vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 3 χρήστες
john 7, Jorge, Milarepa

Twitter

ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Θυμάμαι Σταύρο το 2009 την πρώτη (και μάλλον και τελευταία  :)) ) τηλεφωνική μας επικοινωνία μέσω skype για να λύσουμε το καυτό προβλημα τότε.....ανάθεμα κι αν θυμάμαι τι ήταν  :-[ :)) :))
Θα συμφωνήσω κι εγώ "εγωιστικά" το ότι ηταν να πάρω και πω για το ΗΤ τελείωσε και αρκούμαι πια στη χαλαρή παρακολούθηση των θεμάτων, προσπερνώντας τα περισσότερα.
Η ποικιλία προϊόντων τώρα σε σχέση με τότε είναι τεράστια.
Τα "μεγάλα" βήματα του ΗΤ ήταν πρώτα οι επισκευάσιμοι με φιτίλι. Μετά με mesh. Ηρθαν και τα VV/VW αλλά τίποτα το καινούριο λειτουργικά τα τελευταία 1-2 χρόνια. Το ΗΤ κατάντησε πασαρέλα, όχι βέβαια και τόσο άδικα καθώς όσο να ναι θέλεις να έχεις κάτι κομψό και μαζεμενο στο χέρι να πουλάς και λίγη μούρη. Αλλα αυτό το πράμα έχει παραγίνει πια. Βγαίνουν καινούρια Mods και ατμο με μοναδική καινοτομία το design τους και μηδενική χρηστική καινοτομία. Θέλει αυτοσυγκράτηση αλλιώς πετάς ένα σωρό λεφτά στο άπατο πηγάδι.

Εδώ και 1-1,5 χρ. που ανακάλυψα τους top fed ατμο έχω κατασταλάξει και δεν τους αλλάζω.
Ένα VV/VW (V ή Ζ) πάντα με 2Χ3.7V και ένα Koss μου δίνει όσα χρειάζομαι απο ένα Mod. Εχω απαλλαγεί απο κάθε μηχανικό και τα θεωρώ ματαιοδοξία απο χρηστική άποψη.

Υγρά: πάντα DYI με σταθερή τη μηλόπιτα και το κανελομπισκότο στα 1-2mg νικοτίνης.
Νέτα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Α, ρε marbass, ναι το θυμάμαι πολύ καλά! Σε είχα πάρει τηλ. για να μου δείξεις πως διάολο κάνεις κόλληση στο mod του Κώστα του αρκούδου (miniturbo). Με πιάνουν τα γέλια όταν το θυμάμαι , με σωλήνα κουρτινόξυλου απο το Leroy και ακροδέκτη απο βύσμα ΤV ή κάτι τέτοιο !!! Ακόμα το έχω στο συρτάρι!
Χάρηκα που σε διάβασα :respect:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας

 
 
1) Abet,να γραφεις πιο πολυ,οπwς παλια.Τιμη μας να υπαρχουν στην παρεα ατομα με σwστες αντιληψεις και κουβεντες.
Ειμαι ατμιστης και καπνιστης απο  2-9-2010.Εδw στα Τρικαλα δεν ειχαμε (εχουμε) μαγαζια με η.τ. και αυτα που εχουμε ειναι μονο για καποια ego,elips,hybrid και βιβλια,χαρτικα,προπο κλπ.Tπτ αλλο.
Στον ατμό (χwρις καπνο)ειμαι αρχες του 2011 (8-2-11 νομιζw) απο τοτε που διαβαζw στα <κρυφα> το φορουμ δλδ και απο εσας τους παλαιους ειχα την οποια βοηθεια μπορουσα να παρw στην προσπαθεια μου να κρατηθw μακρια απο το κ.τ.
Σας ευχαριστw. :respect:
2)Τι να σου προτεινει καποιος εσενα;Τι ειναι αυτο που μπορει να ψαχνεις μετα απο τοσα χρονια;
 
 
 
Papous,δεν εχw καταλαβει κατι ,νομιζw.Εχεις την εντηπwση οτι δεν σε θελει καποιος εδw μεσα;Τιμη μου και καμαρι μου να εχw σαν παραδειγμα ατομα που με το η.τ. καταφερανε να κοψουν και το καπνισμα και το ατμισμα.Και ποιος σου ειπε οτι μας κανεις χαρη οταν δεν γραφεις;Αντιθετα.....οταν γραφεις μας κανεις το χατιρι :bye: :bye: 

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδή μόνο εγώ μένω ο Μ@λ@κας της παρέας, μονίμως ανικανοποίητος, μονίμως σε αναζήτηση mod, ατμοποιητή, υγρού?
Δεν θα μου περάσει ποτέ
Γιατρέ γιατί αυτή η μπλούζα έχει σχοινιά στα μανίκια?  :idiot1:
Εχθρός του καλού, είναι το καλύτερο :thumpup: Καλά κάνεις και ψάχνεις :yes:
Απλά κάποιοι από εμάς αράξαμε :) (στα κιλά μας  :)) )
Όχι όλοι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Egotube.gr

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου στις "παλιοσειρές" του φόρουμ Abet, atmistis, SEB, Atmos, Σπύρος Ανδρώνης, marbass, djakisnikolaidis, zantos   κτλ κτλ .
Καλό Καλοκαίρι και καλά ατμίσματα ! :boat:

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Για εμας του νεους.... thread με προτυπα προς μιμηση!


respect στους παλιους!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 22:59 »
Kουμπαρε μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ωρε να χαιρεσαι την γιορτη σου και να εισαι παντα γερος .
Σταυρο κατα λαθος πετυχα και στο τηλεφωνο τον alfisti  :dance2: :yes:
Σημαδιακο...αντε να γινει καμια μαζωξη φορουμιστικη  να τρεξουμε τον Λευτερη λιγο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 23:54 »
Respect στους παλιούς και έμπειρους! Θα πρέπει να γράφουν στο φόρουμ νομίζω γιατί μπορούν να "προσγειώνουν"  πολλούς από εμάς. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2013, 23:56 »
Οι παλιοι δεν ξερουν τπτ υπαρχουν νεοτεροι που τα ξερουν ολα  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 00:02 »
Οι παλιοί, μας έκαναν ατμιστές, με την υπομονή τους και τις συμβουλές τους.
Οι νέοι είναι παρλαπίπες ... μαζί με αυτούς και η αφεντιά μου.
Τεσπα, μην χαλάμε το νήμα.


Σταύρο, δέξου και τα δικά μου χρόνια πολλά για την γιορτή σου! :respect:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 03:14 »
Χαιρετώ τις "παλιοκαραβάνες"   :respect_hat: Αν και λόγο απόστασης δεν γνωρίζω κανέναν προσωπικά. (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων)
Χάρις σε σας μάθαμε και απελευθερωθήκαμε από τη μουντζούρα.
Εντάξει τελικά όλοι περνάνε από το στάδιο "τα θέλω όλα" Έτσι κι εγώ.
2011 - 2012 πρέπει να ξόδεψα μερικές χιλιάδες χωρίς υπερβολή. Η γυναίκα παραλίγο να  :fight_fryingpan: Μέχρι και κατάστημα άνοιγα άνετα  :)) :)) :))
Τώρα χαλαρά ... Μου κρατάει συντροφιά το αγαπημένο μου ego-c και 510  :laugh1: και από τα πιο καινούρια ένα mini BCC.
Η φάση με τους επισκευάσιμους δεν μου έκατσε καλά. Λόγο έλλειψης χρόνου και βαρεμάρας ενίοτε.
Όσον αφορά τα μοντάκια, πέρασαν μερικά από τα χέρια μου ... αλλά γίνανε όλα μπίλιες  ::) ::) ::)
Θα πάρω όμως ένα από αυτά τα καινούρια πιο πολύ για να μετράω τις αντιστάσεις  :laugh1:
Την έχω βρει με τις EGO και EGO VV γιατί δεν μπορώ με τα μεγάλα μεγέθη.
Σε  υγρά, χρησιμοποιώ κλασικά 50-50 PG - VG DIY με αρωματάκια καραμελίτσες, βανίλιες κ.α. Η νικοτίνη έχει κατέβει στα 5-6 mg.
Μου έχουν μείνει στο ψυγείο μια κούτα διάφορα, που θα την έβγαζε ένας ολόκληρος λόγχος  :idiot2: Μλκια που δεν τα μοίρασα... Νομίζω τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα αυτό θα κάνω  ;)
Το πανηγύρι που έχει γίνει με την πληθώρα των νέων προϊόντων και καταστημάτων είναι ανευ προηγουμένου.
Ήταν ένας από τους λόγους που κρατήθηκα και δεν άνοιξα δικό μου κατάστημα.  ;D


Στο φόρουμ μπαίνω πότε-πότε αλλά όχι τόσο τακτικά τώρα πια. Μ' αρέσει όμως, γιατί θέλω να είμαι σε "ενημερώτητα"

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 09:42 »
Χρόνια Πολλά Σταύρο  :thumpup:
Καλημέρα στους παμπάλαιους  :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος giorgos-maria

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:07 »
Οι παλιοι δεν ξερουν τπτ υπαρχουν νεοτεροι που τα ξερουν ολα  ;D ;D
πολυ σοφη η κουβεντα του μαστορα.αραγε ποσες φορες το εχουμε κανει αυτο ολοι μας?
χρονια πολλα στους εορταζοντες.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 11:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος gpanos

  • **
  • 248
  • Φύλο: Άντρας
Σεβασμός στους παλιούς και ιδιαίτερα στους πιο μεγάλους σε ηλικία.
Πρώτη φορά που είπα να στραφώ στο ΗΤ ήταν όταν είχαν πρωτοβγεί, ανεπιτυχώς όμως λόγω διαρροών συνεχούς φόρτησης και των λοιπών προβλημάτων. Το ΗΤ με κέρδισε πριν από 5 μήνες όταν είπαμε με κάτι φιλαράκια από την δουλειά να το ξεκινήσουμε. Με μια μικρή προσπάθεια στην αρχή σε συνδυασμό με το ΚΤ έχω καταφέρει και είμαι 3 μήνες άκαπνος και κάνω αποκλειστικά ΗΤ. Στην αρχή όλοι είχαν μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα και αντλούσα πληροφορίες από παντού. Είχα ξεκινήσει με πολύ ενθουσιασμό και το είχα πάρει σαν χόμπυ. Τώρα πια είμαι σε φάση που πειραματίζομαι με επισκευάσιμους (μόλις άφησα τους protank και davide στο συρτάρι) για να βρω τον κατάλληλο ατμό για εμένα. Τον βρήκα με την πρώτη με την ΣΟΦΙΑ η οποία είναι γευστικότατη και απλή στην χρήση. Πήρα και έναν Russian 91% που δεν έχω βρει τον χρόνο να τον στήσω ακόμα.
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα έχω ξοδέψει ένα αρκετά μεγάλο ποσό για το ΗΤ όχι όμως μεγαλύτερο απ' ότι θα ξόδευα στα ΚΤ. Το μεγαλύτερο ποσό έχει φύγει σε έτοιμα υγρά στην αρχή και τώρα σε αρώματα και βάσεις.
Το παρόν άρθρο είναι πολύ πετυχημένο από την άποψη ότι δίνει το στίγμα στο που θα κατασταλάξω μετά από μερικά χρόνια. Διότι ωραίες οι γεύσεις αλλά κάποτε θα τις βαρεθείς (εδώ στο ΚΤ είχα την ίδια γεύση για 25 χρόνια) οπότε εκείνο που θα μείνει είναι η βάση με λίγες σταγόνες άρωμα μέσα (όχι απαραίτητα καπνικό).
Ευχαριστώ τους ατμιστές που κάνουν 2+ χρόνια ΗΤ που μοιράζονται τις εμπειρίες τους γιατί μπορούν με αυτό τον τρόπο να δίνουν νέα ώθηση/προοπτική ακόμα και στους μέσους ατμιστές.

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
  " Γεια σας και απο μενα . Καπνιζα για  29 χρονια , ειμαι 44 και τα τελευταια 13 στριφτο . Ειχα φτασει να χρειαζομαι σχεδον ενα 50αρι τη μερα !! "

3 χρονια πριν εκανα το 1ο μου ποστ στο φορουμ.
Απο τοτε εχει κυλησει πολυ vg στα αυλακια των οποιων ατμοποιητων ειχα κατα καιρους .

Καλα ατμισματα σ,ολους  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem