vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, bloodlessz, trabaman, Jorge

Twitter

ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΟΥΝ ΑΚΟΜΑ? (ή πως ατμιζουν οι παμπάλαιοι)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Αυτό το νήμα απευθύνεται σε παλαιούς ατμιστές, αλλά η γνώμη των νεότερων είναι απαραίτητη
Θα εκθέσω την κατάσταση απ' τη μεριά μου γράφοντας ένα μινι ιστορικό και ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι.
Φυσικά ο διαχειριστής μπορεί να αλλάξει τη θέση του νήματος αν απο μλκια μ το έβαλα σε άσχετο μέρος.
-------
μικρο ιστορικό...
Τον Ιούνιο του 2009 δοκίμασα ΗΤ. Το Σεπτέμβρη του 2009 έκοψα οριστικά το ρημάδι το πισσοτσίγαρο.
Έκτοτε πέρασαν 4 χρόνια παρά κάτι μήνες.
Το έκοψα πανεύκολα με πρωτόγονες συσκευές. Η ιδέα (για έναν αθεράπευτο καπνιστή) να καπνίζει την σχετικά αβλαβή νικοτίνη αποφεύγοντας όλα τα παρελκόμενα (πίσσα και εκατοντάδες άλλες ουσίες) με συγκλόνισε. Ετσι αποφάσισα να ξοδεύω όσα ξόδευα στο ΚΤ προκειμένου να μην επιστρέψω σε αυτό ποτέ.
Το πέτυχα!
Αυτό κράτησε 1 χρόνο και σταδιακά μείωσα τα έξοδα (κρίση γαρ) σε μερικά ευρώ το μήνα.
Πάνω απο 2 χρόνια είμουν ενεργότατο μέλος στο παρόν φόρουμ. Κάποια στιγμή διαπίστωσα ότι ότι ήταν να πω το είπα και ότι ήταν να ακούσω το άκουσα. Εγωϊστικό , θα μου πείτε, το παραδέχομαι, γι αυτό άλλωστε επανέρχομαι κάθε τόσο να δώσω εμπειρίες και να αντλήσω νέες πρακτικές.

που βρίσκομαι τώρα...
Μετά από άπειρες εναλλαγές σε % νικοτίνες, αρώματα, ατμοποιητές και 1002 άλλα, κατέληξα στα εξής:
συσκευή: Μια Ζ nobacco και μια miniLava με Ε ατμοποιητή με έχουν βολέψει αφάνταστα, πάντα βέβαια στην τσάντα υπάρχουν μονίμως 2 ego μπαταρίες και 1 x 10ml μπουκαλάκι συν 2 αχρησιμοποίητοι ατμοποιητές για ώρα ανάγκης. Αν κάτι είναι καλύτερο απο τον "Ε"  πλιζ let me know οι νεότεροι. Αλλά παρακαλώ μη μου πείτε για GGτζιά και άλλες πατέντες γιατί δεν θα σας πιστέψω.
υγρά: Κατέληξα σταδιακά και μετά από πολλά σκαμπανευάσματα σε 0,5% νικοτίνη την οποία ατμίζω εδώ και 1 χρόνο. Πιστεύω ακράδαντα ότι όποιος δοκιμάσει 1 βδομάδα το 5άρι δεν έχει ανάγκη παραπάνω ποσοστό. Μερικές φορές παρασυρόμαστε και το ανεβάζουμε, αλλά πιστέψτε με το 5άρι είναι απόλυτα ικανοποιητικό.
Σκοπεύω να πάω στο 0% , αλλά επειδή αυτό το έχω πει πολλές φορές μη με βάλετε να ορκιστώ!
Άρωμα? Η όλη συζήτηση περί αρωμάτων είναι άσκοπη, έτσι κι έτσι αν ατμίσεις 2-3 μέρες το Χ άρωμα μετά δεν καταλαβαίνεις τι άρωμα ατμίζεις, ίσως οι διπλανοί σου το μυρίζουν αλλά εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω γρυ (εξαίρεση ένα βατόμουρο που μ είχε δώσει ο Γιάννης, είναι το μόνο άρωμα που έχει μείνει με φανατική επιμονή 3 χρόνια στο ψυγείο μου!). Νομίζω ότι 0,5% άρωμα κάνει μια χαρά τη δουλειά του και δεν χρειάζεται παραπάνω. Άλλωστε μοναδικός σκοπός του αρώματος είναι να σπάει την PGίλα - VGίλα και τίποτα παραπάνω.
Τα υγρά φτιάχνω μόνος μου αναμιγνύοντας καθαρή νικοτίνη (έχω στοκ για 10 χρόνια). άρωμα και 70%PG + 25% VG + 5% νεράκι.
Προοπτικές - πειρασμοί: Δυστυχώς δεν γνωρίζω αν ποτέ αξιωθώ να κόψω και το ΗΤ. Θα το ήθελα αλλά ακόμη μ'αρέσει. Που και που καπνίζω ΚΤ με συχνότητα ΜΟ 1 την ημέρα. Αλλες φορές καπνίζω 3-4 μαζεμένα και άλλοτε πάλι δεν καπνίζω κανένα για 2 βδομάδες. Πάντως σημαντικές παρενέργειες δεν διαπίστωσα. Είμαι 55 χρονών και όλες οι εξετάσεις μου είναι καλές (τελευταία έκανα και κολονοσκόπηση, μ' είπανε ότι πρέπει μετά τα 50. έγινε ο (_Ι_) μου σαν της μαϊμούς αλλά δεν βρήκαν τπτ!). Κάποιες παρενέργειες μικρότερης σημασίας όπως φλέματα και γαργαλήματα στο αναπνευστικό κατά την κατάκλιση, έχει προ πολλού εντοπιστεί η αιτία τους και όταν συμβαίνουν μειώνω το πολύ άτμισμα ή την νικοτίνη και εξαφανίζονται.

Ελπίζω να βοήθησα με αυτό το μονόλογο
Προσδοκώ και άλλοι παλιοί να γράψουν παρόμοια ή όχι παρόμοια εμπειρία τους
Θα ήθελα απ τους νεότερους που ακόμα ψάχνουν (εγώ σταμάτησα να ψάχνω) να μου προτείνουν κάτι που θεωρούν ατμιστικά καλύτερο.
Σταύρος - Abet
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 00:39 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
1)  Η ιδέα (για έναν αθεράπευτο καπνιστή) να καπνίζει την σχετικά αβλαβή νικοτίνη αποφεύγοντας όλα τα παρελκόμενα (πίσσα και εκατοντάδες άλλες ουσίες) με συγκλόνισε.

2) συσκευή: Μια Ζ nobacco και μια miniLava με Ε ατμοποιητή με έχουν βολέψει αφάνταστα, πάντα βέβαια στην τσάντα υπάρχουν μονίμως 2 ego μπαταρίες και 1 x 10ml μπουκαλάκι συν 2 αχρησιμοποίητοι ατμοποιητές για ώρα ανάγκης.

3) Σκοπεύω να πάω στο 0% , αλλά επειδή αυτό το έχω πει πολλές φορές μη με βάλετε να ορκιστώ!

4) Άρωμα? Η όλη συζήτηση περί αρωμάτων είναι άσκοπη, έτσι κι έτσι αν ατμίσεις 2-3 μέρες το Χ άρωμα μετά δεν καταλαβαίνεις τι άρωμα ατμίζεις, ίσως οι διπλανοί σου το μυρίζουν αλλά εγώ προσωπικά δεν καταλαβαίνω γρυ (εξαίρεση ένα βατόμουρο που μ είχε δώσει ο Γιάννης, είναι το μόνο άρωμα που έχει μείνει με φανατική επιμονή 3 χρόνια στο ψυγείο μου!).

5) Τα υγρά φτιάχνω μόνος μου αναμιγνύοντας καθαρή νικοτίνη (έχω στοκ για 10 χρόνια). άρωμα και 70%PG + 25% VG + 5% νεράκι.

6) Που και που καπνίζω ΚΤ με συχνότητα ΜΟ 1 την ημέρα. Αλλες φορές καπνίζω 3-4 μαζεμένα και άλλοτε πάλι δεν καπνίζω κανένα για 2 βδομάδες. Πάντως σημαντικές παρενέργειες δεν διαπίστωσα.

 :respect:  :respect:  :respect: Υποκλίνομαι.

Η άποψη ενός ατμιστή με το 50% της ατμιστικής σου ηλικίας και το 89% της πραγματικής...

1) Όταν δοκίμασα ΗΤ δεν είχα συναίσθηση τι θα γλύτωνα. Ξεκίνησα για να μην έχω τύψεις αργότερα, σίγουρος για το αποτυχημένο αποτέλεσμα. Έμεινα κατάπληκτος από την μηδαμινή προσπάθεια και το άμεσο αποτέλεσμα. Συμπτωματικά, την τρίτη μέρα ατμίσματος και την πρώτη χωρίς ΚΤ βρήκα το φόρουμ και άρχισα να καταλαβαίνω.
2) Εκεί κατέληξα κι εγώ, στο περίπου
3) Ορκίσου
4) Σύμφωνοι, με εξαίρεση την οποιαδήποτε σοκολάτα και το λατάκια (λεμόνι ή λάιμ)   Πού είναι ο Γιάννης;
5) Αυτό το "καθαρή" μάλλον ακατάλληλο για νέους... Δεν φοβάσαι τα ληγμένα;
6) Η επιστροφή στον τόπο του εγκλήματος, εάν ελέγχεται, δεν έχει παρενέργειες. Όμως, για τη συντριπτική πλειοψηφία ίσως είναι κίνδυνος

ΥΓ: Τα κουρέλια είναι αστραφτερά και περήφανα και φωτίζουν την ψυχή και το μυαλό μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 00:20 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Σταυρο τα ειπες ολα - τι αλλο να πω δεν ξερω !!!
Ενας Ογκολιθος του Ατμιστικου Φορουμ αναμεσα μας !!!!  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Σταύρο θα σου προτείνω να δοκιμάσεις τους ατμοποιητές kanger protank (ταιριάζουν στη διάμετρο με τα μοντάκια που έχεις κ έχουν σχετικά μεγάλη χωρητικότητα), kanger evod (στη nobacco ως primero) και vapeonly mini που έχουν διάμετρο μπαταρίας ego. Όλοι είναι με ανταλλάξιμες κεφαλές σαν τον Έψιλον, και θεωρώ πως είναι όλοι καλύτεροι από αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Κι εγώ στον Epsilon είμαι, Σταύρο, εδώ και πολύ καιρό. Δοκίμασα και τον evod αλλά πάλι γύρισα στον Epsilon.
Υγρά DIY, άρωμα ελάχιστο: 5 σταγόνες βανίλια στα 20 ml. Πού και πού δοκιμάζω και τίποτα διαφορετικό. Νικοτίνη 1% (10 mg) περίπου.
Μπαταρίες απλές 650άρες eGo έξω (μία φορεμένη και μία εξτρά) με κάνα δυο ακόμα + έναν Epsilon καβάντζα στο αυτοκίνητο και pasthrough στο σπίτι. Έχω κι ένα Evic αλλά η μεγαλύτερη χρησιμότητά του ως τώρα είναι να μετράω την κατάσταση των αντιστάσεων, το χρησιμοποιώ σπάνια όπως ταξιδάκια κτλ.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Κουμπαρε  :-* :-*
Σε ειδα Σταυρο παρων και ξεχαστηκα νομιζα οτι ειμαστε στο 09 που δεν μας ενδιέφερε και πολυ το οφ τοπικ.
Σταυρο και εγω going back to my roots .......με εναν evod εμποριου και εναν επισκευασιμο (Diver) σε περιπτωση πολεμου  ;D απαραιτητο..... και απο υγρα ετοιμασου να φρικαρεις :))   Οχι diy γερασα και με κουρασαν ολα αυτα με τις χημικες ενωσεις.Ετοιμα απο Σιγκαπουρη και εκεινη την γνωριμη μυρωδια την κινεζικη :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μετα απο τα δυο κιλα που ειχα κανει με την  ::) :lipssealed: που προτεινες τερμα ολα.
Το μονο κακο η καλο απο 36αρα που ηταν παρεα μου για τρια χρονια περιπου εκανα προοδους και επεσα με τα ετοιμα στην 24αρα  :laugh1: Απο συσκευες ξερεις vv μου γιατι ολα τα υπολοιπα θεωριες καπνοι και φουμαρα και απο μηχανικο το chuck του Σταθη που ειναι δωρο και δεν προκειται να το αποχωριστω μεχρι να πω το ποιημα :D
Γκολφ ακομα δεν εμαθα  :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 00:46 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε Αbet...
Καταρχήν ευχαριστουμε που μοιράστηκες τις ατμοεμπειρίες σου μαζί μας.
Όντως ο λόγος σου πολύ συγκροτημενος και πιστευω πώς με βρισκει συμφωνο κατά 99% και θα εξηγησω γιατί όχι 100%.
Πρωτα από όλα μετά από τόσα χρόνια ατμιστης όντως έχεις περάσει από όλα τα στάδια πιστευω του ατμισματος και ξερεις τι θέλεις.Εισαι αυτό που λέμε συνειδητοποιημένος ατμιστής.Ξερεις το υγρό σου, τη μπαταρία σου και τον ατμοποιητή σου.
Το ίδιο πιστευω και εγώ.Από τη στιγμη που δοκιμαζουμε διαφορα, τελικά μενουμε σε αυτό που ξερουμε καλά.Το ίδιο ισχυει σε όλα τα πράγματα.Βεβαια καλό ειναι να εχουμε μια ιδεα για τα πράγματα, ετσι εγκυκλοπαιδικά.
Εκει που θα διαφωνισω μαζί σου, ειναι στο γεγονος πώς αφου εχεις περάσει όλες αυτες τις φάσεις και ξερεις τι θέλεις, δεν καταλαβαινω το λόγο που βαζεις όπως λές κ.τ στο στόμα.Αυτό όχι οτι ειναι κακό απλά η εμπειρία σου δεν γινεται να επιτρεπει τετοιου ειδους παρεκλήσεις από τον στόχο σου.Εκτός και αν ο στόχος δεν ειναι η πλήρης διακοπή του τσιγάρου αλλά μια συμβιωση η.τ και κ.τ.
Τέλος ευχομαι τετοιες ιστορίες να γινονται παραδειγματα για τους νεους ατμιστές (εκτος φυσικα από το κ.τ που αναφερεις)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Και να διαφωνει κανεις με τους παλιους που ξεκινησανε και δεν τα παρατησανε με συσκευες που το μισο καιρο βγαζανε καμμενο, τον αλλο μισο ζουμια και που και που γευση στο περιπου, με τι θρασος να το πει? ??? ?   Απλα respect    :respect:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
spectrum
Χαίρομαι που σ'ακούω και συμφωνείς. Η συντριπτική πλειοψηφία (6) πρέπει να προσέχει. Εγώ απλά εκθέτω τους πειρασμούς. Υπήρξε μια εποχή που έκανα 3 τσιγάρα την ημέρα, ο μέντορας μου ο asala με είχε προειδοποιήσει, το προσπέρασα. Spectrum... όταν βλέπεις ότι 1-2 τσιγάρα αν τα καπνίσεις δεν επιστρέφεις στο ΚΤ (όπως συμβαίνει στους κόψαντες το τσιγάρο , που σέβομαι απεριόριστα) ΕΙΝΑΙ ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ. Ευτυχώς είναι πολύ εύκολο να πεις ΟΧΙ !

Υannis Rasta
Ευχαριστώ θερμά!

Stepeha

Θα το δοκιμάσω, μου έχουν μείνει κάτι ψιλά ακόμα, αν δεν βγει όμως θα σε σιχτιρίζω γιατί περνάω δύσκολα!

Αtmos
Τα σέβη μου, έχεις κάνει μεγάλη δουλειά εδω πέρα αφεντικό, κι ας 'κονομάς 5 φράγκα, έτσι πρέπει! Χαίρομαι που συμφωνούμε.

SΕΒ !!!!
Κουμπαρούλη σ' αγαπώ! (μη μας παρεγηγήσουν κιόλα)
Το mod σου το έχω στο συρτάρι (κάποτε πρέπει να το αδειάσω απο την ατμοσαβούρα πόχει μέσα) δεν δουλεύει αλλά γι αυτό ειμ'  υπεύθυνος εγω, θα μπορούσα να το επισκευάσω αλλα βαριέμαι! Χαίρομαι που τάπαμε και εύχομαι αυτός ο αγύρτης ο Νότης να ξεκολλήσει κάποτε απ τον εγκέφαλό σου και να αρχίσεις  επιτέλους να σκέφτεσαι λογικά !!!

malamadre
Ανθρωποι είμαστε φίλε μου, αν δεν δείξουμε τις αδυναμίες μας θα μας περάσουν για θεούς, και δεν μαρέσουν οι θεοί και οι δαίμονες!

DΙΜΤΗ
ευχαριστώ,

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 01:13 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
τελικά όσα μοντάκια κι αν έχει κανείς, πάντοτε θα κουβαλάει τουλάχιστον μία ego μπαταρία.......
απ τους παραπάνω παλαιούς, αυτό συμπεραίνω...
για κάποιο λόγο  παρέχει ασφάλεια.... :yes:

(δεν πάω πουθενά χωρίς μία, ούτε κι εγώ....)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
χαχαχαχα!  πέστο πάλι αυτό lemy...μεγάλη αλήθεια!

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Κουμπαρε η λογική ειναι ενα βημα πριν την αρχη του παραλόγου (Βαγγελης  :laugh1:
)
Μια χαρα ειμαι ρε και απο εξετασεις ολες μωρου παιδιου και αντι να γερναω ξανανιώνω.Και λιγα λογια για τον αρχοντα  :)) :)) :)) :))
Α ρε Σταυρο πολυ χαρηκα ελικρινα και καλα θα ηταν να ξαναεβλεπα τον ψηλο ,τον ΣΤαθη που μπαινει καθε βραδυ οπως και ο Δημητρης  και πολλοι αλλοι  :'( :yes:
Λεμονια υπαρχουν και οι εξαιρεσεις του κανονα  :fight_knuppel: εγω βγαζω σπυρακια με τις ego.....καλες ειναι για τα λαστιχακια ,τους κονεκτορες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
χιχιχιχιχιχιχιχιχι!Πόσο χάρηκα που σε διάβασα μάστορα!
Διαφωνώ ως προς τη λογική , αυτή είναι μια (κατά εποχή) αλλά πάντως μία
2 ego πάντως έχω στον ντορβά, έτσι κι έτσι τις αγόρασα γιατί να μην τις αξιοποιήσω ?
για πες και τπτ για τα ποδήλατα,  αααα ρε κουμπάρε , θάρθω Θεσ/κη και αν είσαι χαλβάς στο ποδήλατο θα σ' κάμω βαρια διαπόπμευση στο φόρουμ!!!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Σταύρο καλησπέρα ή καλημέρα μάλλον.
Όπως πολλά πράγματα στην ζωή μας έτσι και το η/τ, ήρθε με ενθουσιασμό, ριχτήκαμε με τα μούτρα και μετά ξεφούσκωσε. Σιγά σιγά καταλήγουμε εκεί που θέλουμε και που επιτάσσει ο χαρακτήρας μας.
Ίσως εγώ δεν είμαι στο κατασταλαγμένο στάδιο που βρίσκεσαι εσύ τώρα αλλά οδεύω προς τα εκεί  :yes: . Τσιγάρο έχω να κάνω πολύ καιρό, (από  τότε που σταμάτησα το ego-t :)) :)) :)) [size=78%]) [/size][/size]και ούτε με νοιάζει πια. την νικοτίνη και εγώ την κατέβασα στο 6 και είμαι μια χαρά. Ατμίζω με evod και diver αλλά στις ego δεν ξαναγυρνάω πίσω.[size=78%]
[/size]Χάρηκα πολύ που σε διάβασα, να είσαι καλά, λείπουν τέτοιοι άνθρωποι από το φόρουμ. [size=78%] :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Χαίρομαι πάρα πολύ που σε ξαναδιαβάζω!
 :D

Είμαι κι εγώ απ' αυτούς που για καβάντζα μάλλον στρέφονται στους EVOD (αλλά νιώθω ανασφαλής χωρίς 1-2 παραδοσιακά κάρτο). Τα οποία ευτυχώς είναι πια αχρείαστα γιατί βρήκα την υγειά μου με τον Diver -και αυτό το λέει κάποιος που δεν αγοράζει ό,τι κινείται και που αρνιόταν να φτιάξει φυτιλοαντίσταση ο κόσμος να χαλάσει! Τι άλλο θα πρότεινα; Ε, αντί για απλή ego μια ego twist είναι λίγο πιο ευέλικτη σε μια ώρα ανάγκης.

Είναι χαρά και ανακούφιση να βλέπεις παλαιούς στο άθλημα να έχουν κατασταλάξει στις συνήθειες και τις ανάγκες τους, να συνεχίζουν ακάθεκτοι χωρίς άγχος αλλά με γνώμονα την απόλαυσή τους και να βασίζονται σε λιτά εργαλεία. Δίνε συχνότερα παρόν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364