vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 18:13 »
 Ξεκινώντας θα ήθελα και απο εδώ να ευχαριστήσω θερμά την εταιρεία για την προσφορά των υγρών και της βάσης και να ευχηθώ καλές δουλειές!

 Παρέλαβα το μεσημέρι στη δουλειά, ανοίγωντας το πακέτο συσκευασίας πλημμύρισε ο χώρος με ωραίες μυρωδιές μεγαλώντας ακόμα περισσότερο την ανυπομονησία μου για την αρχή των δοκιμών!

 Καθαρός και στημένος ο Aeolus RDA έτοιμος να υποδεχτεί νέες γεύσεις! Ανοίγωντας τα μπουκαλάκια για να επεξεργαστώ τις μυρωδιές ξεχώρισα τα δύο πρώτα για τις σημερινές δοκιμές. Αφού πρώτα δοκίμασα σκέτη βάση, να πω οτι την βρήκα άχρωμη με μία ελάχιστη μυρωδιά νικοτίνης η οποία υπάρχει και στη γεύση αλλά είναι ανεπαίσθητη, τόσο όσο να με κάνει να πιστεύω οτι εαν η βάση είχε περισσότερο ποσοστό γλυκερίνης δεν θα υπήρχε καν. Το χτύπημα μου φάνηκε μεγαλύτερο των 6mg, θα έλεγα περίπου 8mg..
Απο την νέα σειρά "Mama's Best" λοιπόν οι δύο πρώτες δοκιμές στα "Tangelo Dream" & "American Pie"

Tangelo Dream

Γλυκή μυρωδιά καραμέλας γλυκάνισου! Επειδή λοιπόν μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις, το μόνο που έχω να παραθέσω για το υγρό είναι αυτό!
Στάξτε και δύο σταγόνες αλκοόλ και είναι αυτό που θα πάρετε απο το υγρό! Πολύ νόστιμο και σίγουρα για ιδιαίτερες στιγμές! Το χτύπημα το βρήκα ενα κλικ πιο πάνω απο τα 6mg και υποθέτω οτι έχει να κάνει με την "αλκοολούχα" σύσταση του υγρού. Πολύ νόστιμη υλοποίηση! (μαντέψτε ποιός θα πίνει ούζα το βράδυ!)

American Pie

Για να πω την αλήθεια η ονομασία με παρέπεμπε σε μηλόπιτα αλλά σίγουρα δεν είναι αυτό. Μυρωδιά πορτοκαλιού/νεραντζιού και κρέμας βανίλιας. Γλυκό πορτοκάλι με λίγο νεράντζι και ξύσμα λεμονιού, αυτό πήρα απο το υγρό, το οποίο στην εκπνοή μου έδωσε την εντύπωση οτι αυτό το μείγμα ήταν τυλιγμένο σε φύλλο σφολιάτας, όχι ψημένο όμως αλλά στην πιο ωμή/φρέσκοτριμμένη μορφή του! Χτύπημα εφάμιλλο με τα 6mg. Πάρα πολύ νόστιμο και σίγουρα αυτή η πίτα κάνει ευχάριστη παρέα στον καφέ μου! :)

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 21:28 »
Ο κλώνο-magma μου είχε στηθεί (ή... στυθεί) από χθες που είχα χρόνο, με 28άρι σύρμα Kanthal, 1.8Ω μονή αντίσταση (όπως δηλαδή στήνονται και οι τανκάτοι μου για το καθημερινό άτμισμα) και περίμενε υπομονετικά τα υγρά για δοκιμές. Για να γίνει η σύγκριση όσο πιο δίκαιη γίνεται, κράτησα τη ρύθμιση στα 11 Watt και περίμενα υπομονετικά να κρυώσει ο ατμοποιητής μεταξύ των δοκιμών και να ποτιστεί καλά το καινούριο βαμβάκι. Ελλείψει επίσημων περιγραφών, άφησα τη φαντασία μου να οργιάσει, οπότε προτείνω να καταναλώσετε τα παρακάτω (γραφόμενα) υπεύθυνα και να μην τα πάρετε τοις μετρητοίς. Πάμε με τα 3 πρώτα (6mg νικοτίνης σε όλα) :

American Pie

Ανοίγοντας το μπουκαλάκι μου ήρθε στο μυαλό μόνο ένα πράγμα: Κουμ κουάτ. Ξεκίνησα να ατμίζω και η γεύση έμοιαζε να συνάδει με τη μυρωδιά. Μήπως περγαμόντο; Μήπως πορτοκάλι; Νεράντζι ή φλοίος λεμονιού; ΟΧΙ, ΚΟΥΜ ΚΟΥΑΤ! Μπορεί να είχα να το δοκιμάσω από το 2003 που ήρθε το τελευταίο πακετάκι από τα ξαδέρφια στην Κέρκυρα (και το βρίσκω λίγο δύσκολο, η αλήθεια είναι, να έχω πέσει μέσα), αλλά εμένα αυτό μου θύμισε. Στην εκπνοή πήρα κάτι από ψημμένη ζύμη τάρτας, κάπως άγλυκης που έδενε αρκετά καλά με το φρουτώδες/όξινο/πικρό της εισπνοής. Χτύπημα αρκετά καλό, παραγωγή ατμού ικανοποιητική για την αναλογία PG/VG και αρκετά έντονη επίγευση, πράγμα καλό για δοκιμές με καφέ που συνήθως καλύπτει τα πάντα.

Eden's Garden

Μυρίζοντας το μπουκαλάκι μου ήρθε μια αίσθηση φρεσκάδας που με παρέπεμψε σε κάτι με μενθόλη. Ατμίζοντάς το, άλλαξε τελείως η εικόνα του υγρού: Εισπράττω κάτι σε σταφύλι ή σταφίδα, ίσως και δαμάσκηνο και νομίζω ότι υπάρχει και κάποιο ελαφρύ αλλά ξυλώδες καπνικό με πολύ διακριτική παρουσία στο βάθος. Αν δεν είναι καπνικό, τότε υπάρχει κάποιο μπαχαρικό που δυσκολεύομαι να αναγνωρίσω. Αρκετά ενδιαφέρον, κυρίως για τη μεγάλη διαφορά σε πρώτη και δεύτερη "ανάγνωση" του υγρού, φαίνεται να έχει αρκετά επίπεδα και θέλει το χρόνο του. Ταιριαστό το χτύπημα της νικοτίνης για 6άρι και καλή παραγωγή ατμού, καλύτερη από το προηγούμενο.

Tangelo Dream

Αυτό ήθελα να το δοκιμάσω πρώτο από τη στιγμή που το μύρισα, το άφησα όμως τελευταίο (κάτι ήξερα, αυτό έπρεπε να μείνει στον ατμοποιητή για το υπόλοιπο της βραδιάς). Έντονη μυρωδιά τσιχλόφουσκας, της παλιάς, διαχρονικής και κλασικής Big Babol. Και αυτό το υγρό στο άτμισμα βγάζει τελείως διαφορετικό χαρακτήρα. Στις πρώτες εισπνοές γεύτηκα ένα γλυκό, ώριμο και ζουμερό πορτοκάλι. Στην εκπνοή έντονη η επίγευση του γλυκάνισου σε σημείο να μουδιάζει η γλώσσα, όπως ακριβώς με το ούζο (το τσίπουρο το πίνουμε αυστηρά χωρίς!). Στο σύνολό του, μου θυμίζει καραμέλες MEZ αλλά αυτές με το πορτοκάλι. Μου φάνηκε λίγος ο ατμός και πιο δυνατό το χτύπημα. Συνεχίζω να το ατμίζω (πήρε τη μερίδα του λέοντος σε σχέση με τα άλλα δύο) και σχεδόν έχω κάνει κεφάλι  :))

Ευχαριστούμε για την προσφορά και αναμένουμε τις επίσημες περιγραφές για να διαπιστώσουμε πόσο απέχουν οι γευστικές μας εκτιμήσεις!




Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:00 »
Μου ήρθαν και μένα σήμερα τα υγρά της ecig! Ευχαριστούμε την ecig για άλλη μια φορά για την προσφορά της. Έτσι έστησα και εγώ τον magma μου για τις αρχικές δοκιμές με σκοπό να βάλω στη συνέχεια όποιο υγρό μου αρέσει περισσότερο σε τανκάτο για να περάσει και εκεί το τεστ!
Το στήσιμο μου ήταν με μονή αντίσταση kanthal 0,40 mm σε 2,4 mm κατσαβιδάκι με τελική τιμή στο 1 ohm στα 15-18 watt. Αυτό το στήσιμο μου δίνει την καλύτερη γεύση τωρα τελευταία στον magma, ενώ πάντα διαφωνούσα με τα λεπτά σύρματα. Πρώτη δοκιμή ήταν το eden's garden ενώ σε λίγο θα ακολουθήσει και to max berry. Για τα υγρά δεν υπάρχει περιγραφή μιας και πρόκειται για καινούργιες συνταγές της ecig, οπότε ότι πω παρακάτω μην το πάρετε τοις μετρητοίς.

Eden's garden
Μυρίζωντας το υγρό από το μπουκαλάκι μου ήρθε μια μυρωδιά από κεράσι, οπότε λέω εδώ είμαστε γιατί ενώ τρελαίνομαι για κεράσι δεν έχω πετύχει ακόμα κανένα υγρό που να είναι αρκετά πειστικό για να με κρατήσει. Στο άτμισμα μου έρχεται μια γεύση από κεράσι, το οποίο δεν είναι καθόλου γλυκό, αλλά κάπως πικρίζων! Επίσης διαπιστώνω μια υπόνοια σταφυλιού και ίσως (ίσως λέω  :tongue_smilie: ) κάτι που μου φέρνει αμυδρά σε amaretto. Πάντως σαν συνολική αίσθηση είναι αρκετά απαλό, οπότε μπορεί να παει σε κάποιος και για καθημερινό χωρίς να μπουχτίζει, ενώ μου φέρνει και αρκετά σε καπνικό, ενδεχομένως και λόγω της περιορισμένης γλυκάδας που έχει το συγκεκριμμένο υγρό, ενώ είναι αρκετά απαλή
Μιας και είναι καινούργια συνταγή, οπότε φαντάζομαι ότι η προσφορά αυτή της ecig αφορά κυρίως promotion για αυτές τις καινούργιες συνταγές, θα πω πως τελικά το συγκεκριμμένο υγρό δεν με ενθουσίασε και δε νομίζω πως θα το αγόραζα για μένα, αλλά σαν concept είναι αρκετά ενδιαφέρον και σε όποιον ταιριάζει το συγκεκριμμένο προφίλ ας δοκιμάσει!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:06 από kaozgoat »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #183 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:21 »
Αφου παρέλαβα και εγώ το δεματάκι μου να ξεκινήσω με ένα υγρό το οποίο είχε τύχει να δοκιμάσω και στο παρελθόν.Το υγρό αυτό είναι το old harbor ,προφανώς εμπνευσμένο απ' την γνωστή μάρκα καπνών old horlborn.Εστησα τον magma με Ni200 0,30mm σε 2,5 τρυπανάκι στα 0.15ohm στους 200c και 15joule και ξεκινάμε.Μετά απο μια κουραστική μέρα σήμερα απλά νιώθω ότι ατμίζω κάτι πραγματικά τσιγαρίσιο με όλες τις νότες ενός τσιγαρίσου υγρού. Εχει μεστή,στυφή και καθαρή γεύση καπνών ,τα οποία πλησιάζουν εκπληκτικά σε γεύση το χαρμάνι απ' τον κίτρινο καπνό old holborn.Με λίγα λόγια όσοι αρέσκονται να ατμίζουν καπνικά και τσιγαρίσια υγρά ,και ακόμη περισσότερο όσοι ήταν fans του old holborn,θα βρούνε ένα υγρό που θα τους ικανοποιήσει πλήρως τις ''καπνικές'' τους επιθυμίες και θα δώσει ότι ακριβώς υπόσχεται και το όνομα του.Το μεγαλύτερο προσόν αυτού του υγρού είναι ότι δεν είναι διανθισμένο με βανίλες,καραμέλες και πρόσθετες γεύσεις αλλά εστιάζει απόλυτα στο καθαρό καπνικό του στοιχείο και αυτό το καθιστά ιδιαίτερο και διαφορετικό απ΄τα περισσότερα καπνικά.Καθώς γράφω αυτή τη μίνι περιγραφή του υγρού νιώθω ότι μετά απο ένα μεγάλο διάστημα αποχής απ τα καπνικά υγρά ίσως να ξαναρχίσω να ασχολούμαι με αυτά διότι απ΄ότι φαίνεται  έχουν και αυτά τη χάρη τους και δεν τους αρμόζει να τα ξεχνάμε για χάρη των πεπονο-καπρουζο-βατόμουρων  :)  .
Επομένως το συμπέρασμά μου είναι ότι πρόκειται για ένα αρκετά ισορροπημένο υγρό και θα το πρότεινα άφοβα γιατί προσφέρει ότι υπόσχεται  :bye:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #184 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:40 »
αφου παρελαβα και εγω...


σημερα δοκιμασα το υγρο...επειδη τυχγανει να μην μπορω να ατμισω τα φρουτενια και τα γλυκα ξεχωρισα και εγτω με την σειρα μου το old harbor..αφου γεμισα τον καυφανι4 ...ξεκινησα...


ακουραστο υγρο,ευκολοπιοτο ,τρομερη γευση ξεκουραστη επιγευστη...ισως μετα απο τα ry4tribecosmoka κτλπ ειναι το μονο υγρο που μποορω να ατμιζω ολη μερα...


να προσθεσω επισης οτι για 12mg εχει ικανοποιητικο χτυπημα...και αρκετα ντουμανια...


μπραβο φτιαξατε ενα καλο υγρο και οτι καλυτερο για ενα νεο ατμιστη αλλα και για ατμιστες κροκοδειλους που πινουν δεν τα ατμιζουν


οσον αφορα τα υπολοιπα υγρα επειδη αντιλαμβανομαι οτι προκειται για φρουτογλυκοκαραμελε υγρα...ενα την ημερα, αλλα και παλι δεν θα ειμαι αντικειμενικος αφου δεν τα μπορω αυτου του ειδους τα υγρα

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης Γ

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής από Φεβ 2013
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #185 στις: Νοεμβρίου 09, 2015, 23:50 »
Ξεκίνησα κι εγώ σήμερα τη δοκιμή μ' ένα καπνικό υγρό. Τα 2,5+ χρόνια που ατμίζω χρησιμοποιώ βασικά καπνικά υγρά. Όχι γιατί ''ονομάζονται'' καπνικά και τα συνδέω με τον καπνό, αλλά γιατί συνήθως έχουν μια απροσδιόριστη, για μένα, γεύση και μυρωδιά, που καμία σχέση βέβαια δεν έχουν με την ''τασακίλα''.
Τα παλιά χρόνια είχα κάνει 2 με 3 φορές πούρο. Ε, σήμερα είναι η 4η. Μου φαίνεται σα να κάνω αληθινό πούρο. Όπως φυσικά καταλαβαίνετε ξεκίνησα με το Divino Cigar. Στο στόμα μου αφήνει μια ελαφρώς γλυκιά γεύση μετά την εκπνοή. Φυσικά ''ως πούρο'' δεν είναι για όλη την μέρα. Μάλλον για το βραδάκι με λίγο κρασάκι ή ποτάκι (ότι προτιμάει ο καθένας). Πάντως είναι το μόνο καπνικό που έχω δοκιμάσει έως τώρα που είναι όντως καπνικό.
Η δοκιμή, όπως και όλες οι δοκιμές που θα κάνω, γίνεται με Delta 16 στα 4V.

ΥΓ
Πλάκα πλάκα έκανα κεφάλι :))

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #186 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 00:42 »
Εγώ θα κάνω την αρχή με ένα διαφορετικό απ'όσα δοκιμάστηκαν μέχρι τώρα και που με τράβηξε αμέσως μόλις είδα το αγαπημένο "cinnamon" στην ετικέτα, λόγω πλαστικών τανκ στους ατμοποιητές μου είχα πάντα τη φοβία για την κανέλα που αγαπάω γενικότερα αλλά τώρα που επιστρατεύτηκε ξανά ο κλωνο-μαγκμας μου δεν το σκέφτηκα καθόλου! Και μπισκότο; Καλά ξεκινάμε.. :D

Cinnamon cookie λοιπόν της σειράς Mama's Best σε κλώνο-magma με 1.4ohms αντίσταση σε 2.5άρι coil και 0.30άρι kanthal:

Δεν έχω να περιγράψω και πολλά για το συγκεκριμένο υγρό, δεν χρειάστηκε καν να το δοκιμάσω προσεκτικά για να αισθανθώ αμέσως ότι ακούμπησα στη γλώσσα μου ένα ξυλάκι κανέλας!
Τέτοια έντονη γεύση κανέλας δεν την περίμενα και με τρελαίνει ευχάριστα η αλήθεια είναι όμως σε αυτή την αλήθεια υπάρχει κι άλλη μια. Ενώ στην αρχή αισθάνθηκα ότι κάπως χάνεται το μπισκότο μέσα σε τόση κανέλα, όσο γράφω και δοκιμάζω το υγρό ξαφνικά ένιωσα σαν να δάγκωσα εκείνα τα παλιά στρογγυλά μπισκότα κανέλας με τα μεγάλα κυβάκια ζάχαρης κολλημένα πάνω τους! Και ναι, είναι ακριβώς η αποτύπωση εκείνου του μπισκότου! Μάλιστα νιώθω πλέον ότι υπάρχει κι η γεύση εκείνης της ζάχαρης στο υγρό, απίστευτη προσομοίωση!
Έχω δοκιμάσει υγρά και υγρά, με τόσα "περίπλοκα" που έμπλεξα τον τελευταίο καιρό είχα ξεχάσει πως είναι να ατμίζεις κάτι καθαρό και με συγκεκριμένο "στόχο". Με το Cinnamon Cookie βρήκα έντονα αυτή την αίσθηση ξανά!

Δεν θα το έκανα με τίποτα ολοήμερο, όπως όμως λάτρεψα κάτι "δροσιστικά" στο ντάλα του ήλιου το καλοκαίρι, σίγουρα θα το λάτρευα το ίδιο έντονα μια κρύα βροχερή μέρα συντροφιά με ένα ζεστό τσάι. :)


Με την ευκαιρία να ευχαριστήσω κι από εδώ του ανθρώπους της Ecig γι'αυτή τους την κίνηση, επανέρχομαι δριμύτερος με την επόμενη δοκιμή.! :)

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #187 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 01:30 »
Mama's best: Pink Friday. Δοκιμαστικε σε billow 2 διπλη αντισταση 0,32 κανθαλ σε 2,5 αξονακι 8 σπειρες. 1 ωμ 27 βαττ.
Ξετρελαθηκα απο τη φρουτενια μυρωδια του, 3 φρουτα μου ηρθαν στο μυαλο οταν ανοιξα το μπουκαλακι ροδακινο, μηλο,φραουλα.
Οταν το ατμισα μου ηρθε πολυ ωραια, απαλη γευση απο κατι παιδικα γιαουρτακια που εχουν διαφορα κομματακια φρουτων μεσα, τα ετρωγα παλια. Μπορει να μην ειναι ακριβως γιουρτι αλλα κρεμα γαλακτος με φρουτα παντως το υγρο ειναι κορυφη 10/10. :baby: . Ναι ειναι για ολη μερα, δε σε κουραζει, οι γευσεις ειναι ισορροπημενες.  Θα το προτεινα σε αυτους που αγαπουν τα φρουτα. Τωρα το απολαμβανω με το ζεστο μαυρο τσαι.
Ευχαριστω ακομα μια φορα την ειταρια για την ευκαιρια να δοκιμασω τα υγρα αυτα.

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #188 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 07:56 »
μολις παρελαβα ανοιξα το κουτακι και ειδα τα υγρα και την βαση....οοοοο αναφωνησα αμεσως.τωρα τι να δοκιμασω???χμμμμ λιγη ωρα αργοτερα ειχα στησει ενα kayfun 4 και ειχα ριξει μεσα old harbor.πρωτη τζουρα δευτερη και θυμηθηκα αμεσως την γευση του old horbourn του κοκκινου ομως οχι του κιτρινου.του ποιο αρωματικου.καπνικο υγρο για ολη την ημερα χωρις να σε κουραζει.στην εκπνοη σου δινει μια γλυκια γευση μαζι με το καπνικο κομματι.ντουμανι και χτυπημα πολυ καλο.μου αρεσει παρα πολυ και σιγουρα θα το αγορασω......9/10 απο μενα και εν αναμονη για τις επομενες δοκιμες..... :bye: :bye:

Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #189 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:01 »
Καλημερα στο φορουμ! Το divino θυμιζει καθολου liqua cuban?
Αν του ριξουμε και 1%-2% πυραζινη?

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #190 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:22 »
American Pie
Μυρίζοντας το μπουκαλάκι ξεχειλίζουν αρώματα εσπεριδοειδών στη φρεσκοκομμένη μορφή τους έτοιμα να τα φας!
 Φρεσκοστημένος ο magma με μονή αντίσταση Kantal 28g 1.4ohm για καλύτερη απόδοση γεύσης, το αγαπημένο μου βαμβάκι Koh Gen Do και ξεκινάμε τη δοκιμή στα 15W.
Λοιπόν στην εισπνοή παίρνω στο στόμα εσπεριδοειδή που ισορροπεί απόλυτα το όξινο με λίγο ίσως γλυκό (περγαμόντο - νεράντζι ίσως / ποτέ δεν ήμουν καλός να αναγνωρίζω τις γεύσεις - μπορεί να είναι και λίγο κρέμα). Στην εκπνοή μένει λίγο πιο έντονη η πιο όξινη γεύση εσπεριδοειδούς. Όλα είναι σε μια τέλεια ισορροπία για τα δικά μου γούστα και σαν λάτρης των εσπεριδοειδών μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο άρωμα της κατηγορίας που έχω δοκιμάσει, για τις δικές μου γεύσεις το βρίσκω καλύτερο κι από το Snake's Oil. Ένα τεράστιο μπράβο στην eCig γι αυτό το άρωμα, θα φροντίσω να μη λείπει ποτέ από τη συλλογή μου πλέον. Άνετα το βαθμολογώ με 10/10.


Divino Cigar
Καθότι ατμιστής 3 χρόνια τώρα έχω πολύ καιρό να ατμίσω καπνικό υγρό και δεν πρόκειται ούτε στο μέλλον. Σε κάθε περίπτωση το δοκίμασα, είναι αυτό ακριβώς που υπόσχεται, ένα εξαιρετικό πούρο και σίγουρα θα αρέσει σε πολλούς. Δε θα το βαθμολογήσω καθότι δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός, όμως είναι από τα καλύτερα πούρα που έχω δοκιμάσει απ' όσο μπορώ να θυμηθώ. Θα χαριστεί σε νέο ατμιστή που σίγουρα θα το απολαύσει.


Tangelo Dream
Όπως προαναφέρθηκε είναι μία καραμέλα γλυκάνισου. Η απαλή γλυκάδα είναι σε τέλεια αρμονία με τη γεύση του γλυκάνισου (όπως ένα καλό ούζο με γλυκάνισο, χωρίς το αλκοόλ όμως) και σίγουρα είναι αυτό ακριβώς που υπόσχεται. Σίγουρα θα συντρόφευε όμορφα ένα ουζάκι ή τσίπουρο το καλοκαίρι. Οι λάτρεις του είδους θα το αγαπήσουν σίγουρα. 8/10
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:34 από atsirtsis »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #191 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:27 »
Επηρεασμένος από την περιγραφή του φίλου sergor (τέσσερα ποστς παραπάνω ) έσταξα λίγο Pink Friday (αν και Τρίτη σήμερα :laugh1 ) στον magma αφού το "παιδικό γιαουρτάκι" μου ήρθε όμορφα στο μυαλό για το ξεκίνημα της μέρας.

Η πλάκα είναι ότι αυτό το υγρό με μπέρδεψε πολύ και συνεχίζει ακόμα. Γιατί όντως από τη μια με βρίσκει σύμφωνο η περιγραφή που έκανε ο φίλος με την ανάμιξη κάποιων φρούτων (ροδάκινο-μήλο-φράουλα θα συμφωνούσα απόλυτα ) και μιας ελαφριάς κρέμας, παράλληλα όμως το σύνολο αυτών των αρωμάτων μου φέρνει στο μυαλό κάτι ανάμεσα σε καραμέλα με λουκούμι γεύσης τριαντάφυλλου!
Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό αυτή η γλυκοέντονη γεύση που δίνει το λουκούμι τριαντάφυλλο και μάλλον υπερισχύει, παράλληλα όμως αν φέρω στο μυαλό την παραπάνω περιγραφή αρχίζει το μυαλό μου τις αναλύσεις των αρωμάτων και ναι, σαν να τα παίρνω όλα αυτά σε κάθε τζούρα έχοντας τα φρούτα στην εισπνοή και την ελαφριά γεύση της κρέμας μαζί με τα φρούτα πια στην εκπνοή!
Το όνομά του πάλι με πηγαίνει καρφί στο τριαντάφυλλο, δεν μπορώ να αποφασίσω!

Πρόκειται πάντως για ένα αρκετά "ευκολόπιοτο" υγρό που θα μπορούσε άνετα να συνοδεύει κρύες βραδιές στη θαλπωρή ενός ζεστού χώρου ή σε έναν απογευματινό ελληνικό καφέ, στο μυαλό μου έχει καρφωθεί καφενές των Χανίων που μαζί με τον ελληνικό σου έφερνε στο πιατάκι κι ένα λουκούμι τριαντάφυλλο με οδοντογλυφίδα, υπέροχος συνδυασμός!

Μάλλον δεν είναι από τα υγρά που θα αγόραζα αν το δοκίμαζα σε κάποιο κατάστημα για έναν και μόνο λόγο, επιλέγω πάντα υγρά που θα μπορούσαν να βρίσκονται ολημερίς στο τσιγάρο μου, το συγκεκριμένο θέλει τις στιγμές του, τουλάχιστον για τον δικό μου ουρανίσκο. Χαίρομαι όμως που το έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή και υπόσχομαι, θα καταναλωθεί όλο. Χειμώνας μπαίνει.. :)

Αποσυνδεδεμένος christos520

  • ***
  • 541
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #192 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 09:46 »
Λοιπόν να πω και εγώ την άποψη μου για το ''DIVINO CIGAR''.
Όταν παρέλαβα φυσικά και άνοιξα όλα τα μπουκαλάκια να μυρίσω τις γεύσεις και εννοείται ότι παρόλο που είμαι σχεδόν τρία χρόνια ατμιστής είμαι του καπνικού, άρα αναμενόμενο ήταν να ξεκινήσω με αυτό το υγρό.


Η δοκιμή έγινε σε Κ4 γνήσιο με σύρμα καντχαλ Α1 32άρι, βαμβάκι fiber freak η αντίσταση μου βγήκε στο 1ωμ και το δουλεύω από χτες στα 15,4 βατ.


Η συσκευασία είναι σε μπουκαλάκι γυάλινο των 20μλ πολύ καλή ποιότητα αυτό που δεν γράφει πάνω είναι η περιεκτικότητα σε vg/pg το αναφέρει ότι έχει αλλά δεν λέει πόσο.


Λοιπόν το υγρό είναι απλά καταπληκτικό μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ είναι καπνικό πουράκι και το έχω πιπίλα από χθες, το ενθαρρυντικό είναι ότι μετά από δύο μλ η αντίσταση είναι πεντακάθαρη άρα δεν πρέπει να αφήνει και πολλά κατάλοιπα,
αν το βαθμολογούσα θα του έβαζα πάντα για τα δικά μου γούστα 10/10 σίγουρα, συγχαρητήρια στον μάγειρα που το έφτιαξε και στην εταιρία που μας έδωσε την ευκαιρία να το δοκιμάσουμε :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

[size=78%]Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν η ecig συνεργάζεται με κάποιο κατάστημα εδώ στην Ρόδο.[/size]

 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:08 από christos520 »

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #193 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:06 »


Tangelo Dream

Γλυκή μυρωδιά καραμέλας γλυκάνισου! Επειδή λοιπόν μία εικόνα ίσον χίλιες λέξεις, το μόνο που έχω να παραθέσω για το υγρό είναι αυτό!
(Image removed from quote.)Στάξτε και δύο σταγόνες αλκοόλ και είναι αυτό που θα πάρετε απο το υγρό! Πολύ νόστιμο και σίγουρα για ιδιαίτερες στιγμές! Το χτύπημα το βρήκα ενα κλικ πιο πάνω απο τα 6mg και υποθέτω οτι έχει να κάνει με την "αλκοολούχα" σύσταση του υγρού. Πολύ νόστιμη υλοποίηση! (μαντέψτε ποιός θα πίνει ούζα το βράδυ!)


Έχεις απόλυτο δίκιο θυμίζει τις καραμέλες ΜΕΖ ,ΤΡΟΜΕΡΟ ΥΓΡΟ 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #194 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:16 »
Ας μιλήσω και για το American Pie μιας και το "εσπεριδοειδές" του πράγματος δεν απαιτεί και τρελή δοκιμή για να το ανακαλύψει κάποιος. Χάρηκα ιδιαίτερα που βρέθηκε στα χέρια μου μιας και δεν αποφάσισα ποτέ να αγοράσω υγρό με αρώματα εσπεριδοειδών, όχι ότι δεν μου αρέσει η συγκεκριμένη κατηγορία φρούτων αλλά επειδή όπως είπα ξανά, τα υγρά που επιλέγω θα πρέπει να έχουν την ικανότητα να με συνοδεύουν όλη τη μέρα. ;)

Ένα όμορφο μείγμα εσπεριδοειδών λοιπόν, κάτι ανάμεσα σε μανταρίνι, λίγο πορτοκάλι μιας και προστίθεται μια ελαφριά γλύκα στο κομμάτι των εσπεριδοειδών, ίσως lime ή κάποιο περγαμόντο που παραδίδει την χαρακτηριστική του πίκρα. Δεν θα έλεγα όχι και στο κουμ κουάτ που αναφέρθηκε νωρίτερα ή ίσως και κάτι από σαγκουΐνι εντέλει. Όλο αυτό το μείγμα ενώ είναι ήδη πολύ αρμονικά δεμένο, κάπου ανάμεσα εμπλέκεται κι ένα ημιγλυκο κομμάτι που θα μπορούσα να μεταφράσω ως μια ελαφρώς γλυκιά ζύμη. Δένοντας όλα αυτά μαζί, φέρνοντας και το όνομα του υγρού στο μυαλό, κάπου γεννιέται και η ιδέα ότι σε αυτό που ατμίζω υπάρχουν και κάποιες νότες ξυσμένης γλυκοκολοκύθας ενδιάμεσα, τα κάνουν κάτι τέτοια οι Αμερικανοί και ομολογώ ότι αυτό που πήρα απ'το American Pie μου άρεσε ιδιαίτερα, μία νέα εμπειρία λοιπόν!

Συνδυάζει αρκετές κατηγορίες γεύσεων, πικρό γλυκό ξινό. Οι "πολυσύνθετοι" χαρακτήρες με ιδιαίτερη αδυναμία στην οξύτητα των εσπεριδοειδών θα το λατρέψουν, μεταξύ τους κι εγώ! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 10:32 από makis206 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172350 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14078 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43342 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364