vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Protank V2 by Kanger

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 22, 2013, 19:19 »
Το δοκίμασα και μετά έγραψα.  :)
Δεν μπορεί να κρατήσει κάποια αντίσταση αυτό το μικρό άνοιγμα. Μόλις το βιδώνεις υποχωρεί πάλι πίσω.

EDIT. Τελικά δεν θέλει τόσο πολύ ξεβίδωμα. Μάλλον με τρόμαξε με το πρώτο μπούκωμα.
Στην eGo και στο evic με λίγο λασκάρισμα αναπνέει. Στο DD θέλει λίγο παραπάνω λάσκα και στην πίπα ακόμα περισσότερο. Είναι ανάλογα το mod. Και όντως μπορεί να λειτουργήσει σαν ρυθμιστής τζούρας, εκτός αν πέσεις σε mod που θέλει πάρα πολύ ξέσφιγμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2013, 19:46 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 22, 2013, 19:34 »
Αφου με την αλλη κεφαλη δουλευε σωστα, μηπως απο κεφαλή σε κεφαλή ειναι πιο χοντρο το λαστιχακι και φραζει τον αερα? Οταν ειναι σφιγμενο, ο αερας μπαινει απο τις τρυπουλες, ταξιδευει κατω, και περναει απο το αυλακι του πολου στην κεντρικη οπη και μεσα. Ξεσφιγγοντας τον ο αερας μπαινει κατευθειαν απο το κατω αυλακι.

Αμα ειναι τσιμα τσιμα, δες και χωρις κεφαλή, αν απο μεσα απο τις οπες του σπειρωματος εχουν αφεθει τιποτα γρεζια.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 22, 2013, 20:09 »
Στην παρακάτω εικόνα, αριστερά η original του protank δεξιά για evod.

Τελικά, παιδιά, πρέπει να έφταιγε η κεφαλή.  :eyesplash:
Έβαλα νέα evod και ναι μεν το πρόβλημα υπάρχει αλλά σε πάρα πολύ μικρότερο βαθμό. Με λίγο λασκάρισμα φτιάχνει αμέσως, ακόμα και στην πίπα. Ή μάλλον με χωρίς κάργα σφίξιμο θα ήταν το πιο σωστό.

Μη μου πεις να φωτογραφίσω πάλι τις παλιές. Τις κατέστρεψα προσπαθώντας να δω αν γίνεται να αλλάξω το κομμάτι από το λαστιχάκι και κάτω. Ξέρω ότι γίνονται αλλά.... όχι από μένα.   :nope:  :))
========

EDIT:

Ναι μεν δεν μπορώ να φωτογραφίσω τις παλιές, μπορώ όμως το τελευταίο τμήμα τους.
Η διαφορά είναι εμφανής (δεύτερη εικόνα). Του protank έχει μικρότερη διάμετρο και βαθύτερο αυλάκι.
Καιρό είχα να βγάλω τέτοια macro.  :))

Το περίεργο είναι ότι και αυτή η evod που έβαλα τώρα, σαν την προηγούμενη φαίνεται να είναι, αλλά λειτουργεί πιο σωστά.

Συμπέρασμα (μάλλον): Για protank II, προτιμάτε κεφαλές για protank (με το μακρύ αξονάκι) για πιο σιγουριά, αν δείτε ότι με τις evod υπάρχει πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2013, 20:35 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 22, 2013, 22:37 »
Δεν είμαι και 100% σίγουρος, αλλά μήπως ΔΕΝ είναι εκεί το πρόβλημα????? Τσέκαρε λίγο μήπως κλείνουν οι εξωτερικές τρύπες από το σπείρωμα??? Πιστεύω ότι εκεί είναι το θέμα, καθόσον το αυλάκι δεν γίνεται να βουλώσει.

Αποσυνδεδεμένος alexg

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 23, 2013, 00:04 »
Καλησπέρα. Θα συμφωνήσω με τον atmos
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπιζα και εγώ και ύστερα από δική μου έρευνα κατέληξα  στο ότι φταίει ο συγκεκριμένος πυρός..εκ τότε οταν αλλάζω κεφαλή (evod) στον protank αλλάζω και τον πυρό απο παλιά κεφαλή protank χωρίς κανένα πρόβλημα. Σε αντίθετη περίπτωση δεν τραβάει με τίποτα..


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk



Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 24, 2013, 01:25 »
Είχα παρατηρήσει ότι με τις κεφαλές evod σε Evod BCC, δεν είχα γεύση. Με τις protank σε protank V2 εχω. Μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι το αποτέλεσμα από θέμα γεύσης με evod κεφαλές στον Protank? Με ενδιαφέρει διότι και οι 2 κεφαλές που δοκίμασα (από το κουτί) βγήκαν off σε 4 μέρες εκάστη κ έλεγα να δοκιμάσω evod αλλά με ενδιαφέρει πολύ η παράμετρος γεύση για να πω ότι εχω ένα καλό αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 24, 2013, 02:03 »
Αν εννοείς τον protank 1(έτσι όπως το έγραψες), έχω την αίσθηση οτι λειτουργεί καλύτερα με τις κεφαλές του evod. Σπάνια μου κάνει μπουρμπουλίθρες . Απο θέμα γεύσης , δεν έχω καταλάβει μεγάλη διαφορά. Αν εννοείς τον protank V2, δεν ξέρω γιατί δεν τον έχω.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 24, 2013, 03:01 »
Kαι σε μένα οι κεφαλές για eVod (κοντό σωληνάκι) λειτουργησαν πολύ καλύτερα και στον Kanger Protank V1 και στον  Delirium  Protank V1 εν σχέσει τις "μαμίσιες" της συσκευασίας  (μακρύ σωληνάκι)...
 
Εχω χρησιμοποιήσει αυτές τις κεφαλές:
 
http://www.funstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=828 στα 2.5Ω
 
 
http://www.310.gr/ατμοποιητές/clearomizer/κεφαλή-kanger-evod στα 2.4Ω
 
 

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 24, 2013, 03:06 »
Το ίδιο κατάλαβα κ  εγώ με τις αντιστάσεις evod , 1.8 χρησιμοποίησα απροβλημάτιστα , ακόμα κ στο Hyper tank

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 24, 2013, 13:29 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εννοούσα του Protank V2 αλλά νόμιζα ότι σαν κεφαλές αυτές του V2 είναι ίδιες με του V1.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 24, 2013, 13:37 »

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 24, 2013, 14:20 »
Κατοχος απο χθες κι εγω του V2,επειδη ομως δεν θα μπορεσω να βοηθησω πολυ,ο λογος ειναι οτι εκανα στροφη στα υγρα και ετσι δεν μπορω να πω διαφορες στη γευση γιατι ειναι και η πρωτη του υγρου,αυτο που θ πω ομως ειναι οτι εβαλα εξτρα στη παραγγελια και 2 των 1.8 ωμ αντιστασεις και ξεκινησα κατ ευθειαν μ αυτες,αν και τις κοβω για no name και με 2 τανκ μεχρι στιγμης παει απιστευτα καλα,ωραιες τζουρες,ουτε σφιχτες ουτε πολυ αερατες,οτι πρεπει,ειδα ομως σ ενα βιντεο εναν αμερικανο γιατι ειμαι και νεα υορκη και τα πηρα απο δω,οτι βασικος κανονας ειναι να ειναι ολα πολυ καλα σφιγμενα και ανεφερε και αυτο του κοντου σωληνα που αναφερατε κι εσεις παραπανω.Ενημερωτικα θα σας πω οτι με βγηκε στα 21$.Περισσοτερα σε λιγες μερες

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 25, 2013, 14:22 »
Επιστρέφω στο βασικό πρόβλημα που ανέφερα, ότι δηλαδή μετά από 4 ημέρες χρήσης σε 2 κεφαλές, μου έβγαζαν περίεργη γεύση. Έβαλα χθες κιανουργια. Μετά από 1 ημέρα πάλι τα ίδια. Διαπίστωσα ότι ξεβιδωσα την κεφαλή κ την ξαναβιδωσα κ αναστήθηκε για λίγα λεπτά. Μετά πάλι τα ίδια κ αφού τα ξαναεκανα, πάλι οκ για λίγα λεπτά. :'(

Αρχικά πίστεψα ότι μάλλον είναι η ιδέα νμμου. Αλλά αλλιώς μυρίζει όταν συμβαίνει αυτό το επιστολικής, αλλιώς όταν ανοίγω η κεφαλή κ το υγρό μέσα..

Καμμία συμβουλή ως προς το τι μπορεί να φταίει μπας κ γλιτώσω από αυτό?.Διότι δε θέλω να τον σταματήσω, κατά τα αλλά είμαι 200% ευχαριστημενος..

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 25, 2013, 14:28 »
Μηπως να δοκιμαζες να αφαιρεσεις ενα απο τα φυτιλακια που ειναι πανω απο την αντισταση?...αν ειναι θεμα υποτροφοδοσιας θα λυθει πιστευω...


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Protank V2 by Kanger
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 25, 2013, 14:31 »
Αν είσαι του έτοιμου και δεν μπορείς η δεν θέλεις να ''σκαλίζεις'' τότε άλλαξε κεφαλή.

Αν είσαι του ''σκαλίσματος'' κοίτα εδώ και θα την βρείς την άκρη.

Μάλλον χρειάζεται λίιιιιγο φυτίλι παραπάνω η παρακάτω αναλόγως του προβλήματος που έχεις (μία ίνα πρόσθεση η αφαίρεση) όπως θα δείς και στο νήμα που σου παραθέτω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8427 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12