vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, giorgos1999, Lazy Dog, camber, zamploutos, ipomonias

Twitter

ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013-2014

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013-2014
« στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:33 »
   Κοντευω εναμισι χρονο ατμιστης, και αρχισα με εργοστασιακους ατμοποιητες (ego-c) οταν ειχαν αρχισει να εξελισσονται και δεν ηταν ρωσσικη ρουλετα σαν τους παλιοτερους, απ' οτι λενε οι παλιοτεροι...
  Αλλα ακομα και τοτε η διαφορα με τους επισκευασιμους ηταν συνηθως μεγαλη.      Προχωρωντας περασαν απο τα χερια μου επισκευασιμοι , εργοστασιακοι, και εργοστασιακοι που τους επισκευαζα συμφωνα με τα γουστα μου και ημουν ικανοποιημενος.
    Σημερα εχω να παρατηρησω τα εξης:
1)  Οι επισκευασιμοι απο πλευρας αποδοσης εχουν μεινει σταθεροι, γι'αυτο σαν μετρο συγκρισης αποδοσης μιλαμε ακομα για iatty η' για did...
2)  Με πολυ λιγα χρηματα μπορεις πια να παρεις αριστο  επισκευασιμο που σε πολυ μικρο βαθος χρονου θα στοιχισει λιγοτερο απο εργοστασιακο.
3)  Εξακολουθω να πιστευω οτι δεν ειναι για ολους. Πρεπει στοιχειωδως να "πιανει το χερι σου", και να εχεις λιγο χρονο να ασχοληθεις, για να δουλεψει καλα (αλλες φορες λιγοτερο, κι αλλες περισσοτερο...), να το δεις και λιγο σαν χομπυ...


4)  Απο την αλλη μερια οι εργοστασιακοι εχουν κανει αλματα ολο αυτο το καιρο. Η αποψη μου ειναι πως υπαρχουν πια εργοστασιακοι που κοιτανε στα ματια ανετα τους περισσοτερους επισκευασιμους ( αν λαβουμε υπ' οψιν μαλιστα οτι πολλες φορες οι επισκευασιμοι ειναι κακοστημενοι)
5)  Λογω του (2) και του (4), δεν υπαρχει λογος πια να επισκευαζεις εργοστασιακους, ουτε καν για προπονηση στο στριψιμο  :))
6)  Το μεγαλο μειονεκτημα τους ειναι η αστοχια σε ανταλλακτικες κεφαλες (σε μικροτερο βαθμο απο παλιοτερα, ειναι η αληθεια)


7) Το βασικο ομως για να βρουμε τι μας ταιριαζει ειτε ετσι ειτε αλλοιως, και να μην τρωμε ηττες και να τεντωνουν τα νευρα και η υπομονη μας εξακολουθει να ειναι η γνωση, και η ανταλλαγη αποψεων εδω μεσα  :yes: :respect: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2014, 23:55 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:39 »
Μπορεις να προσθεσεις μια ψηφοφορια ?  :yes: ;)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:42 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος Skoudris

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κeep calm and Vape on
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:44 »
Μιας και δεν ειμαι της υπομονης θα πω εργοστασιακοι αν και στο μελλον θα αγορασω σιγουρα εναν Dripper :)

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:45 »
δεν χωραει ερωτηση ! επισκευασιμοι για απολαυση - οικονομια !

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:57 »
επισκευασιμοι η μερικως επισκευασιμοι σιγουρα....για οικονομια και απολαυση με τα διαφορετικα σεταρισματα..αλλα οποσδηποτε ολοι πρεπει να εχουμε και ενα στοκ εργοστασιακων διοτι καμια φορα ειναι ποιο βολικοι οταν θες να βγεις εξω να κανεις μια δουλεια και θες το ηλ.τσιγαρο σου να το εχεις σε μια τσεπη η σε ενα τσαντακι.....(εκτος βεβαια αν ο επισκευασιμος ειναι του στυλ eternity) .

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 18, 2013, 12:59 »
Επισκευασιμοι για οικονομια- απολαυση και εμφανιση! 
Τωρα ειδικα με τους 10δες παμφηνους καλους κινεζικους δε βλεπω το λογο επιστροφης σε εργοστασιακο με ανταλλακτικη κεφαλη...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:19 »
Δεν ψηφίζω μόνο και μόνο γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το σπορ του επισκευάσιμου. Θα συμφωνήσω όμως ότι αν δεν το δεις σαν χόμπι, δεν παίζει να τα καταφέρεις και πολύ καλά, και προσωπικά δεν έχω και πολύ διάθεση να ασχοληθώ. Κάποια στιγμή θα το κάνω βέβαια, για το γ**ώτο δηλαδή, τι σόι ατμιστής είμαι?
Θα συμφωνήσω επίσης με το θέμα ρώσικης ρουλέτας, αν και πρέπει να είμαι από τους τυχερούς καθώς η φύρα μου σε ανταλλακτικές κεφαλές είναι απειροελάχιστη.
Έναν επισκευάσιμο έχω ερωτευτεί οπτικά, αυτόν, και μάλλον γιατί και ολόκληρη η κατασκευή με εκφράζει (μέγεθος, στιβαρότητα, βάρος) αλλά και έχει και άπλετο χώρο να δουλέψεις. Στην κυριολεξία, μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις ώς χώρο εργασίας, γραφείο κανονικό!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:22 »
Οτι και να εχω κανει με άτμο του εμποριου,δεν μπορεσα ποτε να παρω την ξεκαθαρη γευση που δινει ο επι/μος
Παντα υπαρχει αυτη η γευση της πλαστικιλας.
Δεν ασχολουμε πλεον με εργο/κους.Αν παρω καποια τζουρα,θα ειναι για να μην καθονται ετσι απραγοι.
Χθες ενας φιλος μου εδωσε να δοκιμασω ενα υγρο στον δικο του vivi nova.Απο το ιδιο υγρο εστεξα στο driping που εχω και του το εδωσα.Αποτελεσμα,ο ανθρωπος μου ζηταει να του πουλησω
Δοκιμασε και  τυπου Α2 και genesis,στην τελικη....μαζευει λεφτα για επι/μο
Για την εξελιξη.....οπως θα τον φτιαξεις,ετσι θα δουλεψει ο RBA,θα ζησει για παντα (ss) και δεν ξοδευεις (αν θελεις) πλεον σε ανταλακτικα ή καινουργιο ατμοποιητη. Πρεπει να θελεις να το κανεις ομως και να εχεις υπομονη. Θα ανταμηφθεις σιγουρα
Γνωμη μου παντα  :D :D :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:23 »
Δαγκωτό στους επισκευάσιμους, και μάλιστα με τανκ. Καλό το dripping, όμως προσωπικά δεν με βολεύει κατά την διάρκεια της ημέρας. Εξαρτάται φυσικά από το Η.Τ., αν είναι mod ή τύπου Ego. Στην δεύτερη περίπτωση, βολεύει σαφώς ένας εργοστασιακός είτε απλός είτε ημι-επισκευάσιμος, οι οποίοι δεν έχουν καμμιά σχέση σε απόδοση από το παρελθόν. Την 2η λύση χρησιμοποιώ στις παραλίες, για να μην έχω το άγχος, το μέγεθος και το βάρος τους ατσάλινου "πράγματος" όπως το αποκαλούν οι φίλοι κι οι γνωστοί μου.

 :yes:


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:33 »
Και τα δύο.

Και τα επισκευάζω και τα δύο.

Επίσης δεν θα είχα εργοστασιακό με τίποτα αν δεν επισκευαζόταν

Αποσυνδεδεμένος billy

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:36 »
Εργοστασιακοί γιατί ό,τι πιάνω εγώ στα χέρια...καταστρέφεται :angry_red_tooths: :angry_red_tooths: :angry_red_tooths:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 18, 2013, 13:40 »
Οταν βλεπω το VS ανάμεσα σε κατι τοτε παιρνω τα ποπ-κορν και περιμενω  :laugh1: :laugh1:
Δεν θα πω τι ψηφισα και ουτε θα δικαιολογησω τπτ,  απλα για να μην ειμαι η αιτια του ξεσπασματος  :laugh1: :laugh1:
Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ολα ειναι σχετικα και οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος ;D

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 18, 2013, 14:00 »
η αποδοση της γευσης και του χτυπηματος ενος καλου επισκευασιμου δε συγκρινεται ουτε με ρεβανι βεροιωτικο  :D

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΟΙ VS ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΙΜΟΙ 2013
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 18, 2013, 14:10 »
Τόσο άσχημη; Κρίμα
Να μου έλεγες με προφιτερόλ, ίσως να με έπειθες!  :)) :))
Εργοστασιακοί, καθότι τα χεράκια μου δεν πιάνουν και επειδή λατρεύω να αλλάζω σχήματα και χρωματάκια.
Ευτυχώς, υπάρχουν καλά μοντέλα και βολευόμαστε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9138 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364