vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #30 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 15:02 »
Παιδια στο παρακατω link http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/e-liquid/premixed-e-liquid-products.html  τι διαφορες εχουν οι σειρες μεταξυ τους; Ειναι ετοιμα υγρα προφανως.

Φαίνονται σαν γραμμές, αλλά τελικά είναι στήλες.
Η πρώτη δείχνει την περιεκτικότητα νικοτίνης σε mg/ml (εκτός από το πάνω που είναι επί της %
Η δεύτερη το εύρος  :dontknow: αρώματος (μέγιστο ποσοστό;) και η τρίτη τον όγκο που διατίθεται.

Π.χ. το original
8, 11, 18, 24,
36 (mg/ml) είναι η πρώτη στήλη και δείχνει ότι το υγρό είναι διαθέσιμο σε 5 περιεκτικότητες.
Η δεύτερη δείχνει ότι το εύρος του αρώματος είναι 27%
και η τρίτη ότι είναι διαθέσιμο στα 30ml μόνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2013, 16:32 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος apolpat

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 23, 2013, 16:16 »
Πάντως έφτιαξα της κίτρινης με 10% και ηταν εντονο. Δηλαδή πιστεύω στα 5-7% θα ναι οκ.. Οι βάσεις ειναι πολύ καλές απο την μικρή μου εμπειρία μαζί τους

Στάλθηκε από το GT-I9305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος ijey

Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 10:24 »
27% και λίγο είναι  :tongue_smilie: ;D


Χωρίς πλάκα γενικά βάζω όσο άρωμα προτείνει ο κατασκευαστής, πχ σε άλλες μάρκες που λένε 3% ή 4% βάζω τόσο. Αλλά τα συγκεκριμένα υποτίθεται είναι αρκετά αραιωμένα ήδη γι αυτό και προτείνουν 27%. Με βάζεις σε σκέψεις βέβαια να δοκιμάσω ένα υγρό με 10% :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 11:21 »
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το American Red, το οποίο ατμίζω κι αυτή τη στιγμή που γράφω!!!!
Καταπληκτικό, όπως επίσης καταπληκτικό έχω βρει και το black magic!!!
Κι εγώ όμως, όπως κι εσύ, έχω δοκιμάσει μόνο της κίτρινης σε αυτό....

Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 31, 2013, 11:28 »
Ξέρεις γιατί ρωτάω Σένια μου? Έχω μια πληροφορία από ατμιστή, ότι της κόκκινης σειράς είναι ακόμα καλύτερο.
Nevermind.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 03, 2014, 00:13 »
Τα τελευταία ποστ που αφορούσαν τα ομώνυμα αρώματα μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20022.msg699671.html#msg699671

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 19:33 »
Καλησπέρα,

Πήρα σήμερα το Statex της Totally Wicked (gold) από Vapeland και μου είπανε ποσοστό αραίωσης 15%. Επειδή μου φαίνεται πάρα πολύ, έχει κανείς να προτείνει κάτι; Δεν βρήκα πίνακα αραίωσης πουθενά μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 22:23 »
15% είναι το ποσοστό που προτείνει η εταιρία καθότι αυτό είναι και το ποσοστό που χρησιμοποιεί στα δικά της υγρά.


Μιας και το εν λόγω άρωμα το έχω απ' τα βασικά μου:


Στο 5% είναι ένα ευχάριστο ήπιο καπνικό αλλά έχει κάτι στο τέλος από μια γλύκα που φέρνει λίγο σε λιβάνι,τουλάχιστον σε εμένα.


Στο 10% σχεδόν δείχνει αυτό που περιγράφει η εταιρία.Δλδ ένα καπνικό ευρωπαϊκού τύπου(περίπου Old Holborn) με νότες από ξηρούς καρπούς(προσωπικά κάτι σα φουντούκι ακαβούρδιστο μου βγάζει).


Και ναι στο 15% αποκτά πλέον και μια πιπεράτη αίσθηση στο στόμα.Όμως για τα δικά μου γούστα παραείναι έντονο γευστικά το ξηροκαρπικό μέρος,οπότε το πάω στο 10%.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 00:41 »
Πολύ καιρό έχει να γραφτεί κάτι σ' αυτό το νήμα, οπότε ας κάνω μια επανεκκίνηση.
Το πρώτο άρωμα της TW που δοκίμασα ήταν το Statex πριν από κανα εξάμηνο. Όμορφο καπνικό άρωμα με μια αίσθηση βανίλιας, αν καταλαβαίνω σωστά. Το έχω δοκιμάσει σε ποσοστό 10%, παρασυρόμενος από τα αντίστοιχα της T-juice, αλλά απ' ότι έμαθα -αν το έμαθα σωστά- ένα 8% είναι αρκετό για τα αρώματα της εταιρίας.
Το statex το έχω "σπάσει" και με μερικές σταγόνες fuji της FA και γίνεται ακόμη καλύτερο.

Το δεύτερο που δοκίμασα και άτμισα συστηματικά όλο το καλοκαίρι ήταν το Sex on the beach. Για να πω την αλήθεια, η ονομασία του ήταν το ισχυρότερο κίνητρο για την επιλογή. Γλυκό δεν είναι, φρουτένιο δεν το λες, αλλά αναρωτιέμαι αν είναι και καπνικό :hmmm:
Δεν ξέρω τι είναι, δεν ξέρω τι έχει μέσα, ξέρω ότι είναι διαφορετικό και ωραίο, ξεκούραστο και με διακριτικό άρωμα στο χώρο.

Το τελευταίο και καλύτερο για μένα ήταν το Tropical tobacco. Ήπιο καπνικό με την προσθήκη ενός φανταστικού ανανά. Καθόλου όξινο, με μια πολύ διακριτική γλυκάδα και υπέροχη μυρωδιά. Αμέσως έγινε από τ' αγαπημένα μου και νομίζω ότι είναι από τα λίγα που μπορώ να ατμίζω όλη μέρα.
Πάρα πολύ καλή εντύπωση μου έκανε ότι και τα τρία είναι πολύ φιλικά με τις αντιστάσεις, καθόλου μάκα στο σύρμα και κατάλοιπα ανάξια αναφοράς!!

Κάπως έτσι κατέληξα να πάρω σήμερα για δοκιμή άλλα δύο αρώματα της εταιρίας, το Columbia coffee το οποίο έχει υπέροχη μυρωδιά στο μπουκαλάκι και το Golden tobacco προσδωκώντας σ' ένα ευχάριστο all day καπνικό. Για να δούμε :dontknow:
Κάθε πληροφορία, γνώμη, συμβουλή, δεκτή :yes:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 01:09 »
Να μας πεις εντυπώσεις για το Golden Tobacco γιατί το γλυκοκοιτάω!  ;)

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 01:13 »
Kαι εγω τα γλυκοκοιταζω αφου απο τις βασεις ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν βρισκω αναλυσεις στο σαιτ της vapeland

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 01:29 »
Η vapeland τα φέρνει αυτά? Κοίτα να δεις και κάθομαι και ψάχνω πληροφορίες δεξιά-αριστερά :o

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 08:22 »
Το golden tobacco είναι virginia
Ωραίο είναι.Πιπεράτο υγρο,ξεκούραστο,διακριτικό και παίρνει ένα
ελαφρώς χρυσαφί χρώμα.
Κάποτε ήταν το αγαπημένο μου
Οι αναλογίες του κατασκευαστη για την κίτρινη σειρά είναι
20-22 σταγόνες στα 10 ml




Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 16:44 »
Η vapeland τα φέρνει αυτά? Κοίτα να δεις και κάθομαι και ψάχνω πληροφορίες δεξιά-αριστερά :o
:yes: :yes: :yes:
εχουν πολλες γευσεις απλα τα γνωστα, το παιζεις αν σου αρεσει,αν παντως εχουν την ποιοτητα των βασεων ειναι ταμαμ
ξαναλεω αναλυσεις να ειχαμε και ψωνιζα με κλειστα ματια και ας μην πετυχω την γευση με την πρωτη,ασε που φανταζομαι οτι θα γινονται και μιξεις αν κατι δεν μας κατσει

Απ: Diy υγρά αναπλήρωσης Totally Wicked
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 16:58 »
Δεν εχει βγαλει καποιος καπου καποια παρουσιαση των γευσεων ε;θα ηταν καλο για εμας τους μακρινους να μην αγοραζουμε αρωματα στην τυχη


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180547 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12