vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

334 επισκέπτες, 2 χρήστες
stsoulos, camber

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Gimme

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3165 στις: Απριλίου 23, 2017, 20:03 »
Χαιρετε!
Φραγκίσκος απο Πειραια... μολις γραφτηκα και παραλληλα διαβαζω θεωρια για ολα αυτα που γραφετε...
ξεκινησα το 1991 και σταματησα το κ.τ. το 2012 ... για 2 χρονια μαχαιρι .. και ξανα αρχισα μετα...

τωρα ειμαι στη φαση τoy γνωστου εναλλακτικου τσιγαρου με θερμοτητα (γνωστης μεγαλης βιομηχανιας) αλλα εδω και 2 μηνες.. βλεπω οτι δεν με καλυπτει: μικρη διαρκεια ( 5 λεπτα ή 14 τζουρες) ... σαν αισθηση ειναι καλο αλλα και παλι δεν με ικανοποιει

Εχω ηδη αρχισει να διαβαζω αρθρα και πληροφοριες για το η.τ. και απο Δευτερα θα επισκεφθω καποια καταστημα της περιοχης μου για να παρω μια γευση απο κοντα...

θα επιστρεψω με νεοτερα!


Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3166 στις: Απριλίου 26, 2017, 21:33 »
Καλησπέρα, Κωνσταντίνος εδώ, 25 ετών, μανιώδης καπνιστής, το γνωστό ''σαν αράπης'' που λένε χυδαία όλοι. Τρελό κόλλημα με υγρά με άρωμα μπισκότο, μπανάνα και φράουλα!

Αποσυνδεδεμένος ns13

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3167 στις: Απριλίου 28, 2017, 12:09 »
Καλησπερα,ονομαζομαι Παναγιωτης και υστερα απο 15 χρονια καπνισματος καταφερα και το εκοψα με την βοηθεια του η.τ.Σκοπος που μπηκα στην παρεα σας ειναι για ενημερωθω οσο το δυνατον περισοτερο περι η.τ.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3168 στις: Απριλίου 28, 2017, 13:07 »
Καλησπέρα σας. Είμαι 26 χρόνια καπνιστής και βρίσκομαι στην 2η προσπάθεια με  το η.τ.
Έχω συμπληρώσει την 3η μέρα και αυτή τη φορά θέλω να το κάνω σωστά καθώς την προηγούμενη προσπάθεια την είχα καταβάλει με ελάχιστη έως μηδαμινή ενημέρωση. Βρίσκομαι σε επαρχιακή πόλη όπου οι ατμιστές ακόμα δεν είναι πολλοί και τα κέντρα πώλησης είναι μετρημένα στα δάχτυλα. Το φόρουμ ήδη με βοηθά. 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2017, 13:14 από Trigeminal neuralgia »

Αποσυνδεδεμένος Aiakos

  • **
  • 219
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3169 στις: Απριλίου 30, 2017, 13:39 »
Καλησπέρα παίδες και καλώς σας βρήκα.

Αποσυνδεδεμένος aSiMaKo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3170 στις: Απριλίου 30, 2017, 14:58 »
Καλησπέρα σας.

Δηλώνω και εγώ το παρόν. Περιστασιακός ατμιστής για περίπου 1 χρόνο αλλά πλέον αποκλειστικά εδώ και 3 μήνες.

Καλώς σας βρήκα.
Κώστας

Αποσυνδεδεμένος latsis

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3171 στις: Απριλίου 30, 2017, 15:23 »
Καλησπερα παιδια 24 χρονων,καπνιζα απο τα 13 δυστυχως ατμιζω ενα μηνα διχως να ζητησω το τσιγαρο.το κανονικο αυτην την στιγμη μου βρωμαει και με τσουζει στα ρουθουνια οποτε το μυριζω.απλα ειμαι σε φαση που δεν ξερω τι θελω απο μοντακια.Στο ψαξιμο λοιπον με την βοηθεια σας!!!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3172 στις: Μαΐου 03, 2017, 13:32 »
καλησπερα ειμαι ο κωστας ,ειμαι 4 μηνες στο ατμισμα ,αλλα την παλευω χωρις τσιγαρο ,
εχω ακουσει οτι ειστε αψογο σαν φορουμ και μεχρι στιγμης οτι πληροφοριες θελω τις βρηκα ,απλα αποφασισα να κανω και εγω μια εγγραφη 

Αποσυνδεδεμένος Tiger

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3173 στις: Μαΐου 06, 2017, 13:21 »
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα.Καθηγητρια καλλιτεχνικων στο επαγγελμα(ΑΣΚΤ).Καπνιζα κανονικο τσιγαρο περιπου απο 23 χρονων.Τα τελευταια χρονια,το ειχα παρακανει.Περιπου 30 στριφτα old hoborn κιτρινο.
Εκτος της μυρωδιας και της γευσης στο στομα..ειχα και τεραστιο αγχος για την υγεια μου.Ηθελα πολυ να το κοψω,αλλα με τιποτα δεν μπορουσα.Μεχρι που μια απωλεια....με εκανε να το αποφασισω να κοψω το κανονικο και να παω στο ηλ.Διοτι για καθολου καπνισμα με καμια δυναμη.Ενα απογευμα πηρα το ηλεκτρ τ....ατμισα με αυτο,καθολου απο το συμβατικο,την επομενη πηγα στην δουλεια μου,το μεσημερι ειπα ας κανω ενα κανονικο τσιγαρακι...το εκανα,για καποιο λογο δεν μου ειπε απολυτως τιποτε,και αυτο ηταν.Απο τοτε δεν εχω ξανακανει κανονικο.Μονο ηλεκτρ.
Μιλαμε περιπου για 4 μηνες που το εχω κοψει εντελως το τσιγαρο και ξεκινησα ηλ.
Αυτα τα ολιγα για μενα,χαιρομαι και παλι που ειμαι στην παρεα σας. :D

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3174 στις: Μαΐου 07, 2017, 14:59 »
Καλημέρα κι από μένα.
Παναγιώτης, καπνίζω 25 χρόνια και εδώ και δυο μέρες κάνω μόνο ηλεκτρονικό.
Ξεκίνησα με Joytech ego AIO και υγρό Eliquid France Chopin.
Η μεγάλη διαφορά με το κ.τ. είναι ότι το η.τ μου αρέσει, ενώ το κ.τ. το έκανα 'αναγκαστικά', για να πάρω τη δόση μου νικοτίνης και τις συνήθειες που το συνοδεύουν.
Μέχρι τώρα (εντάξει, θα μου πέιτε μόνο δυο μέρες είναι) δεν μου λείπει καθόλου!
Αργότερα ίσως πάω και σε επισκευαζόμενο.

(άσχετο, αλλά δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούριο θέμα στο [Επισκευές clearo], δεν υπάρχει πουθενά κουμπί 'Νέο θέμα' ή κάτι τέτοιο, για ποιο λόγο; )

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9591
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3175 στις: Μαΐου 07, 2017, 20:06 »
Aπό το συντονισμό :
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Για ερωτήσεις ή συμβουλές, υπάρχουν τα αντίστοιχα θέματα και ενότητες του forum.
Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3176 στις: Μαΐου 08, 2017, 10:33 »
ΚΑΛΗΜΕΡΑ 
Ευχαριστω για την αποδοχη και καλος σας βρηκα :)
Αντωνης ετων 44…καινουργιος στο ητ 4 μερες μετα από 23 χρονια κτ
Ατμιζω με smok alien nautilys x και υγρο vaporart malby 

Αποσυνδεδεμένος jonny

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3177 στις: Μαΐου 09, 2017, 14:37 »
Καλησπερα ! Ειμαι ο Γιαννης, 33 χρονων και σχετικα νεος στο ατμισμα, μολις 2 μηνες ! Εκανα εναν 40αρη καπνο virginia σε 3,5 ημερες και οδηγηθηκα στο ατμισμα καθαρα για τον λογο οτι ειναι απαλλαγμενο απο μερικες δεκαδες δηλητηρια απο αυτα που εχει το τσιγαρο.
Ξεκινησα με το alien mod 220w και ατμοποιητη Nautilus, με υγρο αναπληρωσης για τον 1ο μηνα το Liqua traditional tobacco 6mg νικοτινης.
Τον 2ο μηνα μπηκα στο τρυπακι των DIY υγρων αναπληρωσης με 4mg νικοτινη. Παρολα αυτα, με τον καφε το πρωι και το απογευμα αναβω ενα τσιγαρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2017, 15:24 από jonny »

Αποσυνδεδεμένος aproximos

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3178 στις: Μαΐου 09, 2017, 17:25 »
Καλησπέρα σε όλους. Κάπνιζα 10+ χρόνια 1-1.5 πακέτα τη μέρα Davidoff gold. Μερικους μηνες τώρα το έχω γυρίσει στο η.τ. 100%. Δεν κάνω καθόλου κανονικό δηλαδή. Γύρισα για οικονομικούς λόγους, αλλά από ότι βλέπω με τους νεους φόρους η διαφορά δεν είναι μεγάλη. Τραβάω παρά πολύ γιατί αισθάνομαι ότι μου λείπει το τσιγάρο και παίζω 10-12 mg nic. Μου αρέσουν τα γλυκά υγρά και τα μεντοειδή. Θέλω σταδιακά να μειώσω τη νικοτίνη.  Το setup μου προς το παρόν είναι vaporflask lite+cubis pro-0.5DL για πνευμονικες αλλά κάποια στιγμή θα αναβαθμίσω.

Αποσυνδεδεμένος Sauron3256

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3179 στις: Μαΐου 11, 2017, 15:34 »
Κάλλιο αργά, παρά ποτέ που λένε, αποφάσισα να ρίξω κι εγώ μια αφτοπαρουσίαση, αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να παρουσιάζουμε τα αφτιά μας για inspection  ;D

Με λένε Λευτέρη, είμαι 25 χρονών, επαγγέλλομαι προγραμματιστής/τεχνικός Η/Υ και δικτύων και εργάζομαι ως data entry operator σε εταιρεία συμβαλλόμενη με γνωστό πάροχο τηλεφωνίας (CYTA) και ως freelancer (ευκαιριακά, αραιά και που). Με το Η.Τ άρχισα να ασχολούμαι από το 2010 και είχα μια on again, off again σχέση λόγω, τί άλλου, της μαπέξ ποιότητας του εξοπλισμού. Τα τελευταία τέσσερα χρόνια έπαιζα και ΚΤ και ΗΤ, με το ΚΤ να μειώνεται όλο και περισσότερο όσο αναβαθμιζόταν η ποιότητα του ΗΤ, μέχρι που, εδώ και τρεις μήνες το έχω γυρίσει τελείως στο πνευμονικό και κόπηκε και το ΚΤ μαχαίρι (από 2 την ημέρα που ήταν με το τσιγαρίσιο setup του Triton μου). Το setup μου είναι, μέχρι στιγμής, Aster 75w TC και Triton 1 με 0.4 coils, αν και έπεται αλλαγή γιατί θέλω να τα δωρίσω σε συγγενικό μου άτομο, μπας και ξεφύγει από τους καρκινοσολίνες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538476 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12