vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

431 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Tem, camber, Jorge, panoskapa

Twitter

Υγρά eCig.gr

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #150 στις: Μαρτίου 29, 2015, 20:52 »
με τις βάσεις παιδιά είδα κι εγώ διαφορά μεγάλη,αν και πιο πηχτές πολύ καλοσυνάτες με τις αντιστάσεις!

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 03, 2015, 16:48 »
Το vanilla rum after αφηνει πολυ καταλοιπο?Ρωταω καθως η δοκιμη ηταν πολυ ενθαρρυντικη και σκεφτομαι να το παρω στην επομενη επισκεψη στο καταστημα!

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 09, 2015, 19:56 »
Εχει κάποιος παρομια εμπειρία με το άρωμα λεμονι από ecig σε έτοιμη βάση ecig 12mg στην συνιστώμενη δοσολογία 7 στ/ 10ml μου βγαίνει θολο το άφησα 10μερες και δεν ξεθολώνει, τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 09, 2015, 20:12 »
Δεν υπαρχει προβλημα
ειναι φυσιολογικο
να εχει μια θολουρα

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #154 στις: Μαΐου 05, 2015, 02:39 »
Δοκίμασα 4 αρώματα σύμφωνα με τη συνιστώμενη δοσολογία και να η άποψή μου μετά από 2 βδομάδες ωρίμανσης.
Λεμόνι: μου έβγαλε κάτι σε λεμονάδα, δεν μου άρεσε καθόλου,
μπισκότο: δεν μου έμοιαζε για μπισκότο αλλά κάτι απροσδοιόριστο για μένα, το αφήνω στην άκρη για την ώρα,
μπανάνα: σαν κρεμώδη μπανάνα το κατάλαβα, μου άρεσε πολύ, και
Καπνός Kentuky: δεν έχει αναφερθεί νομίζω κανένας σε αυτό, το είχα δοκιμάσει έτοιμο υγρό και είχα ξετρελαθεί, λοιπόν σε άρωμα μου φαίνεται ακόμη καλύτερο, ελαφρύ καπνικό με σοκολάτα και μου αφήνει μια επίγευση ποτού στην γλώσσα (καμμιά σχέση βέβαια με την περιγραφή τους στο σάιτ), πραγματικά υπέροχο, το "ήπια" ήδη κα έφτιαξα κι άλλο.
Επίσης δοκίμασα την βάση τους 6mg που είναι πολύ καλή.
Τέλος δοκίμασα και τα έτοιμα υγρά Black horse το οποίο δεν μου άρεσε, ενώ το Aroma club (το οποίο ήταν δώρο) μου φάνηκε έντονη η γεύση του και το έκανα αραιωμένο κατά 50% με σκέτη βάση και ήταν πάρα πολύ καλό.

Αποσυνδεδεμένος e-smoker25

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #155 στις: Μαΐου 05, 2015, 13:37 »
δοκιμασα 3 αρωματα προσφατα.το κερασι,το πρασινο μηλο και το ice peppermint.το πρασινο μηλο πολυ τιμιο,το κανω σχεδον καθημερινα.το κερασι εχει χημικη γευση,μονο του κουραζει.ωστοσο,σε μιξεις με καπνικα ειναι παρα πολυ καλο αλλα 2-3 σταγ στα 10 μλ γιατι ειναι δυνατο και θα πατησει το καπνικο.το ice peppermint απο την αλλη,τραγικη εμπειρια.το εφτιαξα στην δοσολογια που προτεινει ο κατασκευαστης,το αφηνω στην ακρη,μετα απο 3 μερες τραβαω τζουρα και...ανοιγουν ολα τα μεσα μου που λενε και στο χωριο μου.ουτε το dexarhina τετοιο πραμα.οχι καλη γευση δυοσμου επισης.ουτε για μιξεις κανει γιατι ακομα και σε 1-2 σταγ στα 10 μλ παταει τα αλλα αρωματα.πρασινο μηλο και κερασι αρκετα καλα,το αλλο ουτε στον εχθρο μου.http://e-kapnisma.gr/Smileys/smileyz/rolleyes.gif

Αποσυνδεδεμένος Yannis2810

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο άτμισμα από 1 Απριλίου 2015...
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #156 στις: Μαΐου 07, 2015, 12:09 »
Royal Cigar - Ecig.gr

Περίμενα περισσότερα από ένα υγρό που ονομάζεται "Βασιλικό Πούρο". Αντίθετα, το Royal Cigar ελάχιστα θυμίζει πούρο, όπως ισχυρίζεται η ecig στην περιγραφή της. Προσωπικά θα το περιέγραφα σαν ένα ασθενές γλυκό καπνικό άρωμα. Πολύ ήπιο άρωμα, που πολλές φορές κουράζει η απουσία προσωπικότητας. Αυτό όμως μπορεί να είναι πλεονέκτημα, όταν θέλουμε να ξεκουράσουμε γεύση και όσφρηση από κάποιο προηγούμενο έντονο άρωμα ή όταν το έχουμε παρακάνει με το άτμισμα.

Παρακάτω ακολουθεί κριτική από άλλο συνατμιστή, που την βρίσκω σωστή και πολύ πιο λεπτομερή από τη δική μου.


Royal Cigar, double twisted MC kanthal, 3mm, 1.8Ω.
 
Άνοιξα το μπουκαλάκι και το έφερα στη μύτη. Έντονη μυρωδιά μελιού και ένα καπνικό υπόβαθρο ήταν οι πρώτες μου εντυπώσεις, αλλά όχι μπουχτιστικό όπως τα περισσότερα υγρά που κινούνται στη λεωφόρο του μελιού. Γέμισα τα προβλεπόμενα και ξεκίνησα. Το μέλι λοιπόν κυριαρχεί στον ατμό, με τον καπνό απλά να έχει επικουρικό ρόλο και στην ουσία να προσφέρει μόνο υφή και αίσθηση. Το πολύ καλό της υπόθεσης, είναι ότι δεν υπάρχει ένταση στη γλυκάδα ενώ το μέλι είναι σχετικά με άλλα ευχάριστο. Το χτύπημα απόλυτα ισορροπημένο και το ντουμάνι εντυπωσιακό για τις περιεκτικότητες που ανέφερα, αλλά αυτό μάλλον οφείλεται στο στήσιμό μου. Συνέχιζα να το ατμίζω και αυτό δεν άλλαξε συμπεριφορά, απέδιδε τη γεύση με τον ίδιο τρόπο χωρίς να κουράζει. Στη ρινική εισπνοή το μέλι κυριαρχεί και πάλι αλλά στο τελείωμα εμφανίζεται και ένα καπνικό άρωμα, ενώ στην εκπνοή το μέλι χάνεται. Η επίγευση βασίζεται στο μέλι το οποίο όμως δεν είναι επίμονο και αφήνει τη θέση του σε μία διακριτική καπνική γεύση, έπ’ ουδενί όμως η πουρένια που υπόσχεται η ετικέτα. Μόλις λοιπόν τελείωσε το υγρό έβαλα ίση ποσότητα σκέτης βάσης για να δούμε τι γίνεται και σε αυτή την περίπτωση. Ζόρικα τα πράματα καθώς το μέλι με την vg αύξησαν αρκετά για τα γούστα μου την γλυκάδα, η οποία παρέμεινε μέχρι τέλους ενώ το μέλι χάθηκε σχετικά γρήγορα. Σε αυτό το σημείο επισκέφτηκα τη σελίδα της εταιρείας για να δω περιγραφή η οποία μας μιλάει για καπνό με καφέ και μπαχαρικά. Δυστυχώς το μέλι, που προφανώς προστέθηκε για να αλλάξει το είδος της γλυκάδας από την κλασσική βανίλια που χρησιμοποιείται στα καπνικά, επισκιάζει τα πάντα. Αν το υγρό είχε άλλο όνομα, Smokey Honey ας πούμε, θα ταυτιζόταν απόλυτα με την ετικέτα.74/100
 

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #157 στις: Ιουνίου 06, 2015, 10:51 »

καλημέρα
επειδή αποφάσισε το αφεντικό να δοκιμάσει το ηλεκτρονικό τσιγάρο και καταλήξαμε στο ego one και θα γίνει αγορά από ecig.gr θα θελα αν κάποιος γνωρίζει τα υγρά τις ecig η τις joyetech να μου πει με πιο υγρό θα ήταν καλύτερα να ξεκινήσει κάποιος το ατμισμα γιατί καλο θα ήταν η αγορά να γίνει κομπλέ από ecig.gr
τώρα αν πιστεύετε ότι καλύτερα να ξεκινήσει από αλλου καλά θα είναι να ακουστεί και αυτή η γνώμη γιατί 2-3 άτομα που έβαλα στο ατμισμα ξαναγύρισαν στο κάπνισμα και θέλω αυτή τι φορα να είναι πετυχημένη η προσπάθεια
πριν κάπνιζε marlboro medium
2 καπνικά και 2 διαφορα αλλα για αρχή είναι καλά




Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #158 στις: Ιουνίου 06, 2015, 11:25 »
Από καπνικά θα σου πρότεινα Divino, Hellas Str8, Red Sancho

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #159 στις: Ιουλίου 01, 2015, 14:26 »

Divino  αρωμα .....παρα πολυ  καλο  καπνικοπουρισιο   :thumpup:

σοκολατα  αρωμα  ...επιτελους  μια  σοκολατα  χωρις  χημικιλα  .........πολυ  καλη   :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #160 στις: Ιουλίου 09, 2015, 19:08 »
Εχει δοκιμασει καποιος το Sea Satin??

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #161 στις: Ιουλίου 16, 2015, 13:05 »
Το Διπλό Μήλο είναι πολύ επιτυχημένο. Πολύ ωραία μείξη πράσινου και κόκκινου μήλου, με τις δύο γεύσεις έντονες και διακριτές μεταξύ τους, με απουσία φαρμακίλας. Με κάνει να φτερνίζομαι λίγο όμως. Το έφτιαξα με αναλογία 3.5%, με βάσεις Glycerin Atmos Lab και προσθήκη Thunder (PG) μέχρι τοσυνολικό ποσοστό Thunder + άρωμα να φτάσει 20% και το άφησα 16 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος labrador13

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #162 στις: Ιουλίου 20, 2015, 02:04 »
Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα στα Baileys και  butterscotch της ecig. Έχει δοκιμάσει κάνεις σε diy να μου πει άποψη;

Στάλθηκε από το SM-T310 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #163 στις: Ιουλίου 20, 2015, 02:19 »
Το sea satin το δοκίμασα και είναι πολύ καλό και πολύ καλοκαιρινό.
Το divino εξαιρετικό.
Τα δυο μήλα το ίδιο.
Η σοκολάτα πραγματικά άξια!!!  :))
Γενικά, τα περισσότερα έτοιμα υγρά της ecig μου άρεσαν.


Εν τω μεταξύ, τα νέα 20μελα έχουν εξαιρετικά μπουκαλάκια. Γυάλινα, φυμέ, με σταγονόμετρο σαν της halo, με μύτη στην άκρη.
Το κάθε ένα έχει τα πιστοποιητικά του στη σελίδα της εταιρίας και κυκλοφορούν και σε αρώματα, που δεν χρειάζονται τρελά ποσοστά 10 και 15% για την ανάμειξη.


 


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Υγρά eCig.gr
« Απάντηση #164 στις: Ιουλίου 20, 2015, 10:24 »
Περα απο το καπουτσινο  10 ml στα 12mg    που μου σταλθηκε σαν δωρο μετα απο καπια αγωρα  που εκανα δεν εχω ατμιση αλλο ουτε σε ετοιμο   αλλα ουτε και σε DIY
Πραγματικα οταν πηρα την πρωτη τζουρα τα ειδα ολα  8) και απο χτυπημα και απο γευση και απο ντουμανη..φυσικα χαμηλωσα κατα πολλυ τα mg με σκετη vg γιατη για τα δυκα μου γουστα που ατμιζω κατω απο 5mg τα 12 ηταν πολλα για μενα.   :thumpup: δεν ξερω αν τα αρωματησ για ιδιοκασκευη βγαζουν την ιδια ενταση στησ αναλογιεσ που λενε αν ναι συγουρα θα τα πρωτημισο  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36060 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364