vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

542 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, manoslykos, maprix, giorgos1999, Jorge, grag

Twitter

DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 16:37 »
Ίσως ισχύει αυτό που λες γιατί εγώ που κατέγραψα μου βγήκε αηδία. Είναι βέβαια 1η μέρα αλλά δε νομίζω να στρώσει.

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 00:52 »
Και εμένα πάντα εμετικά βγαίνουν :dontknow: :thumpdown: 

Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 27, 2014, 05:28 »
Νομίζω οτι τα καλύτερα αποτελέσματα τα πήρα με το ένα απολλωνάκι, απο τα δυο που διατηρώ, που έχει κυρίως καπνικές γεύσεις.

Στις υπόλοιπες γεύσεις ή σε αναμείξεις με καπνικά ποτέ δεν μου έχει πετύχει. Βανίλιες, μαστίχες, μερικά φρούτα και διάφορες έντονες γεύσεις συνήθως υπερισχύουν και καταλήγει να είναι ένας συνδυασμός ξεπλυμένων πρώην έντονων αρωμάτων με υπόβαθρο μια βρωμερή βάση (οι υπόλοιπες γεύσεις μαζί με τα καπνικά).

Αντιθέτως μείξη αρκετών καπνικών με σταγονίτσες απο τα μη καπνικά μου δίνει πράγμα που μερικές φορές ατμίζεται ευχάριστα, άλλες καθόλου, και άλλες προσπαθώ να θυμηθώ τι στο καλό είχα βάλει και είναι τόσο καλό. Και μετά πάω να το αναπαράγω, προφανώς αποτυγχάνω, και το αδειάζω στο δοχείο του καπνικού απόλλωνα. Και πάει λέγοντας.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 08, 2014, 18:57 »
 Λοιπόν πριν κάνα 2 βδομάδες διαβάζοντας αυτό το νήμα λίγο από χαβαλέ λίγο από περιέργεια άρπαξα ένα μπουκάλι και έχωσα μέσα ότι υγρό και diy είχα για σπρώξιμο. Δεν θυμάμαι καν τη έχω βάλει (το τιραμισού της Liqua πάντως το νιώθω ούτε εδώ δεν εξαφανίστηκε  :wall: :wall: .
 Μόλις πριν λίγο το θυμήθηκα και έριξα μερικές σταγόνες στον Dripper το υγρό παραδόξως ατμίζεται αξιοπρεπώς το ερώτημα μου είναι να το ατμίσω ή θα πάθω τίποτα  :)) :)) ?
 Αναμένω απαντήσεις.
 Ευχαριστώ.
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 08, 2014, 19:36 »
Τι θα μπορουσες να παθεις ακριβως?
Αν τα υγρα που συνδιασες δεν εχουν ληξει, το μιγμα ειναι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 08, 2014, 20:01 »
Επιπλέον, συνήθως τα Απόλλων γράφουν ιστορία, ιδιαίτερα όταν δεν έχεις ιδέα τι έχεις ρίξει μέσα!!!

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 08, 2014, 20:05 »
Δεν ξέρω επειδή είναι από διαφορετικές εταιρείες και τέτοια ,
Αν λέτε έτσι αντε στην υγειά μας

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 08, 2014, 21:45 »
το δικό μου ΑΠ'ΟΛΛΩΝ είναι η παλιά καλή κρητική συνταγή(3 καλές πρώτες ύλες)cigarillos el toro 12mg αραιωμένο με βάση μηδενική vg και λίγες σταγόνες Gina.άντα να δούμε τι άλλο θα μαγειρέψουμε  :hmmm: το έχουμε κάψει εντελώς σας λέω...  :fight_shot_auto:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 08, 2014, 21:59 »
Aυτό το τιραμισού της Liqua που αναφέρθηκε παραπάνω είναι τόσο έντονο που κάνει όλα τα ΑΠ'ΟΛΩΝ να μοιάζουν ίδια.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 01, 2014, 22:30 »
η γνώμη μου είναι η εξής:
αν έχουν μείνει πολλά ml από πολλά υγρά (πχ 8ml υγρού 1 και 9ml υγρού 2 κτλ) καλύτερα να γίνονται δοκιμές ανα 2 άντε 3 υγρά το πολύ παρά όλα μαζί γιατί τότε σχεδόν αναμενόμενα δεν θα βγει καλό αποτέλεσμα...
από την άλλη υπάρχει και το 'κατανάγκη απ'όλων' που έχει μείνει μισό ml περίπου σε 5-6 μπουκαλάκια και πάνω στην ανάγκη τα αδειάζουμε όλα μαζί κάπου και ατμίζουμε μέχρι να πάρουμε υγρό και τότε παραδόξως μας φαίνεται καλό χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος ews

Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 03, 2014, 03:03 »
Πραγματικα φοβερη ιδεα


Στην πρωτη δοκιμη εβαλα απ ολα και βγηκε καταπληκτικο.


Εριξα Longhorn και Voodoo απο Halo, Turkish apo Liqua, Halcyan Haze απο Venus in Vapes, Bobas bounty, Bobas Prize, και Maxboro. Επηδη τα περισσοτερα ητανε 18μγ και ατμιζω 12ρι αραιωσα τον αχταρμα με βαση απο Totally Wicked μηδενικη και εβαλα μεσα λιγο αρωμα απο Peach kai Ice menthol παλι απο Wicked, λιγο αρωμα Green Apple apo Atmos kai Cinnamon Cookies!!!!!!! Ολα αυτα αναμειχθηκαν σε ενα αδειο μπουκαλι Tribecca που δεν πλυθηκε αρα υπηρχε λιγο μεσα. Το ατμιζω στον Kayfun και εχω παθει.


Το αποτελεσμα ειναι οτι βγηκε ενα απο τα καλυτερα υγρα που εχω δοκιμασει ποτε και να σκεφτειτε οτι εδω και ενα χρονο δεν εχω βρει κατι να αντικαταστησω το Tribecca και αν εχω δοκιμασει οτι πραγματικα υπαρχει.


 Πραγματικα αν το πουλαγανε θα το αγοραζα. Επιτελους πιασανε τοπο ολα τα ασχετα υγρα που εχω και καθονται τοσο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 23, 2014, 23:50 »
Δεν ξέρω επειδή είναι από διαφορετικές εταιρείες και τέτοια ,
Αν λέτε έτσι αντε στην υγειά μας

...μα, αν δεις και το πρώτο ποστ του νήματος, οι εταιρείες των υγρών είναι διαφορετικές σε βαθμό...κακουργήματος! :laugh1:

Το τελευταίο απ'ολων, μου το μάτιασε ο νόμος του Μέρφυ.
Eχω την εντυπωση απ'αυτα που διαβαζω, οτι ισχυει ο νομος του Μερφι.


Εαν δεν καταγραψεις τι εβαλες & σε τι ποσοτητα, βγαζεις ενα υγρο καλο.  :thumpup:
Εαν παλι τα σημειωσεις, fail τρελο!!! :eyesplash:


Θα το δοκιμασω παντως καποια στιγμη!! Καλη φαση  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
...έκανα μια αρκετά λεπτομερή καταγραφή των συστατικών αρωμάτων που κουβάδιασα και βγήκε ελαφρώς απαράδεκτο :shock_sick_02:
Αυτό που μου κάνει περισσότερο εντύπωση πάντως, είναι ότι το υγρό δεν είχε "σώμα" στον ατμό του... :dontknow:

Ήρθε η πρώτη αποτυχία "απ'όλων"... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 24, 2014, 01:13 »
Έκανες λάθος αρχάριου: κατέγραψες τα υγρά με σκοπό προφανώς να το επαναλάβεις! Δεν υπήρχε περίπτωση να βγει καλό! Πέτα τις σημειώσεις, άστο ένα μήνα στην άκρη, Βάλτου ακόμα ότι βρεις μέσα χωρίς να το θυμάσαι όμως και θα στρώσει μια χαρά.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 25, 2014, 20:19 »
Λοιπόν, μετά από ένα μήνα με προσθήκη περί τα 5ml συνολικά διαφόρων υγρών (το προηγούμενο υπόλοιπο ήταν γύρω στα 6), το νέο μου αχταρμοαποτέλεσμα είναι αρκετά άνω του μέσου όρου σε άρωμα!!! :idiot1:

Βέβαια, δεν είναι σαν κάποια άλλα που είχα πετύχει παλιότερα, αλλά ατμίζεται ευχάριστα.
Μάλιστα, επειδή περιέχει και 1-1,5ml "λεμονάδα", βγήκε αρκετά ευχάριστο και δροσερό για καλοκαιρινό! :thumpup:

Άβυσσος οι διαθέσεις του απ'όλων υγρού... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 26, 2014, 18:04 »
μίξη niquid Midnight expres, peach lemonade, natura ry-7, halo tribeca-turkish-fredom, atmos gina, nobaco pothos, turkish, usa mix, supreme king, li tropical, μήλο, μπισκότο  hylcyon haze sweed prodence, t juice jack the riple, el toro cuevara, cigarilos. one rifil soft tobaco, alter ego city.
22 ηγρά. για να δούμε

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085197 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12