vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

387 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Tem, panoskapa, Milarepa, Jorge, jtheogr, camber, sakissalonika

Twitter

ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Για χαρα σε όλους! :bye:
  Ειμαι πολύ χαρουμενος που μετα απο...χρόνια  :D  Ξαναγράφω σε αυτο το φορουμ!
 Για πανω απο εναμιση χρονο ειχα παρατησει το ΗΤ. :wall:
Πριν απο ενα μηνα το ξαναρχισα και ηδη αισθανομαι ..άλλος ανθρωπος!
Ξανα παρακολουθω το φορουμ λοιπον εδω και λιγο καιρο και χαιρομαι που βλεπω παλιους γνωριμους να συνεχιζουν να ατμιζουν.
  Εχουν χαθει και καποιοι παλαιοτεροι αλλα ελπιζω να ειναι καλα και να συνεχιζουν να ατμιζουν!
Καλη δύναμη σε όλους!!! :bye:
 

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Αυτή τη φορά ήρθες για να μείνεις!
Υπάρχουν πλέον και πιο βολικά εργαλεία να το κάνουν εύκολο και απολαυστικό.
 :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 18, 2016, 13:58 »
Το ποστ αυτό το χρωστάω στον "κουμπάρο" μου του 09 Σταύρο -Abet  :bow:
Τέλη του 08 με αρχές του 09 δοκίμασα ΗΤ. Τον Οκτώβριοι του 2009 σταμάτησα τελείως το κτ.
Και να μαι σήμερα με 7 χρονια χωρίς ούτε ένα κτ.
Το γιατί μπήκα στην διαδικασία να κόψω το κτ ενώ το γούσταρα πάρα πολύ ήταν καθαρά για λόγους υγείας.Είχα φτάσει σε σημείο να μην μπορώ να ανέβω σκάλες πόσο δε να παίξω με τα παιδιά μου.
Η βελτίωση της υγείας μου δεν μπορεί να περιγράφει σε λίγες γραμμές αλλά είναι στα πάνω της πάρα τα 52 χρονια και με τα περισσότερα με χρήση του βρωμοτσιγαρου.
Δεν μπορώ να πω ότι ήταν εύκολο και ειδικά στις αρχές που τα πράγματα οι συσκευές και τα υγρά ήταν άστα να πάνε. :angry_orange:
Αλλά το κατάφερα έστω και με 36αρες σκέτες βάσεις.
Δεν μπορώ να πω ότι ξόδεψα πολλά λεφτά σε εξοπλισμό γιατί από την πρώτη στιγμή πήρα χαμπάρι ότι τπτ δεν κρατάει απο τα ετοιματζιδικα και ξεκίνησα τις ιδιοκατασκευες.
Αυτή η κίνηση ήταν για μένα  που με κράτησε μέχρι σήμερα εκτός κτ.
Το ΗΤ εξελίχτηκε απίστευτα προς το καλύτερο και η πληθώρα συσκευών και υγρών βοηθάει ακόμα περισσότερο.
Συμβουλή προς τους νεότερους........
Μην ακούτε κανέναν.Πάρτε οποία συσκευή σας αρέσει και σας κάτσει καλά στο μάτι γιατί ούτως η άλλως δεν θα μείνετε μόνο με αυτήν.Ακόμα δεν υπάρχει το τέλειο ΗΤ αλλά υπάρχουν πολλά που μπορούν να κάνουν την δουλειά που το χρειαζόμαστε.Εξ αλλου με μια συσκευή δεν θεωρείτε κανείς σοβαρός ατμιστης.Η μια έχει εκείνο η άλλη το άλλο και όλες γενικά έχουν κάποια αρνητικά και κάποια θετικά.Και οποίος αμφιβάλει τώρα για αυτά που προτείνω ας κοιτάξει το συρτάρι του μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα.
Απο υγρά ξεχάστε τα καπνικά ....απλά δεν υπάρχουν.Οι περιγραφές είναι μπούρδες.Απο γεύσεις φουλ.... από τζατζίκι μέχρι και κοντοσουβλι .Μην μπαίνετε σε ένα μαγαζί και ξεκινάτε το πρωί δοκιμές και τελειώνετε το μεσημέρι.Το αποτέλεσμα θα είναι να φορτωθείτε ένα κάρο υγρά που τα περισσότερα θα πάνε στο wc.Δυο υγρά το πολύ και την άλλη μέρα ξανά πάλι.Προσωπικά σαν την σκέτη βάση δεν υπάρχει αλλά υπάρχουν στιγμές που θες κάποια γεύση όπως το έχω διαπιστώσει στα τόσα χρονια.Φροντίστε να έχετε πάντα καβαντζα ένα υγρό με αρκετή νικοτίνη σε σχέση με αυτήν που κάνετε καθημερινά.Θα έρθει ώρα που θα σας χρειαστεί.
Θα συνεχίσω με το dna30 και 40 και από ατμοποιητες τους kanger και τις ατλαντιδες.Παραπάνω watt δεν τα χρειάζομαι γιατί ήδη τα 27 με 6αρα  νικοτίνη με υπερκαλύπτουν
Συλλεκτικά έχω κρατήσει τον πρώτο επισκευασιμο τον Α1 και για περιπτώσεις πόλεμου τον eviva  κάνα δυο dripper και με σκοπό να προστεθεί στο οπλοστάσιο ο madness.
Βέβαια ποτέ μην λες ποτέ γιατί μπορεί να βγάλουν κανέναν ατμοποιητη που να κάνει και εσπρέσο.  :-[
Δεν έχω σκοπό να κόψω και το ητ όχι γιατί δεν μπορώ άλλα δεν θέλω.Έτσι όπως μας έκαναν είναι από τις λίγες απολαύσεις που μου έχουν μείνει.
Σε αυτό το νήμα ένα μεγάλο ευχαριστώ στην παρέα που μου λείπει από την τάξη του 09 και που τότε το φόρουμ ήταν φιλικό παρειστικο και απλό.Ένας από τους λόγους που "εγκατέλειψα" το φόρουμ είναι και αυτός .Οτι χάθηκε αυτό το φιλικό παρειστικο κλίμα και περισσότερο η αστυνόμευση-χουντα που επικράτησε τελευταία.Αφήστε το πανεπιστημιακό επίπεδο.Φυσικά δεν φταίει κανείς παρά μόνο η αύξηση των μελών και οι πολλές διαφορετικότητες χαρακτήρων.
Για τα τις "καινούργιες" γενεές και τα φυντάνια  :)) που γνώρισα μόνο καλά έχω να πω αλλά σε λάθος εποχές μπήκαν στο φόρουμ.
Τα κουρέλια τραγουδούν ακόμα και σας παρακολουθούν  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63124 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3721 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1001 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43632 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem