vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

381 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, zamploutos, Xameno_Skli, Milarepa, Tem, TasMan, panoskapa, aenaos, Jorge

Twitter

ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ είχα αποφασίσει να περνάω να σας διαβάζω και να βυθιστώ στή σιωπή και μακριά από τα οφ τόπιτς :-\ μετά
το ατόπημά μου να κόψω και το η.τ.
Αλλά σιγά μη σας κάνω το χατήρι να σας απαλλάξω από την παρουσία μου. :laugh1:

Δάσκαλε τα σέβη μου.Ξέρεις δεν ήμουν ατμιστής τις εποχές της δόξας σου σε αυτό εδώ το φόρουμ.
Τότε που έγραφες  πολύ εδώ μέσα νάχει τώρα ο Atmos τα κείμενά σου να τα εκμεταλεύεται. :)
Σε έχω διαβάσει όμως τόσο πολύ που σε ξέρω όπως και πολλούς άλλους πρωτοπόρους στον ατμό από εδώ μέσα.

Με τα φώτα σας βοηθήσατε και βοηθάτε πολλούς να απομακρυνθούν από το κ.τ.
Μην ακούς τι λένε οι νέοι.Πιο σιγουριά από μία ego και έναν καλό εργοστασιακό δεν θα βρείς πουθενά. :yes:   

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
 Χάρηκα πολύ που σε ξαναείδα εδώ μέσα Σταύρο, πραγματικά έχεις λείψει από την κοινότητα μας.
Προσωπικά συνεχίζω με mod και επισκευάσιμο. Τα υγρά μου είναι DIY από τότε που ξεκίνησα αλλά έχω πέσει από τα 12mg στα 8mg και σκέφτομαι να την ρίξω λίγο ακόμα.
Το τελευταίο μου κτ το έκανα 27 Δεκεμβρίου 2009 και από τότε ούτε τζούρα. Όχι πως δεν το επιθυμούσα, κυρίως τους πρώτους μήνες, αλλά ήξερα πως δεν ήμουν αρκετά δυνατός για να συγκρατήσω τον εαυτό μου. Ήξερα πως το 1 κτ θα γίνονταν 2 και μετά από κάποιες μέρες 3 και θα κατέληγα πάλι στο κτ.
 

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είμαι παλιός (ατμίζω 19 μήνες μόνον), οπότε αν θεωρηθώ off-topic, ας διαγραφώ από τους διαχειριστές (δεν παρεξηγούμαι εύκολα).

Προτιμώ μηχανικά Mod για να είμαι σίγουρος, κι αν είχα την δυνατότητα να έχω ρεύμα από τον ήλιο ή τον αέρα απευθείας (επαγωγικά) πάνω στον ατμοποιητή (όποιος κι αν είναι αυτός) θα ήταν το ιδανικό. Όσο για τα v.v..... έχω έναν φόβο για τα ηλεκτρονικά μαραφέτια, ίσως υπερβολικό, όμως δεν θέλω να μείνω ξαφνικά χωρίς ατμό. Όταν έχω μαζί μου το evic με τανκάκι φορεμένο, το κρατάω ω σαν πορσελάνινο βάζο, μην το χτυπήσω πουθενά και ανοίξει ή σπάσει και χυθούν τα υγρά του.

Σιγουριά νιώθω μόνο με το ατσάλι (ένθεν κι ένθεν = μπαταριοθήκη & ατμοποιητή), δεμένα καλά μεταξύ τους, ώστε ακόμη κι αν χρειαστεί να το πετάξω σε κάποιον ή να καρφώσω κάτι μ'αυτό, να συνεχίσω το άτμισμα μετά!

Για τα υγρά και τις περιεκτικότητες δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να μιλήσει κανείς, διότι περί ορέξεως....
Πάντως, έχω αντιληφθεί ότι η περιεκτικότητα διαμορφώνεται και σε έναν μεγάλο βαθμό από τον ατμοποιητή, εκτός της... οργανικής ανάγκης.

Από κ.τ. έχω καπνίσει 6-7 μία φορά που ξέχασα τον φορτιστή μου σε ένα ταξίδι, και οι μπαταρίες που κουβαλούσα "σώθηκαν" κατά την επιστροφή και άλλα 2-3 κατά διαστήματα, κυρίως για να επιβεβαιώσω ότι δεν υπάρχει και μεγάλη πιθανότητα να επιστρέψω πίσω.

Respect στους παλιούς που ανοίξαν τον δρόμο και για τις συμβουλές τους σ'αυτό το forum, που για μένα ήταν γνώση και στήριγμα, ώστε να μην επέλθει το πισωγύρισμα!

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ δεν είμαι παλιός με την έννοια του μόνιμου χρήστη αλλά μπορώ να πω ότι είμαι παλιός όσον αφορά την πρώτη δοκιμή. Εμένα ήταν πολύ κακή η πρώτη φορά. Γύρω στο 2008 πήρα το πρώτο ητ και η εμπειρία ήταν απογοητευτική. Δεν το είχα ψάξει πολύ, η τεχνολογία ήταν ακόμη στην αρχή ,λίγο από όλα. Λίγες μέρες κράτησε και μετά στο συρτάρι.

Η τωρινή Νέα προσπάθεια κρατάει περίπου ένα μήνα αλλά τώρα είμαι πιο διαβασμένος και ο εξοπλισμός έχει ωριμάσει. Προς το παρόν στηρίζομαι μόνο σε ένα μηχάνημα με 2 μπαταρίες και 2 ατμοποιητες μόνο και μόνο για την κακία στιγμή.

Abet, αν και νουμπας θα τολμήσω να προτείνω κάτι με όχι ιδιαίτερο κόστος αλλά για μένα αρκετά πιο πρακτικό. Υποθέτω ότι γράφοντας Ε εννοείς τον epsilon της nobacco? Αν ναι θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τον kanger protank στην θέση του. Θέμα γούστου είναι όλα βέβαια αλλά ο Ε xl που ξεκίνησα μου ζεσταίνει πολύ το επιστομιο και έχει πολύ σφιχτή τζούρα που με κουράζει αρκετά. Ο προτανκ με την αντίσταση κάτω φέρνει πιο δροσερό ατμό και είναι πιο αερατος αλλά με το δαχτυλίδι του μπορεί να γίνει και πιο σφιχτός. Μόνο ελάττωμα μέχρι τώρα ο αρκετός συριγμος που έχει.

Ελπίζοντας να "παλιωσω" και εγώ σε λίγους μήνες (χωρίς κτ Θέλω να ελπίζω) οι επόμενες αγορές μάλλον θα είναι ένα μηχανικό για να ξένοιασω και εγώ από τον φόβο των ηλεκτρονικών όπως Ο φίλος παραπάνω και ενδεχομένως ένας επισκευασιμος εύκολος για δοκιμές και ντουμανι που μερικές φορές χρειάζομαι.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Εγώ που τον Σεπτέμβριο κλείνω δυο χρόνια με ego και clearo αποκλειστικά, χωρίς vv, χωρίς επισκευάσιμους  κ.λ.π. τι θεωρούμαι, νέος ή παλιός;  :hmmm: ::)

Anyway, εγώ θέλω να προτείνω και αυτό

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=25_63_99&product_id=297

το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και κάτι μήνες και θεωρώ καλύτερο από τον crystal thor...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
τι θεωρούμαι, νέος ή παλιός;  :hmmm: ::)
Παμπάλαιος πάντως όχι...

Παρεμπιπτόντως εγώ δεν θεωρούμαι τίποτα από αυτά.

Απλός ατμιστής που άφησα μία εξάρτηση για μία άλλη...

Και που ελπίζω (χωρίς καμία πίεση φυσικά) να την αφήσω και αυτή...

Και να μείνουμε με τη μοναδική (που δεν κόβεται με τίποτα) και που είναι...






Τι άλλο... τα θηλυκά... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 13:58 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Abet, η αυτού Παλαιότης, τα σέβη μου. Πρέπει το ποστ σου να γίνει στόχος για τους περισότερους από μας, κάποια στιγμή σίγουρα θα κατασταλάξουμε. Ήδη έχουν αρχίσει να φαίνονται κάποια σημάδια.

Επέτρεψε σε έναν νέο να σου προτείνει κάτι το οποίο θα σου δώσει το κάτι διαφορετικό: VV Mod No.1.
Πάμφθηνο, δυνατό, μικρό και σχετικά όμορφο.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σου βρε abet πολυλογά :))
Πολυβόλο ήσουν κάποτε και παραμένεις. Ευτυχώς πλέον την πληρώνουν άλλοι εκτός φόρουμ  :laugh1:
Πλάκα κάνω εννοείται :respect: Γειά και χαρά σου βρε ψυχή, χαθήκαμε γενικότερα εδώ μέσα (ας είναι καλά τα παιδιά που πλήθυναν και δεν πειράζει καθόλου  :thumpup:)
Εγώ σταθερός στα 12mg VG 100% σκέτη ή με λίγο άρωμα, που και που TRIBECCA στα 12mg  επίσης με ένα ταπεινό 69 (α ρε μεγαλεία άμα είσαι νονός  :laugh1:) και μπαταριούλες ego με όποιο ατμ μπορείς να φανταστείς, εκτός από επισκευάσιμους (συνεχίζω να βαριέμαι αυτή την ιστορία).
Σεμνά και ταπεινά έκλεισα πάνω από 4 έτη ατμίσματος (με μικρές παρασπονδίες) και +10 κιλά που παλεύω να τα διώξω με ποδήλατο, αλλά αυτά επιμένουν (μπορεί να φταίνε και τα γυρόπιτα - δεν ξέρω  :confused1:   :laugh1: )
Χαιρετώ όλες τις "σειρές" Λευτέρη Βαγγέλη και λοιπούς. Καλή συνέχεια και καλό καλοκαίρι :)

Ααα για καλύτερο έχω να σου προτείνω ένα: ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ με VG και κάτσε από επάνω  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 19:57 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
τον τελευταιο χρονο εχω βρει την ατμιστικη μου απολαυση στο dripping με  διαφορους επισκευασιμους.στους εργοστασιακους δεν ξαναγυρναω και ουτε σε τυπου τανκ..παντως μετα απο τοοοσσοοο καιρο ατμισμα και εκει που δεν ενεβαινα ουτε σκαλα ,κανω καθε μερα 1κμ κολυμπι στη θαλασσα και μετα απο ξενυχτι<11-7 οι ωρες εργασιας>..εχω ξανανιωσει στα 44 μου :thumpup: ..και ειμαι παμπαλαιος :laugh1: .. στα υγρα τωρα.10mg σε DIΥ και κανα ετοιμο που κ που..καλα ατμισματα ;)

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας

Θα ήθελα απ τους νεότερους που ακόμα ψάχνουν (εγώ σταμάτησα να ψάχνω) να μου προτείνουν κάτι που θεωρούν ατμιστικά καλύτερο.
Σταύρος - Abet
:bye: Και δεν νομιζω να χρειαζεται να ψαξεις αλλο απο την στιγμη που σε καλυπτουν τα συνεργα που χρησιμοποιεις.
Θα ηθελα να σχολιασω για το θεμα κανονικο τσιγαρο αλλα με καλυψαν οι προηγουμενοι.



Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απλά, υποκλίνομαι!!!! :respect: :respect: :respect: :respect:

Σταύρο σε έχω γνωρίσει από τα γραπτά σου εδώ μέσα και πολλές φορές, σε διάφορες συζητήσεις, τα αναπολώ και μάλιστα τα φέρνω σαν παράδειγμα!

Προσωπικά μου έλειψε η γραφή σου.

Υποκλίνομαι το λοιπόν ... για άλλη μια φορά!!!  :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Δεν είναι η τεράστια εμπειρία μου στον ατμό, αλλά ο τίτλος που με ώθησαν να γράψω στο παρόν.
μικρο ιστορικό... υπερβολικά μικρό.
που βρίσκομαι τώρα... σε βέρτιγκο, μόλις άγγιξα επισκευάσιμους.
συσκευή: Vision Spinner και διάφορα DIY πριζάτα mod.
υγρά: οτιδήποτε προδιαγραφών Η.Τ.
Άρωμα? Ελαφρύ και διακριτικό.
Προοπτικές - πειρασμοί: Χύτρα και τριφασικό.



Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδή μόνο εγώ μένω ο Μ@λ@κας της παρέας, μονίμως ανικανοποίητος, μονίμως σε αναζήτηση mod, ατμοποιητή, υγρού?
Δεν θα μου περάσει ποτέ
Γιατρέ γιατί αυτή η μπλούζα έχει σχοινιά στα μανίκια?  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Είναι το hobby σου, Στελάρα, γι'αυτό κ' δεν θα σου περάσει ποτέ.  :thumpup:
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Ποια ρεταλια, ανεκτιμητη η προσφορα σας.
Χαρη σε σας πεταξαμε το τσιγαρο.
Μεταξωτα ανεκτιμητα εισαστε.

 :) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63083 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3712 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14124 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem