vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 12 χρήστες
Tem, Leon_GR, Lazy Dog, TasMan, dkostas, babis1993, Milarepa, gama, paiktaras, GeorgeGTS, ZoeM, Jorge

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 24, 2011, 01:09 »
 Εγώ έχω ήδη κάνει την αυτοπαρουσίασή μου εδώ και πολύ καιρό, οι παλιοί με ξέρουν και αυτός ήταν και ο λόγος που δεν είχα γράψει ως τώρα. Επειδή όμως υπάρχουν και τα νέα μέλη:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,183.msg1610.html#msg1610

Από τότε δεν έχουν αλλάξει και πολλά πράγματα. Απλά έχω μειώσει και το άτμισμα κατά πολύ και μπορώ πια όταν βγαίνω έξω να αρκούμαι σε ένα Njoy ενώ στο σπίτι έχει τα πρωτεία το κλασικό eGo.

Αποσυνδεδεμένος Tsikis

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 28, 2011, 20:39 »
Γεια χαρά κι από εμένα.

Το όνομά μου είναι Κώστας και είμαι 33 ετών. Και μόλις παρατήρησα ότι δεν έχω αυτοσυστηθεί... anyway... το κάνω τώρα.

Καπνίζω γύρω στα 15 χρόνια, από την πρώτη ημέρα 2,5 με 3 πακέτα ημερησίως. Και είμαι από τις περιπτώσεις που μ' αρέσει πολύ το κάπνισμα, δε με χαλάει καθόλου, και δεν έχω εμφανείς επιπτώσεις στην υγεία μου. Ούτε βίχω, ούτε λαχανιάζω, πεντακάθαρες εξετάσεις κτλ.

Ποτέ δεν είχα σκεφτεί να το κόψω. Και λόγω του ότι είμαι ελ.επαγγελματίας, δεν είχα και κανέναν περιορισμό στη δουλειά μου.

Αποφάσισα να κόψω το τσιγάρο πριν ένα χρόνο και κάτι (περίπου). Ή 2 και κάτι....; Αν θυμάμαι καλά το e-kapnisma άλλαζε χέρια τότε.

Η συγκεκριμένη απόφαση υπήρξε προϊόν μιας άλλης μεγάλης απόφασής μου: να κάνω οικογένεια. Οπότε σκέφτηκα ότι επειδή δε μου φταίει σε τίποτα το οποιοδήποτε "δώρο θεού" έρθει στη ζωή, όποτε έρθε, πρέπει να το κόψω ότι και να γίνει. Και όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.

Η πρώτη απόπειρα έγινε τότε. Πριν κανα δυο χρόνια, με το Η.Τ. Λίγο όμως τα μειονεκτήματα των τότε Η.Τ., λίγο ότι εν τέλει η εφαρμογή της απόφασης οικογενειας αναβλήθηκε για λίγο (θα γίνει φέτος τελικά), μέσα σε 10-15 μέρες έκοψα το Η.Τ. και επέστρεψα στα 2  25άρια πακέτα ημερησίως.

Πριν λίγες μέρες αποφάσισα να μπω στο e-kapnisma να δω τι γίνεται. Και απ' ότι είδα τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά όσον αφορά τα Η.Τ. Οπότε λέω να ξανακάνω μια προσπάθεια. Ελπίζω αύριο να ενθουσιαστώ με το νέο "μαραφέτι" που θα μου έρθει, οπότε σήμερα να είναι η τελευταία μέρα καπνίσματος. Θα δείξει...

Αυτά για την ώρα.

Την καλησπέρα μου σε όλους!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 01, 2011, 21:18 »
Καλησπέρα και από μένα,
αν και σας διαβάζω εδώ και περίπου ένα μήνα αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.
Καπνιστής εδώ και 13 χρόνια περίπου (Marlboro Lights μαλακό, 2 πακέτα τη μέρα) και πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να (προσπαθήσω να) κόψω το κάπνισμα.

Μετά από αρκετό ψάξιμο στο forum προχώρησα στην αγορά του NJoy NPro. Η πρώτη εντύπωση αρκετά καλή. Οι πρώτες μέρες κυλούσαν μια χαρά και είχα περιορίσει τα κανονικά τσιγάρα σε 4-5 τη μέρα. Αλλά στη συνέχεια ήρθε εκείνο το καταστροφικό Σάββατο.
Σηκώθηκα και αποφάσισα να μην αγοράσω πακέτο εκείνη τη μέρα και να συνεχίσω αποκλειστικά με η.τ. Μόνο που το NJoy είχε άλλη άποψη. Η μία μπαταρία παρέδωσε το πνεύμα και πολλά cartomizer είχαν γεύση καμμένου με αποτέλεσμα να παιδεύομαι όλο το σαββατοκύριακο.
Στην αρχή το πάλεψα (έστω και μία μόνο μπαταρία), δοκίμασα και διάφορα κόλπα που διάβασα εδώ για τα cartomizer αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Εν τέλει, για να μην τα πολυλογώ, από την απογοήτευση ξεκίνησα και πάλι το κ.τ. Αλλά μάλλον δεν θα τα παρατήσω έτσι εύκολα. Ήδη περιμένω το eGo-T και τα υγρά και ελπίζω αυτή τη φορά η προσπάθεια να στεφθεί με μεγαλύτερη επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος savvas

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 02, 2011, 22:03 »
Γεια σας,
Το πρωτο μου ποστ ξεκιναει απο εδω.  ;)
Ειμαι χρονια καπνιστης, και επειδη θελω να το περιορισω-κοψω, αρχιζω το διαβασμα για να δοκιμασω συντομα το Η.Τ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος talavera

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 05, 2011, 18:17 »
Καλησπέρα παίδες,

Είμαι αρκετά χρόνια καπνιστής στριφτού (old holborn κίτρινο με ασημί χαρτάκι). Καπνίζω περίπου έναν καπνό στη μιάμιση μέρα. Έχω απηυδήσει με τα λεφτά που δίνω και κυρίως με τα ούλα μου που αρχίζουν και ματώνουν (περιοδοντίτιδα). Μετά από αρκετό διάβασμα που έριξα εδώ, αγόρασα σήμερα, και περιμένω μες στην επόμενες μέρες, το ego-T. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή. Το ερώτημα τώρα είναι το κατάλληλο e-liquid. Θα ήθελα την βοήθειά σας για το e-liquid που προσομοιάζει καλύτερα τον καπνό που έκανα μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 08, 2011, 14:21 »
Γεια σας με λενε λεωνιδα και ειμαι 24 ετων

καπνιζω απο τα 16 ( prince )  και τα τελευταια 3 χρονια καπνο ( old holborn ) επειδη εχω τσαντιστει με τον εαυτο μου που αφηνω μια μηχανικη συνηθεια να μου αφαιρει ζωη και ενεργεια, ψαχνοτας επεσα στο η.τ. και μεσα απο το forum σας πειστηκα οτι μπορει το η.τ. να κανει και για μενα, και για αυτο σας ευχαριστω !!! Προμηθευτηκα το ego-t  της joye και πραγματικα εχω μεινει πολυ χαρουμενος απο το αποτελεσμα ( τα σπαει κοινως !) με καθε ρουφιξια να με πειθει περισσοτερο οτι η επιλογη μου ειναι και η λυση.

Οσο δοκιμαζω καινουργια liquid's θα γραψω και ποσο κοντα ειναι στο πραγματικο τσιγαρο τυπου prince, old holborn, etc  μιας και η απορια που ειχα ψαχνοντας ειναι ποσο κοντα ειναι σε αυτο που μου αρεσει, γιατι τα πραγματικα τσιγαρα ευχαριστης ειναι max 2-3 την ημερα με τον καφε και αμα σου δεινει αυτην ακριβως την αισθηση τελειωσε το θεμα :)

το πρωτο liquid που δοκιμασα φερνει σε ναργυλε (βασικα ειναι ιδιο) + καλο throat hit ( Torque 56 HALO E-Liquid (5ml) Nicotine Strength  High (18mg/ml) , περισσοτερα οσο γνωριζομαι καλυτερα μαζι του  ;D

Και παλι ευχαριστω πολυ για τα ποστ σας , με βοηθησαν απιστευτα πολυ!

Αποσυνδεδεμένος LucyFair

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 10, 2011, 15:46 »
Γεια σας παίδες,  μάλλον ήρθε η ώρα να αφήσω κάνα αποτύπωμα και σε αυτό το topic 8)
Σας διαβάζω εδώ και ...πολύ καιρό, εμπνεύστηκα για την αγορά πρώτου ΗΤ (ευχαριστώ, ευχαριστώ!) και να΄μαιαιαι...
... ήμουν χρόνια καπνίστρια  :idiot1: (25 και βαλε), αλλα πριν 3 εβδομάδες το γύρισα σε ατμισμα και τερμα τα ΚΤ  :dance:
Μελετάω τώρα το "μαγείρεμα ατμού", νομίζω πως ήρθε η ώρα να φτιάξω δικά μου υγρά, καλή μου επιτυχία!
...αντε και καλα...ατμίσματα :happy_roll_01:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2011, 15:57 από LucyFair »

Αποσυνδεδεμένος PATREAS1

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 10, 2011, 16:57 »
Τις καλησπερες σε ολους και απο τον Σπυρο ετων 33..
Εκ Πατρων καταγωγης οπως ειναι ευκολα αντιληπτο απο το nickname που χρησιμοποιω, αλλα Πειραια απο τα 18 λογω Σχολης αρχικα , μετα δουλεια εδω κλπ ......ξεμειναμε στο λιμανι. Απο  20 χρονων καπνιστης με κορυφωση τα 2 πακετα/ ημερα, με καπνο τα τελευταια 2 χρονια ελεω κρισης. Ατμιστης απο το περασμενο ΣΚ.. :))
Ο λογος που πηρα την αποφαση ? Ο κουνιαδος μου πριν απο 3 μηνες εγινε μπαμπας και αυτος ανακαλυψε πρωτος το Η.Τ. ισως απο αναγκη λογω του παιδιου. Στην αρχη μπορω να πω οτι τον ειδα με καποια δυσπιστια ("προδοσια" σκεφτηκα ....!), αλλα μετα καταλαβα οτι κατι αλλαξε σε αυτον,οταν  μου περιγραφε οτι αισθανοταν πολυ καλα, χωρις καμια ελλειψη του τσιγαρου και με δυνατοτητα να κανπιζει ακομα και διπλα στο παιδι..Τοτε πλεον (απο περιεργια περισσοτερο) δοκιμασα ενα απογευμα το δικο του ΝΟΒΑCCO EGO και την αλλη μερα πηρα το ΝΟΒΑCCO WHITE LINE (Πιο διακριτικο σκεφτηκα τοτε...)
Για πεντε μερες δεν ακουμπησα Κ.Τ. (ουτε καν ενιωσα την αναγκη στο ελαχιστο) αλλα ηρθε μια αναποδια να με βαλει σε πειρασμο ρε γμτ  :eyesplash:... Στην εκτη μερα με αφησε η μια μπαταρια (σαν νεος ατμιστης δεν ειχα αμοιβες - που βλεπω στα post των παλαιοτερων οτι ειναi κατι απαραιτητο πλεον). Επειδη επεσε Σαββατο μεσημερι αργα η ζημια, αυτη τη μια ωρα που θελει φορτιση η μοναδικη μου μπαταρια ειναι ο πειρασμος που λεγαμε..Θα την πω την αμαρτια, πατησα μια δυο φορες στριφτο σε αυτα τα "νεκρα" διαστηματα. (Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου αλλα, αν και μια βδομαδα μονο  ατμιστης,  το στριφτο μου εφερε μια ψιλοαηδια-ψυχολογικο ισως?Υπερβαλλω? Δεν ξερω...)
Αλλα Δευτερα μεσημερι το εχω υποσχεθει σε ΟΛΟΥΣ-αλλα κυριως σε μενα-, παω για επισκευες μπαταριας και δημιουργια καβατζας σε μπαταριες, ατμιστες.
Καλως σας βρηκα και συγνωμη για την φλυαρια, αλλα επρεπε να πω τον πονο μου.  :'(
Σπυρος :bye:
Υ.Γ. Ειλικρινα συγχαρητηρια για το forum και ειδικα για το επιπεδο των συμμετεχοντων (Σπανια παρατηρω πλεον σε forum οι "παλαιοτεροι" να ειναι φιλικοι και ακουραστοι στο να δινουν συμβουλες/ιδεες, χωρις να ειρωνευονται και να  απογοητεουν τον νεο ... )
 

Αποσυνδεδεμένος telas

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
    • Δημιουργία ιστοσελίδας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 12, 2011, 11:43 »
Καλημέρα συμφορούμια, ονομάζομαι Χάρης κατάγομαι από την Καστοριά, web designer στο επάγγελμα. Είμαι 27 ετών και κάπνιζα από τα 13 μου, τα τελευταία χρόνια μάλιστα κατέληξα να κάνω 2 πακέτα την ημέρα σχεδόν, περίπου πριν ένα μήνα ένας πολύ καλός μου φίλος πρώην μανιώδης καπνιστής και ο ίδιος πεπεισμένος από το Η/Τ μου έδειξε αυτή τη θαυματουργή συσκευή και την ερωτεύτηκα με την μια! Ήθελα να το κόψω αλλά δεν μπορούσα, τώρα έχω άλλα πλάνα στο μυαλό μου!

Έχω σκοπό σιγά σιγά να ελαττώσω την περιεκτικότητα σε νικοτίνη στα υγρά και τελικά να το κόψω εντελώς.

 :thumpup:

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 13, 2011, 15:11 »
Καλησπέρα κ από μένα.
Αλέξανδρος 33 χρόνων και καπνίζω κοντά 18 χρόνια. Τον τελευταίο καιρο θέλω εναν καπνό/1.5 μέρα. Τις προαλλες σε μια μάζωξη ήρθε ένας φίλος με e-go και δοκίμασα. Τρελάθηκα! Είναι καιρός που όλο λέω να το κόψω αλλά δεν έβρισκα τον τρόπο. Θα ξεκινήσω με e-go μαλλον. Προτάσεις δεκτές!
Καλώς σας βρήκα...

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 14, 2011, 23:21 »
καλησπερα,καλως σας βρηκα το ego t της nobacco πηρα και ηταν φανταστικο αν και δοκιμασα και e-smoke μουφα 4 ωρες ατμισα 1.5 φορτισα ενω με το ego ανετα ολη την ημερα η μπαταρια κραταει.ειμαι 29 καπνιζω απο 15 εκανα 0.5 κιλο το μηνα καπνο εδω και 20 μερες ατμιζω συνεχεια........

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 15, 2011, 15:07 »
Καλώς σας βρήκα! Είμαι ο Δημήτρης (Demis) από Έδεσσα, 34 χρονών. Καπνίζω από τα 20 κάπου 1 πακέτο τη μέρα,λίγο πάνω λίγο κάτω, τα μισά χρόνια PRINCE. Το είχα κόψει κοντά ένα χρόνο, μετά το γύρισα σε ναργιλέ και μετά ξανακύλησα. Θα συνεχίσω με τις "απορίες" μου στο ανάλογο νήμα. Καλώς σας βρήκα!!!

Αποσυνδεδεμένος Menelaos

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 16, 2011, 01:08 »
Γεια σας παιδιά..είμαι καινούργιος στο club,ένας φίλος μου μου το πρότεινε για πλακα ηλ.τσιγάρο,τον κορόιδευα ώσπου είπα να το πάρο μπας και..ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ μετά από 8 χρονια μπορώ να πω ότι το κόρσα και χαίρομαι πολύ με τον εαυτό μου... 8) :thumpup:
έχω ξεκινήσει με το e smoke το r ενώ με τις αμπούλες,είμαι ευχαριστημένος αν εξαιρέσεις τις μπαταρίες που τις έχω αλλάξει τα φώτα,anyway θα θελα να παο σε κάτι καλύτερο και απ το αρκετό ψάξιμο έχω καταλήξει στο ΕΓΩ T
ΑΛΛΑ επειδή έχω δει πολλά παραπλήσια και άλλος το έχει 100euro αλλου το έχω βρει 65euro με μικρή διαφορα στην ονομασία θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ την γνώμη σας αν ξέρετε την οποια θα σεβαστό και θα λάβω πολύ σοβαρά υπ όψιν μου πριν προχωρήσω στην αγορά του,οποιος θέλει ας μου στείλει και e mail αν δεν μπορεί να μου τα πει εδώ,ευχάριστο και περιμένω με ανυπομονησία....καλά atmizmata να χούμε!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2011, 02:32 από Menelaos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 16, 2011, 03:12 »
Γεια σου, Μενέλαε. Ευχαριστώ που μετέτρεψες το μήνυμα από Greeklish σε Ελληνικά.  :thumpup:
Το παρόν θέμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις και δεν υπάρχουν ούτε καν μηνύματα καλωσορίσματος ώστε να κρατηθεί καθαρό μόνο με τις συστάσεις των νέων μελών.
Πιθανώς όμως να βρεις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,17.0.html που είναι ο ειδικός πίνακας για συσκευές όπως το eGo-T. Αν όχι, μπορείς να δημοσιεύσεις εκεί μια ερώτηση σε κάποιο σχετικό θέμα.
Καλή αρχή.

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 16, 2011, 12:27 »
Γειά σας και από εμένα.
Είμαι καπνιστής 25 χρόνια. Τα τελευταία χρόνια "έφτανα" κοντά τα 3 πακέτα/ημέρα.
Από την περασμένη Τρίτη μπήκα στο Η.Τ.  και δεν ξανακάπνισα από τότε.
Βέβαια είναι νωρίς ακόμα, αλλά δεν νιώθω την ανάγκη να καπνίσω.
Ελπίζω να μην "ξανακυλήσω". ;-)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 135 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8850 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538408 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16748 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos