vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

433 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, camber, panoskapa, Jorge

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:22 »
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η ecig συνεργάζεται με κάποιο κατάστημα εδώ στην Ρόδο.

Χρήστο ρώτα στο νήμα τους  ;)

Δεν μπορούν να απαντήσουν εδώ...

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:41 »

λοιπόν δεν άντεξα την αναμονή
έκλεψα λίγο χρόνο από την δουλειά χθες το μεσημέρι και καθάρισα τον τηλέμαχο v2 (clone) και τον έστησα με ni200 0.3mm
5 σπείρες σε 3mm άξονα και μου βγήκε 0.09ohm τον έβαλα πάνω στο evic vt στους 200c έλεγξα για hot spot και όλα καλά
έπιασα ένα μπουκαλάκι στην τύχη μέσα από το πακέτο


Black Horse
πότισα καλά το βαμβάκι και είπα να το δοκιμάσω πριν γεμίσω τον ατμοποιητη
πρώτη τζούρα και καταλαβαίνω γεύση από σοκολάτα και από βανίλια
το χτύπημα για 18mg/ml είναι όπως το περίμενα
κάνω μερικές τζούρες ακόμα και λέω εδώ είμαστε
η σοκολάτα και η βανίλια δεν είναι τόσο έντονες που να σε κουράζουν
γεμίζω τον ατμοποιητη και συνεχίζω το ατμισμα
μετά από μερικές τζούρες και ενώ απολάμβανα πραγματικά αυτήν την γεύση σοκολάτας-βανίλιας μου άφηνε μια επίγευση την οποια δεν μπορώ να την προσδιορίσω
μπήκα στο site και ιδού η περιγραφή


No.12 Tο νέο Black Horse. Δυνατό μείγμα Hellas Str8, βανίλιας, φουντουκιού και sea satin με επικάλυψη σοκολάτας


έπεσα μέσα στην σοκολάτα και την βανίλια
το sea satin δεν ξέρω τι είναι :dontknow:
κάπου στο βάθος διακρίνω και κάτι καπνικό
τώρα κάποιο από τα υπόλοιπα η ίσος και ο συνδυασμός σοκολάτας βανίλιας μου αφήνει αυτήν την επίγευση που δεν είναι του γούστου μου
αλλα εγώ όπως έχω ξαναπεί είμαι πολύ περίεργος στα υγρά και γενικά στις γεύσεις και δύσκολα θα βρω κάποιο υγρό που να με καλύψει απόλυτα
και να το κάνω καθημερινό μου υγρό
παρολαυτά συνέχισα να ατμίζω ώσπου άδειασα το τανκακι (περίπου 2.5ml) και ξανά γέμισα
σιγά σιγά το στόμα μου συνήθισε αυτήν την γεύση και δεν βρίσκω κάτι κακό στο υγρό
όμως ο στόχος μου είναι μέσα σε αυτά τα υγρά να βρω το τέλειο για μένα υγρό που να μου αρέσει από την αρχή ως το τέλος

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:59 »
Φόρα πήρα, η ευκολία του dripper! :D

Είναι η στιγμή που αρχίζω να αισθάνομαι τους γευστικούς μου κάλυκες χορτάτους και ότι εάν συνεχίσω να τους διεγείρω θα αρχίσουν να μπερδεύονται αρκετά οπότε οι πρωινές μου δοκιμές θα σταματήσουν στο Tangelo Dream.

Κατ'αρχήν βγάζοντας το υγρό απ'το μπουκάλι θα διαπιστώσετε ότι είναι σχεδόν διάφανο και αρκετά "γλυφό", σαν να ρίξεις λίγο ούζο με γλυκάνισο σε ένα ποτήρι γεμάτο νερό. Η μυρωδιά του, μία τσίχλα ολίγον μπανανιζοφραουλέ αρχικά άλλα γρήγορα παίρνει τη θέση της κάτι ελαφρώς "εσπεριδοειδέ" με αρκετή δόση γλυκάνισου μέσα.

Κι αρχίζει το άτμισμα. Οι πρώτες τζούρες είναι σαφέστατα εσπεριδοειδούς χαρακτήρος, μάλλον εδώ το κουμ κουάτ κάνει πιο δυναμικά την εμφάνισή του, στην πρώτη εκπνοή λες σχεδόν αμέσως.. "ΟΥΖΟ"!
Ούζο με ξύσμα γλυκόπικρου εσπεριδοειδούς, μπα όχι δεν είναι λεμόνι αυτό γιατί παράλληλα γλυκίζει ελαφρώς. Εκτός κι αν αυτή η γλύκα έρχεται απ'το ούζο! Και ο γλυκάνισος, μα τι ένταση είναι αυτή!
Σου μπαστακώνεται για τα καλά στη γλώσσα, από ένα σημείο και μετά αισθάνεσαι ότι σου μούδιασε τα χείλη, μοναδικό!
Συνεχίζοντας να το ατμίζεις όλα αυτά τα αρώματα παραμένουν στη θέση τους δένοντας όμως αρμονικότερα τα χαρακτηριστικά που διαθέτει το καθένα με αυτά που διαθέτει το άλλο. Αποτέλεσμα, ένα υγρό που δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι περιγράφοντάς το μου κάποιος θα έλεγα "ωραίο, απίστευτο, μοναδικό", αντιθέτως θα πίστευα ότι πρόκειται για κατασκεύασμα ενός μουρλαμένου ανθρώπου, σαν τον ίδιο τον εαυτό μου πολλές φορές που ανακατεύει τη μερέντα με το γιαούρτι και το μέλι με το κρέας για "περίεργες" στιγμές και καταστάσεις. Ανθρώπου που μπορεί εύκολα να κάνει τους γύρω του να τον κοιτάξουν και να του πουν ένα κοινότυπο "μπλιαξ"! :laugh1:

Γι'αυτόν ακριβώς τον λόγο το λάτρεψα αυτό το υγρό, από την δεύτερη τρίτη στιγμή μαζί του γιατί ειλικρινά, την πρώτη με άφησε με το στόμα ανοιχτό και απίστευτα μπερδεμένο!

Τα τεράστια συγχαρητήριά μου στον δημιουργό του, ο άνθρωπος είναι χιλιόμετρα μπροστά λέμε!
Κι επειδή είμαι σίγουρος ότι θα βρεθούν κι άλλοι σαν εμένα που όταν ακούσουν τα "υλικά" που πλαισιώνουν αυτή τη συνταγή ίσως δυσανασχετήσουν λίγο, ένα θα σας πω παιδιά. Αφιερώστε του λίγο χρόνο. Κι αν δεν.. αφιερώστε του λίγο παραπάνω. Σίγουρα τον αξίζει. :)

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 11:04 »

μάκη με τρόμαξες ρε φιλε :tongue_smilie:
αυτό το υγρό θα το αφήσω τελευταίο

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 11:18 »
μάκη με τρόμαξες ρε φιλε :tongue_smilie:
αυτό το υγρό θα το αφήσω τελευταίο
Κότσο μου ξέρω απ'την αρχή (φυσικότατο φυσικά! :D ) ότι κανένα υγρό δεν θα ξετρελάνει με την ίδια ένταση τους πάντες, φυσικότατο βέβαια θα είναι να βρεθούν και αυτοί που θα πουν ότι ο makis είναι για τα σίδερα, για τα πολύ σίδερα όμως, αυτά που βρίσκονται στα σκοτάδια και λυσσάς στην πείνα και σε τρώει η υγρασία.. :laugh1:

Εγώ παιδιά πολύ ειλικρινά δάκρυσα με αυτό το υγρό, μου φαίνεται τεράστιο επίτευγμα το πως μπορεί ένας άνθρωπος να συνδυάζει κάποια υλικά και να βγάλει τέτοιο αποτέλεσμα.
Προσοχή. Δεν μιλάω για την απιστευτοτερότερη ( ! ) γεύση που πήρα ποτέ στη ζωή μου, μιλάω πεντακάθαρα όμως για έναν συνδυασμό που εμένα προσωπικά με άφησε με το στόμα ανοιχτό και το μάτι υγρό.! Ούτε μιλάω για την γκουρμεδο-υγράρα του αιώνα, έχουμε την τάση τελευταία να ακολουθούμε πολύ τέτοιες.. τάσεις. Μεταξύ τους κι εγώ και μου αρέσουν κιόλας.!
Εδώ μιλάω για τη συνταγή, το δέσιμο, το αποτέλεσμα και του αυτού τελικά που αποτυπώνει στον δικό μου ουρανίσκο!
Δεν θα το έκανα καν ολοήμερο, αλλά σίγουρα θα μείνει στα "πρέπει να έχω μόνιμα στο σπίτι"..!

Πραγματικά εύχομαι σε όλους να αισθανθούν κάτι τέτοιο με ένα υγρό, όχι απαραίτητα με το ίδιο φυσικά. Απίστευτο συναίσθημα. :)

Αποσυνδεδεμένος lipo

  • **
  • 138
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 11:25 »
Εγω δεν το εχω με περιγραφες δυστυχως και ζητω συγνωμη ποου δεν μπορω να τα περιγραψω παρ ολα αυτα θα τα βαθμολογισω
Black horse 10/10 καταπληκτικο υγρο υπεροχη σοκολατα και βανιλια με μια υπονοια καπνικου για εμενα
Old Harbor 9/10 Πολυ καλο καπνικο απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει ευχαριστω
Pink Friday 6/10 Μου αρεσε αρκετα αλλα με χαλαει λιγο γευστικα το σταφυλι
Αυτα για σημερα
Ευχαριστω και παλι την Ecig
Για να πω την αληθεια τα φοβομουν λιγο σαν υγρα και ημουν σκεπτικος προς αυτα ισως επειδη εχω απογοητευτει απο αλλες ελληνικες εταιριες παρ ολα αυτα ηταν πολυ ευχαριστη εκπληξη για εμενα και να ειστε σιγουροι οτι πιασατε ενα νεο πελατη που εχει μεινει πολυ ευχαριστιμενος ειδη !

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:01 »
old harbor

θα κανει καριερα το υγρο....το ευχαριστηθηκα και με το καφε....σπανιο για εμενα δεδομενου οτι ειμαι αγυριστο κεφαλι στα υγρα...

ισορροπια σε γλυκαδα-ξυροτητα, απαλο αρωμα στο χωρο και στην μυτη,χωρις να μπουχτισει...δεν επρεπε να λεγεται old harbor αλλα old day
;D


ΣΗΜ¨2 POST για το ιδιο υγρο...γιατι το δοκιμασα απογευμα αλλα ο καταλυτης ειναι η πρωτη τζουρα οταν ξυπνας με τον καφε.,...περασε με επιτυχια τεστ που για εμενα  αλλα υγρα ακριβοτερα - πολυδιαφημισμενα εχουν αποτυχει μακραν.....
Ο μαγειρας που το εφτιαξε ειχε κεφια και μπραβο του.,...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:09 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:55 »
Yγρό Δοκιμής: Οld Harbor 12mg

Aτμοποιητής: Phenomenon Lite (Kathal 0,28-8 σπείρες mc σε 2mm διάμετρο-1.58Ω-Βαμβάκι KGD)


Καθαρά καπνικό υγρό, από τα πιο καπνικά που έχω δοκιμάσει.
Σχετικά ξηρή επίγευση σαν αυτή του τσιγάρου.
Μοιάζει πολύ με το El Toro Cigarillos χωρίς να σου φέρνει τόσο την αίσθηση "τασακίλας".
Χρώμα απολύτως διαυγές-χτύπημα μέτριο.
θα έλεγα πως είναι ιδανικό υγρό για όσους ξεκινούν τώρα το άτμισμα και θέλουν ότι πιο κοντά σε τσιγάρο.
Προσωπικά αν και φαν των καπνικών, μετά απο πάνω ενάμιση χρόνο ατμιστής θα το προτιμούσα λίγο πιο σύνθετο και όχι τόσο απλό στη γεύση.
Δεν παύει όμως να είναι ένα πολύ καλό υγρό που θα βοηθήσει τους νέους ατμιστές να ξεφύγουν απο το κ/τ.


Βαθμολογία: 8,5/10







Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 13:17 »
Πρώτα απ'όλα ενα μεγάλο ευχαριστώ στην eCig για την προσφορά της...Πάμε τώρα στα υγρά! Εδώ και μια ώρα ατμίζω το divino,η περιγραφή απο την εταιρία είναι η εξής:Καπνός - Divino Cigar. Πούρο απαλά αρωματικό, κουβανέζικο με έντονα χαρακτηριστικά που θυμίζουν χειροποίητα cigarillos με την υγρασία του ίδιου του αρώματος τους. Πλημμυρίζεις κρέμα καφέ και βανίλια την ίδια στιγμή.....στήνω λοιπόν τον τηλέμαχο με 40άρι κάνθαλ στο 1.02 ώμ στα 16watt και ξεκινάω..αρχικά στην εισπνοή μου έρχεται η γεύση του καφέ,κατά την εκπνοή υπάρχει μια ανεπαίσθητη γλυκάδα η οποία είναι η βανίλια η οποία ομως δεν μένει,καθώς το κυριότερο που υπάρχει στην γέυση μου είναι μια πικράδα,το υγρό θυμίζει αρκετά το virginia απο liqua με πιό "άτονα" χαρακτηριστικά.Αυτό το θεωρώ πολύ καλό καθώς είμαι 3 χρόνια ατμιστής και το συγκεκριμένο υγρό είναι απο τα λίγα καπνικά που κάνω με ευχαρίστηση,πολύ θετικό οτι το υγρό δεν με εχει κουράσει ΚΑΘΟΛΟΥ!  :yes:  μπορώ άνετα να το κάνω σαν διάλλειμα απο τα γλυκά μου..Επίσης το υγρό πάει μανούλα με ελληνικό καφέ!Θεωρώ πως για τα νεούδια στον χώρο του ατμού ενα τέτοιο υγρό είναι οτι πρέπει για να τους κρατήσει μακριά απο το κ.τ...Βαθμολογία 9/10 θα επανέλθω αύριο με κάποιο άλλο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 17:20 »
Παρέλαβα χτές. Ευχαριστώ!


Σαν πρώην καπνιστής Old Holborn και έπειτα από τα θετικά σχόλια που διάβασα από πάνω, δεν μπορούσα να μην ξεκινήσω με το Old Harbor.


Η αλήθεια είναι πως δεν είμαι πολύ fan των καπνικών, αλλά τελευταία είχα μια τάση να μου λείπει κάτι ξηρό για να συνοδεύσει τον πρωινό καφέ. Έψαχνα λοιπόν κάτι που να με καλύψει σε αυτόν τον τομέα, αν και κατά τα άλλα προτιμώ γλυκά υγρά.


Δοκίμασα 2-3 που μου έπεσαν στα χέρια τα οποία μου φάνηκαν περισσότερο γλυκά από ότι θα τα ήθελα.


Το Old Harbor, είναι το υγρό που πλησιάζει περισσότερο τα γούστα μου σε καπνικό και είναι πραγματικά πολύ κοντά σε αυτό που "υπόσχεται".


Δοκιμάστηκε σε Magma dripper, αλλά σίγουρα θα μπεί και στους RTA. Ίσως και μόνιμα σε έναν.


Στα μείον θα βάλω οτι ίσως είναι λίγο πιο αρωματικός από ότι θα ήθελα αλλά αυτό πιθανότατα οφείλεται στο οτι όταν κάπνιζα, προτιμούσα τον κίτρινο που δεν είναι τόσο αρωματικός. Επίσης στα 6% ίσως ήθελα λίγο παραπάνω χτύπημα, αλλά αυτό λύνεται με άλλη επιλογή νικοτίνης. Καθαρά θέματα προσωπικής προτίμησης που δεν μειώνουν την γενική εικόνα του υγρού.


Έπεται συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:40 »
 Συνέχεια των δοκιμών με τα καπνικά σήμερα να παίρνουν σειρά. Aeolus RDA & KFL+..

Divino Cigar

Απο την μυρωδιά κατάλαβα οτι πρόκειται για τσιγαρίσιο υγρό, ειναι απο αυτά που χαρακτηρίζω εγώ οτι μυρίζουν 'τασάκι'. Όντως με την πρώτη τζούρα μου ήρθε ο καπνός πούρου συνοδευόμενος απο μία γλύκα και μια κάποια πικρίλα κακάου ίσως, έτσι μου φάνηκε. Στο μυαλό μου ήρθε απευθείας συνοδεία ουίσκι, bourbon ή κονιάκ για το υγρό, για ιδιαίτερες στιγμές και όχι γiα πολύ. Για τα δικά μου γούστα παραείναι τσιγαρίσιο και με κούρασε μετά απο αρκετές τζούρες. Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε αυτούς που αναζητούν γεύσεις κοντινές στο τσιγάρο ή σε στιγμές που κάποιος συνήθιζε να απολαμβάνει ενα πούρο.

Old Harbor

Συνέχεια του προηγούμενου υγρού με πιο απαλή μυρωδιά καπνού. Τσιγαρίσιο και αυτό το υγρό, μου θύμισε καπνό στριφτού σκούρας ποικιλίας. Αρκετά ξηρό, ελαφρά αρωματικός καπνός με καλό χτύπημα. Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο καθώς δεν μου άφησε στην γεύση περισσότερα. Τσιγαρίσιο υγρό και αυτό, όπως είπα όχι του γούστου μου αλλά για όσους αναζητούν τέτοιες γεύσεις πιστεύω οτι ειναι απο τα υγρά που προσομοιάζουν κατα πολύ το κ.τ..

Hellas Str8

Ξαδερφάκι των δύο προηγούμενων τσιγαρίσιων υγρών. Πιο γλυκιά η μυρωδιά του και η γεύση του που μου άφησε και κάτι απο απαλό κεράσι(?). Σίγουρα πιο υποφερτό για εμένα απο τα δύο προηγούμενα, πιο απαλό στη γεύση και την επίγευση και με λιγότερο χτύπημα. Ισορροπημένο υγρό με αρωματικά καπνά, σε αντίθεση με τα προηγούμενα αυτό θα το ξαναδοκιμάσω παρέα με ποτάκι και ξηρούς καρπούς.

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 21:06 »
pink friday
kayfun lite plus-1.6ohm-muji-0.25 συρμα
ανοιγοντας το μπουκαλι(1η ευχαριστη εκπληξη...ωραια συσκευασια)σου ερχετε μια φρουτενια και συναμα γλυκια εκρηξη αρωματων ( :)) ποιος ειμαι. :yes: .τρεμε κωστα44)
αφου το ευχαριστηθηκα στην μυρωδια γεμισα με την πιπετα τον kayfun (χωραει :yes: )
οπα.. τι εχουμε εδω..........γυναικα καφεεεε ελληνικο. 8) .....(φτειαξτον μονοσου μου απαντα)  :wall:
γιατι  καφε?
στα καφε που σεβονται τον εαυτο τους ο ελληνικος καφες σερβιρετε με λουκουμι και μαλλιστα τριανταφυλλο
στη χρηση μπορει να με κουρασε αλλα ειναι ενα υγρο που ανετα θα το ειχα μαζι μου πηγαινοντας για μερακλιδικο καφε

ερωτηση τοTangelo Dream. ειναι και εσας θολο?πειτε μου γιατι το προοριζω για επομενο
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 21:16 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 21:12 »
Ευχαριστω ξανα την ecig για το πακετο που παρελαβα χθες κι αφου καθαρισα τον κυριο ατμοποιητη μου ξεκινησα σημερα τις δοκιμες. Για αρχη η βαση και 1 υγρο.
Για τη δοκιμη επιστρατευτηκε ο Phenomenon lite, kanthal A1 0,25 mm, 1,48 ohm, ff cotton blend, 8,5-10,5 watt.

Βαση ecig 60pg/40vg 9 mg

Ανοιξα το μπουκαλι και με χτυπησε κατευθειαν η μυρωδια της νικοτινης η οποια ηταν τοσο εντονη που θυμηθηκα τα σχολια περι χορταριλας. Σφιχτηκα λιγακι και γεμισα 2 ml. Η βαση αχρωμη και καπως ρευστη για τα γουστα μου. Τραβαω τζουρα και νιωθω τη χορταριλα σε ολο το στομα μου. Δεν πτοουμαι και συνεχιζω. Μετα απο 0,5 ml η γευση της νικοτινης υποχωρει. Στρωνει η τζουρα και νιωθω μια ελαφρα γλυκαδα. Αμαν τι γινεται ρε παιδια? Ξαφνικα πιανω τον εαυτο μου να ρουφα με ευχαριστηση τον ατμο. Το βαμβακι εστρωσε και αποδιδει τελεια τη βαση. Τελικα ειναι τοσο γλυκοπιοτη που την ατμιζεις σκετη ολη μερα. Για να μην μπερδεψω κανεναν δεν γλυκιζει, απλα αφηνει μια υπονοια που σε κανει να θελεις κι αλλο. Καλο χτυπημα και ντουμανι. Μετα λυπης δεν ξαναγεμισα προκειμενου να δοκιμασω κι 1 υγρο. Ενα ειναι σιγουρο θα την αγορασω.

Max berry 9 mg

Ανοιξα το γυαλινο μπουκαλακι και μυρισα φρουτα του δασους. Ηπιας εντασης το αρωμα. Η πιπετα με βολικο επιστομιο τυπου halo. Γεμισα τον ατμοποιητη και ξεκινησα στα 8,5 watt. Κλασικο καπνικο maxx blend με επιγευση ποικιλιας μουρων ειπα μεσα μου. Δε μου φανηκε και κατι ιδιαιτερο. Τα berries αποδιδονται ωραια με ελαφρως γλυκοξινη γευση η οποια ομως βρισκεται στον ουρανισκο. Το κυριο σωμα ειναι καπνικο κι αυτο μενει σαν επιγευση. Θελοντας να πειραματιστω λιγο ανεβασα στα 10,5 watt και πηρα απανωτες τζουρες. Ξαφνου νιωθω μια πικαντικη γευση να καιει τον ουρανισκο και τα ρουθουνια μου. Δεν αντεξα πολυ καθως δεν τα σηκωνω τα πικαντικα κι επεσα παλι στα 8,5 watt. Το αρωμα στρογγυλεψε κι ενιωσα μια ωραια επιγευση βανιλιας. Τελικα προκειται για ενα πολυ νοστιμο και πικαντικο καπνικο δεμενο με αρωμα μουρων και μια υπονοια βανιλιας ισως. Μετριο χτυπημα  και καλη παραγωγη ατμου. Στους λατρεις των πικαντικων καπνικων το συνιστω ανεπιφυλαχτα.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 21:37 »
Mama's best:Tangelo Dream. Βillow 2, διπλη αντισταση 0,4 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 6 σπειρες. 0,4 ωμ 27 βαττ.
Απο το μπουκαλακι μυριζει καποιο δροσιστικο ποτο. Οταν το ατμισα μου ηρθε πολυ εντονη γευση μαραθου, γλυκανισου σαν να πινω ουζο με παγο και να το κρατω στο στομα, η  γευση ειναι πολυ εντονη για μενα ,θα μπορουσε να μην εχει τοσο πολυ αρωμα και να το μπουκωνει. Ειναι δροσιστικο, ειναι ουζο, ειναι βαρυ, αντιστοιχει στη γευση που θελει να δωσει. Του βαζω 7/10 λογο τις μεγαλης περιεκτικοτητας σε αρωμα. Εγω μαλλον δε θα το ατμισω (σπανια πινω ποτα με αλκοολη), αλλα σιγουρα καποιος θα το λατρεψει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2015, 01:05 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 03:16 »
Πήρα από e-cig ένα palm all στα 6mg που είναι πολύ καλό από το θέμα ότι μου κατεβαίνει σαν νερό ακόμα και σε πολύ μεγάλες τζούρες, αλλά τελικά έχει ένα άρωμα που μετά από λίγο λες, δεν μπορεί, ψεκάζω το στόμα μου κολώνια ή αρωματικό χώρου..
Μήπως να πάρω τη βάση να δοκιμάσω που έχει και το palm all που μου κατεβαίνει ωραία? Από ότι φαίνεται η βάση του e-cig είναι 60pg και 40vg και έτσι φαίνεται να είναι και η βάση όλων των υγρών white label (και των υπολοίπων 2 σειρών).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364