vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 22, 2011, 20:49 »
Παράθεση
Το ητ για παράδειγμα, έχει ένα ..."κακό": Αν ατμίζεις συνέχεια, κάποια στιγμή καταλαμβάνει το λαιμό μια "γλυκα" από τις γεύσεις των υγρών που δεν πολυαλλάζει ακόμη κι αν αλλάξεις τα υγρά... Αυτή η γλύκα μερικές φορές είναι τόσο σπαστική που το κακό μυαλό θυμάμαι την γνήσια τσιγαρίσια γεύση και σε βάει λίγο στο τριπάκι να το σκέφτεσαι...

Θυμάσαι , όμως, τη γλώσσα σου μετά απο 3 πακέτα τσιγάρα? Την αίσθηση ότι φιλοξενείς ένα ολόκληρο τασάκι στο στόμα σου πήχτρα με αποτσίγαρα ? Να μπαίνεις σπίτι και να λες "τι διάλο, ανοιχτό παράθυρο είχα, τι σκυλοβρωμάει έτσι ? " , τη γκρίνια της γυναίκας ? "τις κουρτίνες, 2 μέρες τις σιδέρωνα, εεεεξω να καπνίζεις  :angry_orange: "
ΡΕ , δεν ξανακαπνίζω λέμε, ούτε ένα, το πήρα απόφαση ! Ούτε για δείγμα  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 22, 2011, 20:50 »
Θυμάσαι , όμως, τη γλώσσα σου μετά απο 3 πακέτα τσιγάρα? Την αίσθηση ότι φιλοξενείς ένα ολόκληρο τασάκι στο στόμα σου πήχτρα με αποτσίγαρα ? Να μπαίνεις σπίτι και να λες "τι διάλο, ανοιχτό παράθυρο είχα, τι σκυλοβρωμάει έτσι ? "
ΡΕ , δεν ξανακαπνίζω λέμε, ούτε ένα, το πήρα απόφαση ! Ούτε για δείγμα  :idiot1:

+1 :)

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 22, 2011, 22:51 »
...
Το κτ πάντως αν και δεν το ψάχνω - άλλωστε έχω το τελευταίο πακέτο στο σπίτι - μου αρέσει να του κάνω και μερικά κρας τεστ που και που. Δηλαδή ανάβω ένα και το σβήνω στην 3η τζούρα αηδιασμένος (?)...
Εγώ κάποιες από τις ελάχιστες φορές που μου προσφέρουν Κ.Τ., αντίθετα με σένα, το απολαμβάνω  :-[ :)) Αν και τον πρώτο καιρό που το δοκίμασα, μου έφερνε αηδία (το Κ.Τ.), τώρα μου αρέσει (1 με 2 Κ.Τ. την εβδομάδα λέμε). Πάντως την καθαρή αναπνοή και όλα τα καλά του Η.Τ. δεν τα αλλάζω με τίποτα :)

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 22, 2011, 23:26 »
Μπορεί να έχεις και δίκιο atmistis και η επιθυμία μου να το σβήσω να οφείλεται στο "φόβο" μην και ξανακυλήσω... Δεν ξέρω μπορεί... Ο χρόνος θα δείξει...
Αλλά μια εντύπωση που πέρασα τόσο εύκολα από το κτ στο ητ μου την κάνει είναι η αλήθεια...
Συνήθεια, αίσθηση... Που είναι αυτά ρε παιδιά;  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 23, 2011, 10:10 »
Περιπτερο ? ΑΑαα αυτο στο επομενο στενο που μου εβγαινε η πιστη να παω και να,ρθω με τα ποδια ? Αυτο , που δεν ειχα που να παρκαρω αλλιως θα επερνα το αυτοκινητο ? Εγω το,κοψα , κανω διαδρομο καθημερινα 5 χιλιομετρα !!

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 23, 2011, 11:31 »
Μπορεί να έχεις και δίκιο atmistis και η επιθυμία μου να το σβήσω να οφείλεται στο "φόβο" μην και ξανακυλήσω... Δεν ξέρω μπορεί... Ο χρόνος θα δείξει...
Αλλά μια εντύπωση που πέρασα τόσο εύκολα από το κτ στο ητ μου την κάνει είναι η αλήθεια...
Συνήθεια, αίσθηση... Που είναι αυτά ρε παιδιά;  :idiot1:
Εγώ νιώθω σαν να ξορκίζω το "διάολο" (Κ.Τ.), κάνοντας 1-2 την εβδομάδα :yes:
Περισσότερο ψυχολογικά με βοηθάει :yes: Πόσο κακό να κάνουν 2 Κ.Τ. την εβδομάδα? Έτσι αφήνω το μυαλό μου να νομίζει πως δεν του έχω απαγορεύσει το Κ.Τ.
Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση, αλλά έτσι λειτουργεί σε εμένα καλύτερα :)

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 23, 2011, 12:11 »
Τωρα χωρις πλακα, απορω γιατι κανενας περιπτερας δεν εχει σκεφτει να βαλει και μερικα μπουκαλακια υγρο και μερικους ατμο στπεριπτερο του. Πιστευω οτι θα εκανε χρυσες δουλιες.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 23, 2011, 12:42 »
ποτέ δεν είναι αργά... Λέω να του πετάξω μια κουβέντα... ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 23, 2011, 12:43 »
Εγώ νιώθω σαν να ξορκίζω το "διάολο" (Κ.Τ.), κάνοντας 1-2 την εβδομάδα :yes:
Περισσότερο ψυχολογικά με βοηθάει :yes: Πόσο κακό να κάνουν 2 Κ.Τ. την εβδομάδα? Έτσι αφήνω το μυαλό μου να νομίζει πως δεν του έχω απαγορεύσει το Κ.Τ.
Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση, αλλά έτσι λειτουργεί σε εμένα καλύτερα :)
Ειναι ψυχολογικο αυτο που λες, γιατι εγω εκανα το αντιθετο με την θεληση μου παντα κ οχι σαν απαγορευση! Δλδ ειπα, η θα καπνιζεις ακομα η θα πας σε κατι πολυ καλλιτερο κ πιο ευχαριστο!

Ειλικρινα δεν ειχα καμια ιδεα για το ητ απλα περιμενα να φτασει στα χερια μου κ σταδιακα μειωνα το κτ!!

 Ετσι απο τοτε που εσβησα το τελευταιο μου τσιγαρο μεχρι κ τωρα που γραφω νοιοθω οτι ποτε μα ποτε μου δεν καπνισα στην ζωη μου!

Ειναι τρελο αν σκεφτεις οτι παντα με ενα τσιγαρο στο χερι ειμουν!!! (ανασφαλεια !!!) Δεν μπορω ομως να καταλαβω κατι ναι? γιατι δεν το απομονονεις τελειως????? δλδ να δεχτεις οτι δεν το χρειαζεσαι αλλο πια!!

Δοκιμασε να το κανεις την ημερα που θα σκεφτεις οτι χρειαζεσαι εκεινο το κτ κ απλα κρατησε το στο χερι διχως να το αναψεις!!

 Σκεψου τι ειναι αυτο που ακομα σου λειπει??? Σιγουρα οχι το κτ!!!! κατι εχεις αφησει μεσα στον αορατο κοσμο σου να κανει βολτες......βρες τι ειναι αυτο κ θα δεις οτι ποτε δεν ειχες αναγκη κατι σαν το κτ!!! Μια κακη συνηθεια ηταν!!!
 ;)



Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 23, 2011, 12:53 »
Τωρα χωρις πλακα, απορω γιατι κανενας περιπτερας δεν εχει σκεφτει να βαλει και μερικα μπουκαλακια υγρο και μερικους ατμο στπεριπτερο του. Πιστευω οτι θα εκανε χρυσες δουλιες.
Σκοπευω οταν με το καλο ερθω στην Ελλαδα (Ιουνιο) να ρωτησω αρκετους που εχουν περιπτερο αν γνωριζουν για το ητ!!! Ισως οι περισσοτεροι να μην γνωριζουν καν οτι υπαρχει κατι τετοιο...

Ισως λεω...ισως ομως να μην τους συμφερει να εχουν κατι τετοιο διπλα στα κουτια που ενω ακριβαινουν καθε τοσο κ ενω σκοτωνουν κ οχι μονο αυτο εχουν κ επιγραφες πανω τους...που δηλωνουν τι κανει το καπνισμα......υπαρχουν ατομα που τα αγοραζουν ακομα.....

Θα ρωτησω μερικους φιλους που εχουν περιπτερο κ ειμαι ειλικρινα περιεργη να μαθω τον λογο που δεν τα πουλανε ακομα αν κ ξερω μαλλον την απαντηση.... ;)




Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #70 στις: Μαΐου 23, 2011, 13:40 »
Αγγελική έχεις δίκιο :yes: έτσι είναι αλλά το χειρότερο απ όλα είναι οτι δεν το βλέπω για κακό :-\
Έτσι 1-2 Κ.Τ. τη βδομάδα τα κάνω :-[
Δεν έχω αγοράσει ποτέ πακέτο βέβαια, αλλά η τράκα καλοδεχούμενη ::)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #71 στις: Μαΐου 23, 2011, 14:04 »
Θυμάσαι , όμως, τη γλώσσα σου μετά απο 3 πακέτα τσιγάρα? Την αίσθηση ότι φιλοξενείς ένα ολόκληρο τασάκι στο στόμα σου πήχτρα με αποτσίγαρα ? Να μπαίνεις σπίτι και να λες "τι διάλο, ανοιχτό παράθυρο είχα, τι σκυλοβρωμάει έτσι ? " , τη γκρίνια της γυναίκας ? "τις κουρτίνες, 2 μέρες τις σιδέρωνα, εεεεξω να καπνίζεις  :angry_orange: "
ΡΕ , δεν ξανακαπνίζω λέμε, ούτε ένα, το πήρα απόφαση ! Ούτε για δείγμα  :idiot1:
:sign_sostos:

Ούτε να το μυρίζωωωω ... :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #72 στις: Μαΐου 23, 2011, 14:17 »
Δεν έχω καπνίσει ούτε ένα από τότε που άρχισα το H.T.
Μου έχει περάσει από το μυαλό 2-3 φορές να δοκιμάσω πως θα μου φανεί, αλλά έχω συγκρατηθει από εγωισμό κυρίως...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #73 στις: Μαΐου 23, 2011, 14:37 »
Εγώ τιμώ την υπογραφή μου. Όσες μέρες γράφει, τόσες μέρες χωρίς τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σήμερα γυρνώντας σπίτι πέρασα απ το περίπτερο
« Απάντηση #74 στις: Μαΐου 23, 2011, 15:25 »
Εγώ πάλι αν ξεμείνω θα καπνίσω...
Γι αυτό πήγα και αγόρασα ένα σωρό μπαταρίες (συνολικά 4, 1350 - 900 - 650 - 650 mA) και ατμοποιητές ( eGo-Τ, eGo - Τ LR, 5 x 510, 2 x 510T, 510T LR )... Τα υγρά δεν τα υπολογίζω γιατί ρέουν ποτάμι καθημερινά...
Και να υπολογίσει κανείς ότι δεν έχω ούτε μήνα ακόμη που ατμίζω...
Επίσης, δεν το βρίσκω καθόλου κακό να κάνω και καμιά τζούρα από κτ αν προκληθώ ώστε να δείξω ότι με το ητ έχω πλέον τον απόλυτο έλεγχο και το κτ με αηδιάζει... Επιδεικτικά βέβαια...
Σχεδόν 20 μέρες με 4 τσιγάρα εκ των  οποίων τα 3 από 3 - 4 τζούρες το καθένα, ε, σαφώς δεν είναι κάπνισμα... :angel:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125092 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix