vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, bloodlessz, I.P, Doubt, manoslykos

Twitter

DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 06, 2013, 12:04 »
Έχουμε και λέμε :
cigar-liqua, tribeca-halo, old tobacco-ovalle, nutacco-atmos, cappuccino-flavour ,cigarillos-eltoro, eden-eltoro kai vg 18mg velvet cloud  :hmmm:
Αποτελέσματα το βράδυ...αν επιζήσω  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 07, 2013, 17:56 »
Λοιπόν..


Το έφτιαξα κι εγώ, το "έδεσα" και δυο μέρες. Τι είχε μέσα; Της παναγιάς τα μάτια. Μπανάνα, πράσινο μήλο, captain Jack, burley, αγρίνιο και φωτιά και μπάρμπαρα, vienna cream, σοκολάτα, virginia, καρύδα, ανανά, φράουλα, καπουτσίνο, άλλα που δε θυμάμαι καν γιατί δεν είχα σημειώσει στο μπουκαλάκι τι έφτιαξα, μέχρι και flash έχει μέσα.
Έβαλα και λίγο από αυτά που ατμίζονται για να δω τι θα βγει.


Ατμίζεται σε ώρα ανάγκης, όσο ατμίζονται και το 80% από αυτά που έβαλα σε ώρα ανάγκης.
Αλλά δυο μέρες μου φαίνεται δεν το έχουν δέσει, ακόμα έρχεται μία το ένα και μία το άλλο.
Και το ζήτημα με αυτό είναι πως αντίθετα με το όταν κάνεις ένα υγρό που η γεύση του μετά από λίγο άτμισμα συνηθίζεται από τους κάλυκες της γλώσσας και δεν την καταλαβαίνεις, αυτό δε σταματά. Στην ίδια τζούρα τραβάω και κάθε ένα δύο δευτερόλπετα φωνάζει μια γεύση.
"Εμένα με θυμάσαι; Έβαλές και μένα μέσα..."
"κου κου, ήθελες και λίγο ποδαρίλα εδώ ε;, μην ανησυχείς, αυτό είναι δικιά μου δουλειά.."

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 07, 2013, 18:01 »
ζουμε την χρυση εποχη του ατμιζματος σε ολο της το μεγαλειο.
 
δωστε του να καταλαβει.
 
καποτε ολα αυτα θα ειναι αναμνησεις..................................

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 07, 2013, 18:27 »
Το πιο πετυχημενο ονομα για DIY υγρο.... πολυ καλη σκεψη

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 16:53 »
Λοιπόν..
Το έφτιαξα κι εγώ..

Αποτελέσματα μετά τριμήνου (καθώς φαίνεται κι από την παράθεση).
Το βρήκα όπως μετακόμιζα καθώς δεν πετιέται ποτέ τίποτα, οπότε είπα να ενημερώσω το νήμα. Για αρχή έχουν δέσει οι γεύσεις. Δε σημαίνει ότι ξαφνικά αυτό που δε μου άρεσε μέσα του τώρα μ'αρέσει, αλλά δεν εναλλάσονται οι γέυσεις κατά τη διάρκεια της τζούρας, πράγμα που είναι τουλάχιστον θετικό. Σίγουρα βελτιωμένο από το χειρότερο υγρό που μπήκε μέσα, αλλά όπως και το πρώτο διήμερο, μόνο για ώρα ανάγκης..

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 17:00 »
Δυο φορες το εκανα.
Την πρωτη πετυχε και εγινε απιστευτο αλλα το προβλημα ηταν οτι ειχα ξεχασει τι ειχα βαλει μεσα και απο ποσο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Την δευτερη φορα ουτε να το μυρισω αντεχα.Δεν ξερω πως εγινε αλλα υπερισχυε σε γευση και μυρωδια το χειροτερο υγρο που ειχα βαλει μεσα στο coctail  :wall: :wall:
Hταν υγρο που ουτε σε  περιπτωση πολεμου δεν ατμιζοταν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 17:30 »
Δεν το ειχα δει αυτο το νημα, "Απ'όλων"  :)) :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος kathlos

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 17:36 »
Εχω κανει και εγω το πειραμα στο παρελθον και αποδιδει. εριξα καμια 5 υγρα μεσα σε ενα 100ml βασης που ειχα αδειο και για τα σπασει εριξα και μερικες σταγονες ανανα.
Ενα θα πω. το δοκιμασε ενας φιλος και μου βουτηξε ολο το μπουκαλι...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 20:14 »
Όπως είπε και ο μαστρο SEB το πρόβλημά μου μετά (γιατί το κάνω πολύ συχνά)  είναι ότι δεν θυμάμαι τις αναλογίες και το τι έβαλα μέσα. Πάντως ότι κι αν έχω  κάνει το έχω ατμίσει μέχρι και τελευταία σταγόνα. Ποτέ δεν πέταξα τίποτα.  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 22:46 »
Eισαι σαν και εμενα σωστος κορκοδειλος :)) :)) :)) :)) :)) :))







Αποσυνδεδεμένος pjdb

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • A NON PROVARI OWNER
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 22:33 »
Ειναι απο τις αγαπημενες μου γευσεις,καθε φορα και διαφορετικη.Με λιγη φειδω στις μιξεις λιγο απο το καθενα,το αποτελεσμα ειναι μεσα στα ανεκτα ορια και συχνοτατα απροσμενα καλο.Συνταγη βεβαια ποτε ουτε με βιομηχανικη κατασκοπια. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 22:56 »
Έκανα και εγώ το πρώτο μου "ΑΠΟΛΛΩΝ".

Όταν μου τελειώνει ένα υγρό, και έχουν μείνει σταγόνες στο μπουκάλι, συμπληρώνω λίγη βάση και ατμίζω. Ε, λόγω ειδικών συνθηκών, όλο και μου ερχόταν νέα υγρά για δοκιμές, μετέφερα αυτό το "συμπληρωμένο" σε ένα κενό μπουκαλάκι. Αφού έκανα αυτή τη μεταφορά ΠΟΛΛΕΣ φορές, χωρίς ποτέ να αδειάζει τελείως, πήρα μαζί μου σήμερα ένα μείγμα από τουλάχιστον 12 υγρά, σε αμελητέες ποσότητες.

Το αποτέλεσμα? After-8 Omerta αλλά πολύ μα πολύ πιο ήπιο! Έχω πάθει την πλάκα μου και βρίζω από το πρωί που δε σημείωνα τις μεταφορές που έκανα!!!

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 00:28 »
Έχω περίπου 300ml με υγρά 2ετίας από παντού τα οποία είναι σε μεγάλο γυάλινο δοχείο με ψηλόλιγνο λαιμό και αποκλείεται να το ατμίσω οπότε λειτουργεί ως σκουροκόκκινο διακοσμητικό.

Φτιάχνω όμως κι ένα άλλο 100ml περίπου 4-5μηνών που πετάω μέσα ότι δεν μου αρέσει. Πρέπει να έχει τώρα περιπου 60ml υγρό και καμιά 15αριά αρώματα. Σύντομα θα το δοκιμάσω αν και δεν έχω πολλές ελπίδες για το αποτέλεσμα...δεν μου μυρίζει και καλά.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 08:23 »
Το αποφάσισα. Σήμερα θα φτιάξω τον δικό μου Απόλλωνα και ο θεός βοηθός. Αλλά θα καταγράψω τι έβαλα

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: DIY υγρό "ΑΠ'ΟΛΩΝ" !!!
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 16:04 »
Eχω την εντυπωση απ'αυτα που διαβαζω, οτι ισχυει ο νομος του Μερφι.


Εαν δεν καταγραψεις τι εβαλες & σε τι ποσοτητα, βγαζεις ενα υγρο καλο.  :thumpup:
Εαν παλι τα σημειωσεις, fail τρελο!!! :eyesplash:


Θα το δοκιμασω παντως καποια στιγμη!! Καλη φαση  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180363 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085184 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35318 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12