαζί με το καφέ...θα ψήσουν τα μουστοκούλουρά τους....ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #269 στις: Νοεμβρίου 14, 2015, 17:35 »
Κατ'αρχήν θα με συγχωρήσετε που δεν το κατάφερα ούτε για τρεις τζούρες, μισούσα πάντα τα πούρα και για να ξέρετε κιόλας έχω τσακωθεί σε ταβέρνα με πλούσιο "κύριο" που ντουμάνιαζε τον τόπο με το κλαρίνο που άναψε μετά το δείπνο.. :laugh1:
Δεν τα άντεχα ποτέ, δεν κατάλαβα καν τι βρίσκει σε ένα πούρο ο κόσμος. Θα μου πεις βέβαια ότι το ίδιο θα έλεγε κι ένας πουράκιας για εμάς τους καπνιστές αλλά τι να κάνουμε, τουλάχιστον εμείς κατεβάζαμε τον καπνό μέχρι τους αστραγάλους και το χαιρόμασταν με νόημα τότε.. :D

Divino Cigar λοιπόν στην απογευματινή σύντομη δοκιμή μου, είναι πούρο. Τόσο απλά και χωρίς άλλες αναλύσεις από μένα. Δ/Ξ Δ/Α φάση δηλαδή. Για να το κάνω κατανοητό, αν το ατμίσετε δίπλα μου σε ταβέρνα άνετα τσακωνόμαστε μετά, για πλάκα λέμε. Είναι πούρο, έτσι απλά!
Τυχεροί πουράκηδες, ακόμα κι εσάς σας κάλυψε η Ecig.! :D

Τέλος τα υγρά με αρώματα για μένα με το Max Berry, έμεινε η βάση μόνο αλλά δεν ξέρω πόσο ικανός είμαι να γράψω για μια "βάση". Θα τη δοκιμάσω σκέτη πάντως και βλέπουμε.

Max Berry λοιπόν χωρίς πολλά πολλά και γι'αυτό που σίγουρα θα καταναλωθεί και ίσως το προτιμήσω και μελλοντικά χωρίς να σημαίνει ότι είναι το καλύτερο για μένα όσων δοκίμασα της εταιρίας. Ατμίζεται άνετα πάντως αν και είναι κάπως βαρύ, το χειμώνα μου κάθονται παρόμοιες γεύσεις γενικότερα.
Μούρο πεντακάθαρα με την οξύτητα και τη γλυκάδα που χαρακτηρίζει το φρούτο συνοδευόμενο από νότες καπνού κανονικού τσιγάρου μάλλον.. το καπνικό κομμάτι μου έρχεται πολύ καθαρά στα τελειώματα της εκπνοής ενώ η εισπνοή που προηγήθηκε έχει ήδη ποτίσει για τα καλά το στόμα με τη γλύκα του φρούτου. Αυτός ο συνδυασμός δίνει ένα πολύ όμορφο ατμιστικό αποτέλεσμα και οι μόνες "ενστάσεις" που θα είχα εγώ σαν άτομο, θα οφείλονταν αποκλειστικά και μόνο στο ότι έχω φύγει εντελώς σαν "οργανισμός" από την ανάγκη για γεύσεις καπνού. Μου θυμίζει κατά κάποιο τρόπο δηλαδή πως ήταν το τσιγάρο, ασχέτως της έντασης του μούρου. Αισθάνομαι όμως ότι μπορώ να ελέγξω τι θέλω να μου μείνει μετά από κάθε τζούρα κι αυτό μου αρέσει.!
Μάλλον εύκολο για νεοεισερχόμενο, λογικά θα αρέσει και στους "φρουτάκηδες" αρκετά.


Δεν κάνω επίλογο γιατί θα αφιερώσω λίγο χρόνο και στη βάση, αισθάνομαι ότι το χρωστάω στην Ecig. Ένα ακόμα "Ευχαριστώ" για την εμπειρία που μας χάρισαν οι άνθρωποι, εγώ σίγουρα νιώθω πιο "πλούσιος" μετά από όλο αυτό! Δεν λέω περισσότερα, επανέρχομαι σύντομα. :)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2015, 13:31 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9423 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364