vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 9 χρήστες
karga, Aoratix, dkostas, Milarepa, camber, Blackwolf, lagoudakis, Tem, Ποντικός

Twitter

Ερεθισμένος λαιμός;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #270 στις: Μαρτίου 16, 2016, 14:17 »
Να μαι κι εγώ....
Έχει κανείς καμία ιδέα ρε παιδιά τι μπορεί να φταίει?

ΥΓ. 1) Μόλις θυμήθηκα το μόνο διαφορετικό που έκανα είναι ότι δοκίμασα το Nakamichi! ΛΕΕΕΕΣ??? Αποκλείεται νομίζω...  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

ΥΓ.  2) Εν τω μεταξύ θα κάνω και καμιά γαργάρα με χαμομήλι που συνήθως με στρώνει αν έχω θέματα.... :hmmm:

Μανώλη υπάρχουν διάφοροι υπόγειοι λόγοι που ερεθίζουν το σύστημα τουλάχιστον σε μένα. Ξενυχτισμένος λαιμός από ξίδια κλπ, ρονάλ οτριβίν για αποσυμφόρηση της μυτής που μπορεί να κατεβούν λιγάκι στο λαρύγγι και να επιφέρει κάψα ο συνδυασμός, το αλάτι, ίσως και ένα απαλο πολύ κρύωμα ημέρας και άλλα.
Σχεδόν πάντα θα υπάρχει κάποιος συνδυασμός πραγμάτων χωρίς να φέρει αποκλειστική ευθύνη μόνο το παρεακι του ατμού από την στιγμή κιόλας που δε έχουμε αλλάξει ριζικά τις συνήθειες μας.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #271 στις: Μαρτίου 16, 2016, 20:57 »
Λοιπόν τελικά όντως ήταν το ss σύρμα που μου έκανε τον λαιμό χάλια. Οπότε το νου σας γιατί μπορεί να συμβαίνει και σε άλλους και να μην πηγαίνει το μυαλό τους εκει.

Huawei & Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #272 στις: Μαρτίου 16, 2016, 21:21 »
Ποιας μάρκας ss χρησιμοποιεις για να έχουμε τον νου μας;  

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Απ: ερεθισμος στο λαιμο
« Απάντηση #273 στις: Μαρτίου 16, 2016, 21:50 »
Με οποιοδήποτε ss λογικά, γιατί χρησιμοποίησα από πριν τα χριστούγεννα έως τώρα διάφορους ατμοποιητές είτε εργοστασιακούς με κεφαλές ss είτε επισκευάσιμους...

Huawei & Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ερεθισμένος λαιμός;
« Απάντηση #274 στις: Μαρτίου 17, 2016, 01:41 »
@savo
Αυτό τον ερεθισμό δεν τον έχω ξαναπάθει γι αυτό παραξενεύτηκα. Κάτι τέτοιο είχα μόνο σε πολύ άσχημα κρυώματα επί εποχής κ.τ. μετά από πάρα πολύ βήχα. Και πέρασα και ένα καλό κρύωμα πριν κάνα μήνα με το η.τ. και το πέρασα πολύ καλύτερα από παλιά (μπράβο στο η.τ. :thumpup: ). Τέλως πάντων, μετά από 3 χαμομήλια γαργάρες ο λαιμός έχει βελτιωθεί γύρω στο 60-70%. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να με κόλλησε κανείς και να την έβγαλα πάρα πολύ ελαφρά (κάτι παίζει να μην το έχω πάθει και ποτέ :)) ). Ή να ξεχάστηκα και να έπιασα με τραγικά βρώμικα χέρια το drip tip μου ή κάτι παρόμοιο... Δείχνει ότι είναι κάτι που η ήπια αντισηψία του χαμομηλιού το κάνει καλά. Μάλλον την 1η μέρα είχα πράγματι νικοτινιάσει και μετά έπεσε αυτό και δεν αντιλήφθηκα ότι ήταν άλλο το αίτιο.

Εγώ τις τελευταίες μέρες έντονη ξηροδερμια στο πρόσωπο και ειδικά στα φρύδια και γύρω μαζί με φαγούρα.Είχα μια προδιάθεση πάντα ειδικά όταν άλλαζα μέρος και άλλαζε το νερό,όμως τώρα είμαι στο νερό που έχω συνηθίσει υποτίθεται! Δεν μπορώ να διασταυρωσω ακόμη κάτι, και θα περιμένω να δω αν επιμένουν τα συμπτώματα.Εύχομαι να μην φταίει το ητ γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο οι κοκκινιλες στο πρόσωπο κλπ και μου γυρίσει το μυαλό και ανάψω τον καρκίνο.

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Savo  ελπίζω να μην ξαναγύρισες στο ακατανόμαστο😀 Ενημέρωσέ μας!


Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:26 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556740 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 963 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz