vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, bakoulini, lemon78

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Dionaegir

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3135 στις: Μαρτίου 12, 2017, 16:56 »
Καλησπέρα σε όλους. 

Βασίλης 44 ετών. Ατμιστής εδώ και ένα έτος, παρακολουθούσα το forum μαθαίνοντας όλα όσα δεν γνώριζα. 
Ένα μεγάλο "Ευχαριστώ" σε όλους όσους μας δίνουν τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους, βοηθώντας μας να 
προχωράμε ομαλά στον υπέροχο κόσμο του ατμίσματος.  

Αποσυνδεδεμένος 260260

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3136 στις: Μαρτίου 16, 2017, 20:30 »
Καλησπέρα σε όλους.είμαι ο Γιώργος με μόνο 58 χρόνια στη πλάτη και καπνίζω κανονικά 42 χρόνια και τα τελευταία 5 χρόνια στριφτό . Καπνίζω επίσης και πούρα ,πουράκια με γεύσεις ,μέχρι που ο ανηψιός μου μου έδωσε και δοκίμασα το ηλεκτρονικό τσιγάρο ,και μου χάρισε και ενα παλιό ηλεκτρονικό τσιγάρο που είχε .Είχε μέσα νικοτίνη αλλά με ενθουσίασε η γεύση και όχι τόσο πολύ ο καπνός που βγάζει . Έτσι λοιπόν άρχισα να το ψάχνω το θέμα ,και έτσι έπεσα στο σάιτ αυτό . Άρχισα το διάβασμα ,εδώ μέσα είναι εγκυκλοπαίδεια ,και μου φάνηκαν λίγο δύσκολα ,με τις ορολογίες και είναι τόσο πολλά που ένας καινούργιος θέλει να μάθει που απογοητεύεται γρήγορα. Βέβαια κανείς δεν γεννήθηκε να τα ξέρει όλα και έτσι πείσμωσα και συνεχίζω να εκπαιδεύομαι  :)  .Ατμίζω τώρα 10 μέρες περίπου ,και στο διάστημα αυτό  έχω κάνει λιγώτερα απο 10 κανονικά τσιγάρα . Αγόρασα ενα mod το Istick Pico με έναν ατμοποιητή Aspire Nautilus X με ενα κιτ των 4ml,γιατί τα 2 ml μου φαίνονται λίγα. Ατμιζα ενα Liqua two Apples υγρό που πρέπει να είχε λίγο νικοτίνη μέσα, αυτό που μου είχε δώσει ο ανηψιός μου ,το οποίο μου άρεσε πολύ .Βέβαια μου φαίνεται ότι είναι ακριβό το χόμπι ,αλλά δεδομένου οτι εχω αποφασίσει να σταματήσω το κάπνισμα ,αρχισα να πειραματίζομαι με δικά μου υγρά .Με πολύ διάβασμα απο εδώ μέσα ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ . Ηδη 3 μέρες ατμίζω ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗ  μόνο με υγρό που έχω αρωματίσει εγώ. Αυτό που έχω φτιάξει τώρα και μου αρέσει πολύ είναι γιασεμί με ανθος νερατζιάς  σε γλυκερίνη αραιομένη με ενέσιμο ορό ακολουθώντας τις οδηγίες που υπάρχουν στο σάιτ. Πιστεύω οτι θα το κόψω το κανονικό τσιγάρο και θα μπλέξω με το ηλεκτρονικό δοκιμάζοντας γεύσεις ! Θέλω πολλά να μάθω ωστε να ελαχιστοποιήσω τα έξοδα . Αυτά και χαίρομαι που είμαι μαζί σας !

Αποσυνδεδεμένος Liana

  • *
  • 16
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3137 στις: Μαρτίου 18, 2017, 18:12 »
Καλησπέρα κι από μένα!
Με φωνάζουν Λιάνα, είμαι στην Αθήνα
και ατμίζω πάνω από ένα χρόνο.
Διαβάζω, όμως, το Φόρουμ απ' το Γενάρη φέτος
-λόγω της εξαιρετικής νομοθεσίας που μας επιβλήθηκε- και προσπαθώ κι εγώ να βρω άκρη!

Χαιρετώ όλους! :)

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3138 στις: Μαρτίου 23, 2017, 16:10 »
Χρίστος 55 χρονων. βαρυς καπνιστης 37 χρονια 2 πακετα τη μερα. 
 τα τελευταια 4 χρονια στριφτο. 30g σε 2 μερες. 
εναμιση μηνα στο ατμισμα.....Χωρις κ.τ


Θερμα συγχαρητηρια στο forum που αποτελεί εγκυκλοπαιδεια του ατμισματος

Υ Γ> Ηδη εμπλεξα με επισκευάσιμους και DIY!!!!!

Αποσυνδεδεμένος thanos_pk

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3139 στις: Μαρτίου 24, 2017, 13:53 »
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι ο Θανάσης 36 ετών από Τρίκαλα. Καπνιστης από τα 19 μου και ατμιστής εδώ και 3,5 χρόνια. Αναγνώστης του φόρουμ εδώ και 2 χρόνια το οποίο με βοήθησε να προχωρήσω στους επισκευάσιμους ατμοποιητές και στην ιδιοκατασκευή υγρών. Αυτόν τον καιρό ατμίζω με ένα VTC Mini τον Avocado 24. 

Καλώς σας βρήκα, να είστε όλοι καλά!!

Αποσυνδεδεμένος Volpad

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
  • ♠○•• ○♣☻☺○
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3140 στις: Μαρτίου 24, 2017, 14:21 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές.
 
Λέγομαι Ανδρέας, είμαι 28 χρονών (καπνιστής απο τα 14) και κατοικώ στην Αθήνα (Χαλάνδρι).
 
Είχα κάνει την πρώτη προσπάθειά μου να κόψω το τσιγάρο το 2015, με ένα subtank mini σε συνδυασμό με ενα istick 30W.
μετά από 4-5 μήνες όμως, ξανά κύλισα στο τσιγάρο.
 
Εδώ και ένα μήνα, ξανακάνω την προσπάθειά μου (μέχρι τώρα με επιτυχία), με ένα Griffin 25 και mod ένα iPower 80W.
 
Άν και ακόμα κάνω δοκιμές σε στησίματα, αυτό που προτιμώ στον Griffin, είναι single coil Ni200 28ga 3.5 πυρήνα, 8-9 σπείρες (0.15Ω περίπου) σε TC (περίπου 215-230C με 27-28W)
Άλλα στησίματα που έχω δοκιμάσει και μου αρέσουν είναι με SS316L πάλι σε TC και πάλι single coil (συνήθως 2,5 πυρήνα).
 
Υγρό κάνω το Lemon Tart απο Dinner Lady σε 6άρα νικοτίνη κυρίως. Υπόλοιπα υγρά που κάνω είναι τα Dragon Clouds (Furiosa) Jungle trouble (Furiosa) όλα 6άρα νικοτίνη.
 
Θα ήθελα να ξεκινήσω DΙΥ υγρά και να μεγαλώσω την γκάμα των ατμοποιητών μου, καθώς και των mod μου.

Περιμένω να πληρωθώ για να ξεκινήσω και μέχρι τότε διαβάζω τις απόψεις σας και τις συμβουλές σας.



Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3141 στις: Μαρτίου 26, 2017, 23:09 »
Νίκος 47 ετών, 30+ χρόνια καπνιστής έως τις αρχές του χρόνου.
Τρίτη και φαρμακερή προσπάθεια στο άτμισμα αλλά με τον εξοπλισμό του 2011 ας μην το λογαριάσουμε.

Θεωρώ αδιανόητο να κάνω χρήση μιας συσκευής και να μην ξέρω τις δυνατότητες, τον τρόπο λειτουργίας και τους ενδεχόμενους κινδύνους. Για αυτό έχω διαβάσει πολλά και μέσα από αυτό το forum και σας ευχαριστώ για όλα αυτά που προσφέρετε.

Ο κάθε ένας μας δίνει τον δικό του αγώνα κατά του καπνίσματος.
Στον δικό μου θεωρώ την δύναμη της συνήθειας μεγαλύτερη από την εξάρτηση της νικοτίνης. Δεν ξέρω ο χρόνος θα δείξει.

Ελπίζω να είμαστε εδώ να τα λέμε.

Αποσυνδεδεμένος nexus500

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3142 στις: Μαρτίου 29, 2017, 11:32 »
καλημερα μολις εγινα μελος,που θα παει θα το μαθω και αυτο!!!!ΝΙΚΟΣ,καλως σασ βρηκα!!!!!χαχαχα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vaping

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3143 στις: Μαρτίου 29, 2017, 12:39 »
Καλημέρα παιδιά!

Είμαι ο Δημήτρης από Θεσσαλονίκη!Είμαι ατμιστής εδώ και δύο χρόνια περίπου!Ξεκίνησα απο κάτι μπαταριούλες στο μέγεθος τσιγάρου της Nobacco (αυτές που άναβαν μπροστά σαν τσιγάρο) και ατμοποιητές κάτι σαν σφουγγάρι που είχε μέσα και το ποτίζαμε με υγρό για να ατμίσουμε!Φυσικά η αυτονομία και η ένταση (χτύπημα κλπ)ήταν μικρής ισχύος οπότε αφού έχεις πάρει τον ενθουσιασμό απο αυτό ψάχνεσαι για κάτι καλύτερο και δυνατότερο.
Σε γρήγορο χρονικό διάστημα καταλήγω σε ενα σετάκι Ego με δυο μπαταρίες και ατμοποιητές με τα 2 φυτίλια(κορδόνια).Μπορώ  να πώ ότι εκείνη την εποχή έμεινα ικανοποιημένος απο το συγκεκριμένο σετάκι μιάς και ήταν φυσικά δυνατότερο σε ισχύ απο το προηγούμενο,μεγαλύτερη αυτονομία και της μπαταρίας και του ατμοποιητή.
Η μπαταρίες φόρτιζαν με τον βιδωτό φορτιστή-άσχετο  :)).
Κάποια στιγμή άρχισα να βλέπω σε ανθρώπους στον δρόμο συν-ατμιστές τα μοντάκια που ξεκίνησαν να κάνουν σιγά σιγά τη εμφάνιση τους και  αναρωτιόμουν τι είναι αυτά τα διαστημικά κουτιά  :laugh1: :laugh1:.
Φυσικά αγόρασα μια μπαταριούλα με έλεγχο volt και ατμοποιητή (χωρίς κορδόνια) με 1.8Ω (3.0-5.0V).
Μπορώ να πώ ότι και το συγκεκριμένο το δούλεψα αρκετά με ένα ακόμη ίδιο που αγόρασα.
Ώσπου μετά απο καιρό περνάω στην αγορά Joeytech Evic Primo (2 μπαταρίες σε σειρά 200W) και Kaufun.
 Ο λόγος φυσικά η ένταση και η αυτονομία του mod και ο επισκευάσιμος ατμοποιητής (γιατί βαρέθηκα να αγοράζω clearomizer και ήθελα φυσικά να ασχοληθώ περαιτέρω).
Το modάκι των 200W της Joeytech μπορώ να πώ πως με άφησε ικανοποιημένο σε αυτονομία,μου φάνηκε λίγο μεγάλο στο χέρι και ο λόγος που το έδωσα είναι γιατί με προβλημάτισαν(φόβησαν) οι 2 μπαταρίες σε σειρά(αν και η πλακέτα του δίνει ασφάλειες για ανάστροφη μπαταρία και άστοχη αποφόρτιση κλπ).
Με τον Kaufun είμαι ευχαριστημένος φυσικά αν και προσπαθώ να τον δαμάσω ακόμα κάποιες φορές (με ρύθμιση volt,σπείρες αντίστασης και καμμένη γεύση μερικές φορές).
Και φτάνουμε στο σήμερα που ατμίζω με ένα modάκι της Joeytech ξανά τι Vtwo Mini αυτή την φορά με μία μπαταρία φυσικά και μια stanby φορτισμένη.Αυτό που παρατηρώ στο συγκεκριμένω mod είναι φυσικά η καλύτερη μεταφορά του στο χέρι μέγεθος βάρος κλπ. ικανοποιητική αυτονομία σε Kaufun μιας και παίζω γύρω στα 8 με 10 Watt αλλά όχι ικανοποιητική αυτονομία στον iJoy Exo RTA που απέκτεισα πρόσφατα φυσικά για τον λόγο ότι παίζεις πολύ πιο πάνω σε Watt γύρω στα 20 Watt.Για το EXo RTA δεν έχω να πω αρνητικά φυσικά και σίγουρα σε ένα review το φόρουμ και απόψεις ατμιστών που τον έχουν δοκιμάσει θα έρθουμε στην ίδια θετική άποψη.
Αυτά εν ολίγοις.Χάρηκα πολύ για την πρώτη παρουσίαση..Keep Walking! :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostaskas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3144 στις: Απριλίου 03, 2017, 16:28 »
Ονομάζομαι Κώστας και είμαι φοιτητής! Είμαι ατμιστής εδώ και 6 μήνες. Ξεκίνησα με ένα μοντάκι της joyetech (ego mega twist) και περιμένω στα κοντά το alien smok! Παρακολουθώ σιωπηλά (κοινώς ματάκιας) το  φόρουμ σιωπηλά από την πρώτη στιγμή που ξεκίνησε η ενασχολιση μου με το άθλημα! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε λοιπόν

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3145 στις: Απριλίου 04, 2017, 18:39 »
Να'μαι κι εγώ!

Καπνιστής 30 χρόνια, με 2-3 (σοβαρές) προσπάθειες να το κόψω, ακόμα καπνίζω. Πολύ.. :(
Από φίλο παλιό ατμιστή ψήθηκα να αρχίσω το ηλεκτρονικό κι εγώ - κλασσικά, διαβάζω μανιωδώς το forum.

Καλησπέρα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3146 στις: Απριλίου 07, 2017, 10:32 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.





(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3147 στις: Απριλίου 08, 2017, 12:52 »
Καλησπέρες !

Είμαι ο Αντώνης από Αθήνα πρώην καπνιστής 20+χρόνια χωρίς καμία προηγουμενη προσπάθεια να το κόψω. 

Από 16/1/2017 λοιπόν άρχισα το ΗΤ ,  και από τότε δεν έχω κάνει ούτε ένα κανονικό τσιγάρο και ούτε μου έχει λείψει καθόλου. 

Σας διαβάζω καιρο τώρα και αξίζετε πολλά συγχαρητήρια. 


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 600
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3148 στις: Απριλίου 09, 2017, 21:51 »
Χαιρετώ ! ! !
Μέ λένε Πάνο καί είμαι καλά τώρα πού σας βρήκα .
Διαβάζω καιρό τήν ιστοσελίδα καί γουστάρω πολύ . 
Νάμαστε καλά νά τά λέμε ! ! !  



Αποσυνδεδεμένος Sam89

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
  • RΕSISTANCE IS FUTILE if <1Ω
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3149 στις: Απριλίου 10, 2017, 12:10 »
Χαιρετώ σας, Κώνσταντίνος εδώ, στα 28 από τον βορρά, καπνιστής από γυμνάσιο. Τις τελευταίες μέρες ξεκίνησα την προσπάθεια να ελαττώσω -κι εν τέλει- να διακόψω το ΚΤ αλλά το βρίσκω πολύ δύσκολο ιδιαίτερα τις πρωινές ώρες με τον πρώτο καφέ της ημέρας κι επίσης στην δουλειά, ορεινός αγρότης.Όσον αφορά τον καφέ, μου λείπει η πικράδα που αφήνει ο λευκός O.H. Έχω παραγγείλει κάποια αρώματα αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιο να με βοηθήσει ακόμα. Πέρα απο το πρωινό, με έχει βοηθήσει αρκετά μια μίξη τυραμισού-αράβικου καφε. Έχω προμηθευτεί ένα "Wismec Presa 100W" με τον προτεινόμενο ατμοποιητή "Inde Duo by JayBo" από GB σε προσφορά, ανίδεος για το περί τίνος πρόκειται, απλά χρειαζόμουν κάτι για να ξεκινήσω την προσπάθεια. Διαβάζοντας αρκετά άρθρα στο φόρουμ κι αρκετό youtube έβγαλα άκρη και ξεκίνησα τα στησίματα, με έτοιμες αντιστάσεις. Ευχαριστώ πολύ τους έμπειρους εκεί έξω για τις οδηγίες/προτάσεις/συμβουλές προς τα νέα μέλη. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix