vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

509 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, lidbab, dkostas, manoslykos, th3ofilos, maprix, bloodlessz, matkarap

Twitter

Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 19:51 »
Μπηκα στην σελιδα τους,εχουν αναλυσεις,βεβαια η ''φτωχη''σειρα που ερχεται και εδω μια αναλυση ενος υγρου ηταν υψηλοτερη,αλλου που τα εχει μαζεμανα δειχνουν καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 13:27 »
Κάπως έτσι κατέληξα να πάρω σήμερα για δοκιμή άλλα δύο αρώματα της εταιρίας, το Columbia coffee το οποίο έχει υπέροχη μυρωδιά στο μπουκαλάκι και το Golden tobacco προσδωκώντας σ' ένα ευχάριστο all day καπνικό. Για να δούμε :dontknow:

Μετά από πολυυύ καιρό, να 'μαι και πάλι. Για το Golden tobacco θα συμφωνήσω με τον Αποστόλη.
Το golden tobacco είναι virginia
Ωραίο είναι.Πιπεράτο υγρο,ξεκούραστο,διακριτικό και παίρνει ένα
ελαφρώς χρυσαφί χρώμα.

Ίσως το πιο διακριτικό άρωμα virginia που έχω δοκιμάσει και το λιγότερο κουραστικό. Είναι λίγο επίπεδη η γεύση του αλλά μάλλον φτιάχτηκε γι' αυτό το λόγο. Τραβιέται όλη μέρα, αν συνδυάζεται και με κάποιο γλυκοφρουτένιο ενδιάμεσα.

Το Columbia coffee το έφτιαξα σκέτο σε ποσοστό 5% κι αυτό. Πάρα πολύ ωραίος φρεσκοκομμένος καφές με ωραίο άρωμα και ξεκούραστο στη γεύση.
Υποθέτω ότι θα συνδυάζεται καλά με βανίλια ή καραμέλα. Συνταγή δεν έχω βρει αλλά σίγουρα θα δοκιμάσω αυτές τις μίξεις.
Και τα δύο υγρά, επίσης πολύ φιλικά στις αντιστάσεις με πολύ λίγα κατάλοιπα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atlas

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 16:53 »
Το μοναδικο αρωμα αυτης της εταιρειας που εχω δοκιμασει και φτιαξει ειναι το sex on the beach.Επειδη την ειχα πατησει με τις προτεινομενες υψηλες τιμες αραιωσεων με το vamp vape(ξεκινησα με 15%-13%-10%-8%) ειπα να κανω κατι παρομοιο και σ αυτο μειωνοντας παραλληλα και τη νικοτινη γιατι θελω να πεσω λιγο ακομα προς το 0.4 ισως και 0.3.
Ανεκτα προς εμενα το 10% αρωμα σε nic 0.6 και αραιωνοντας επεσα μεχρι στιγμης σε 7% αρωμα σε δ/μα nic 0.4.Πιθανον να πεφτει λιγο ακομα μεταξυ 5-6% και να ειναι ατμισιμο μονο του ή σαν συστατικο μιξης( με το vamp vape και το δ/μα 7%sex on the beach φτιαχνω το υγρο που κανω καθε μερα),μου τελειωσε η βαση ομως οποτε σχολια τον επομενο μηνα μαλλον.Επισης οταν το φτιαξα για πρωτη φορα, δοκιμασα την επομενη μερα και λεω... τι αιδια ειναι αυτη και το αφησα στην ακρη(καλα που δεν το πεταξα),μετα απο μια βδομαδα ηταν ατμισιμο, πλεον ενα απο τα καθημερινα μου και σε ελλειψη καθως το τσονταρω και σε αλλα για να τα μαλακωσω καπως

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 04, 2016, 11:50 »

Οι βάσεις τις Totally Wicked, θεωρούνται κορυφαίες κατά γενική ομολογία. Δεν είχε τύχει να τις δοκιμάσω και από ότι φαίνεται, έφτασε η ώρα. Από υγρά της εταιρείας, είχα δοκιμάσει από σπόντα το 2012 μία μέντα, η οποία σε συνδυασμό με τα 18mg νικοτίνης που έκανα τότε, είχε αρκετό χτύπημα για να ξαπλώσει κάτω τον Mohamed Ali στα καλά του... Με την εταιρεία, έχω ένα συναισθηματικό δέσιμο, καθώς το πρώτο μου ητ ήταν το Totally Wicked Tornado C, ή σε απλά ελληνικά, ένα Joyetech Ego-C σε άλλη συσκευασία και τιμή που θα έκανε οποιονδήποτε νεότερο ατμιστή να χάσει τα μαλλιά του... Το τελευταίο Vapemail από τη Vapeland λοιπόν, περιελάμβανε και τις εν λόγω βάσεις. Συγκεκριμένα, 2 συσκευασίες των 50ml με Platinum Ice 54mg, και από ένα κατοστάμελο Propylene Glycol, Glycerine και Aqueous Glycerine. Παρατηρώντας πόσο παχύρρευστη είναι η γλυκερίνη, αποφάσισα να κινηθώ κάπου στο 60/40 για τις δοκιμές μου ώστε να μην έχω θέμα τροφοδοσίας. Έβαλα λοιπόν 8ml Platinum Ice και συμπλήρωσα με συνδυασμό των άλλων μηδενικών, ώστε να καταλήξω σε ποσοστό 60/40 περίπου, με νικοτίνη η οποία έφτασε τα 4.32mg/ml. Στα κυβικά μας δηλαδή. Γέμισα και τους τρεις ατμοποιητές μου, τον KF3.1ES Clone (Kanthal D 0.32mm, 1.24Ω, 2.5mm MC), τον Tobecco KF4 (Kanthal D 0.28mm, 2.00Ω, 2.5mm MC) και τον Phenomenon Zest (UDSS316L 0.28mm, 0.54Ω, 2.0mm SC, TCR00092), όλους με Drago Cotton και προχώρησα στη δοκιμή.
 
Υπάρχει λοιπόν ένας πολύ σοβαρός και τεκμηριωμένος λόγος που αυτές οι βάσεις θεωρούνται κορυφή. Ότι είναι πλήρως άγευστες, άοσμες, χωρίς γλυκάδα, ξυλώδη αίσθηση ή φαρμακίλα. Πλούσιος ατμός, απόδοση χτυπήματος στα απολύτως αναμενόμενα, ωραία αίσθηση στο στόμα και καμία απολύτως γλυκιά επίγευση. Ακόμα και σε ένα στάξιμο με μηδενική σκέτη γλυκερίνη, γλυκάδα δεν εντόπισα. Με ξένισε πρέπει να ομολογήσω, καθώς συνήθως δουλεύω με Umami που όσο να ναι μια γλυκάδα την έχουν, αλλά δεν μου πήρε και πολλή ώρα να ερωτευτώ αυτή της την απόδοση. Οι τιμές είναι: €24,90 για 50ml Platinum Ice 54mg και €6,90 για 100ml Glycerine, Propylene Glycol ή Aqueous Glycerine. Το κόστος δηλαδή για 550ml βάση με 4,91mg νικοτίνης, ανέρχεται σε €59,40 (1*Platinum Ice + 5 μηδενικές), το οποίο είναι υπερδιπλάσιο από άλλες εταιρείες. Η αυξημένη τιμή τους δικαιολογείται απόλυτα, και αν ήμουν πιο φυσιολογικός ατμιστής, δεν νομίζω να μην τις προμηθευόμουν τακτικά. Αν όμως σκεφτούμε ότι ατμίζω κάνα μισόλιτρο το μήνα σκέτη βάση, θα παραμείνω στην τωρινή μου επιλογή, με την περιστασιακή παρασπονδία! Όπως φυσικά, θα επανέλθω για να δω πως συνεργάζεται η 54ρα με τις μηδενικές umami που θα χρησιμοποιήσω για να την αραιώσω. Όπως και να το κάνουμε, τα 92ml που έχω με αραίωση 8%, θα μου δώσουν περίπου 1150ml ακόμα. Αν μη τι άλλο, καβατζώθηκα για κανένα δίμηνο!
 
Δεν βάζω βαθμό καθώς δεν έχω μέθοδο βαθμολόγησης για τις βάσεις. Όπως επίσης, δεν το βάζω και στο μπλογκ καθώς είναι απόφασή μου να το κρατήσω μόνο για υγρά, είτε έτοιμα είτε DIY. Θεωρώ όμως ότι ιδιαίτερα όσοι αρέσκονται στη σκέτη βάση, πρέπει να τη δοκιμάσουν οπωσδήποτε. Αν η έλλειψη χαρακτηριστικής γεύσης είναι αυτό που ψάχνετε όταν ατμίζετε σκέτη βάση, εδώ είστε!

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 04, 2016, 12:08 »
Ότι είναι πλήρως άγευστες, άοσμες, χωρίς γλυκάδα, ξυλώδη αίσθηση ή φαρμακίλα. Πλούσιος ατμός, απόδοση χτυπήματος στα απολύτως αναμενόμενα, ωραία αίσθηση στο στόμα και καμία απολύτως γλυκιά επίγευση 
Για τον ίδιο λόγο ακριβώς, όποιο diy υγρό φτιάξεις με αυτή τη βάση, δίνει πραγματικά άλλη διάσταση στη γεύση που παίρνεις. Όποιο άρωμα και αν έχω δοκιμάσει με αυτή τη βάση, το τελικό αποτέλεσμα διαφέρει πολύ σε σύγκριση με άλλες βάσεις. Βέβαια λόγω της τσιμπημένης τιμής, την αγοράζω μια στο τόσο....  :-\

Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 04, 2016, 12:11 »
Ειχα  βρεθει  και  εγω  στο  δειλιμα  tw η  fa    για  να  βρω  το  απολυτο  0  σε / άοσμες, χωρίς γλυκάδα, ξυλώδη αίσθηση ή φαρμακίλα/ οπως  εγραψε πολυ σωστα  ο  απ πανω φιλος
η   δικη  μου  ζυγαρια  εδειξε    tw ,  και  ο  λογος  ειναι  οτι  εκει  βρηκα  την  απολυτη  ουδετερη βαση   με  παρα πολυ  καλη  αισθηση  του ατμου  [  πλουσιος  γεματος  ]  
και  βασικο  ολα  τα  αρωματα  καθονται  τελεια  ....βασικη  διαφορα για  εμενα οπου με  την  fa    το 20% DIW του  ιταλου  πιστευω οτι  υποβιβαζει  πολυ  το  τελικο  μειγμα
Οπως  και το  προφιλ  της  εταιρειας [ tw ] μου  δινει  μια  εγγυηση  [ ΒΑΣΙΚΟ ]

ηρθε  και  vapeland κοντα μου  [  βλεπε κατεχακη ] και  μου  ηρθε  λουκουμι

*υποδειγμα μαγαζιου  το vapeland κατεχακη -

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 12:16 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 04, 2016, 12:42 »
+1000 και από εμένα, τις χρησιμοποιώ αποκλειστικά εδώ και δυο χρόνια περίπου,  η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν εχω εμπειρία από άλλες εταιρίες  αλλά αφού θεωρούνται οι καλύτερες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος γιατί να ψάχνομαι άδικα, με 2,2 mg νικοτίνης που εχω πέσει πλέον δεν είναι καθόλου απαγορευτική η τιμή τους για καθημερινή χρήση :)   

Αποσυνδεδεμένος tzanampeths

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:13 »
Τις βάσεις τις χρησιμοποιώ κι εγώ. Την πρώτη φορά ήταν σε έλλειψη στη Vapeland, οπότε έψαξα και παρήγγειλα απ' το totallywicked.co.uk. Η διαφορά τιμής είναι εντυπωσιακή, ακόμα και χωρίς τις προσφορές που τρέχουν οι Άγγλοι (μέσα σ' ένα μήνα, αποκλείεται να μην βρεις τουλάχιστον 20% έκπτωση). Πχ αν πάρεις πακέτο των 3ών, τα 100ml της 72άρας, βγαίνουν ~ 30€ μαζί με τα μεταφορικά. Αν δεν βιάζεσαι, με 20% έκπτωση πάει στα 24€. Τελευταία φορά που στόκαρα ήταν με 22% έκπτωση.
Δηλώνω εξαιρετικά ικανοποιημένος.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:23 »
Αν δειγματιζαν κ τα αρωματα εκει στη vapeland γιατι μονο με τη μυρωδια απο το μπουκαλακι δεν καταλαβαινεις τιποτα απο γευση.

Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:36 »
Στα  ετοιμα  εχεις  δυνατοτητα  αντικειμενικης δοκιμης  - δοκιμη ετοιμης  γευσης
ενω  στα αρωματα  ειναι  εντελως  υποκειμενικο  [  εχει  να  κανει  με  την  αντιληψη του  χρηστη ]
 δοκιμη  οσμης που  θα  εξελιχθει  σε  γευση  

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:43 »
Αν δειγματιζαν κ τα αρωματα εκει στη vapeland γιατι μονο με τη μυρωδια απο το μπουκαλακι δεν καταλαβαινεις τιποτα απο γευση.

Μπορείς να πας με την βάση σου έτοιμη σε μερικά 10μελα και να βάλεις από τα δείγματα που έχει ανοικτά  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:54 »
rivol αυτο δεν το γνωριζα , θα το κανω αν κ ντρεπομαι λιγο.to cigar το εχω λατρεψει σαν καπνικο κ εχω κανει απειρα ml.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 14:03 από Σταύρος 63 »

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 04, 2016, 13:59 »
Και εμένα το cigar είναι το αγαπημένο μου και το συνδυάζω με άλλα όπως butterscotch η caramel :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Υποτίθεται ότι είσαι πελάτης τους και αγοράζεις τις βάσεις σου από το κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 04, 2016, 14:08 »
Ειμαι πελατης τους κ εχω να πω τα καλυτερα,αν κ τωρα λογο τιμης δεν αγοραζω τις βασεις τους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8436 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34081 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536993 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237890 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16118 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085471 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35531 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12