vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 7 χρήστες
bakoulini, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, Milarepa, JohnDag, dimitraf

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #735 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:50 »
γεια σας με λενε γιαννη ειμαι 24 και ατμιζω εδω και εναν χρονο!

Αποσυνδεδεμένος LOLz

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #736 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 20:57 »
Γεια σας ειμαι η Μαρια και ατμιζω καποιες μερες.  :D

Αποσυνδεδεμένος kostas_montaz

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #737 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 00:44 »
Γεια σας και απο μενα με λενε Κωστα ειμαι 24 ετων και καπνιζω εδω και 7 χρονια (ενα καπνο την ημερα τα τελευταια 4 και τα πρωτα 3 χρονια απο 2 πακετακια prince ).  :wall: Εδω και 20 μερες ατμιζω ενα eGo-T της ovale. Αν και νεος στο φορουμ εχω διαβασει παρα πολλα και αν και νωρις εχω αρχισει και τα μαστορεματα. Σε κανα μηνα βλεπω και με κανενα Mod ;) Πολλα bravo σε ολα τα παιδια του φορουμ και την τελεια ενημερωση που μας παρεχουν.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #738 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 01:04 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος Jpag

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #739 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 02:08 »
Γιαννης απο αθηνα 
20 χρονια καπνιστης
10 με καπνο και ενα πακετο την ημερα!!!!

ολα τελειωσαν με την πρωτη ρουφηξια πριν μια  βδομαδα
ειδη εχω την αναγκη να κατεβασω κιαλλο το επιπεδο νικοτηνης οποτε παμε καλα!

συνεχιστε την καλη δουλεια στο φορουμ και παμε να τους ντουμανιασουμε ολους με ατμο!!!!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #740 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 08:04 »
Χαιρετω ολη τη νεα παρεα  :respect:

Ειμαι ο Διονυσης και μετα απο 21 χρονια καπνισματος, απ τα 14 μου χρονια κ ενα σοβαρο ατυχημα προ 4μηνων επρεπε
να βρω εναν εναλλακτικο τροπο καπνισματος μιας και η 3μηνη καθηλωση μου στο κρεβατι μου πηρε εντελως την οποια
αντοχη ειχα...

φιλος κολλητος, ο κιθαριστας της μπαντας μου μια μερα στη προβα εσακσε με η.τ. και εννοειτε πως χλευαστηκε απισευτα απ
ολους μας,,,, ξερετε ομως πως οτι λουζεσαι το κανεις εσυ μετα σε μεγαλυτερο βαθμο κ εννοειτε πως αγορασα τη δικη μου συσκευη
αυτη με τη μεγαλυτερη σε διαρκεια μπαταρια,,,!!!

μπορω να πω πως ειναι καταπληκτικα που γραφω εδω ως ατμιστης πλεον και προφανως θα γινω και φανατικος αντικαπνιστης !!!

αυτα λοιπον ως παρουσιαση για μενα.... ολα τα υπολοιπα στο φορουμ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος babisz

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #741 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:37 »
Την καλησπέρα μου κι από μένα σε όλη την παρέα, χρόοοονια καπνιστής κι εδώ και αρκετό καιρό.. μπανιστηρντζής  :)) των πολύ ενημερωτικών και κυρίως χρήσιμων συζητήσεών σας οι οποίες με βοήθησαν και με βοηθούν να μαθαίνω πάρα πολλά πράγματα γύρω από το η.τ αλλά και να εξοικονομώ ουκ ολίγα χρήματα από τις αγορές μου. Κι επειδή σ'αυτή τη ζωή το χειρότερο πράγμα (μετά τις πεθερές, το βραστό κουνουπίδι και την πρόωρη εκσπερμάτιση  ;D ) είναι η αχαριστία, θα παρακαλούσα την διαχείριση να μου υποδείξει κάποιο τρόπο πιο έμπρακτης υποστήριξης πλέον της ανελειπούς αναφοράς αυτής της κοινότητας στους οικείους αλλά και στις διάφορες.. πηγές προμηθειών! 8) (π.χ. κάποιο donation ενός συμβολικού ποσού για τα.. έξοδα κινήσεως στο paypal ή κάτι τέτοιο; :dontknow: )

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #742 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:40 »
γεια σας ,με λενε θαναση και ειμαι νεος (ψαρακλας) στον ατμο.
Εχω προς το παρον ενα i-want και εχω και giant.
Χρησιμο το φορουμ και η βοηθεια σας πολυ σημαντικη.
Keep walking guys!

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #743 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:11 »
Γεια χαρα σε ολους. Ειμαι ο Χρηστος και ειμαι καλα! lol Δεν εχω κλεισει μηνα ακομα με το η.τ. αλλα εχω σταματησει εντελως το κ.τ.
Ειμαι με ενα Εgo και περιμενω μοντ για τη συνεχεια. To forum εχει πολλες πληροφοριες, λιγο ανοργανωτη η πληροφορια για τους εντελως καινουργιους στο η.τ. αλλα με λιγη επιμονη η ακρη βρισκεται.
Χαιρετω και καλη συνεχεια σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #744 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 19:59 »
Την καλησπέρα μου κι απο εμένα σε όλους!
Ονομάζομαι Χρήστος και είμαι απο Θεσσαλονίκη! Εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να διαβάσω όσα περισσότερα μπορώ στο Forum ωστε να μήν κάνω πολλές ερωτήσεις!! Αν και δεν βλέπω να τα καταφέρνω και μάλλον σύντομα θα με δείτε να ρωτάω όλα εκείνα τα χαζά που ρωτάνε οι πρωτάρηδες!!

Είμαι μανιώδης καπνιστής εδώ και αρκετά χρόνια, τον τελευταίο αρκετό καιρό με καπνό old holborn μπλέ. Πάντα προσπαθούσα να βρώ τρόπους να το κόψω χωρίς αποτέλεσμα! Τώρα όπως ξαναείπα προσπαθώ διαβάζοντας απο εδώ να πεισθώ και να το ξεκινήσω κι εγώ το άθλημα!!!

Ετσι ψάχνοντας για τρόπους διακοπής ανακάλυψα το ηλ. τσιγάρο και απο αναζητήσεις και το forum εδώ! Βλέπω πως υπάρχουν άπειρα θέματα εδώ και συνεχίσω το διάβασμα γιατί οι γνώσεις μου στο θέμα είναι μηδαμηνές!!

Καλώς σας βρήκα λοιπον και προκαταβολικά συγχωρέστε μου τις πιθανές ανόητες ερωτήσεις!!!

Καλή συνέχεια σε όλους

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #745 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 02:42 »
Καλησπέρα σε όλους και απο μένα.

Με λένε Παναγιώτη, καπνιστής τσιγάρου για 13 χρόνια και τα τελευταία 5 και καπνιστής πίπας. Αρχίζωντας γυμναστική μετά απο 7 χρόνια απραξίας, παρατήρησα ότι και τα 10 με 12 στριφτά τσιγάρα ημερεσίως ήταν αρκετά για να μην την παλεύω ούτε στο ζέσταμα.

Τις τελευταίες 15 μέρες καπνίζω η.τ. και δεν έχω καπνίσει κ.τ έκτοτε. Προς μεγάλη μου έκπληξή δεν καπνίζω το βράδυ ούτε τις αγαπημένες μου πίπες με του παλαιώμένους λατάκια και virginia καπνούς αγορασμένους απο το εξωτερικό (γιατί οι εδώ είναι μάπα), παρόλο που επειδή δεν κατεβάζεις το καπνό δεν θεωρούνται τόσο επικίνδυνες.

Τι να πω? Σταμάτησα να βήχω, να φτύνω όλη την ώρα, να ροχαλίζω, να βρομάω στην γυναίκα και τα παιδιά μου, να τα παίζω με την πρώτη σωματική κόπωση κ.α. Πραγματική αποκάλυψη.

Συγχαρητήρια για το forum και την δουλειά που έχει γίνει. Καλή συνέχεια σε όλους (μακριά απο το κ.τ.)

cybernaut

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #746 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 10:11 »
Καλημερα.

Ειμαι ο Ακης, Ξαδερφος reefdiver και με επεισε να γινω μελος για να διαβασω μπας και κοψω το marlboro.
35 χρονων
και μενω Βουλα.

καλη συνεχεια να εχουμε.

Αποσυνδεδεμένος Nadiaal

  • *
  • 9
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #747 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 13:56 »
Καλημερα!!!!
ειμαι η Ναντια και ειμαι 32...ειναι η δευτερη φορα που αποφασισα να ξεκινησω το ατμισμα..την πρωτη φορα κατεστρεψα την συσκευη σε μια εβδομαδα!
Ειναι η τριτη μερα που ατμιζω και ελπιζω να συνεχισω.
Ενας απο τους βασικοτερους λογους (εξαιρω την υγεια που ειναι ο τοπ) που αποφασισα ξανα να κοψω το κ.τ. ειναι πως βαρεθηκα να βρωμαει το αμαξι μου,το σπιτι μου,τα ρουχα μου και εγω σαν τασακι!
ελπιζω να τα καταφερω αυτη την φορα!!!

Αποσυνδεδεμένος corduroy27

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • MARINALEDA Όταν η ουτοποία γίνεται πραγματικότητα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #748 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:33 »
Γεια χαρά κι από μένα...  :bye:
Με λένε Αποστόλη και είμαι καπνιστής απ' τα 17.
Έχω καπνίσει αρκετές μάρκες, εκ των οποίων (αυτές που κάπνιζα για μεγάλη περίοδο, με χρονολογική σειρά)
Marlbooro, DRUM Blue, Old Holdborn Yellow, PRINCE, BF Blue. Επίσης, πριν κάνα χρόνο έκανα για ένα διάστημα πίπα,
με προτίμηση σε αρωματικούς καπνούς, (αλλά χωρίς να έχω δοκιμάσει αρκετούς).
Κάποια στιγμή (και άσχετα με τα υπόλοιπα) ίσως επανέλθω στα καπνοσυρίγγια...  ;D
Σχετικά με το Κ.Τ. όμως και έχοντας φτάσει πλέων στα 34, λέω να το καταργήσω τελείως και να το γυρίσω στον ατμό.
Πρώτα απ' όλα για την υγεία μου αλλά και (πολύ σημαντικό επίσης), για οικονομικούς λόγους...

Δεν περιμένω να έχω κάποιο πρόβλημα σ' αυτή τη μετάβαση, αφού όχι απλά φανατικός καπνιστής δεν είμαι
αλλά κατά κάποιο τρόπο ούτε "κανονικός" καπνιστής!!! Με την έννοια ότι δεν αποζητώ καμία νικοτίνη, (ποτέ δεν είχα στερητικά σύνδρομα).
Καπνίζω από πολύ εώς καθόλου!!! Για να γίνω ποιο κατανοητός, μπορεί να περάσουν 2, 3, 4 μέρες, χωρίς να κάνω καθόλου τσιγάρο
αλλά όταν κάνω, μπορεί να κάνω και 1 και 2 πακέτα σερί...!!!  ::)

Όπως καταλαβαίνεται η όποια εξάρτηση μπορεί να έχω, έχει να κάνει περισσότερο με τη διαδικασία αυτή καθ' αυτή του καπνίσματος,
παρά σε ότι έχει να κάνει με τις ουσίες του τσιγάρου.
Εν τέλη για να μη το κουράζω και πολύ, ο μέσος όρος καπνίσματος έχω την αίσθηση ότι είναι περίπου 1 πακέτο ανά 5 ημέρες.

Η σχέση που είχα μέχρι τώρα με το Η.Τ. ήταν μηδαμινή. Μόνο κάτι παρουσιάσεις στην TV είχα δει από απλά και αδιάφορα 1ης γενιάς τσιγάρα.
Πριν λίγες μέρες όμως, ένας φίλος μου παραπονέθηκε ότι πλέων δε μπορεί να κάνει Κ.Τ. τσιγάρο όπως έκανε μέχρι τώρα.
Αισθανόταν ότι τον πείραζε στα πνευμόνια. Δε μου είπε τίποτα περισσότερο και σκάει μύτη την επόμενη φορά που τον είδα, με ένα NOBACCO Hybrid.
Μετά το αρχικό "σοκ" και αφού μου είπε κάποια πράγματα πολύ γενικά, άρχισα να το ψάχνω το θέμα.
Κατάλαβα πολύ γρήγορα ότι η εικόνα που είχα για το Η.Τ. ήταν σε μεγάλο βαθμό λανθασμένη και ότι η τεχνολογία έχει προχωρήσει αρκετά,
(αν και ακόμα θεωρείται κάτι νέο). Σε βαθμό τουλάχιστον που να αξίζει να ασχοληθώ. Στην πράξη θα δείξει βέβαια το πόσο αξίζει.
Λογικά είναι η σωτηρία μου, αφού ποτέ μέχρι τώρα δεν έβαλα σκοπό να κόψω το τσιγάρο (ουσιαστικά όμως εννοώντας την διαδικασία του καπνίσματος).
Άρα θεωρητικά, μιλάμε για ένα ιδανικό για μένα προιόν, αφού θα απολαμβάνω την διαδικασία, χωρίς τις βλαβερές συνέπειες του Κ.Τ.
Και πάντως (τουλάχιστον) μειώνοντάς τες σε τρομερό βαθμό...!!!

Κλείνοντας την αυτοπαρουσίαση, θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, αφού από εσάς έχω αντλήσει τις περισσότερες
και ουσιαστικότερες πληροφορίες σχετικά με το θέμα. Να είστε καλά όλοι σας.


Υ.Γ.: Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο. Θέλησα να γίνω αναλυτικός, ώστε αν χρειαστεί, να παραπέμπω κάποιον εδώ και να μην επαναλαμβάνομαι.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:38 από corduroy27 »

Αποσυνδεδεμένος tzim

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #749 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 19:43 »
Kαλησπέρα σε όλους.
Ονομάζομαι Δημήτρης και ατμίζω τους 2 τελευταίους μήνες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 61 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124497 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93437 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix